Zažít město jinak v Americké a Lublaňské ulici nebude

Zažít město jinak v Americké a Lublaňské ulici nebude

Americká ulice se stala jedním ze symbolů Zažít město jinak, kam tradičně proudí nejvíce návštěvníků. Program se na tomto místě konal už čtyři roky za sebou. Bohužel ale letos zůstane ulice stejná jako dalších 364 dní v roce.

Z důvodu rekonstrukce nedaleké Bělohradské ulice a s tím spojenými změnami v dopravě nebyl povolen zábor Americké a Lublaňské. Radnice to odůvodnila tím, že nechce způsobovat další komplikace rezidentům a omezovat počet parkovacích míst. Organizátoři dostali možnost uspořádat slavnost na náměstí Míru, ale vzhledem k tomu, že toto místo nemá podle nich původní sousedský charakter, rozhodli se nabídku odmítnout. Další možností bylo udělat Zažít město jinak v Americké pouze na chodnících, ale ani to se vzhledem k obvyklému vysokému počtu návštěníků nezdálo jako ideální řešení.

Místní organizátoři v Americké, mezi které patří provozovatelé restaurací a rezidenti, jsou z odmítnutí záboru zklamaní a doufají, že Zažít město jinak zde bude příští rok opět povoleno. Pokud jim chcete vyjádřit podporu a těšíte se na další ročník, podepište se pod toto prohlášení.