Nejvíc mě bavilo točit pivko, říká organizátor Zažít Kolonku jinak Marek Müller

Nejvíc mě bavilo točit pivko, říká organizátor Zažít Kolonku jinak Marek Müller

Prostor tramvajové smyčky na Špejcharu loni poprvé ožil sousedskými slavnostmi. Přednáška o historii místní dopravy, tři mladé básnířky nebo koncert art rockové kapely – to všechno se odehrálo za účasti desítek návštěvníků v prostoru, kde se prolíná městská dopravní infrastruktura s Letenským parkem. Co stálo za snahou oživit tohle trochu pozapomenuté místo? Odpovídá loňský spoluorganizátor a letošní organizátor zdejšího dění Marek Müller. 

Letošní téma slavností Zažít město jinak zní Nadechni se pro město a má inspirovat k zastavení se a popřemýšlení o tom, co může člověk sám udělat pro své okolí. Jak to bylo u tebe? 

Nejde ani tak o konkrétní čtvrť nebo místo, obecně mě zajímají lokality, které v sobě skrývají velký potenciál, ale přesto jsou prázdné a nevyužité. Je to už několik let, kdy se objevily myšlenky uspořádat Zažít město jinak nebo se na něčem podobném podílet. Nakonec to vyšlo až loni, kdy jsem spoluorganizoval akci na Špejcharu.

Zažít Kolonku jinak 2019, foto: Michal Fučík

Stála v pozadí tvých aktivit snaha něco změnit?
Jde mi především o oživení určitých částí našeho města.

Jak hledáš čas na organizaci Zažít město jinak? Už chystáš letošní ročník?
Přiznám se, že s časem na organizaci je to dost náročné. Minulý týden jsem však dokončil jedem pracovní projekt a nyní se hodlám naplno opřít do organizace letošního ročníku sousedských slavností.

Co tě nejvíc bavilo na loňském ročníku?
Bude to znít vtipně: točit pivko! Nejvíc mě bavilo zastavit se s lidmi, kteří nás přišli navštívit, obsloužit je a pobavit se. Nejen minulý rok, ale neustále mě překvapuje, kolik je v Praze nevyužitých a zajímavých míst.