Zažít město jinak piazzetě zachutnalo

Zažít město jinak piazzetě zachutnalo

Na piazzetě Nové scény proběhla ochutnávka atmosféry sousedských slavností Zažít město jinak. V průběhu večera organizátoři představili plány na den „D“ – 21. září. Večer uzavřela pouliční tančírna v rytmu swingu.

Dlouhý prostřený stůl plný domácích pochoutek přilákal na piazzetu Nové scény návštěvníky a kolemjdoucí všech generací. Prostranství provoněly na místě připravované bruschetty, čerstvé domácí buchty nebo letní saláty.

V klidné a slunečné atmosféře se diváci dozvěděli podrobnosti o tom, co se bude v pražských čtvrtích v sobotu 21. září odehrávat. Plánovaný program jim totiž představili organizátoři z jednotlivých zón zpovídaní moderátory z iniciativy Auto*Mat. Auto*Mat celou sousedskou slavnost prosazuje a realizuje za pomoci dalkších spolu-organizátorů.

Pražané se mohou těšit na oživení Negrelliho viaduktu na Praze 8. Na Smíchově se zapojí městská knihovna. Organizátoři z Nového města budou propojovat generace a do programu zapojí seniory z Prahy 1. Své aktivity představila také kampaň Ladíme Prahu!, která spojuje síly města a občanských iniciativ se společným cílem zkvalitnit městský prostor.

Po ukončení prezentací piazzetu ovládla pouliční swingová tančírna. Program zakončil koncert kapely SEMTAM míchající africké melodie s tanečními beaty. Temperamentní skladby rozvlnily nejednoho diváka, a příjemný večer se proměnil v povedený večírek.

Slavnost Zažít město jinak vznikla v roce 2006 a od té doby se stále rozšiřuje. Letos se bude pořádat 34 místech po celé Praze.  Během této sousedské slavnosti mají Pražané možnost zjistit, co se stane s ulicí, když ji místo zaparkovaných aut zaplní stolky a židličky, domácí občerstvení, pouliční hudebníci nebo prostě lidé ze sousedství.

Na další fotky z ochutnávky se podívejte zde.