Poznejte Michli jinak, láká místní Jakub Štědroň

Poznejte Michli jinak, láká místní Jakub Štědroň

V Michli se sousedská slavnost uskuteční úplně poprvé. My jsme si povídali s jejím organizátorem Jakubem Štědroněm o lákadlech programu a motivacích uspořádat Zažít město jinak i v tomto koutku Prahy.

Co vás k pořádání akce motivuje?
Jednak je to osobní motiv, a tím je chuť vyzkoušet něco nového, smysluplného a být součástí tohoto celopražského fenoménu. Druhak je to snaha oživit místa, ve kterých se sousedská slavnost doposud nekonala, proto přijďte spolu s námi Zažít Michli jinak.

Kdo všechno se podílí na přípravě sousedské slavnosti?
V naší lokalitě se na přípravách podílí především Dům národnostních menšin, lokální „aktéři“ jako Mateřská škola a Základní škola Mendíků, Sokol Michle či Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Dále je to celá plejáda organizací a jednotlivců, kteří nám pomohou Zažít Michli jinak, a ulici tak promění k nepoznání.

Co považujete za největší lákadlo vašeho programu?
Pro sousedy a návštěvníky jsme si připravili rozmanitý program – živý folklór a hudba národnostních menšin, mezinárodní knižní jarmark, dobré jídlo a samozřejmě přátelská víkendová atmosféra. Přijďte, u nás bude živo!

Na co se osobně nejvíce těšíte?
Těším se především na příjemný den mezi fajn lidmi a na klidné ulice bez aut. Ale konkrétně? Mimo jiné se těším na koncert kapely Ignis, která hraje tradiční ukrajinskou hudbu ve své originální úpravě. A protože je znám, mohu všem jen doporučit.

Chcete uspořádáním Zažít město jinak upozornit na nějaký problém ve vašem okolí?
Do akce se zapojujeme poprvé a spíše než upozorňovat na nějaký problém, chceme dát lidem důvod vyrazit v sobotu ven, korzovat v domovské ulici, poznávat nepoznané a seznamovat se. Město tvoříme my lidé, a když se k sobě naučíme chovat slušně jako soused k sousedovi, stane se i celá milionová metropole vlastně jen příjemným sousedským místem setkávání a nenuceného klábosení.

Jak dobře znáte své sousedy?
Zatím příliš ne, ale už teď se na to moc těšíme!!