Červnová ZMJ

Červnová ZMJ

Předehru zářijového Zažít město jinak opět najdeme v Třeboni a Teplicích. Obě města si vybrala dokonce společný termín: 22. červen. Snaží se nám tím něco naznačit?

Pořadatelé ze spolku SAYFY z.s. zatím představili program Živých Teplic a slíbili ještě poslat zákulisní informace a pikantérie.

A co si na zmíněnou sobotu připravili třeboňští organizátoři? Březanova ulice, její přilehlé dvorečky a zámecký areál ožijí od 10 do 16 hodin mimo jiné tancem, uměním, divadlem, hrou, společným tvořením, bazárkem knih a oblečení. Od 21 hodin pak zahraje místní kapela Naked Professors. Třeboň se drží původního tématu ZMJ „Sousedská revoluce“. Pojali ho po svém:

„Jelikož se v praxi často ukazuje, že do kulturního života našeho města (stejně tak do organizace akce ZTJ) se zapojují převážně nerodilí Třeboňáci, rozhodli jsme se naši revoluci pojmout jako pomyslný provaz, za který bychom chtěli v Třeboni společně táhnout. Udělat tak přítrž označování „náplavy“ vs. „Třeboňáci“, vnímat se jako skuteční sousedé a lidé milující Třeboň. Těšíme se na všechny, kteří se s námi přijdou seznámit, popovídat si, pochutnat si na domácích dobrotách a strávit příjemný čas,“ říká organizátorka Milča Jelonková.