Kladno
Kladno
Komunitní zahrada Václavák (až 21. 9.)
Peter Chalupianský

Zveme vás na zahradní slavnost. Těšit se můžete na skvělé jídlo či bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Přijďte spolu s námi objevit kouzlo komunitní zahrady Václavák u prodejny Kaufland v Kladně. Akce se koná 21. září od 16:00 do 20:00. Těšit se můžete na šťavnaté burgery či veganský falafel. Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu hmyzího hotelu (16:00-17:30), loutkové divadlo (18:00-18:40) a koulení seedbomb (18:30-20:00). 

Mladá Boleslav
Mladá Boleslav
Město=Galerie Street Art
Město = Galerie Street Art

Streeartový festival Město=Galerie přináší do Mladé Boleslavi nové umění do veřejného prostoru a v sobotu se stane doprovodným programem akce Zažít měst jinak. Ikona graffiti Bates z Dánska, Fat Heat z Maďarska či sestava Slider, Rico a Caparso z Německa je minimum, co navštíví Boleslav. V zastoupení budou i umělci z Čech, kteří se v sobotu 17.9. na tř. Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera účastní graffiti jamu, kterého součástí bude i workshop pro veřejnost, hudba a občerstvení.
 
Start 12:00 – 21:00, a workshop pro veřejnost 13:00 – 18:00.

 
Vyytváříme prostor pro kreativní tvorbu talentovaných umělců na základě formátu sympozia které má počátky v Poděbradech v roce 2005 s názvem Woodoo Session.
Ukazujeme a prezentujeme region a zůčastněné města širší veřejnosti v Čechách i ve světě, jako multikulturní města reflektující na tempo doby.
Prezentujeme mládeži současné moderní umění jako možnost aktivní realizace a přinést oživení nevzhledným plochám domů, zdí, betonových ploch a veřejně přístupným místům ve městě.
Obohacujeme veřejný prostor měst o umělecká díla trvalé hodnoty, která pak mohou fungovat ve veřejném prostoru mnoho let.
 

Praha
Praha 1
Studio Ypsilon
STUDIO YPSILON

Součástí celodenního doprovodného programu Studia Ypsilon budou dvě poznávací procházky Spálenou ulicí a okolím. Dopolední od 11:00 za doprovodu historika umění Richarda Biegela (Po stopách avantgardy I.) odpolední od 14:00 s historikem Petrem Kourou (Po stopách avantgardy II.).* Obě procházky budou vedené po stopách avantgardy, na což příhodně, i v kontextu letošního hesla slavností „bez zábran“, naváže večerní “osvobozené” představení k poctě Jaroslava Ježka Kostky jsou vrženy. Před představením proběhne soutěžní Ypsilon Pub Quiz v divadelním baru (začátek od 17:00, předchozí rezervace nutná).
*Nutná předchozí rezervace místa. Rezervace místa na komentované procházce a informace k programu ZDE.
Studio Ypsilon je legenda v srdci Prahy. Autorské divadlo s nezaměnitelnou poetikou, která inspirovala a ovlivnila mnohé současníky i následovníky. Od svého vzniku v roce 1963 se Ypsilonka stala rázem událostí českého divadla. Fenoménem. Za divadlem zážitku diváci už léta chodí do pražské pasáže Olympic, kde Ypsilonka sídlí.
 

Praha
Praha 1
jakasi akce
maly zeli

obecne pisu 2046

Praha
Praha 1
Anonymní intimita (až 4.10.)
praho! project

Srdečně zveme na vernisáž výstavy Anonymní intimita, která vznikla ve spolupráci projektu PRAHO! a Zažít město jinak – iniciativy spolku AutoMat.
Vernisáž se uskuteční v úterý 4. října 2022 od 19h ve vestibulu metra stanice Můstek (východ ve směru Vodičkova ulice).
 
Považuješ tohle město za anonymní?
Jsme si ve skutečnosti blíž nebo dál?
Je pro tebe těžší překonat fyzické nebo mentální bariéry stojící mezi lidmi?
 
Výstava Anonymní intimita hledá podoby blízkosti v anonymitě města. Ptá se, provokuje a vybízí k zamyšlení. Jsme si skutečně tak vzdálení, jak by se na první pohled mohlo zdát? Jaké pohledy se nám nabízí v místech, kudy každodenně procházíme? Dokážeme stále vnímat a odlišovat ve spleti reklam prostor pro jiné než reklamní sdělení?
Výstava je součástí doprovodného programu sousedských slavností Zažít město jinak a tematicky reaguje na letošní téma “Bez zábran”. Společně se snažíme se nabourávat bariéry, a to jak ty fyzické, znesnadňující pohyb ve městě, tak ty mentální, které nás vzájemně oddalují. Ptáme se na otázky, které vyzývají k osobnímu sdílení. V náhodných kolemjdoucích se snažíme iniciovat jiný pohled na místa, kterým často věnujeme jen okrajovou pozornost, a vnést tak do veřejného prostoru více blízkosti, citlivosti a zájmu.
 
Výstava je realizovaná za laskavé podpory Dopravního podniku hlavního města Prahy.
 

Projekt PRAHO! vznikl v říjnu 2021. Tou dobou jsme začali do veřejného prostoru umisťovat několik desítek básní ve formě samolepek, plakátů a billboardů. Každý text nese kromě své myšlenky a očíslování také QR kód, který odkazuje na webové stránky s několika otázkami osobního či městského rázu, jako například „Kvůli čemu vlastně ráno vstáváš?“, „Co nejzvláštnějšího se Ti kdy v životě stalo?“ či „Považuješ tohle město za anonymní?“. Na stránky je také možnost nahrávat fotografie či videa.

Na pozadí vzniku projektu stojí tři základní aspekty – prvním z nich je naše snaha o vytrhnutí náhodných lidí z každodenní šedi, druhý je jakýsi boj proti exkluzivitě vystavování umění v galeriích prostřednictvím vystavování ve veřejném prostoru a třetí je naše touha propojit společnost dohromady a poukázat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se občas zdá. 

 

Praha
Praha 1
Jilská
Anna Kučerová

Jilská ulice ožije ve spolupráci galerie Jilská 14 a vzdělávací platformy Dominikánská 8. Místa propojí živá hudba a celodenní program v podobě dílen, komentovaných prohlídek, antikvariátu a vintage bazárku, nebude chybět ani drobné občerstvení. V klášteře proběhne několik komentovaných prohlídek jinak nepřístupných prostor, prohlídku s výkladem povede dominikánský mnich. V galerii Jilská 14 zase komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO. Program zakončí večerní divadelní představení Jme z toho města, které není – scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera.

 
Galerie Jilská 14

Galerie Jilská 14 už déle než rok oživuje výstavami a nejrůznějšími programy lokalitu ulice Jilská na Starém Městě. V sobotu 17. 9. bude galerie otevřená v běžné otvírací době od 14 do 19 hodin. Výstava bude doplněna o doprovodné programy a prostory galerie budou připraveny k setkání. Konat se bude komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO (provede vás Tadeáš Kotrba). Bude probíhat otevřená výtvarná dílna pro děti i dospělé, na malebném dvorku zřídíme venkovní kavárnu s drobným občerstvením. Nebude chybět ani vintage bazárek, secondhand a antikvariát. To vše bez zábran a v kooperaci se spřátelenou platformou Dominikánská 8 sídlící jen pár metrů dále na druhé straně ulice.

Platforma Dominikánská 8

Dominikánská 8 je místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze. V sobotu 17. září od 15:30 proběhne komentovaná prohlídka jinak nepřístupných prostor s provinciálem dominikánů Lukášem Fošumem s možností vyptat se na detaily každodenního života v řeholi. Večer proběhne divadelní představení (Jsme z toho města, které není, scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera, koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudba: Matěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski).

 

HARMONOGRAM

14-19 Jilská galerie - volný vstup na výstavu Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO, výtvarná dílna pro děti a dospělé, vintage bazárek, second hand, antikvariát, živá hudba

15:30 Komentovaná prohlídka kláštera dominikánů s provinciálem Lukášem Fošumem

17:00  Zahájení výstavy Tadeáše Kotrby ve vitrínách dominikánského kláštera (Jalovcová 2, Praha 1) a následná komentovaná prohlídka výstavy v galerii Jilská 14

18:30 Pravidelná bohoslužba v kostele sv. Jiljí

20:00 Divadelní představení „Jsme z toho města, které není“ a scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech dominikánského kláštera (koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudba: Matěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski)

 

Praha
Praha 1
Jungmannovo náměstí
CHARITA ČR

Zažít Jungmaňák jinak.

