Seznam lokalit zveřejníme začátkem července 2024. To bude příležitost pro všechny, kdo se chtějí připojit - nabídnout pomocnou ruku, hudební produkci, občerstvení nebo ukázku vaší tvorby nebo služby. Vyberte si lokalitu a kontaktujte přímo místního organizátora.

Zveme na festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou a naši filmovou projekci

Zveme na festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou a naši filmovou projekci

Od pátku 12. do neděle 14. listopadu se v prostoru39 na Žižkově bude konat festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou! Pojďme se bavit o tom, jak měnit Prahu, aby sloužila lidem a jejich potřebám. Hlavními tématy letošního ročníku jsou například globální krize bydlení či životní prostředí.

Festival pořádá organizace Paměť města ve spolupráci s Arnikou a AutoMatem. Začínáme v pátek promítáním filmu Tohle město není pro chudý, který dokumentuje gentrifikaci amerického města Portland, po němž následuje debatní panel. Dalšími body programu jsou architektonický workshop pod taktovkou architektů bez hranic, přednáška o Zeleném urbanismu Petra Klápštěho, komentovaná procházka po Žižkově o jeho proměnách a mnoho dalšího. Detailní program festivalu je k dispozici zde.