Zažít Roudnici jinak: Chceme, aby po nás něco zůstalo

Zažít Roudnici jinak: Chceme, aby po nás něco zůstalo

Roudničtí organizátoři Zažít město jinak zatím napínají zvědavost sousedů s podrobnostmi letošní akce. Na svém facebooku Zažít Roudnici jinak i webu zveřejňují jen indicie, takže je na každém, aby se dovtípil, kde se vlastně letos slavnost uskuteční a co se bude dít. Už teď ale z Roudnice slibují, že se bude na co těšit. Přečtěte si rozhovor s Richardem Červeným.

Jaký je letošní koncept? Máte nějakou novinku oproti dřívějšku?

Největší novinkou je jiná lokalita. Tentokrát chceme poukázat na trošku zanedbanou část města, která je přitom tou nejstarší. Navíc v sedmdesátých letech tu proběhlo masivní bourání, které se prakticky ničím pozitivním nenahrazuje. Chceme, aby po nás na místě konání ZMJ vždy něco hmatatelného ve veřejném prostoru zůstalo. Minulý rok to byla knihobudka, letos pracujeme na zasazení 3 stromů a další zeleně.

Kdo všechno se na organizaci podílí? 

Tým Zažít Roudnici jinak je relativně početný, je nás zhruba osm. Plus se přidávají další kamarádi a známí, kteří nám pomáhají. Jsme opravdu skvělý tým. To mě na tom nejvíce baví a motivuje. Navíc nás baví, že (snad) posouváme Roudnici směrem, který se nám líbí a hlavně nám přijde smysluplný, protože tu bydlíme, ne jen přežíváme.

A co je naopak nejtěžší?

Nejtěžší je skloubit rodinné a pracovní povinnosti s organizací ZMJ. Naštěstí máme všichni doma a částečně i v práci zastání. Obtížné je taky si objednat dobré počasí…

Na co se můžou návštěvníci letos těšit? A na co se těšíte vy?

Návštěvníci se můžou těšit na opravdu bohatý a pestrý program. Už nyní máme cca 60 položek aktivit a další přibývají. Osobně se nejvíc těším na ten mumraj a spokojené návštěvníky, snad dorazí :-) 

Foto: Šárka Svitáková