Co jste o Zažít město jinak vždycky chtěli vědět, ale…

Co jste o Zažít město jinak vždycky chtěli vědět, ale…

Sousedským slavnostem Zažít město jinak se už 14 let daří oživovat komunity a skryté lokality po celé republice. Vzbudily za tu dobu zájem veřejnosti a získaly si také respekt médií a místních úředníků a politiků. Jednodenní proměna veřejného prostoru v místa přátelského setkání obyvatel je však finančně i časově náročná a neobejde se bez finanční podpory našich příznivců. Přispějte i vy a staňte se duší svého města!

Co konkrétně AutoMat pro organizátory slavností zajišťuje? Klíčové pro konání akcí jsou především zábory komunikací a/nebo veřejných prostranství. Cílem akce totiž je také ukázat, jak by mohly ulice vypadat nejen jako dopravní tepny, ale jako prostor pro fantazii sousedů. A právě proto AutoMat všem koordinátorům poskytuje nejen podrobnou metodiku, která je provede celým procesem žádání o zábor, ale na vlastní náklady obstarává i kompletní administrativní podporu a vyjednávání s místními úřady. Co to přesně znamená? Odborníci z AutoMatu musí vypracovat detailní technický nákres, navrhnout dopravně inženýrská opatření (např. plánky dopravního značení) a vše projednat s policií, dopravními odbory a Technickou správou komunikací. To ale není všechno. AutoMat na své náklady poskytuje koordinátorům slavností také propagační materiály na míru s unikátní grafikou, cílenou reklamu na webu a svých sociálních sítích a komunikuje s médii.

Právě teď máte šanci zapojit se do příprav a realizace sousedských slavností Zažít město jinak! Abychom mohli organizátory nadále kvalitně podporovat, neobejdeme se bez vašich darů. Věnujte nám finanční příspěvek, zajistěte další konání slavností Zažít město jinak a staňte se tak duší svého města!