Milí naši sousedé, kolemjdoucí, přátelé,

naše malé Jungmannovo náměstí znáte, když běžíte na žluté metro, procházíte se po centru, nebo sedíte u sochy pana Jungmanna s kafíčkem.

Věděli jste ale, že v jeho sousedství již před 100 lety vznikala Charita? A že doposud sídlí, co by kamenem dohodil?

Každý pomáhá těm, které má nejblíž. Svým sousedům, ať jsou vztahy takový či makový. Pojďme se podržet navzájem!

Sousedské slavnosti poprvé i s námi a to vše s charitním mottem Z LÁSKY K LIDEM.

Těšíme se na Vás!

Pořadatelé: Charita ČR

Akce se koná pod záštitou spolku AutoMat a za podpory MČ Praha 1 a MHMP

Praha
Praha 1
Karoliny Světlé
Michaela Jirsová

Milí sousedi a přátelé,

už potřetí pro vás chystáme sousedskou slavnost ZAŽÍT MĚSTO JINAK v Karolině Světlé.
Přijďte se s námi v sobotu 17. září znovu pobavit, provětrat se „na vzduchu“ a něco nového se dozvědět. Nebude chybět výstava, workshop břišního tance ani malování pro děti. 
Tématem letošního roku je BEZ ZÁBRAN. Přijďte bez zábran zjistit víc o stáří a stárnutí, ať ho můžete i vy odvážit žít podle svých představ.

Opičí dráha
Hry
Jemná jóga na Čapadle
Sport
Výstava fotografií
Výstava
Malování pro děti
Pro děti
Rychloworkshop břišních tanců
Tanec
Prezentace ŽIVOTa 90
Bez zábran
Praha
Praha 1
Klimentská
Studio Citadela

Milí sousedi, přátelé a zdaleka i zblízka jdoucí,

na začátku babího léta opět vypukne sousedská slavnost ZAŽÍT KLIMENTSKOU JINAK. Přijďte se s námi v sobotu 17. září znovu pobavit, provětrat se, poklábosit a posedět „bez zábran“ a společným happeningem oživit Klimentskou ulici. Nebude chybět divadlo a koncerty, scénické čtení, velká poštovní hra, výtvarná dílna pro děti, výstava, čtenářský koutek & knižní swap, růžový stánek, sousedské dobroty a tak dále.
Víte, že slavnosti Zažít město jinak sbližují místní a oživují veřejný prostor už od roku 2006? Téma letošního roku je: BEZ ZÁBRAN. Doba není růžová, spolu máme šanci překročit pomyslné překážky mentální i fyzické. Užít si chvíle, kdy veřejný prostor nepatří jen pracovnímu spěchu, stresu a nezbytným přesunům. Můžeme společně naše okolí a město ovlivňovat… Zpomalit, rozhlédnout se kolem sebe, poskočit si. Město bude totiž ten den jiné.

Divadelní průvod
Divadlo
Pošťácká hra
Pro děti
Výtvarná dílna Poštovního muzea
Dílny
SÁRI A DŽÍNY: scénické čtení Petry Špindlerové (Citadela stage)
Divadlo
Koncert DUŠE HORY (blues z Citadely)
Hudba
Čtenářský koutek (Bulharský institut)
Bez zábran
Bulharský stánek Víno&růže
Gastro
Výstava fotografií Directions (Bulharský institut)
Výstava
KRÁL UBU (Citadela stage a okolí)
Divadlo
Děti de-la-citá (Citadela stage)
Pro děti
Knižní swap (okolí kostela U Klimenta)
Bez zábran
Praha
Praha 1
Mostecká
David Hájek

Přijďte objevit pozapomenutý dvůr u Karlova mostu! V sobotu 17. září ho oživí malostranští sousedi, místní pivo, sousedská balkánská kapela, folklórní soubor, bleší trh, skautské workshopy a mnohem víc!

Výroba náramků
Dílny
akordeon & klavír z konzervatoře Jana Deyla
Hudba
Czardashians
Hudba
Kachniště v roští
Hudba
pivo od malostranského pivovaru Four Elements
Gastro
skautské workshopy a bojovky
Hry
Letní kino
Film
blešák ZADARMO
Bez zábran
Šatičky pro Pražské Jezulátko
Výstava
Ó, Ježíšku můj
Dílny
Maxirohlíky – oživení tradice z Mostecké ulice
Gastro
Pamětnická procházka Mosteckou ulicí
Ostatní
Dětský koutek
Pro děti
Zmrzlina od Mekáče
Gastro
Gabriel Guerreiro – brazilské písně
Hudba
Písničkář Jan Zubryckyj
Hudba
Sousedská snídaně na Kampě
Gastro
Malování barvami na vodní hladinu
Dílny
Vázání uzlů se skauty
Dílny
Výroba náramků
Dílny
Stopovačka od skautů
Hry
linorytový workshop
Dílny
výroba lodiček
Dílny
výroba lodiček
Dílny
Praha
Praha 1
Opatovická
Martin Mikuláš

Letošní sousedské slavnosti zahájíme komunitní snídaní od 9.hodin na ulici před podnikem Coffee and Riot.
V 11.hodin dopoledne zahájí fanfáry M-Brass tradiční Megavýprodej gramofonových desek před obchodem Phono.cz a následně odehrají od půl 12 koncert duchovní i světské hudby v přilehlém kostele V Jirchářích.
Dobroty bude po 11.hodině servírovat také Café Jericho.
Phono DJs postaví gramofony a dj mix venku pod kaštanem a budou od 11 hodin až do večera hrát hudbu z gramofonových desek. Od funku a soulu, přes world music, reggae a dub až po elektronickou hudbu. V 17 hodin zahraje hodinový live koncert spolek Grůvíček – muzikanti ze tří kapel, které sdílí zkušebnu v sousední budouvě bývalé Tiskárny. A svou novou desku zde v 19 hodin představí slovenský DJ a producent Beyuz.
Kolem poledne u vstupu do zahrady zahájí workshop pro děti i dospělé sousedka Káťa. Z použitých gramodesek vytvoří pomocí horkovzdušné pistole originální náramky a nebude chybět ani tradiční malování na desku točící se na gramofónu.
V zahradě u kostela V Jirchářích budou sousedé z Knihovny Václava Havla a také sousedé z Vyšší odborné školy publicistiky (VŠOP).
V 19 hodin odehraje divadelní uskupení JUST MONKEYS představení Princip nejistoty v kostele V Jirchářích. Setkání herců, umělé inteligence a boha?
Aktuální změny najdete na fb události zde: https://fb.me/e/31Uj23QGz

Praha
Praha 1
Petrské náměstí
Anna Černá

I v tomto roce zažijeme město jinak na Petrském náměstí. Těšit se můžete jako vždy na workshopy, divadlo pro děti a koncerty.Během večerních koncertů vystoupí Jonssonovi Music Show, Člověk krve a Pepíček Čečil.LINE UP:15:00 WORKSHOP15:30 DJS KOHL & BEN17:00 POHÁDKA (DIVADLO KA2 - ZLATOVLÁSKA)18:30 JONSSONOVI MUSIC SHOW19:00 ČLOVĚK KRVE20:00 PEPÍČEK ČEČIL

Workshop
Dílny
DJS KOHL & BEN
Hudba
Divadlo Ka2: ZLATOVLÁSKA
Divadlo
JONSSONOVI MUSIC SHOW
Hudba
ČLOVĚK KRVE
Hudba
PEPÍČEK ČEČIL
Hudba
Praha
Praha 1
Smetanovo nábřeží
SmetanaQ

Naši milí sousedé, kamarádi a fandové,přijďte si bez zábran užít centrum Prahy! V rámci tradičních sousedských slavností společně oživíme Smetanovo nábřeží a jeho okolní ulice. Třetí zářijovou sobotu pro Vás chystáme koncerty, performance, komentované prohlídky výstav a rotundy, letní kino, cestu do minulosti Smetanova nábřeží, gurmánské zážitky, taneční a hudební workshopy a mnoho dalšího.
•Komentované prohlídky nabídne Rotunda Nalezení sv. Kříže, SmetanaQ Galley a Galerie Hollar. Deelive Design Store připraví speciální instalaci hraček KUTULU a milovníky módního designu potěší představení novinek ve SmetanaQ Showroom. V Café Slavia se dozvíte zajímavosti z historie našeho okolí. Netradiční divadelní zážitek poskytne Divadlo Na zábradlí a v rámci workshopu Života 90 si vyzkoušíte břišní tance. Ve dvoře SmetanaQ se můžete se těšit na audiovizuální vystoupení BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT, jehož centrem není hudebník, ale unikátní nástroj z českého skla. O další hudební program se postará experimentální projekt propojující hudbu s tancem a4. Večerní program zakončí letní kino by Seeya Creative a následná afterparty. A to není vše!•
Program pro vás připravuje multikulturní dům SmetanaQ se zapojením mnoha skvělých podniků z okolí Smetanova nábřeží.

