Rádi něco vytváříme pro ostatní, říká Gabriela ze Zažít Nymburk jinak

Rádi něco vytváříme pro ostatní, říká Gabriela ze Zažít Nymburk jinak

Zažít Nymburk jinak
7. září 2019 15:00-22:00
prostranství za domem Eliška

Program / fb událost Zažít Nymburk jinak

Gabriela Šinkorová je profesionální fotografka, ale letos si poprvé vyzkouší také organizování slavností Zažít Nymburk jinak. Co jí k tomu vedlo a na co se můžete 7. září těšit, se dozvíte v rozhovoru. 

Jak tě napadlo zorganizovat Zažít město jinak?

V minulosti jsem se podílela na pořádání festivalu současného umění v Ústí nad Labem a od doby, kdy bydlím v Nymburce, jsem stále měla v hlavě, že bych ráda něco pro místní uspořádala i tady. Nějak jsem se k tomu nedostala, až letos jsem si řekla, že mi už opravdu chybí organizování nějaké akce a zapojení se do Zažít město jinak jsem vnímala jako dobrou příležitost.

Kdo všechno tvoří tvůj tým? Jak dlouho akci připravujete?

Jsme skupinka přátel, kteří se rádi potkávají. Spojuje nás to, že rádi něco vytváříme pro ostatní. Akci dáváme dohromady průběžně přes léto.

Jak oslovujete účinkující i další aktivně zapojené účastníky?

Ze začátku jsme zkoušeli oslovit lidi nepřímo. Vybídnout je, aby se zapojili s čímkoliv. To ale vůbec nefungovalo, a tak jsme začali oslovovat potencionální vystupující nebo účastníky osobně.

Řekneš nám víc o „tvé“ lokalitě? Čím je specifická?

Jedná se o prostranství za bytovým domem v blízkosti náměstí, kterému chybí využití. Je to celkem rozlehlá plocha, ale kromě pár laviček a lamp tu nic není. Mohlo by to zde sloužit jako jakási klidová zóna, která na našem náměstí není možná.

Co se objeví na programu?

Vytvořili jsme bohatý program. Začít se může krátkým okruhem, který vede z náměstí přes zajímavá místa v okolí, po kterých účastníky provede papírový průvodce s otázkami, úkoly a tajenkou, za kterou je na konci čeká odměna. V rámci výtvarných dílen si budou moci malí i velcí pomalovat dřevěnou sladkost z dílny Bajkajlaj, vyrobit si předmět z přírodních materiálů, vyzkoušet si textilní techniku shibori a jiné zajímavé techniky. Děti se budou moci vyřádit u různých dětských her. Na akci vystoupí poděbradské duo Jana Langr a Jan Horák a kapela Dita trio. Dále si návštěvníci poslechnou polabské básníky a atmosféru oživí slameři. Dobrým jídlem bude postaráno i o hladové žaludky.

Díky a ať se akce vydaří!