Přihlaste svůj námět na film do My Street Films

Přihlaste svůj námět na film do My Street Films

Děje se něco zajímavého v místě, kde bydlíte? Máte chuť o tom natočit krátký film? Zapojte se do projektu My Street Films. Náměty můžete posílat do 20. dubna.

My Street Films se zrodil v minulém roce jako projekt internetového dokumentárního portálu DAFilms.cz. Pilotní ročník se zaměřil na pražské ulice, jejichž příběhy a atmosféru zachytilo více než 120 přihlášených filmů, které daly vzniknout filmové mapě. Letos se My Street Films vydává za hranice Prahy a objevuje život v ulicích dalších českých, slovenských, polských a maďarských měst. Projekt se tak letos nově stane místem setkávání a srovnání českých a zahraničních měst a jejich obyvatel.

Stejně jako loni se česká verze projektu liší zapojením předních českých dokumentaristů, kteří minulý rok přispěli do pražské filmové mapy svými autorskými snímky, ale zároveň se jako lektoři podíleli na vzniku dalších krátkých filmů, které vzešly z přihlášených námětů. Letos se tak opět můžete těšit na filmy, které nám ukážou „naše“ ulice pohledem profesionálních filmařů například Veroniky Liškové, Eriky Hníkové, Martina Duška nebo Vladimíra Turnera.

My Street Films je otevřený všem, kteří se mohou chlubit dobrými nápady, ale ne zkušenostmi z natáčení: do 20. dubna 2015 můžete posílat své filmové náměty o maximálním rozsahu 300 slov, z nichž vybereme pět šťastlivců, kteří pak s pomocí našich dokumentárních týmů budou moci dotáhnout své nápady až k závěrečným titulkům.

Hotové snímky můžete přihlašovat do 7. září 2015. Autoři nejlepších snímků budou moci sami zažít atmosféru filmových festivalů.