Na Praze 1 povoleny jen dvě lokality ze šesti

Na Praze 1 povoleny jen dvě lokality ze šesti

Historické centrum města mohlo ožít sousedskými slavnostmi na šesti místech, ale program se bude konat jen na dvou z nich. V květnové výzvě se k pořádání přihlásily nové lokality U Půjčovny, U Obecního dvora, Příčná a Míšenská, ale z nejasného důvodu jim nebyl povolen zábor. Ostatní dvě místa – Senovážné náměstí a Opatovická ulice – povolení dostaly.

Neoficiálním odůvodněním rozhodnutí bylo, že radnice Prahy 1 nemá dobré zkušenosti z minulých let s pořadatelem, organizací Auto*Mat. Myšleno je tím pořádání kulturního programu na Smetanově nábřeží v roce 2014, kdy jedna ze sobot připadala i na termín Zažít město jinak. Tým Zažít město jinak lituje toho, že vztahy mezi Auto*Matem a Prahou 1 dopadají na motivované obyvatele Prahy 1.

Překvapivě vstřícným krokem ze strany Prahy 1 naopak je, že městská část dala akci finanční podporu a stala se spolupořadatelem. Tým Zažít město jinak proto doufá, že se v následujících ročnících podaří sousedské slavnosti rozvinout i v samém srdci Prahy a počet zapojených míst vzroste.