Rozhovor s organizátory: „Už letos se těšíme na další ročníky,“ říká Markéta Filipová z Vršovic

Rozhovor s organizátory: „Už letos se těšíme na další ročníky,“ říká Markéta Filipová z Vršovic

Spolu se dvěma kamarádkami pořádá Markéta Filipová Zažít město jinak ve vršovických ulicích Mexická a Bulharská už potřetí. Co jí na tom baví a proč už se těší na další ročník, se dozvíte v našem rozhovoru.

Zažít město jinak v lokalitě Mexická/Bulharská pořádáš ještě se dvěma kamarádkami, Kristinou Špryňarovou a Annou De Blasio. Když loňský ročník skončil, věděly jste hned, že do toho půjdete příště znovu? 

Určitě ano. Před každým ročníkem máme vždy ještě spoustu nápadů, které již nestihneme připravit a tak je necháváme „na příště“ a tím jsme zavázány další ročník vždy uspořádat:). Baví nás, že se vždy sejdou kamarádi a sousedé a naše čtvrť ožije.

Je něco, co jste loni vyzkoušely a po úspěchu hodláte zopakovat i letos? Nebo jste něco naopak zavrhly?

Po loňském úspěchu se chystáme zopakovat netradiční cyklozávod a již tradiční soutěž o nejlepší pomazánku v okolí POMAZÁNKA OPEN.

Jak vás vůbec napadlo akci u vás zorganizovat? 

Líbila se nám myšlenka sousedské slavnosti, možnosti více poznat sousedy, oživit dění ve čtvrti…

Inspirovala vás aktivní účast na Zažít město jinak k uspořádání dalších akcí?

Ano, pořádali jsme Masopustní slavnost, Svatomartinskou husu a Mikulášskou nadílku. Nyní se chceme více zaměřit na zlepšení veřejných prostor v naší čtvrti. Líbí se nám projekt Městomil, do kterého bychom se velmi rádi zapojili a proměnili některá okolní zákoutí, aby vzniklo více míst k setkávání a trávení času se sousedy.

Daří se vám při akcích zapojovat místní?

Ano, na každou akci přichází více a více místních a rádi se vracejí, z čehož máme radost.

Jak hodnotíte spolupráci s Auto*Matem? Je něco, co vám ze strany Auto*Matu hodně pomáhá? Co je pro vás nejdůležitější?

Spolupráci s Auto*Matem hodnotíme velmi pozitivně. Zejména nám pomáhá vyjednání záboru, poskytnutí propagačních materiálů, tvorba grafiky, možnost poradit se. Spolupráce funguje moc dobře. 

Na co se letos nejvíc těšíte?

Vlastně se asi nejvíce těšíme na to, že se zase po čase sejdeme se všemi známými z okolí a strávíme příjemné odpoledne:). A pak samozřejmě na hudební i další program a dobroty z místních podniků. A už letos se těšíme na další ročníky!

Foto: Hanka Bojdová