Přípravy 11. ročníku se rozběhly

Na koláče, které 17. září přinese Zažít město jinak, je zaděláno! Výzva k zapojení lokalit je uzavřená, 8. června také proběhlo velké setkání hlavního koordinátora slavností Auto*Matu a organizátorů jednotlivých lokalit, kteří už se vrhli do práce.

Do 11. ročníku slavností se opět přihlásilo o něco více míst – celkem 73 pražských zón (loni jich bylo 59) a 20 dalších měst (loni 10). Letos se sousedé budou veselit v těchto městech: Bílovice nad Svitavou, Bruntál, Český Krumlov, Hradec Králové, Chomutov, Jihlava, Kralupy nad Vltavou, Lanškroun, Louny, Mimoň, Mnichovo Hradiště, Písek, Roudnice nad Labem a Vimperk (nebo Prachatice).

S novým ročníkem přichází i „facelifting“ vizuálu slavností, který si na starost opět vzalo duo Michal Veltruský a Jonatán Novák. Jejich návrh navazuje na ten loňský, rozvíjí a obohacuje původní motivy a sází na bohatší barevné spektrum. Je možné, že ve svém městě narazíte i na tento „mobilizační“ plakát. V ideálním případě, se řiďte jeho radami a kontaktujte vaše místní organizátory.

plakát s vyzvou
„mobilizační“ plakát

Obrovský a každoročně rostoucí zájem o slavnosti, které vyžadují téměř celoroční práci týmu Auto*Matu, grafiků, programátorů a dalších externistů, nás letos poprvé přinutil zamyslet se nad udržitelností těchto aktivit. Proto s 11. ročníkem poprvé nabídneme veřejnosti, aby se na slavnostech podílela v rámci crowdfundingové kampaně. Bude nelehkým úkolem vysvětlit, že oslava sousedství založená především na dobrovolnosti ve skutečnosti stojí spoustu energie a peněz. Držte nám palce!

Krásné léto a naviděnou v září!
Tým Zažít město jinak – Auto*Mat

13346538_1127212054010053_8987889378403101122_n
Setkání místních organizátorů (8.6.2016, Praha)