Výzva k zapojení do Zažít město jinak 2014

Máte chuť na jeden den oživit svou ulici a poznat sousedy? Zapojte se do Zažít město jinak 2014 a zorganizujte sousedskou slavnost ve své čtvrti!

Náš byt může být 2+kk, ale kolem něj se rozprostírá plocha celého domu, dvorek za ním, síť ulic nebo park. To všechno jsou místa, která můžeme chápat jako vlastní, užívat je a oživovat. Chceme dokázat, že i ve veřejném prostoru po sobě můžeme nechávat stopu, zabydlovat ho a měnit. Uspořádání sousedské slavnosti může být jedním ze způsobů, jak tento proces nastartovat.

Loni vzniklo 39 sousedských lokalit ve 12 pražských městských částech. Letos proběhne ZMJ již podeváté a opět máte možnost připojit se i Vy!

Klíčem je zapojit co nejvíce lidí, podniků a organizací ve Vašem okolí, od kaváren a obchůdků po školky a školy, a společně vdechnout život Vám blízkému místu. Může se jednat o zanedbané nároží s lavičkou nebo jindy prázdnou ulici. Součástí je zklidnění automobilové dopravy v místě konání slavnosti.

Neprahneme po velkolepém festivalu. Zajímá nás příběh Vaší ulice a lidí, kteří v ní žijí. Příprava programu a oslovování místních je na Vás. My Vám zajistíme společnou propagaci, pomoc s vyjednáním záborů, praktické rady a propojení s aktivními skupinkami a jedinci ve Vaší čtvrti.

Termín letošního Zažít město jinak: sobota 20. září

Máte-li chuť uspořádat sousedskou slavnost ve Vaší čtvrti, napište nám na zmj@auto-mat.cz.

Tato výzva je otevřená do 14. května.

Výzva k zapojení