Seznam lokalit zveřejníme začátkem července 2024. To bude příležitost pro všechny, kdo se chtějí připojit - nabídnout pomocnou ruku, hudební produkci, občerstvení nebo ukázku vaší tvorby nebo služby. Vyberte si lokalitu a kontaktujte přímo místního organizátora.

Zveme na Zažít město jinak v předtermínech 11. a 12. září

Zveme na Zažít město jinak v předtermínech 11. a 12. září

Velký den sousedských slavností Zažít město jinak 1️⃣8️⃣. 9️⃣. se blíží, ale ještě víc se blíží několik akcí v předtermínu.

Srdečně vás zveme už tuto sobotu 11. září

🤸‍♀️ Na Zažít Dobříš jinak můžete např. navštívit výstavu drobného zvířectva, přidat se k pochodu Pičín-Řitka nebo zabavit děti během odpoledního programu.
🤸‍♀️ V rámci ZAŽÍT MĚSTO JINAK 2021 Jablonec nad Nisou jinak se uzavře Fügnerova ulice před sokolovnou pro automobilový provoz a místo zaplní rozestavěné stoly, stánky, badminton, hudba a divadlo. A nad tím vším se budou vznášet Lapače snů z dílny Artyšok.
🤸‍♀️ Během Zažít Hradiště jinak aneb Sousedská slavnost 2021 vystoupí spousta kapel na hlavní stage před budovou radnice a také studenti a studentky na pódiu před budovou mnichovohradišťské ZUŠ.
🤸‍♀️ V Netolicích se můžete těšit třeba na zpívání pod širým nebem, slam poetry, šipkovanou po městě nebo příběhovou hru ze Zeměplochy.
🤸‍♀️ V Přerově se můžete přidat k pochodu po místních vinicích, malbě společného koberce nebo filmovému promítání.
🤸‍♀️ Ve Skotnici se otevírá nová klubovna pro mládež a zrekonstruované hřiště. Místní by se po období, kdy se nemohli veřejně setkávat, chtěli propojit se sousedy, společně se pobavit, zazpívat si, uspořádat piknik či nahlédnout do nové klubovny.
🤸‍♀️ Praha už tuto sobotu ožije v rámci Zažít Americkou jinak 2021. Na Vinohradech si užijete den plný koncertů, divadel, workshopů, tance a dobrot z celého světa. Součástí slavností je i slavnost La Calle Mexicana, která vás seznámí s mexickou kulturou. Z Americké můžete zavítat i na MPIFF 2021 – Mexico Prague Iberoamerican Film Festival.
🤸‍♀️ Při Zažít Barrandov jinak 2021 se pobavíte u swingové tančírny, králičího hopu, vystoupení lidových i orientálních tanců nebo výcviku psů.
🤸‍♀️ Na ZAŽIJ SLATINY JINAK 2021 – Středověk ještě neskončil můžete ulovit krásné kousky na blešáku, zapojit se do opravy lávky nebo si opéct buřty. Den plný zábavy zakončí promítání Noci na Karlštejně.
🤸‍♀️ V Kunraticích vás čekají dílničky a pohybové aktivity pro vaše děti, vystoupení yoyera, malování na obličej, knižní swap, prohlídka historických kol a možnost si je vyzkoušet.

V neděli 12. září zveme na  

🤸‍♀️ Zažít Blansko jinak, kde se zabavíte na 64 stanovištích po celém městě. Čeká vás busking, komentované prohlídky radnice, velkoformátová malba občanů, muzikoterapie, výměna sazenic a spousta dobrot k jídlu i pití. 

🤸‍♀️ V Řícmanicích se chystá už 3. ročník sousedských slavností s programem pro celou rodinu. 

🤸‍♀️ Spolek Soběslávka chce v Soběslavi oživit krásný, ale trochu nevyužitý prostor Promenády k přátelským setkáním sousedů, povídání, ochutnávání, hudbě, divadlu a hrám…