Přijďte na aktivistický filmový workshop s My Street Films

Přijďte na aktivistický filmový workshop s My Street Films

S blížícím se příchodem léta rozhodně nezačíná okurková sezóna. Z výjimečných zážitků se letos nebudou radovat jen hudební festivaloví fanoušci, ale na své si díky projektu My Street Films přijdou také příznivci filmu a dokumentu.

Aktivistický film a jeho podoby

První z veřejných akcí nazvaná Aktivistický film a jeho podoby se uskuteční  ve čtvrtek 25. června od 18.30 hodin v nově zpřístupněném kulturním prostoru Nákladového nádraží Žižkov. Návštěvníci se zde seznámí s trojicí známých dokumentaristů, kteří se s filmovou kamerou nebojí vyrážet do nebezpečných situací a konfrontací. Apolena Rychlíková, Vladimír Turner a Tereza Reichová na příkladu své tvorby ukážou, jak se dají citlivá témata zprostředkovat širokému publiku, jak o komplexních tématech vyprávět krátkou formou a jak lze využít videotvorbu a dokumentaci společenských aktivit vedených zdola. Večer uzavře projekce snímku Verdikt v Maďarsku, sledujícího soudní proces s přívrženci krajní pravice obviněnými z vraždy šesti Romů, dětských obětí nevyjímaje. Film režisérky Eszter Hajdú si v roce 2014 odnesl hlavní cenu festivalu Jeden svět a významně uspěl také v zahraničí.

Natočte si svůj krátký aktivistický film

Na dokumentární seminář naváže opět v duchu filmového aktivismu také celodenní workshop plánovaný na 12. července. Ten v průběhu jednoho dne, a to od 10.00 do 18.30 hodin, nabídne registrovaným zájemcům možnost rozvíjet ve skupinách pod vedením trojice lektorů Tereza Reichová, Apolena Rychlíková a Vladimír Turner vlastní nápady na aktivistické filmy. Dopolední část programu proběhne formou konzultací a profesionálních doporučení. Odpoledne již bude věnováno získání konkrétních zkušeností s natáčením. Zájemci o workshop se musí předem registrovat na adrese info@mystreetfilms.cz, na níž zašlou také krátký námět na svůj aktivisticky laděný film.

Akce se konají ve spolupráci se sdružením Auto*Mat.