Život 90, Deelive Design Store, Starokatolická církev – farnost Svatý Kříž, Divadlo Na zábradlí, Galerie Hollar, Seeya Creative, Čapadlo, Kafe Karolínka, Bistro No.19, Café Slavia, SmetanaQ Café & Bistro, SmetanaQ Gallery, galerie Fasáda...

Přijďte zažít centrum Prahy 1 jinak.

Podrobný program bude postupně upřesněn.

Pouliční hudba / Smetanovo nábřeží
Hudba
Ukázka vzniku prací studentů uměleckoprůmyslové školy Světlá nad Sázavou přímo před vašima očima
Dílny
výstava GENERACE 201522–202103 / galerie Hollar
Výstava
speciální menu SmetanaQ Cafe & Bistro
Gastro
Instalace KUTULU za přítomnosti autorky / Deelive
Bez zábran
speciální brunch menu / Bistro no.19
Gastro
výstava KONKRÉTNÍ SMETANA / SmetanaQ Gallery
Výstava
výstava fotografií a prezentace ŽIVOTa 90 / nábřeží
Výstava
instalace designérských novinek / SmetanaQ Showroom
Ostatní
Opičí dráha / Život 90
Sport
Malování pro děti / Život 90
Pro děti
DJ Terran / SmetanaQ dvůr
Hudba
workshop CESTA KE ŠPERKU / SmetanaQ Showroom
Dílny
Jemná jóga od Života 90 / Čapadlo
Sport
Workshop BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT / SmetanaQ dvůr
Hudba
rychloworkshop břišních tanců Život 90 / Smetanovo a nábřeží
Tanec
výroba plantárií / Bistro no.19
Dílny
TOUR DE SMETANAQ
Bez zábran
divadelní inscenace Nové město / Divadlo Na zábradlí
Divadlo
komentovaná prohlídka výstavy GENERACE 201522–202103 / Galerie Hollar
Ostatní
Prohlídka rotundy a přednáška o historii Rotundy Nalezení svatého Kříže
Ostatní
Marco Micelli Band / Čapadlo
Hudba
vystoupení BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT / SmetanaQ dvůr
Hudba
performance uskupení a4 / SmetanaQ dvůr
Hudba
SEEYA THERE promítání studentských filmů / SmetanaQ dvůr
Film
Přednáška o historii Smetanova nábřeží / Café Slavia
Ostatní
Prohlídka rotundy a přednáška o historii Rotundy Nalezení svatého Kříže
Ostatní
rychloworkshop břišních tanců Život 90 / Smetanovo a nábřeží
Tanec
Praha
Praha 1
Anenské náměstí
Lucie Hrabánková

Komunitní centrum v Anenské je v provozu v této podobě v podstatě rok (s vynucenými covidovými přestávkami), a  tak se vám v rámci akce Zažít město jinak představujeme poprvé. Zaměřujeme se hlavně na aktivní práci s nejmladšími a nejstaršími, tedy dětmi a jejich rodinami a také se seniory. Více o nás a o našich pravidelných programech najdete na webu www.unitaria-kc.cz a také na facebooku.

Město pro děti
Pro děti
Siesta
Ostatní
Praha
Praha 1
Soukenická
Petra Veselá

I letos se u nás můžete těšit na dílničku pro děti, divadlo, prohlídku sálu, občerstvení a možná i další překvapení. Těšíme se na vás.

Praha
Praha 1
Ve Smečkách
Klára Šuhajová

Strávit s rodinou den Ve Smečkách? Vlastně proč ne?
Ulice Ve Smečkách je, jak známo, místo pověsti nevalné. Kvůli množství nevěstinců a drogových dealerů Smečky pravidelně obsazují první příčky v žebříčcích pražských míst, kterým je lépe se vyhnout. Jsou ale Smečky opravdu jen tím pověstným nebezpečným doupětem neřesti?
Nic samozřejmě není tak černobílé, jak se na první pohled zdá, a o Smečkách to platí dvojnásob. Množství krásných a zajímavých míst Ve Smečkách se může vzhledem k množství černých historek, které o této ulici kolují, zdát až udivující. Občas to dokonce působí dojmem, že Smečky přitahují stejnou měrou kriminálníky a milovníky divoké zábavy, jako  i lidi toužící změnit svět k lepšímu.
V horní části Smeček najdeme například útulnou kavárnu Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením, prodejnu mlékárny Krasolesí, kde můžete ochutnat a zakoupit vynikající mléčné výrobky pocházející od veselých koz z bio farmy, příjemný tapas bar s poetickým názvem Ježkovy Voči, plavecký klub Raftík, kam chodí plavat maminky s dětmi nebo chráněnou dílnu Inspirace, kde mladé ženy s postižením vyrábějí hračky a dekorace z recyklovaných materiálů.
Popojdeme li dále, narazíme na chráněnou dílnu Jedna Bedna, která vytváří bezpečný prostor a pracovní příležitosti pro duševně nemocné a Tiskárnu a knihovnu pro nevidomé K. E. Macana, která vnáší svělo kultury do temného světa nevidomých. Ještě o trochu níže se pak nachází Galerie Smečky, která se mimo jiné pyšní největší sbírkou českých koláží, a hned dvě slavná divadla - Činoherní klub a Studio Dva. I okolí Smeček je bohaté na zajímavá místa. Za rohem v Žitné ulici se nachází centrum Kamino, které se zaměřuje na pomoc ženám bez domova a ve vedlejší Školské ulici sídlí Barvolam - nezisková organizace podporující neurodiverzní umělce a umělkyně.
A právě tato místa se vám netradičně představí v rámci festivalu Zažít město jinak. Přijďte i vy zažít Smečky jinak a užijte si skvělý rodinný den se spoustou tvořivých workshopů, prohlídek jindy nepřístupných míst, koncertů, únikovek, soutěží, ochutnávek a dalšího báječného programu! A abyste Smečky mohli zažít opravdu jinak, zpřístupníme pro vás místa, kam se jindy nedostanete - zamčené střechy, skryté dvorky a tajné pasáže. Už se těšíte?

Výstava Smečky dříve a nyní v Bílé vráně
Výstava
Rybolov a bublifukování v Raftíku
Pro děti
Úniková hra v Bílé vráně
Hry
Grilování a akční drinky v tapas baru Ježkovy Voči
Gastro
Čtení rukama v Knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana
Dílny
Tvorba obřího obrazu s Barvolamem
Dílny
Prohlídka Studia DVA
Divadlo
Živá knihovna a bazárek v JEDNÉ BEDNĚ
Ostatní
Pouliční koncert Michala Šnajdra
Hudba
Koncert kapely Sarma Band
Hudba
Střešní koncert kapely AJETO
Hudba
Praha
Praha 2
Americká (už 10. 9.)
Omri Goz

— for English scroll down —
 
Vážení sousedé a přátelé,
jsme nadšení, že vás můžeme opět pozvat na každoroční pouliční slavnost v Americké, která se bude konat v sobotu 10. září.
Užijte si den plný koncertů, divadel, workshopů, tance, výborného jídla a osvěžujících koktejlů z celého světa. Přijďte se svými přáteli, rodinou a sousedy a poznejte město z jiné perspektivy. Těšíme se na Vás!

