Seznam lokalit zveřejníme začátkem července 2024. To bude příležitost pro všechny, kdo se chtějí připojit - nabídnout pomocnou ruku, hudební produkci, občerstvení nebo ukázku vaší tvorby nebo služby. Vyberte si lokalitu a kontaktujte přímo místního organizátora.

Zažít město jinak s Kauflandem, díl 2.: Už to roste, už to klíčí

Zažít město jinak s Kauflandem, díl 2.: Už to roste, už to klíčí

V minulém díle jsme vám představili projekt komunitních zahrad, které náš generální partner Kaufland buduje u svých prodejen. Obchodní řetězec celý projekt pro velký úspěch v letošním roce rozšířil. Spolu s Nadací Via spustili první grantový program pro komunitní zahrady v ČR. V prvním ročníku podpořili hned 13 skvělých projektů.

Chcete ve svém okolí vybudovat komunitní zahradu a chybí vám potřebné peníze?

Grantový program Kauflandu s názvem Už to roste, už to klíčí“ může být pro vás skvělou volbou. Letos na jaře proběhlo jeho první kolo, které bylo mimořádně úspěšné. Je zkrátka vidět, že takový program u nás chyběl. Přihlásilo se totiž 45 projektů, ze kterých bylo vybráno 13 nejlepších ze všech koutů naší republiky. Kaufland celkově přerozdělil částku dosahující téměř 700 000 Kč.

Hned v šesti případech vznikla zbrusu nová komunitní zahrada – v Liberci, Ústí nad Labem, Prachaticích, Hradci Králové, Žďáru nad Sázavou či pražských Čimicích . Další již fungující zahrady získaly prostředky na záchyt dešťové vody, dětské prvky, zahradní domečky a různé další vybavení.

Druhý ročník grantového programu se uskuteční na začátku roku 2023. Ohlášen bude na webových stránkách www.kaufland.cz/komunitnizahrady či sociálních sítích společnosti. Již teď tak můžete začít střádat plány na vytvoření zbrusu nové komunitní zahrady v místě vašeho bydliště. Jedinou podmínkou je, aby byl vhodný pozemek umístěn v katastrálním území města s prodejnou nákupního řetězce Kaufland.

V třetím dílu našeho miniseriálu Zažít Kaufland jinak o komunitních projektech našeho generálního partnera se můžete těšit na další grantový program, tentokrát s názvem „Milion pro…“.


Jak má podle vás vypadat veřejný prostor přátelský ke všem? A ideální město? Co vás v tom všem nejvíc pálí? Zajímá nás váš názor a budeme moc rádi, když nám odpovíte na pár anketních otázek týkajících se vašeho okolí.