Zažijte město jinak se stanicí Vltava

Zažijte město jinak se stanicí Vltava

Sousedské slavnosti a umělecké rádio – to zní jako ideální kombinace. Letos jsme poprvé spojili síly s Českým rozhlasem Vltava. Do programu Zažít město jinak vstupuje hned dvakrát.

Místo, které byste rozhodně neměli vynechat, je karlínská scéna v Křižíkově ulici. Vltava se přičiní o hlavní program. Ve 20:00 vás čeká koncertní program rozhlasového pořadu RÁDIO DADA: DEBBI LOVE A PŘÁTELE. Pod projektem se skrývá Bio Masha, která reaguje na aktuální dění ve svém životě i světě mluveným slovem, Luděk Kazda rámuje dění akustickými obrazy. Koncert slibuje velkou porci zábavy, ale i experimentování. Pořad RÁDIO DADA se vysílá pravidelně v pátek od 22:00 na Vltavě. Jde o volnou rozhlasovou disciplínu, improvizaci na pomezí talk-show a stand-up s přesahem do rozhlasové hry. Svá více i méně vypečená menu nabízejí Ondřej Cihlář (Vyvážená revue), Igor Malijevský s Václavem Kahudou (Večerní škola pro pokročilé), Petr Marek (Dospělý večer) a Bio Masha (Debbi Love). Poslechněte si něco z archivu pořadu.
Růžový tank, Spalovač mrtvol a Osudy dobrého vojáka Švejka. Která česká díla patří do kánonu našeho umění? Vltavský projekt Kánon100 se pokouší shromáždit nejvýznamnější umělecká díla vytvořená během sta let existence našeho novodobého samostatného státu. Odborníci vybrali 100 uměleckých děl, ze kterých široká veřejnost vybírá ty úplně nejlepší. Přepište s námi dějiny českého umění! Rozhodnout se můžete i během dne Zažít město jinak v ulici Vojtěšská u Knihkupectví ArtMap, kde si poslechnete archivní autorské čtení Ivana Martina Jirouse, Jaroslava Seiferta, Františka Halase a dalších. Hlasovat v projektu Kánon100 můžete i dnes na webu vltava.rozhlas.cz/kanon100.