Havířovské dvorky se otevřely sousedům

Havířovské dvorky se otevřely sousedům

„Měli jsme pocit, že Havířovákům chybí vztah ke svému městu, že fungují na principu práce-supermarket-byt-práce… Chtěli jsme ukázat, že to jde i jinak, že si život v našem městě můžeme užívat a že i tady žijí šikovní lidé. Stačí se jen porozhlédnout v okolí,“ říká Ela Chmiel, organizátorka Havířovských dvorků, jež se letos uskutečnily 11. října.

Porozhlédli se a na dvorek v centru města přinesli živou Cameru obscuru, do které mohli návštěvníci vejít a na vlastní kůži zjistit, jak funguje. Dílna Koohii café připravila skvělou kávu a domácí dobroty, k vidění byly instalace místních umělců Tomáše Kolicha, Tomáše Milaty a Terezy Odložilové, oblečení z dílny Chrisse Pola a Pepe Ramiho a sítotisková dílnička.

Po celý den návštěvníky provázelo praskání starých LP desek, večer zahrál nejen Happy Dog a došlo i na spontánní jam v podání mladých místních hudebníků. Na akci se zastavili nejen mladí lidé, ale připojili se i sousedi starších ročníků.

Podle organizátorů už teď vědí, že tyto Dvorky nebyly poslední a na jaře si akci zopakují ve větším. Jak to v Havířově vypadalo?