PROGRAM
Workshopy
Knihovna v Záhřebské: Hrajeme si se Čtyřlístkem Bibliobus Oskar
Letterpress Cafe: Workshop tisk na letterpress stroji
Divadlo D21: Pouliční divadlo Amputace srdce
Sázení bylinek a kytek, školička vaření
Dětský koutek Malý průvodceZažít město potmě 

ČTYŘI HUDEBNÍ STAGE
Živá hudba U 2 deci
14:00 KristaLin
15:00 SeVesel
16:00 Marcela Brožová
17:00 + 18:00 30 Music Street
20:00 Trio Grande

Buskers u Olive Point
14:00 Duo EliZo
15:00 Theodore Jurcsisn
16:00 Francesco Busiello
17:00 Kitsy & Antoine
18:00 Trio Grande
19:00 Sursum Corda Tune (Broňa)
20:00 Kitsy & Antoine

Radio 1 Stage (u fontány)
11:00 – 13:00 Julia Yurchuk
13:00 – 15:00 Romario
15:00 – 17:00 Jana Kománková
17:00 – 19:30 Konix (Fr)
19:30 – 21:30 Ondřej Bambas

La Calle Mexicana
11:00 – 12:00 Duo EliZo
12:00 – 12:45 Zulay Latin dance workshop
12:45 – 13:30 Studio Anyo
13:30 – 14:00 Cholo cumbia
14:00 – 14:30 Piñata
14:30 – 15:00 Drum workshop
15:00 – 17:00 Dj Cesar Chunk
17:00 – 17:45 Dvorana Mexican Dance & Workshop
17:45 – 18:00 El Grito
18:00 – 19:15 Mariachi Azteca De Praga (Live)
19:15 – 20:00 Nayeli Portilla – Mexican traditional dance professor
20:00 – 20:30 Sound Check
20:30 – 21:30 Cumbia Cooperativa (Live)
 

Akce se koná díky organizaci Auto*Mat a pod záštitou starostky MČ Praha 2 Ing. Alexandry Udženija. Děkujeme!
 
OTEVÍRACÍ DOBA
SO 10.30 – 21.30

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1000610627515102
Instagram: https://www.instagram.com/zazit_americkou_jinak/
 
— ENGLISH —
 
Dear neighbors and friends,
we are thrilled to invite you once more to our yearly Americka Street Festival (September 10). Enjoy a day full of concerts, theater, workshops, dance, delicious food and refreshing cocktails from all around the world.
Come with your friends, family and neighbors and experience the city from a different perspective. We are looking forward to seeing you!

The event is held thanks to the Auto*Mat organization and under the auspices of the Mayor of Prague 2 Ing. Alexandra Udženija. Thank you!

OPENING HOURS
SA 10.30 – 21.30

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1000610627515102
Instagram: https://www.instagram.com/zazit_americkou_jinak/

4 hudební scény s kapelami a DJ’s
Hudba
Gastronomické zážitky ze všech koutů světa
Gastro
MINT Market – trh s lokálními designéry
Ostatní
La Calle Mexicana / Mexická ulice
Ostatní
Prezentace místních podniků přímo na ulici
Gastro
Dětský koutek Malý průvodce
Pro děti
Sázení bylinek a kytek, školička vaření
Dílny
Divadlo D21: Pouliční divadlo Amputace srdce
Divadlo
Letterpress Cafe: Workshop tisk na letterpress stroji
Dílny
Knihovna v Záhřebské: Hrajeme si se Čtyřlístkem, Bibliobus Oskar
Hry
Zažít město potmě
Bez zábran
Praha
Praha 2
Horská
Kamila Šmídová

Milí sousedé, přátelé, občané Prahy a vlastně všichni lidé dobré vůle,
POJDTE SE SEZNÁMIT S NAŠÍ HORSKOU ULICÍ!Máme radost, ze Vás můžeme pozvat poznat jeden z utajených skvostů Prahy 2, o jehož existenci často nevědí ani místní starousedlíci!Celému prostoru pak vévodí jedna z nejstarších kuželen na území hlavního města Prahy, pozor stále funkční!
A aby to nebylo jen o místě a dech beroucích výhledech, bude i program:
KONCERTY!DIVADLO!MOLEKULÁRNÍ BAR OD PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY!VLASTIVĚDNÁ VYCHÁZKA S VYŠEHRADSKÝM JEZDCEM! PROSÍME, ZAREZERVUJTE SI SVÉ MÍSTO ZDE: https://forms.gle/ZzLG2Zsx3xV3yT2y8(Sraz - bývalé hřiště Détko - pod Kuželnou v Horské ulici - mapa)PETANQUE! SLACKLINE!WORKSHOPY!JÍDLO & PITÍ!
Akce se koná v rámci multikulturního festivalu „Zažít město jinak“ a to v hlavním termínu, stanoveném na 17. září.
Těšíme se na Vás mezi 12.30 – 21.30.
PS: Pro detaily sledujte tuto stránku, postupně budeme zpřesňovat.
***Změna programu vyhrazena***

FILTR Coffee @ Clothes – skvělá káva / hustý hadry / tetování
Ostatní
Galerka – jídlo / pivo / nealko
Gastro
Free Cinema: Letem animovaným světem
Dílny
Vlastivědná procházka s Vyšehradským jezdcem
Ostatní
Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy
Pro děti
Trend-design
Dílny
DÉTKO STAGE: Nástrojová dílna s Ivem Vrbou
Hry
Slackline akademie s trenérkou
Sport
DÉTKO STAGE: Reflexe ruské agrese očima ukrajinských autorů
Ukrajina
KUŽELNA STAGE: Kapely
Hudba
DÉTKO STAGE: Dan Sýkora
Hudba
Praha
Praha 2
Sázavská
Jakub Rajšl

Vítej na prvním pokusném ročníku ve vnitrobloku SPOKO. Zažiješ jej hned vedle vybombardované synagogy a místo ní postavené školy skoro pro všechny generace. Potkáš se s  nadějnými hudebníky. Fumar Mata, kteří Tě natáhnou psychedelickým rock’n’rollem, zatímco Olomoucké kvarteto  hraje vše od starých jazzových pecek, přes aranže současných skladeb, až po nový jazzový pecky. K tomu přidej hadrový a kytkový swap. Vyzkoušíš si sítotisk. Čekej pokusné divadelní představení vzdávají holt letectví. A nakonec, teda vlastně na začátek, čekej školní autorské čtení z již zmiňované školy od vedle. Začíná se ve dvě. Přijď!

Fumar Mata
Hudba
bistro SPOKO
Gastro
Swap hadrů a kytek
Ostatní
Variace na letecké téma
Divadlo
Sítotisková dílna
Dílny
DIMENSIONLESS – jazz/funk/pop
Hudba
Kdo to napsal, ten to čte (anebo taky ne)
Divadlo
Praha
Praha 2
Knihovna Jiřiny Šiklové (již 13.9.)
Anna Kotková

Sídlíme na Masarykově nábřeží a denně koukáme na Tančící dům a jeho tanec smrti pro Jiráskovo náměstí pod ním. Hluk, velký provoz, smrad. Ale Jiráskáč má ještě šanci! Přijďte s námi vymodelovat svoje Jiráskovo náměstí tak, jak byste si ho představovali/y. Řekněte, co vám vadí, co se vám líbí, co naopak postrádáte. Pomůžeme si materiály k urbanismu a gender mainstreamingu z naší knihovny. A výsledek poženeme na příslušná místa. Klidně vezměte na workshop i děti, město je taky jejich.
Knihovna Jiřiny Šiklové je informační centrum v otázkách vztahů mužů a žen a různých genderových identit a jejich postavení ve společnosti.

Pozor! Program proběhne již 13.9. od 18:00 na (A)void Café (Kobka č. 11).

Praha
Praha 2
Bourání bariér s LABem: Cyklisté sobě
LABORATOŘ UDRŽITELNÉHO URBANISMU

Zveme vás na doprovodný program slavností Zažít město jinak od Laboratoře udržitelného urbanismu spolku AutoMat, hlavního koordinátora akce.
Cyklisté sobě: Vyjížďka po cyklistické infrastruktuře na Den bez aut
21. 9. 2022, sraz 18.00 Karlovo nám. křižovatka Žitné a Vodičkovy (u protisměrného cyklopruhu), konec trasy Vinohradská za Muzeem, délka cca 90 minut, vede Vratislav Filler

Jaký je rozdíl mezi běžným a ochranným cyklopruhem? Kolik baliset na metr čtvereční je na ulici potřeba? Jak široká smí být cykloobuosměrka? Jak dopadly “dánské pásy” na Smetanově nábřeží? A kde by měla být stezka místo pruhu? Zhruba 1,5 hodiny trvající projížďku po cyklistické infrastruktuře v centru Prahy, skutečné, vysněné i chybějící povede expert LABu Vratislav Filler.

