Je to naše premiéra, říká Eva z Domečku Stromovka

Je to naše premiéra, říká Eva z Domečku Stromovka

Celé léto vám představujeme nové i zkušené organizátory sousedských slavností Zažít město jinak, kteří za podpory AutoMatu vymýšlejí a připravují program v jednotlivých ulicích a městských zákoutích. K organizátorům, kteří se do akce zapojují letos poprvé, patří i Eva J. Klosová z Domečku Stromovka. Přečtěte si celý rozhovor.  

Jak vás vůbec napadlo zorganizovat Zažít město jinak u vás v Domečku Stromovka?

Na Letné bydlím již 10 let a Zažít město jinak jsem se účastnila na jiných místech (roh ulice Kamenická a Gerstnerova, Café Lajka apod.). Když jsem pak přišla jako provozní do Domečku Stromovka, tak jsem hned začala myslet na zorganizování vlastního programu.

Řeknete nám víc o „vaší“ lokalitě? Čím je specifická?

Domeček Stromovka je místo s úžasnou atmosférou. Bývalý Drážní domek má svou dlouhou historii a my bychom ho chtěli co možná nejlépe oživit smysluplnými akcemi.

Už tušíte, co se objeví na programu?

Náš program se zaměří na prodej výrobků ze sociálních a chráněných dílen, prodej rukodělných výrobků, hudební produkce, výtvarné a pohybové dílničky pro děti, divadelní představení pro děti, komunitní prodej a výměnu vlastních výpěstků a výrobků. Do prodeje zapojíme i znevýhodněné osoby, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a také skauty.

Co vás na přípravách akce nejvíc baví a co je naopak nejtěžší?

Příprava akce je náročná, ale baví nás. Jediné, co je „obtížné“ je nevyzpytatelnost počasí.

Na co se v rámci Zažít město jinak 2019 sami nejvíc těšíte?

Já sama se těším na celou akci. Vzhledem k tomu, že je to naše premiéra, tak nemáme nic tzv. ověřené a necháme se tedy překvapit reakcí návštěvníků.

Co se u vás děje během roku a má vaše aktivita nějaké dlouhodobější dopady na komunitu?

Během roku u nás pravidelně vystupují menší hudební uskupení i jednotlivci, pořádáme i malá divadelní představení pro dospělé i děti a jak jsem již zmínila, zapojujeme znevýhodněné osoby, pro které jsme vytvořili důstojné pracovní pozice. Dále pořádáme širokou škálu kurzů především pro seniory, ale nezapomínáme ani na děti.

Tak držíme palce. Program (nejen) této lokality najdete postupně na našem webu