Nepopsatelná vršovická atmosféra aneb Zažít bulmex jinak

Nepopsatelná vršovická atmosféra aneb Zažít bulmex jinak

Tereza Podová, Honza Pancíř a Alena Strejčková se letos vrhli do organizování sousedských slavností Zažít město jinak vůbec poprvé. V blízkosti experimentálního prostoru bulmex, kde všichni fungují, se sice už před lety sousedělo, ale následovala několikaletá pauza. Co Terka a spol. na sobotu 21. září chystají? A co to ten bulmex vlastně je? Přečtěte si rozhovor.

Jak vás vůbec napadlo zorganizovat Zažít město jinak u vás na rozhraní Mexické a Bulharské?
Vybídlo nás k tomu především místo naší nové dílny, která sídlí přímo před malým parčíkem.

Řeknete nám víc o své lokalitě? Čím je specifická?
Roh ulic Mexické, Bulharské a Žitomírské nabízí posezení v krásném malém parku s velkými stromy a starými domy, to vše vytváří nepopsatelnou vršovickou atmosféru.

Už tušíte, co se objeví na programu Zažít bulmex jinak?
Co se programu týče, v tom máme absolutně jasno. Zažít město bulmex jinak zahájíme workshopy jako například workshopem recyklovaného stříbra od Juna, mozaikou od 2Mozaik a sítotiskem od EatRocks. Nebude chybět ani výtvarný koutek pro děti, dětské představení O kohoutkovi a slepičce od souboru Jabada. Odpoledne nám zpříjemní Jiří Milota a Kamil Bartošek jako Hudba bez hranic. V podvečer vystoupí Organizace spojených nástrojů a večer ukončí Lonely Virgin Robots. Volné chvilky doplní Djs.

Co vás na přípravách akce nejvíc baví a co je naopak nejtěžší?
Nejvíce nás baví příležitost se seznámit s novými lidmi v našem okolí. Nejtěžší je vše časově vychytat a co je opravdu nejtěžší, to se projeví po naší premiéře.

Na co se v rámci Zažít město jinak 2019 sami nejvíc těšíte?
Těšíme se na krásný den strávený s našimi sousedy.

Co se u vás děje během roku a má vaše aktivita nějaké dlouhodobější dopady na komunitu?
V našem alternativním prostoru bulmex sdílíme dílny, kde pořádáme různé workshopy a akce. Snažíme se otevřít veřejnosti, zapojit okolí a vybudit ho k tvůrčí činnosti.