Jízdní kolo a základní dovednost bezpečné jízdy na kole v provozu nutná.

Z bezpečnostních důvodů si vyhrazujeme omezit počet účastníků jízdy na 15 osob. Svůj zájem o účast nám prosím potvrďte na adresu lab@auto-mat.cz.

Trasa projíďky https://mapy.cz/s/cafajedepo

 

 

Letošní ročník sousedských slavností Zažít město jinak se nese v duchu motta „Bez zábran”. Chceme tak zdůraznit, že město bez překážek nevzniká jen odstraňováním fyzických bariér, ale i odhalováním a narušováním méně viditelných zábran v našich hlavách: nedostatku představivosti, přejímání stereotypů či přehlížení různých forem diskriminace. Jsme přesvědčení, že právě čilý sousedský život vybízí ke společnému promýšlení a řešení toho, jaké bariéry nám brání tvořit naše město podle našich přání a tužeb. V odborném pracovišti AutoMatu, Laboratoři udržitelného urbanismu, se tuto premisu snažíme naplňovat již téměř 20 let.

Zajímá vás udržitelný urbanismus? Pak doražte i na druhý z programů, který pro vás ve spolupráci s Laboratoří udržitelného urbanismu chystáme, a tím je Bourání bariér s LABem: Nadějné vyhlídky. Tato druhá část programu se uskuteční 17.9. od 15:00 na Praze 7.

Praha
Praha 2
Malá Karlovarská
Barbora Hradecna
Praha
Praha 2
Na Slupi
Diana Pexová

Letos pro vás máme připravený program v podobě dočasného tetování technikou airbrush a výtvarný workshop.

Také si u nás můžete vychutnat šálek kávy, domácí limonádu nebo třeba něco dobrého na zub.

Těšíme se na Vás JAHODA!

Komunitní rodinné centrum Jahoda
Dílny
Praha
Praha 2
Výtoň
Kateřina Veleta Štěpánová

Těšíme se na Vás v sobotu 17.9.2022
Program:
10:00 začátek akce
10 – 18 volný vstup do expozice  Podskalské celnice na Výtonicelodenní BookSwap – možnost bezplatné výměny okoukaných knih, které můžete přinést přímo na místo akce a vyměnit za zajímavější

14:00 komentovaná vycházka pro rodiny s dětmi do 11 let
14:00 workshop s Meandrem „Jak na Bučisku o medvěda přišli“

od 14 hod Námořnická vinárna spolku Hraběnka z Podskalí, zásobuje ji Víno z Podskalí. Též rum bude.
15:45 – 16:15 vyhlášení cen soutěže Galasovy cyklojízdy
16:00 komentovaná vycházka pro dospělé
od 17 hod hudební vystoupení ZMIJJA Bandu v Námořnické vinárně
20 hod pásmo filmů vztahujících se ke starému Podskalí a k vodě – v prostoru dole za Celnicí
22:00 konec akce
 
Nejen pro děti…:
venkovní etapová hra s několika zastaveními a odměnou nakonec
poznávačka přírody z prostředí Výtoně, pražská voda
výtvarné a technické workshopy, dovednostní aktivity 
malování na obličej
společenské hry – šachy, pétanqueDětská herna Playmobil

 
Účast partnerů:
Nakladatelství Meander – prezentace dětských knížek a výtvarný workshop pro předškoláky (CZ/UK), program se koná v rámci festivalu Děti, čtete?!
Dům národnostních menšin – prezentace instituce a mezikulturní spolupráce
Mladí ochránci přírody Praha 2 – poznávací hra a představení činnosti a kroužků
Stanice Techniků Vyšehrad – DDM P2 – ukázka výrobků z legorobotiky, elektroniky, workshop pájení a výroba placek
Květinový Atelier 26 – prodejní výstava mechárií, možnost si za poplatek 250 Kč osázet mechem skleněnou ampulku
Lenka Hensen – prodej autorských šperků a bižuterie
Beztíže, specializované oddělení DDM Praha 3 – Ulita – prezentace sociálních služeb pro děti a mládež na Praze 2, sportovní aktivity (kroket, petanque), program pro děti
Galasovy cyklojízdy – propagace Cyklistických výletů, výstava fotografií, speciálních kol a soutěž o drobné ceny 
BOOKswap – možnost bezplatné výměny okoukaných knih, které můžete přinést přímo na místo akce a vyměnit za zajímavější
Spolek Hraběnka z Podskalí připraví posezení nad dobrým podskalským vínem doplněné živou hudbou a promítáním starých filmů z 16 mm kopií v zadní části podskalské Celnice 14-21h 
Okolní restaurace a bistra se těší na návštěvníky, například Na břehu Rhony 
 
Organizátor Muzeum města Prahy
www.muzeumprahy.cz

Hudební vystoupení ZMIJJA Bandu
Hudba
Workshop s Meandrem – "Jak na Bučisku o medvěda přišli"
Dílny
Workshop výroby minimechária – Květinový Ateliér 26
Dílny
Komentovaná vycházka pro rodiče s dětmi do 11 let
Pro děti
Komentovaná vycházka pro dospělé
Ostatní
Rozmanitá etapová hra pro děti s odměnou na konec!
Pro děti
Galasovy cyklojízdy – vyhlášení výsledků soutěže
Ostatní
Stanice techniků Vyšehrad – pájecí workshop
Dílny
Námořnická vinárna
Gastro
Filmové pásmo
Film
Praha
Praha 3
Chelčického / Rokycanova
Jakub Šolc

Nenápadná ulice s ikonickými schody, kterou si ne náhodou spousta filmařů vybrala jako lokalitu do svého snímku. Přijďte objevit a poznat tak trochu zapadlou uličku Žižkova. Nebýt jedné nenápadné hospůdky Žižkov na Žižkově v rohu, slouží tato ulice vesměs jen jako parkoviště aut… Tak pojďme do ní alespoň na jeden den navrátit život a kulturní ruch, jako tomu bylo v letech minulých. Čekají vás například hudební interpreti, stánky místních tvůrců, pivo z Moravského Žižkova a další bohatý kulturní program nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Hudební program
Hudba
Neziskovky
Dílny
Řemeslné stánky
Ostatní
Gastro
Gastro
Praha
Praha 3
Krenovka
Jakub Vosáhlo

Tanec–Literatura–Hudba–Kavárna–Vizuální umění–Divadlo. Usedlost Krenovka ožívá.
Uvidíte na Krenovce*:

 

13:00-14:15 Do útrob Krenovky – komentovaná prohlídka (Michal Šedivý / OPEN HOUSE PRAHA)

13:30-13:40 Focus Ukraine – tanec  – Studio Krenovka

14:30-15:30 Gilberto Conti – včelaření ve městě – Čítárna Unijazz

14:30-15:00 Ostružina / Smyslový ateliér pro nejmenší – Studio Krenovka

14:30-16:00 Keramický workshop s Bárou – Inkubátor

14:30-15:45 Do útrob Krenovky – komentovaná prohlídka (Michal Šedivý / OPEN HOUSE PRAHA)

14:00-20:00 Kartonové tvořeníčko pro děti  – ArtHub

15:30-16:00 Ostružina / Smyslový ateliér pro nejmenší – Studio Krenovka

16:00-18:00 Gilberto Conti – výroba masek – Plácek

16:00 tYhle / Suitcaseboarding – Střípky – pohybové divadlo – Čítárna Unijazz

17:00-17:10 Focus Ukraine – tanec  – Studio Krenovka

18:00-18:15 POCKETART / Jáma lvová UNLIMITED – taneční performance – Plácek

18:45-19:30  tYhle / Suitcaseboarding – Střípky – pohybové divadlo  – Čítárna Unijazz

20:00-21:15 Quraba Ensemble – koncert – Čítárna Unijazz

21:30-22:00 Smoking Kills / Tenisové Odpoledne – krátké filmy od tvůrců z Inkubátoru
Vznik centra a jeho program byl podpořen z Fondů EHP 2014-2021.

 

Praha
Praha 3
Truhlárna
Tereza Lenerová

KREATIVNÍ STUDIO TRUHLÁRNA
Stíráme bariéry mezi umělci a diváky. Přijďte na kulturní ochutnávku do kreativního studia Truhlárna!

