Podpořte přímo organizátory nejbližších sousedských slavností

Podpořte přímo organizátory nejbližších sousedských slavností

Sobotu 21. září už máte zakroužkovanou v diáři a těšíte se, jak vyrazíte na dalších ročník největších sousedských slavností v zemi. Také my v AutoMatu, kteří celou akci koordinujeme, se už těšíme. Že vyjde počasí, že se nám znovu podaří rozšířit a posílit místní komunity, že si tisíce lidí spolu užijou nezapomenutelný den. Právě teď můžete podpořit tým AutoMatu, který pro jednotlivé zapojené ulice vyřizuje zábory komunikací, propagaci nebo tisk nejrůznějších materiálů a stát se duší svého města.

Můžete ale také přispět přímo organizátorům sousedských veselic ve vašem okolí.

Myslíte si, stejně jako organizátoři Zažít město jinak na náměstí 14. října, že by si tamní větrací šachta metra zasloužila zkrášlit? Pomůžete jim na to sehnat peníze? „Naším cílem je nejen zlepšit okolí parku, ale také inspirovat ostatní se pouštět do věcí, pro které se nadchnou a dávají smysl. Na Zažít město jinak toho ale chystáme víc – přijďte si užít hezký den se svými přáteli a dětmi,“ zve Jaroslava Mlynárová.

Podpořím Zažít město jinak na náměstí 14. října

Nebo máte rádi květenu a pomůžete Šimonovi a Karolině vybrat peníze na trvalky, které oživí obě strany Nuselských schodů? Můžete si „adopotovat“ třeba zběhovec, řebříček, udatnu a bergenii, třezalku, zimolez, tavolník, perovskii a mochnu či ořechokřídlec, abélii, zanici, hlohyni nebo kolkvícii.

Podpořím Zažít město jinak na Nuselských schodech

Tisíce návštěvníků oživí letos 14. září (o týden dřív než většinu dalších zapojených ulic) okolí Americké. „Svým darem nám dáváte možnost připravit pro vás jedinečný zážitek a zajistit pokračování tradice oblíbené sousedské slavnosti. Peníze, které od vás získáme, využijeme na vylepšení ekologické a zero waste stránky akce (vratné kelímky nebo kompostovatelné „plasty“ v gastro sekci, více košů na recyklaci odpadu, více lidí na úklid tak, aby ulice zůstala po akci krasná a čistá jako před ní),“ vysvětluje organizátor Omri Goz. Dárci od pořadatelů obdrží koktejl Las Adelitas a / nebo kšiltovku s nápisem Keep Americká Great jako poděkování.

Podpořím Zažít Americkou jinak

Skoro co by kamenem dohodil od Americké ulice se nachází další lokalita Zažít město jinak, kde ovšem panuje mnohem intimnější atmosféra. Po několikaleté pauze se sousedské slavnosti vrací také do Nuslí k náměstí Bratří Synků. Tentokrát se o organizaci stará spolek Probuďme Nusle, který už za poměrně krátkou dobu své existence zorganizoval čtyři sousedské běhy zvané Podnuselák, zvelebil a několikrát oživil komunitní zahradu a jedná s úřady Prahy 4, kterým tlumočí přání nuselských obyvatel.  „Připravujeme pro vás pouliční slavnost ve Vnitrobloku Mečislavova, tedy v místě naší komunitní zahrady a také ve spodní části přilehlé Mečislavovy ulice. Rádi bychom vás požádali o příspěvek na značky, které rozestavíme na silnici tak, aby řidiči věděli, jak ulici objet. Také potřebujeme zajistit přísun vody, abychom mohli podporovat naše bezodpadové smýšlení a používat i na této akci co nejméně jednorázových obalů a nádob. Když budeme mít vodu, budeme mít možnost umýt znovupoužitelné kelímky. A pak samozřejmě musíme zajistit ty kelímky!“ vysvětlují organizátoři z Probuďme Nusle.

Podpořím Zažít Mečislavku jinak 

Jsme kolektiv prostor39 a už se nemůžeme dočkat sousedských slavností Zažít město jinak v Řehořově ulici 21. září. Plánujeme hned několik koncertů, divadlo, program pro děti, galerii pod oblaky a art chill, spoustu stánků se skvělým jídlem a také setkání sousedů z Řehořovy ulice a okolí s názvem „Poznej svého souseda“.  Taková akce ale něco stojí. Pronájem dopravního značení, zátaras, brigádník na informování projíždějících aut, ozvučení koncertů a mnohé další výdaje. Budeme moc rádi, když se rozhodnete nám trochu finančně ulevit a přispět podle vašich možností,“ zvou organizátoři z prostoru39.

Podpořím Zažít Řehořovu jinak 

„Vyrostli jsme na Praze 6. Jezdili na tříkolce na dopravním hřišti školky v Čínské, učili se hrát tenis na Hanspaulce, první pivo ochutnali U Matěje a na rande chodili do kina Ořechovka, s úspěchem zvládli základní školu Pod Marjánkou, s daleko větši snahou pak gymnázium Arabská a s úsměvem vzpomínáme na studium na ČVUT. Dnes už máme vlastní děti a vychováváme je v té nejlepší městské části! Prahu 6 milujeme a nesmírně si vážíme, jaké příležitosti a možnosti nabízí svým malým i velkým obyvatelům pro celý život. I my bychom rádi sami přispěli k pestrému a rozmanitému životu v naší městské části,“ vysvětlují organizátoři z Kampusu Dejvice.  „A tak jsme s vámi a pro vás připravili na sobotu 21. září 2019 bohatý kulturní a vzdělávací program v Kampusu Dejvice. Pomáhají nám v tom vysoké školy zastřešené Kampusem Dejvice, zapojí se i studenti a další partneři, kteří připravují atraktivní program. Čekají vás DIY workshopy, výstavy, promítání dokumentů i sci-fi, mobilní planetárium, roboti, družice, vědecké pokusy i sport! Nebudou chybět ani kapely, DJs a dobré jídlo a pití. To vše a mnohem více bez vstupného! A tady bychom od vás potřebovali pomoct. Pojďte se podílet na realizaci Zažít Kampus Dejvice jinak drobnou finanční podporou. Získané peníze využijeme na honoráře pro učinkující, zaplacení licencí za filmy nebo na cesťáky kapelám. Přihoďte něco málo pro zdar akce a pomozte nám vyrovnat rozpočet.“

Podpořím Zažít Kampus Dejvice jinak