Zažít město jinak s Kauflandem, díl 1.: Komunitní zahrady

Zažít město jinak s Kauflandem, díl 1.: Komunitní zahrady

Z této zprávy máme obrovskou radost. Kaufland se stal generálním partnerem letošního ročníku Zažít město jinak. Sedmnácté sousedské slavnosti nesou motto Bez zábran. Pojďme se tedy podívat na Kaufland jinak, než jej běžně vnímáme. Málokdo totiž ví, že patří mezi významné mecenáše komunitního života v České republice.

Ve čtyřdílném seriálu vám představíme společensky odpovědné aktivity, kterými Kaufland podporuje život v místech, kde působí. Začínáme projektem komunitních zahrad, kterými obchodní řetězec od roku 2019 oživuje veřejný prostor u svých prodejen. Zahrady nabízejí unikátní místo pro lidi, kteří v městské džungli postrádají kousek svého zeleného místa v životě. O jejich popularitě svědčí fakt, že počet zájemců na některých místech mnohonásobně převyšuje jejich kapacitu.

Zahrady se aktuálně nacházejí u prodejen Kaufland na pražském Vypichu, Podbabě, Kobylisích či Kladně a Brně – Židenicích. Všechny byli vybudovány ve spolupráci s neziskovou organizací Kokoza a její integrační dílnou. Obchodní řetězec všem zahradníkům nabízí možnost zde bezplatně pěstovat ve stylových vyvýšených záhonech bylinky, ovoce, zeleninu, ale i sousedské vztahy.

Dosud nevyužitá plocha u prodejny se stala místem setkávání, nových přátelství i radostí z čerstvě sklizené úrody. Příjemné prostředí si zamilovaly hlavně rodiny s dětmi, které se tak mohou i ve městech seznamovat s přírodou. Součástí každé zahrady je totiž stylový hmyzí hotel s dvěma edukačními cedulemi pro děti. Naleznete zde také veřejný kompostér podporující uzavřený cyklus jídla, ptačí budky či ovocné keře.

Chcete zažít atmosféru komunitní zahrady? Kaufland se při příležitosti sousedského festivalu Zažít město jinak rozhodl uspořádat zahradní slavnosti, na které vás srdečně zveme:

7. září – Komunitní zahrada u prodejny Kaufland Praha – Podbaba
14. září – Komunitní zahrada u prodejny Kaufland Brno – Židenice
15. září – Komunitní zahrada u prodejny Kaufland Praha – Vypich
21. září – Komunitní zahrada u prodejny Kaufland Kladno

Všechny akce probíhají od 16:00 do 20:00. Těšit se můžete na loutkové divadlo, workshopy
na výrobu hmyzích hotelů, koulení seedbomb či malování na obličej. K zakousnutí budou
připraveny šťavnaté burgery či lahodný falafel. Zastavte se a zažijte spolu s námi Kaufland jinak.

 

 


Jak má podle vás vypadat veřejný prostor přátelský ke všem? A ideální město? Co vás v tom všem nejvíc pálí? Zajímá nás váš názor a budeme moc rádi, když nám odpovíte na pár anketních otázek týkajících se vašeho okolí.