Truhlárna je již několik let živý prostor, který vznikl na prknech truhlářské dílny na Žižkově (Rokycanova 33). V jednom podlaží sídlí multimediální studio INITI a grafik Šimon Kubec a v přízemí je taneční a divadelní zkušebna, kterou vede tanečnice a choreografka Tereza Lenerová. Zkušebna poskytuje hlavně zázemí tvůrcům pro jejich vlastní tvorbu. Ukážeme vám, na čem právě pracujeme!

Harmonogram

11:00 - 12:00   Otevřená zkouška z představení "dis pla y", režie Tereza Lenerová – max 20 osob

12:00 - 12:30   Diskuze s diváky - můžete se nás zeptat na vše okolo vzniku tanečního představení, moderuje Alena Cardová

14:00 - 15:30   Kreativní workshop - Manus Art Collective

16:00 - 18:00   Interaktivní hra pro děti (3-14 let) od INITI - Dan Gregor ve studiu Truhlárna, pro dospělé k dispozici občerstvení venku na dvorku

dis pla y
Můžete se zúčastnit otevřené umělecké zkoušky, během které nahlédnete pod pokličku kreativního procesu. Dvě tanečnice, jedna choreografka a vy.
Taneční sál v Truhlárně, maximálně pro 20 osob. Sezení na židlích a polštářcích.

Kreativní workshop Manus Art Collective
Srdečně zveme na náš workshop - stíráme hranice mezi uměleckými oblastmi - s námi si zatančíte i výtvarně vyřádíte!

Naší inspirací a cílem setkání bude najít cestu spolupráce a dialogu mezi tancem a malbou. Obě mají společný pohyb, dynamiku a pestrost svého vyjádření. Fyzicky se položíme do našeho těla skrz dynamické rozehřátí, hledání v těle jednoduchých pohybových principů vycházející z přirozeného pohybu. Nejdříve se budeme věnovat pohybu, následně budeme tvořit rukama.

Pohyb jako spojovací linka nás dovede k přeložení fyzického výdeje na papír skrze kresbu, malbu. Závěrem bude improvizační jam, během kterého by měl vzniknout obraz, na kterém se společně budeme moci podílet.

Nezapomeňte si s sebou pohodlné oblečení a oblíbenou tužku / fixu / štětec!

Vstupné na workshop 100 Kč.

Rezervace na workshop nutná na: alena@alenacardova.cz

Dílnu povedou Štěpána Nlasa Mfuta a Klára Ešnerová

Interaktivní hra od INITI - Kombinace pohybu a videoprojekce. Interaktivní vyžití pro děti od 3 let.

 

Praha
Praha 3
U Kněžské louky
Barbora Úlehlová
Praha
Praha 3
Atrium na Žižkově
Za Trojku

Za zábavou však nebude třeba chodit daleko. Stavte se 17. 9. od 13:00 – 18:00 do Atria na Žižkově a na ulici Čajkovského a užijte si koncerty, prezentaci okolních organizací, autorské čtení nebo výstavu. Potkejte se se sousedy a seznamte se s činností sousedních organizací.

BECHY & FEE – koncert – zahrada Atria
Hudba
HAENKE – Alexandra Střelcová – Plantlovers – autorské čtení + autogramiáda – zahrada Atria
Divadlo
GALERIE ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ – Výstavní projekt Pro (č) umění – Galerie
Výstava
KITCHEN DUO – koncert – zahrada Atria
Hudba
ALICE HORÁČKOVÁ – Rozpůlený dům (ARGO) – autorské čtení + autogramiáda – zahrada Atria
Divadlo
ULITA – Klub Beztíže, Dům dětí a mládeže Praha 3 – zahrada Atria
Pro děti
Diakonie ČCE – SCPS – zahrada Atria
Gastro
NAKLADATELSTVÍ ARGO – Prodejní stánek – zahrada Atria
Ostatní
DIAKONIE ČCE – SCPS a FARNOST druhého sboru ČCE na Žižkově – před provozem na Čajkovského 1640
Dílny
PAPUNDEKL ARCHITEKTI – Čajkovského 35
Bez zábran
MAŠKRTNICA BAKING STUDIO – vchod vedle Papundekl architekti
Bez zábran
ŽALSKÝ ARCHITEKTI – vchod z Bořivojova 59
Bez zábran
DVOUHLAVEJ KLUK – koncert – zahrada Atria
Hudba
Praha
Praha 3
Biskupcova / Ambrožova
Aeroškola

Ulice Ambrožova a Biskupcova letos opět ožívá v rámci akce Zažít město jinak. Jak ale bude vypadat bez aut a plná života? Jaké zážitky může toto zažité místo přinést? Přijďte to zjistit! Pro návštěvníky připravujeme program určený všem věkovým kategoriím. Pro děti (ale i dospělé) jsou určené výtvarné a další kreativní dílny, ale také stánky s nejrůznějšími organizacemi a občerstvením. V kině Aero Vás pak čekají také pásma filmů dětských tvůrcu z blízké Aeroškoly. K poslechu bude nejedno hudební uskupení, které si dospělé publikum může užít s hrnkem kávy či jiného nápoje a přitom si zalovit v nabídce secondhandového oblečení. Přátelské tváře a pohodová atmosféra jsou každoroční jistotou!

Řezňa dixík
Hudba
Tom a vzpomínky na Žižkov
Ostatní
Sundrinker
Hudba
Michal Mihok
Hudba
Drát
Hudba
Básně
Ostatní
Šašaman kvartet
Hudba
Animační díla Aeroškoly
Dílny
Výtvarná dílna Aeroškoly
Dílny
Fotogramová dílna Aeroškoly
Dílny
Blešák
Ostatní
Aeroškola uvádí
Film
Planeta Praha
Film
Městský plenér na Olšanských hřbitovech
Bez zábran
Vernisáž – Městský plenér na Olšanských hřbitovech
Výstava
Praha
Praha 3
U Zásobní zahrady | POZOR ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ – Husitská 114/74
Markéta Schwarzbecková

POZOR ZMĚNA – vzhledem k předpovědi počasí budeme uvnitř – přijďte za námi do Komunitního centra Husitská – Husitská 114/74, Praha 3.

V letošním roce jsme spojili síly, abychom vás pobavili. Přijďte za námi do Komunitního centra Husitská – Husitská 114/74, Praha 3, potkáte se s komunitním centrem Nová Trojka, organizací R-Mosty – Komunitní centrum Husitská & Nízkoprahový klub pro děti a mládež.

Co vás čeká:

16.00-16.30 Pohádky – pásmo animovaných pohádek pro děti

16.30-17.15 Divadlo Harmonika – Tři pohádky o Honzovi

17.15-18.15 Ponor /dokumentární film/ Austrálie 2020 / režie: Nays
Baghai – Otužování působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši.
Své o tom ví nizozemská potápěčka Kiki, které ponor do studených vod přinesl
vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání.

Po celou dobu si můžete vyzkoušet:

– Stanoviště pro děti

1) Linka důvěry – cesta poslepu – zjisti jak různé druhy povrchů působí na tvé tělo.

2) Ptáčci – létají si bez zábran, kam chtějí. Zkus si jednoho vyrobit.

3) Bájné zvíře – popusť uzdu své fantazii – vytvořsi si své originální zvíře a pojmenuj ho.

4) Sudoku

 – Stolní fotbálek a společenské hry

5) Proplétaná

– SWAP /Dejme věcem novou šanci/ přineste co Vám již doma leží
nevyužité a je v kondici, ve které byste neváhali dát věci příteli & odneste si co se
Vám líbí – oblečení, obuv, hračky, knížky, drobné předměty do domácnosti, nespotřebovaná či nevyužitá
kosmetika & drogerie – fantazii se meze nekladou. VŠE NESWAPLÉ DÁLE PŘEDÁME KLIENTŮM SLUŽEB R-MOSTY, Z.S. DO STÁLÉ SBÍRKY

– Pivo, báječné nealko koktejly a drobné občerstvení

Přijďte s námi strávit báječné odpoledne. V Komunitním centru Husitská nás najdete od 15 do 18.30 hodin.

Vstup zdarma, rezervace není nutná.

