Sousedské slavnosti „Zažít město jinak“ zhmotnily Město snů

Sousedské slavnosti „Zažít město jinak“ zhmotnily Město snů

Swingová tančírna, soutěž břevnovských psů, podolských pomazánek a hlubočepských buchet, procházky s lidmi bez domova nebo objevování žižkovských prázdných domů. Nejen to nabídly slavnosti Zažít město jinak 2018, tentokrát s podtitulem Město snů.

Po dvou lehce propršených ročnících se letos na organizátory i návštěvníky usmálo slunce, a tak oživené ulice přilákaly ještě víc sousedů než dřív. Letošní téma Město snů pak každá lokalita zpracovala po svém. Hybešovu ulici ozdobily pouliční lapače snů, pod Hlávkovým mostem byla k vidění výstava fotek Prahy z netradičních úhlů, v Kampusu Dejvice se zase přenesli do budoucnosti s vědecko-fantastickým programem.

Akce se uskutečnila v 71 zónách v Praze a také v dalších 23 městech. Oproti loňsku se zapojilo 23 nových pražských lokalit. Celkovou účast 15. září odhadujeme na 40 tisíc návštěvníků! 

Celý koordinátorský tým Auto*Matu nakopávala pozitivní energie jednotlivých organizátorů. Jejich dobrovolnická práce má za výsledek nejen jeden krásný zářijový den, ale i budování komunity během celého roku.