Přijďte za politickou satirou, jazzem nebo lamou a kozou do Bráníku

Přijďte za politickou satirou, jazzem nebo lamou a kozou do Bráníku

Letošním spojujícím motivem sousedské slavnosti je potkávání nového se starým. Sushi a indické tance se totiž protnou s tradičním vzpomínáním nebo třeba šlapáním zelí.

Nejrozsáhlejší bude už tradičně dětsko-sportovní zóna, na které se budete moci potrénovat a naučit se street basket i taichi, rodiče mohou odpočívat v relax zóně a jejich děti zatím objevovat živý zvěřinec na Branickém náměstí. I jarmark bude hodně specifický. Vedle všemožných domácích kuchařů a kutilů tu najdete dobročinný stánek Bránický perník, antikvariát, ale také kartářku a couching na téma „strachy“.

Pouliční slavnost Braník sobě se koná již v sobotu 13. září. Dřívější termín byl vybrán kvůli letnímu kinu Na schodech, které bude promítat na schodech Na Vinohradu celý týden od 8. – 12. září.

 

Na hlavním pódiu zatančí studenti Konzervatoře Duncan centre, zazní jazz, latina i blues. Večer se pokusí příchozí roztančit Megaphone a úplně na závěr vystoupí i někdejší spoluhráči Petra Kalandry. Před pódiem se přitom celý den bude šlapat opravdické zelí. Úplně nová „Kubrtova scéna“ bude věnována především divadlu, kde zahraje jak řada lidi, které jinak potkáváte v Braníku na ulici, tak třeba i profesionálové z ústeckého Činoheráku v rámci projektu Divadlo Demágo.

Více informací najdete na www.braniksobe.cz či www.facebook.com/BranikSobe.