Praha
Praha 3
Pod Jarovem
Život na Žižkově

Vážení sousedé a přátelé,
jménem naší komunitní skupiny Život na Žižkově vás srdečně zveme na třetí ročník Zažít město jinak u nás Pod Jarovem. Třetí ročník této již tradiční akce se uskuteční 17. 9. 2022 od 15 hodin v oblíbeném prostoru před restauraci Stará promiň.
Můžete se těšit na zábavné aktivity pro děti i dospělé, divadlo i tanec. Hrát nám bude živá hudba v podání sousedské kapely Strašný Banáni. Nebudou chybět ani laskominy a pochoutky od místních nadšenců, točené pivko, výborná káva a osvěžující drinky. Přijďte spolu s námi strávit příjemné odpoledne!

Praha
Praha 3
Roháčova
Miloslav Jáni

ZAŽÍT MĚSTO JINAK – REPUBLIKA ŽIŽKAPERK vol. 2
Rozhodli jsme se pro vás další rok připravit sousedskou akci: „Zažít město jinak“ ve spolupráci s restaurací U Rohatejch.
Opět vás k této příležitosti přivítáme u nás v Žižkaperku, v ulici Roháčova!
Žižkov je naše svérázná pražská čtvrť, která svého jedinečného ducha neztratila ani v těch nejtěžších dobách a znají ji i mimopražští. Někteří Žižkováci svou část města považují za samostatnou republiku, které se dříve říkalo dokonce ŽIŽKAPERK a právě k nám vás srdečně zveme.
Co vás u nás čeká? Den plný sousedské zábavy:
Venkovní hudební program:
DJ OWEN (chillout, minimal)Kapela WILLOW (folk)Kapela IRLANDA (akustická keltská hudba)
Trocha umění:
Autorská výstava fotografií Přemysla Nováka.
Trocha dobra:
Ukázka práce s asistenčním psem.
Soutěže pro malé i velké:
Šipkohraní o ceny.
Soutěž v pojídání Hot Dogů.
Oblíbená tombola o krásné ceny od našich partnerů.
————
Rádi vás s rodinou, přáteli a sousedy přivítáme v živé a svérázné lokalitě plné žižkovských duší.  
V kolik začínámeProgram začne v 14:00 hodin před Restaurací U Rohatejch.

Zažít Roháčovu jinak u nás na Praze 3 – Den plný sousedské zábavy.
Ostatní
Praha
Praha 3
Řehořova
Hana Bećirbašić

 Oživený dlouhodobě prázdný dům. Místo propojující coworking, ateliéry pro umělce, galerii, sociální službu, foto studio a univerzální prostor pro workshopy, vzdělávání, setkávání a sdílení. To vše DIY a se sociálním přesahem. Místo, které právě vzniká, spolu s vámi. Vše, co se obvykle odehrává uvnitř pětipatrového prostoru39, se během ZMJ přesune ven a užijeme si společně sousedské slavnosti pod širým nebem.
 Od 14:00 se můžete těšit na koncerty pohodové hudby a veganské občerstvení, ať už například langoše nebo ochutnávtku sýrů od Rýsarny. Kdo má chuť vyzkoušet si něco kreativního, může zajít na workshop od BYOC_brand nebo si vyrobit škerky s Caroline Görg. Pokud jste nikdy nezavítali do našeho obchůdku roleta39, bude pro vás po celou dobu otevřený a můžete prozkoumat, jaké poklady se v něj ukrývají. Můžete se také těšit na přednášku od Respektuju. A kdo by chtěl zastřihnout konečky nebo úplně změnit svůj účes, tak může využít služeb kadeřnického salonu pod širým nebem Street cuts. Závěr večera zakončíme promítáním filmu se skate tématikou v kavárně. 

Pouliční haircut koutek Streetcuts
Ostatní
Workshop – výroba šperků s Caroline Görg
Dílny
Workshop – výroba uprecyklovaných peněženek a prstenů s BYOC_brand
Dílny
Přednáška – Můžeš být sám sebou?
Bez zábran
Rýsárna – Kytky k sežrání
Gastro
Langoše
Gastro
Koncert – Moon House
Hudba
Koncert – Dissipativ
Hudba
Promítání filmu – MOSTY!
Film
Koncert – Cold Meat party
Hudba
Koncert – Peter Kolarčík
Hudba
Koncert – Diana Dzurillová
Hudba
Performativní meditace v tanci v tepu39
Tanec
Chodník plátnem
Pro děti
Galerie – Hilda Kolektiv/ I tma má své sny
Výstava
Roleta39 – tiskařská a řemeslná dílna s prodejnou nezávislé tvorby
Ostatní
Praha
Praha 4
Házení Nokie 3310 do dálky
Filip Zatloukal

Hoď a vyhraj novou Nokii 3310!

Praha
Praha 4
Výstava rozsekaných Nokií 3310
Filip Zatloukal

Jo ta bude.

Praha
Praha 4
Za Zelenou liškou
Jana Papajová

Máte rádi sídliště Zelená liška? Pojďme ho mít společně ještě raději! Protože tohle místo je krásné, ale trochu ospalé, rozhodli jsme se uspořádat tu pro vás i nás první místní ročník sousedského festivalu Zažít město jinak.
Odehraje se na ulici, chodnících a travnatém pásu v ulici Za Zelenou liškou, před restaurací Na Zelené lišce.
Program napoprvé zaměříme hodně na děti, aby místo poznaly i jinak než jako velké parkoviště pro auta.
Ale myslíme i na dospělé – ať při ochutnávkách doma připravených lahůdek a  limonád nebo poslechem hudby malých i velkých umělců z okolí. 
Chceme připomenout místní historii – jak předválečnou, tak tu, která silně poznamenala zdejší čtvrť na konci války.
Chceme, aby tato akce nebyla jen zábavným víkendem, ale příležitostí se víc potkat, mluvit o minulosti a budoucnosti této čtvrti a třeba i nastartovat společné aktivity k vylepšení místa, kde žijeme.
PROGRAM:
14:00 – 14:30h Na cestě z hospodářské krize k modernímu bydlení - úvod a debata - Hynek Beran a Martin Veselý
14:30 – 15:00h Historie Zelené lišky – přednáška a povídání spojené s prohlídkou galerie historických fotografií
15:00 – 16:00h Koncert: Martin Hejnák – bizarní písničkář z Kladna :-)
16:30 – 17:00h Historie Zelené lišky – přednáška a povídání spojené s prohlídkou galerie historických fotografií
17:00 – 17:30h Scénické čtení nerealizovaného scénáře k filmu Sedmikrásky II. místní patriotky Ester Krumbachové
17:30 – 18:30h Koncert: Trhni si smyčcem a Kolegium NotyNe představí autorský šansonový projekt mezi punkem a filharmonií

CO DALŠÍHO VÁS ČEKÁ?
– jídlo a pití (nějakou domácí dobrotou můžete přispět i vy)
– kávový workshop
– swap/výměna dětského i dospělého oblečení a hraček (přineste, co Vám již neslouží, ale je stále krásné a odneste si nové kousky do vlastního šatníku)
– pocitová mapa: budete mít možnost podělit se o zkušenosti, zážitky a nápady související s místem, kde žijeme
– retrohraní s DDM Praha 4 – Hobby Centrum 4
– hrátky a knižní odměny s Městskou knihovnou – pobočka Vikova (14:00 – 16:00h)
– malování na obličej
– bojovka pro děti s výhrou
– workshop práce s kůží a výroba náramků s Martinem Stanovským
– možnost nechat si udělat základní servis svého jízdního kola od nadšeného cyklisty Tomáše a jeho Cykloservisu Pankrác

Praha
Praha 4
Sídliště Spořilov
Tomáš Kohl

Hledáte klidnou nenáročnou akci? Přijďte s dekou posedět na trávu či si přineste židličku.

Budeme popíjet čaj, kávu nebo domácí limonádu.

Můžeme si zahrát pétanque či kuličky na cestě. Naučit se skládat origami, vlaštovky i jiné skládanky.

Máte domácí marmeládu či koláč, co chutná celé rodině? Je to hit letošní sezóny nebo podle starého rodinného receptu? Určitě neváhejte donést ochutnat!

Začátek ve 13:00. Konec v 19:00 nebo až se nám bude chtít jít domů.

