Máme radost, když lidé přijdou kvůli sobě navzájem, říkají manželé Žákovi ze Soběslavi

Máme radost, když lidé přijdou kvůli sobě navzájem, říkají manželé Žákovi ze Soběslavi

Piknik na Promenádě – Zažít město jinak | FB | neděle 8. září, 14 – 17 h

Po druhé se Zažít město jinak objeví v jihočeské Soběslavi. Zdejší skromnější slavnost organizuje – jak to tak často bývá – náplava“. V tomto případě manželé Barbora a Radovan Žákovi.

Jak vás napadlo zorganizovat Zažít město jinak?

Loni v létě jsme s naším sdružením Soběslávka přišli s nápadem udělat v místním parku piknik. Kamaráda Zdeňka napadlo přidat se k Zažít město jinak, kterým se inspiroval v nedaleké Třeboni. Letos jsme se byli na červnové třeboňské slavnosti podívat už i my.

Kdo všechno tvoří váš tým? Jak dlouho akci připravujete? Jak oslovujete „vystupující“?

Ve spolku je nás asi deset lidí, kteří chtějí dělat něco pro město. My dva máme na starost organizaci Zažít město jinak, ale každý nějak přiloží ruku k dílu. Asi v červnu jsme začali vytipovávat aktéry. Ale těžiště naší akce je v pikniku, společném jídle a ochutnávání, kulturní složka je spíš doplněk.

Přesto, co se objeví na programu?

Místní divadlo Drak’n’Roses, kteří hrají s vlastnoručně vyrobenými loutkami. Vystoupení si připravuje i taneční kroužek menších dětí, budeme mít workshop žonglování a možná se objeví i místní bubeníci.

Pozorujete, že mají vaše aktivity nějaké dlouhodobější dopady na komunitu?

Doufáme. Ale nejenom díky Soběslávce, klima ve městě určitě ovlivňují třeba i lidé z Rolničky (stacionář pro lidi s mentálním postižením), z místních církví atd. Z loňského pikniku jsme měli pěknou zpětnou vazbu, lidem se to moc líbilo. Někteří dokonce navrhovali, že bychom si to mohli zopakovat hned za měsíc.

Na co se v rámci vašeho letošního Zažít město jinak nejvíc těšíte? 

Na lidi, kteří přijdou a doufáme, že vyjde počasí. Je to příjemně strávený čas. A samozřejmě na spoustu dobrot!

Manželé Žákovi