Teplice ožívají, když se jim chce

Teplice ožívají, když se jim chce

Z Teplic, kde v neděli 25.6. proběhl druhý ročník sousedské slavnosti Živé Teplice, nám organizátorka Nikola Fialová Seifrtová posílá krátkou reportáž. Podrobný program a fotogalerii pak najdete na události Živé Teplice nebo webové stránce zive-teplice.webnode.cz.

Krásnou slunečnou neděli v Šanovském „parku u Mušle“ si návštěvníci zpříjemnili poslechem místních hudebníků. Jako první zahrála folkrocková kapela Ukrutná veverka, po které posluchače pohodově naladilo nevšední nástrojové složení tří charizmatických hudebníků, Igor Barboi trio. Malou jazz-latino-šanson party sehrály Hambaeros a nakonec se předvedla mladá indierocková kapela Edafon.

Velký úspěch mělo vystoupení břišních tanečnic uskupení Duo Marlen a Saffron Tribepři, které proběhlo ve stínu stromů. Na stejném místě se o pár hodin dříve protahovalo při jógové lekci několik dětí i dospělých. Děti se mohly hned na několika místech přiučit novým dovednostem a něco si vyrobit. Trh autorských výrobků, kde se dali koupit všelijaké věci, se také setkal s úspěchem. Bylo velmi inspirativní vidět, kolik krásných věcí pod rukama Tepličanů vzniká.

Velkou roli v pozitivním naladění návštěvníků slavnosti sehrály také stánky s občerstvením. Vzhledem k tomu, že byl pravý letní den, není překvapením, že nejúspěšnějším bylo vozítko s domácí zmrzlinou. Ale také ostatní stánky, mimo jiné ty s vietnamskými a arabskými specialitami, lákaly k ochutnání.

Program slavnosti vytvářeli samotní obyvatelé města a bylo znát, že si každý mohl najít to své. Celý den vládla milá atmosféra a bylo příjemné sledovat jak se návštěvníci, prodejci i vystupující umělci hezky baví a navzájem se seznamují. Všichni se shodli na tom, že se těší na další ročník Živých Teplic.

Živé Teplice byly podpořeny Nadací Via v programu Živá komunita a Ústeckou komunitní nadací z prostředků společnosti Greif Czech Republic a.s.