Hradec Králové zažil svou první slavnost

Hradec Králové zažil svou první slavnost

Sousedské slavnosti v Hradci se navýsost vydařily! Lidé po náměstí řádili na koloběžkách, elektrokoloběžkách a různě upravených kolech, chodili pro kávu do kávového stánku, posedávali na gaučích s makovými, dýňovými a mrkvovými buchtami, zaposlouchali se do gramofonu, vyrobili si bambule, atd.

Asi největším přínosem těchto slavností bylo zvelebení městského podchodu, který byl v blízkosti místa konání. Zúčastnily se ho dvě ZUŠ z Hradce Králové a výtvarně nadaní sourozenci Levitnerovi, tudíž vzniklo různorodé dílo, které i přes to, že se jedná ve finále o posprejované zdi, nikomu nevadí a naopak potěší svou „hradeckostí“. Dále pak na sousedských slavnostech dostal možnost prezentace nově vznikající Ateliér Kokpit, který se nachází taktéž v blízkosti náměstí.

Během celého odpoledne (od 14 do 18 hodin) přišlo okolo 70 lidí, kteří se buď na chvilku zdrželi nebo třeba i poseděli s námi u kávy. I když se nám obloha zatáhla, přesně do 18.20 nespadla ani kapka, takže i v této oblasti nám bylo dopřáno.

Fotky můžete najít na stránkce Pražského deníku nebo na Facebookových stránkách.