Zveme na poslední várku slavností Zažít město jinak

Zveme na poslední várku slavností Zažít město jinak

Mysleli jste si, že Zažít město jinak už pro letošek končí? Naopak! Ještě v sobotu 28. září si můžete posousedět na Praze 4 na Nové cestě a v Řícmanicích, o týden později 5. října pak v Netolicích a 6. října v Uherském Hradišti.

V pražských ulicích Nová cesta, Na planině a Za pruhy se v sobotu uskuteční pátý ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak. Začátek bude v 13:00, ale už od rána bude ulice bez aut a vhodná pro dětské hry, ježdění na kole nebo třeba badminton. Celé odpoledne bude zaměřené na děti a rukodělné aktivity, večer se pak chystá sousedská grilovačka.

V Řícmanicích promění koupaliště v živý prostor plný zajímavých stanovišť – tvořivých dílen, hudby a sportovních aktivit. Čeká vás také jarmark sousedských dobrot.

Netolice zažijí plácek na Starém městě jako místo setkávání se s přáteli, poznávání sousedů, jako místo pro hru a kulturu. Program připravují obyvatelé Netolic a blízkého okolí nebo jejich přátelé.

V Uherském Hradišti budou plést město – mladí umělci ze SUPŠ, senioři, lidé v kavárnách a nemocnici, knihovně či v parku. Vznikne unikátní barevný a živý projekt v ulicích města. Vzájemná inspirace a radost ze setkávání, sdílení zkušeností, mezigenerační dialog, recyklace a udržitelný rozvoj jsou témata, která dnes rezonují v každém z nás. Na programu je od 14, 15 a 16 hodin komentovaná prohlídka trasy s pletenými objekty a v 18 hodin začne koncert hudebníka a architekta Ivana Palackého, který zahraje na amplifikovaný pletací stroj Dopleta v Cafe Portal.  Mezitím můžete společně poplést u stolu na trase. Jehlice a klubka na místě. Začátečníci i pokročilí vítáni. K poslechu zahrají v ulicích po trase Mirek Malík (student UMPRUM) a Šimon Gogola (student gymnázia).

Pokud akci Zažít město jinak fandíte a chcete jí přímo podpořit, staňte se staňte se tak duší svého města! Slavnosti budou vždy neziskové a nekomerční, ale jejich příprava něco stojí. Moc děkujeme za každý váš dar.

Foto z Nové cesty: Jan Tilinger