Doprovodný program 2016

Letošní slavnosti mají bohatý doprovodný program. Čekají na vás muzea, končící viadukt, znovu objevené kino, bývalá továrna a možná i prales!

VYREJŽUJ SI GRANÁTY
Den otevřených dveří dvou budov PřF UK (10–17h)
Hrdličkovo muzeum člověka (Viničná 7) + workshopy pro děti „Sběratelé kostí“ (11 a 14h)
Chlupáčovo muzeum historie Země, Mineralogické sbírky (Albertov 6) + bohatý doprovodný program
(vyrobte si vlastní parfém, proleťte se vesmírem díky virtuální realitě, molekulární kuchyně, rýžování granátů). Více zde.

 

PAPUCH VIADUCTOS
Rozloučení s viaduktem. Workshopy, živí papoušci, hudba (Diva Baara, DUO KERBEROS, Miss Rosie a její
gang, The Villains Sun + Dead (V. Havelka z Please The Trees se synem Šimonem), Blastersex), Q10 divadlo. Negrelliho viadukt, Karlín (14–21h). Více zde.

 

PRŮVOD ROUCHA ÚBORY
Žít jinak — Kulturní základna ve Školské 28 zve na seminář velkých Magů, seminarní cvičení s různými aktéry a debatéry, aleatorní seminář, výstavy (např. Petr Nikl — Pij a více), výrobu „sharedBenches“ a tvorba girland. Návštěva (11–20h) na vlastní riziko! skolska28.cz/zit-jinak

 

ZAŽIJ MYSL JINAK
Den otevřených dveří meditačního centra Buddhismus Diamantové cesty. Těšit se můžete na přednášku, meditaci a odpovědi na vaše otázky, ale také na čaj a kávu, grilování, kapelu. Připraven bude dětský koutek a dvorek (17.9., Na Maninách, Praha 7). Více zde.

 

PRAGOVKA JINAK
Akce pro sousedy a milovníky umění navazující na úspěšné Kolben Open. Možnost nahlédnout do expozic nově vzniklých galerií Depo a White Pearl Gallery s komentovanými prohlídkami vedenými vystavujícími umělci (Michal Škapa, Ondřej Vyhnánek, Ondřej Reichel a Adam Štec). Součástí bude i videoprojekce a „Společenský picnic“ v režii umělců (17.9.2016, 17:00, areál bývalé Praga továrny, ve Vysočanech, Kolbenova 34/A). Více na pragovka.comdepogallery.wixsite.com/depogallery/currentwhitepearl.gallery.

 

KUPME LES
Obrazy, fotky, tetování na ulici, malování a sprejování, workshopy s ekologickou, DIY tématikou, DJ’s – Josef Sedloň, Stanislav Abrahám, 3SKA, DYSKO. Akce se koná od 14h na podporu ekvádorského pralesa
v Chemistry Gallery (Bubenská 1, Praha 7). Organizuje forestink.org.

 

STALIN JDE DO HAJAN
Festival festival Monument — zakončení sezony prostoru Stalin na Letné. Koncerty, kino, workshopy, lezení
(16.–18. 9.).

 

ŠESŤÁK
Přijďte povečeřet k jednomu stolu na Kulaťák v Praze 6 a poznat své sousedy. Připravíme pro vás sousedskou večeři a budeme rádi, když i vy donesete domácÍ specialitu. K večeři zahraje jazzová kapela u piána. Nejen láska, ale i sousedské vztahy totiž prochází žaludkem.

 

KINO SE VRACÍ
Objevte znovu prostor legendárního a donedávna opuštěného kina 64 U HRADEB, které po dlouhé době ožívá! Otevřeno od 14:00. Komentované prohlídky v 16:00, 18:00 a 20:00. Od 21:00 promítání kultovního snímku VIVA LAS VEGAS v průjezdu před kinem. FB pozvánka zde.

 

SKVOSTNÉ BLECHY
Sousedy organizovaný bleší trh na Řezáčově náměstí v Praze 7 (9–13h).

BEZOBALU
Taky už Vám lezou na nervy ty hory jednorázových obalů, které po každém nákupu vyhodíme a přitom za ně ještě platíme? Organizace bezobalu.org ukazuje, že to jde i jinak. Přijďte se podívat do jejich testovacího obchodu a komunitní zahrádky s kompostérem dnes do 13h ve dvoře Bělehradské 96. Odpoledne pak v několika zónách Zažít město jinak budete moci potkat záhadné bytosti, které s obaly žily tak dlouho, že se samy staly jedním velkým obalem. Pokud se s nimi vyfotíte, nasdílíte fotku na svůj profil a otaggujete @Bezobalu, získáte nárok na slevu v obchodě.