Akrobacie, létání, běh na podpatcích: Ostrava

Akrobacie, létání, běh na podpatcích: Ostrava

V Ostravě se 2. ročník slavnosti opět velmi povedl. Letos jsme v centru proměnili ulice kolem kostela Sv. Václava u Masarykova náměstí v Malou Kodaň. Tenhle název je inspirován Kodaní – „městem pro lidi“ a zároveň způsobem pojmenovávání čtvrtí např. v New Yorku (Little Italy). Poprvé se slavnost konala na Porubě, a to na Rondlu v místě zvaném U Věžiček. V centru se zúčastnilo na 4 000 lidí a na Porubě asi 1 200 lidí (a to i přes konání Dnů NATO ve stejném termínu). Skvěle nám vyšlo počasí.

V centru běžela po celý den pouliční divadelní představení, tančilo se v tančírně (workshop swingu, twerku apod.), proběhlo sousedské klání v běhu na podpatcích, bleší trh, soutěž o nejlepší buchtu, sportoviště či second hand s použitými koly. Na hudebním placu hrála jedna místní kapela za druhou a celý večer vyvrcholil jedinečnou performance závěsné akrobacie na šálách s názvem Klára bude viset (pokud dopluje) na Sýkorově mostě, čímž jsme poprvé oživili tuto ostravskou ikonu.

Klára doplula a předvedla nádherné vystoupení nad řekou za pohledu tisícovky sousedů tajících dech. Na Porubě byl jedinečnou atrakcí horkovzdušný balón přímo uprostřed Rondlu, sousedé si mohli zdarma zkusit vzlétnout, dále různé stánky, tančírna, tvůrčí dílny, slacklining atd.

Den se povedl, děkujeme všem návštěvníkům! Hlavním organizátorem ostravské slavnosti bylo Multižánrové centrum současného umění Cooltour. Fotky z akce najdete na Flickru.