Tipy jak oslovit místní

Tipy jak oslovit místní


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zajímá vás, jak nejsnáze oslovit lidi ve vašem okolí a zapojit je?

Oslovit sousedy a místní může být někdy náročné, jak si vyzkoušeli i organizátoři předchozích ročníků Zažít město jinak. Někdy je vůbec těžké dostat se do domů a nechat letáčky ve schránce, osobní komunikace stojí spoustu času a lidé bývají nedůvěřiví nebo pasivní.
Zde jsou tipy přímo od místních organizátorů Zažít město jinak, které vám mohou usnadnit práci při aktivizaci vašeho okolí. Přečtěte si, co opravdu funguje:

Domluvte se v místním obchodě, zda můžete vyvěsit plakátek nebo nechat na pultu informační brožurky.

Dejte plakáty do kaváren nebo si tam rovnou naplánujte informační setkání s místními.

Seznamte s vašimi plány místní farnost. Většinou se tu sdružuje aktivní komunita lidí, také senioři, které bývá těžké přesvědčit. Farář může informovat o plánované akci po mši a farnosti mívají i své časopisy.

Obraťte se přímo na bytová družstva a získejte jejich souhlas s vyvěšením letáku či plakátu v domě. Některá družstva mají také své mailingy, kterými mohou upozornit nájemníky na blížící se akci nebo na povinnost vyparkovat auto (https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-rozsirene).

Oslovte nejbližší domov důchodců a pokuste se zapojit jeho rezidenty. Může se jednat o něco velmi jednoduchého, například o venkovní turnaj v dámě či společné pletení.

Letáčky lze také umístit do škol, školek, mateřských center, Domů dětí a mládeže (pro oslovení rodičů), do ordinací a na nástěnky Městské policie. Plakátky umístěné uvnitř vydrží dlouho na místě a uvidí je ti, na které cílíte – lidé z okolí.

Už asi také víte, že se nám osvědčilo umísťovat informační letáky o akci přímo do schránek domů v okolí.

Pokud chcete upozornit na plánovanou akci v rámci Zažít město jinak, můžete udělat malý happening na ulici už předtím, např. jarní sázení do kelímků, rozdávání kávy a čaje na rohu, piknik pro sousedy a podobně. Přitom rozdáte letáky a řeknete sousedům, co se chystá.

Nezapomeňte také prezentovat vaše úspěchy a zážitky po skončení akce (např. formou projekce v místní kavárně). Oslovíte tak lidi i pro další ročník a oceníte práci všech zapojených.

Přejeme mnoho úspěchů a těšíme se na září!

Výzva k zapojení do Zažít město jinak