Pidirozhovor – Modřanské podskalí

Jak jdou přípravy Zažít město jinak, jsme zjišťovali i u nováčků v Modřanech. Za tamní organizační tým odpovídá Jiřina Dolanská.

Proč jste se rozhodli zorganizovat sousedskou slavnost?
V předchozích letech navštívili jiné pražské lokality a Zažít město jinak se nám prostě líbilo. Kromě toho je škoda, že ve městě se mnohdy ani nejbližší sousedé vlastně vůbec neznají, jeden o druhém nic nevědí. A tak nám přišlo jako dobrý nápad zjistit i v Modřanech, kdo jsou vlastně lidi, se kterými tu žijeme. A taky je to výzva a jsme zvědaví, jak se nám to napoprvé podaří.

Vychází vám vaše městská část vstříc?
Ano, jednání s paní starostkou bylo velmi svižné a podnětné, dostali jsme od ní různé tipy a kontakty. Radnice nám také zapůjčila fotografie z historie Modřan, která bude probíhat v Modřanském biografu. Za sebe bych jen dodala, že mi systém podávání různých žádostí na různé odbory přijde malinko složitý a vzhledem k pointě akce je to celkem úsměvné, ale to je holt asi všude.

Tím, že se účastníme poprvé, je pro nás vlastně největší problém správně odhadnout své síly a možnosti a akci nenaddimenzovat, abychom to s pětičlenným týmem vůbec v pohodě zvládli.

Na co se ve vaší lokalitě těšíte nejvíce?
V programu máme takových věcí víc (lekce acrojógy, možnost vyzkoušet si napodobit cizí podpis, složit si rekordní vlaštovku a spoustu dalšího), ale osobně se nejvíc těším na to, až si na konci dne dáme pivo a řekneme si, že jsme to zvládli.

Daří se vám do příprav i programu zapojovat místní obyvatele a organizace?
Jeden člen našeho organizačního týmu oslovil na Facebooku skupinu s názvem Máme rádi Modřany a díky tomu se vlastně začaly různé nabídky a nápady celkem hromadit. Každý pak oslovujeme své kamarády, kteří by mohli nějakým způsobem k akci přispět. V tuto chvíli si myslím, že to máme dobře rozehrané.

Je pro vás důležitá pomoc Auto*Matu?
Bez Auto*Matu by nevznikl nápad a dost možná by nám rychle došel elán, kdybychom měli vše řešit sami. Pomoc s vyjednáním záboru je významná, komunikace tady funguje skvěle. Samozřejmě také příprava všech tiskových materiálů a propagace na webu jsou naprosto zásadní.

Stránka sousedské slavnosti v Modřanském podskalí s programem zde.
Pokud byste chtěli místnímu týmu jakkoli pomoct, kontaktujte Jiřinu na: jirina_dolanska@centrum.cz

zmj_modranske-podskali_event_cover