Nadechnu se a proměním město v dobrodružství

Nadechnu se a proměním město v dobrodružství

Nádech… výdech… zastav se, zamysli se, rozhlédni se. Nádech pro město, pro lidi v něm, pro sebe. Sousedské slavnosti Zažít město jinak přicházejí každoročně s novým tématem a letošní motto zní “Nadechni se pro město”. 

Prožili jsme naprosto bezprecedentní období, karanténu, během které jsme měli šanci vnímat naše životy odlišně. Zažít město skutečně a nejen na jeden den úplně jinak, jak nejsme zvyklí. Známý prostor se ocitl v neznámém kontextu. Od města bez lidí jsme možná chtěli něco jiného než normálně. Někteří z nás měli během tohoto výjimečného období čas přibrzdit, možná se i úplně zastavit a něco si uvědomit. Právě tak často vznikají nové věci. A k takovému zastavení a uvědomění vám chceme dát prostor během zářijových slavností Zažít město jinak.  

V sobotu 19. září zpomal, rozhlédni se kolem sebe, město totiž bude v tento den opět jiné, stvořené jen pro lidi. Nadechni se sám/sama a zároveň se všemi ostatními. Ponoř se do sebe a uvědom si, co se ti na tvém městě nebo ulici líbí. Jak by mohla tato místa vypadat a co můžeš udělat ty a prostě to udělej! 

Neoddaluj to, nečekej, až to udělá někdo jiný. Uvědom si jednu dvě konkrétní věci, které chceš hned změnit, a posuň to dál. Proměň město a svojí existenci v něm v dobrodružství!

Dívej se na město jinak, prožívej ho odlišně, dělej věci, po kterých jsi vždycky toužil/a, ale neměl/a jsi odvahu. Spřátel se se sousedy, poznej jejich příběhy, zasaď strom, založ záhon, zkrášli park, vyrob sezení na ulici, dej si kytky do oken. Možná začneš sám/sama, ale ostatní se přidají.

Zažít město jinak bude letos “přechodovým rituálem” pro nás pro všechny. V sobotu 19. září se v některých našich lokalitách v 15:00 zastaví veškerá hudba a ruch a dostaneme prostor se na minutu zastavit, rozhlédnout, soustředit se na místo, kde právě stojíme, zamyslet a zformulovat si v hlavě pár věcí, které bychom chtěli kolem sebe posunout dál, změnit. Co bychom chtěli pro město udělat.

Zformuluj si své předsevzetí a inspiruj nás i ostatní. Nasdílej nám své předsevzetí na Instagram v podobě  #nadechnuse #tady napiš co ses rozhodl/la změnit. Třeba #nadechnuse #pozvusousedynagrilování

Dej věci skutečně do pohybu! Zažít město jinak celoročně, nejen jeden den!