Zapojte se do Zažít město jinak 2017

Zapojte se do Zažít město jinak 2017

Máte chuť na jeden den oživit svou ulici, poznat její obyvatele a to, čemu se věnují nebo co umí? Zapojte se do Zažít město jinak 2017 a zorganizujte se svými známými a sousedy slavnost podle vlastních představ! 

Zažít město jinak je celorepubliková oslava života ve veřejném prostoru i příležitost k rozvíjení komunitních vztahů. Slavnosti jsou založené na principu společného sdílení, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů, obyvatel, organizací apod. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

V roce 2016 se do ZMJ se svými celodenními programy zapojili aktivní lidé z 66 pražských lokalit a dalších dvaceti měst.

Zažít město jinak se letos koná v sobotu 16. září. Budeme rádi, když se připojíte i vy!

Hlavní koordinátor, tým spolku Auto*Mat, vám, jako místním organizátorům, pomáhá s propagací vaší slavnosti, společnou grafikou, webovou platformou. Během příprav vám samozřejmě poradíme kdykoli, když si zrovna nebudete vědět rady. V Praze vám také pomůžeme s kompletní administrativou při vyřizování záborů.

Nesnažíme se o přebujelý festival. Zajímá nás příběh vaší ulice a lidí, kteří v ní žijí. Klíčem k povedené slavnosti je oslovit co nejvíce sousedů a známých, podniků a organizací ve vašem okolí, od kaváren, obchůdků, spolků a sdružení po školky a školy. Dalším krokem je vymyslet program na veřejném místě, na kterém se shodnete, do kterého se bude moci zapojit co nejvíce obyvatel ve vašem okolí a společně vdechnout život vám blízkému místu. Může se jednat o zanedbané nároží s lavičkou nebo jindy prázdnou ulici. Součástí slavností je i zklidnění automobilové dopravy v místě konání akce.

Chcete-li uspořádat sousedskou slavnost ve vaší čtvrti, napište nám na zmj@auto-mat.cz.

Tato výzva je otevřená do 31. května.

Fotky z loňských ročníků najdete ZDE.
Závěrečnou zprávu 2016 a Manuál pro místní organizátory si můžete stáhnout TADY.

Pokud víte o potencionálních zájemcích, pošlete jim odkaz na tuto stránku, nebo jim pošlete výzvu v pdf mailem. Děkujeme!

www.zazitmestojinak.cz,  zmj@auto-mat.cz, www.auto-mat.cz