Praha
Praha 4
Fidlovačka (už 3. 9.)
Lucie Štádlerová

Komunitní spolek Probuďme Nusle ve spolupráci s Divadlem Na Fidlovačce promění přilehlý park Fidlovačka ve velké sousedské setkání a vytvoří pozdně letní atmosféru plážovopiknikového stylu. Středobodem našeho programu bude velký piknik na předem uklizené travnaté ploše parku. Návštěvníci si budou moci od přizvaných lokálních prodejců naplnit vlastní, příp. upcyklovaný na místě zakoupený piknikový košík. K dispozici budou deky a polštáře k sezení, po celou dobu bude hrát náš skvělý nuselský DJ TIM OTIS a s přicházejícím večerem spustíme LETNÍ KINO!
Piknikování bude možné propojit s okukováním a nakupováním báječných vintage kousků na dnes už téměř legendárním blešáku NUSELSKÉ BLEŠKY.
Po celé odpoledne bude připraven program KNIHOVNY JEZERKA: divadelní představení, workshopy a bibliobus. Nastudovanou divadelní hru předvedou i frekventanti letní divadelní školy DIVADLA NA FIDLOVAČCE.
Pro děti bude také připraven aktivní program ve stylu playstreet / hravá ulice, v našem případě HRAVÝ PARK: slackline, švihadla, lezení po stromech aj. Kolem fontánky před divadlem bude vytvořena CHILL-OUT ZÓNA k osvěžení a relaxaci.
A konečně – pro předem přihlášené zájemce proběhne KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA po bezprostředním okolí pod taktovkou předního nuslologa.
U toho nemůžete chybět!
Akci pořádá a zaštituje komunitní spolek Probuďme Nusle.
***Změna programu vyhrazena***

Ukrajinské bistro
Gastro
Kafe nůžky papír: workshop zaplétání vlasů
Pro děti
Nuselské blešky
Ostatní
DJ Tim Otis
Hudba
Stromolezení
Pro děti
Bibliobus Oscar
Pro děti
Divadelní představení studentů letního tábora Divadla Na Fidlovačce
Divadlo
Komentovaná procházka okolím Fidlovačky s kunsthistorikem Petrem Šámalem a etnologem Petrem Janečkem
Ostatní
Rýmovaný příběh: Myš v klavíru
Divadlo
Výtvarné workshopy s Městskou knihovou Jezerka
Pro děti
Adaptace knihy od Neila Gaimana: Naštěstí (ne)máme mléko
Divadlo
Komentovaná procházka okolím Fidlovačky s kunsthistorikem Petrem Šámalem a etnologem Petrem Janečkem
Ostatní
Letní kino: Divy
Film
Komentovaná prohlídka Divadla Na Fidlovačce
Divadlo
Komentovaná prohlídka Divadla Na Fidlovačce
Divadlo
Le Pizze di Frankie
Gastro
Tacos: Bistro Alambre
Gastro
Ukrajinsko-evropská perspektiva
Ukrajina
Bezobalový koloniál Jelen
Gastro
Čep a pec
Gastro
Zašívárna espresso bar
Gastro
Sousedské placky od Marka a Renáty
Gastro
Sousedský stůl a merch Probuďme Nusle
Bez zábran
Wine Lovers Truck
Gastro
Švihaldový workshop
Sport
Taneční studio BeDance
Tanec
Praha
Praha 4
Braník (už 10. 9.)
Luděk Listík

 

♥♥

Braník sobě!
 

 

Praha
Praha 4
Čekání na změnu
Eliška

Čekání na změnu - komunitní den | Zažít jih jinak 

Lokalita platformy Acari na sídlišti Libuš vznikla v rámci festivalu Čekání proměny. Během soboty 17.9. zde bude probíhat program, který místním komunitám nabídne několik možností jak zažít jejich město jinak.
Přijďte na keramický workshop Příšerky z metra, který vznikl ve spolupráci s dílnou Cuřínka. Poznat území jinak budete moci během procházky poukazující na minulost, součanost i budoucnost místa. Dozvědět se známé i méně známé informace o spolupráci na vzniku sídliště Písnice budete moci v diskuzi s autory původní koncepce Janem Hančlem, Kurtem Gebauerem a možná i Markem Houskou. Těšíme se na vás!
.
.
.

11:00 Workshop Příšerky z metra pro děti s dílnou Cuřínka 

15:00 Procházka po budoucím území s kurátorkami festivalu Čekání proměny 

17:00 Diskuze o sídlišti Písnice s jeho původními autory 

.

O festivalu Čekání na změnu

Výstavba metra D je pro jižní hranici Prahy přínosem, spolu s odstraněním dopravní bariéry se ale už paralelně množí plánované projekty nové výstavby. Festival realizovaný pod záštitou GHMP studiem Taktiky vytváří pomocí uměleckých intervencí a akcí platformu pro další diskuzi nad plánovanou změnou a nabízí prostor pro imaginaci alternativního vývoje. Přijďte s námi zažít město jinak spolu s poutní hostinou, diskuzí nad imaginární proměnou nebo si procházkou po místech budoucích změn.

V rámci festivalu proběhne také další program - umělecké performance, divadlo, procházka fiktivním budoucím územím, maškarní workshop aj.

 

Praha
Praha 4
Adamovská
Radek Juriš

Zažít Michli Jinak  2022Akce se koná v ulici Adamovská ( před ZŠ Mendíků )Paralelní program v Městské knihovně Pod Jezerkou

v sobotu - 17. 9. 2022 od 12:30 do 18:00 Program12:30 – 18:00 – Občerstvení
Pivo / Víno / Limo / Palačinky / Parek v rohlíku – provoz veškerých stánků
– reprodukovaná hudba. 12:30 – 18:00 – Michelský
bazárek – zaměřený především na textil a hračky pro děti, dívky a ženy. 12:30 – 18:00 – Tombola  12:30 – 18:00 – DÍLNY a PRO
DĚTI I DOSPĚLÉ – Keramická dílna, Tetování Henou, Květinová dílna.14:00 
-  Vystoupení tanečního studia BeDance
15:00 a 16:30 - Divadlo pro děti 15:30 a 17:15 Vysoupení kapely ZŠ Mendíků + Country kapely15:45 Vystoupení divadla –
Scéna Montmartre

12:30
– 18:00 Sporty -   Florbal, stolní tenis

 
https://www.facebook.com/Za%C5%BE%C3%ADt-Michli-jinak-764511773675872

Praha
Praha 4
Jílovská
Denisa Kábrtová

Co by to bylo za živou Jílovskou bez loutek a divadla! Už teď víme, že kromě pohádek našeho loutkového divadla Zvoneček se můžete těšit i na Dášenku v podání kamarádů z Říše loutek nebo divadlo Láryfáry!Další program pro vás pečlivě připravujeme!

Pohádka O třech námořnících – divadlo Láryfáry
Divadlo
Dášenka či život štěnetě – Říše loutek
Divadlo
Výtvarné dílny
Dílny
O princezně Čárypíše – divadlo Zvoneček
Divadlo
Kocour v botách – Fuente Ovejuna
Divadlo
Kašpárkovy čertoviny – divadlo Zvoneček
Divadlo
Kluk z holdingu
Hudba
DJ Cubik
Hudba
Četnická pátrací stanice
Zvonečkovská bojovka
Pro děti
Praha
Praha 4
Krč (už 1. 9.)
Aleš, Iveta a Dan

Těšíme se již na sedmý ročník našeho pouličního festivalu. Můžete s námi zažít sousedskou atmosféru, pohodovou hudbu, akce pro děti, dobré pití a mnoho dalších. Každý rok rosteme a i letos to bude zase všechno JINAK.

Historický ruční kolotoč
Pro děti
Historická střelnice
Pro děti
Malování na obličej
Pro děti
Perníkářská dílna
Dílny
Tvořivá dílna s Šárkou
Dílny
Malování na dřevo
Dílny
Mexické bistro Fosil
Gastro
Promítání fotografií s přednáškou Stará Krč
Výstava
Ajeto!
Hudba
Martin Beran s kapelou
Hudba
Petra Magdová
Hudba
Sklářská dílna
Dílny
Zážitková gastronomie – Hmyz jedlý
Gastro
české langoše
Gastro
Víno a burčák
Gastro
Face Latte Art – káva s portrétem
Gastro
Dorty a zákusky od Lucky
Gastro
Zázvoruj
Gastro
Kavárna klientů Domova Sulická
Gastro
Kavárna klientů Domova Sulická
Gastro
Pivovar Moucha
Gastro
JARMARK
Ostatní
Praha
Praha 4
Na Nivách
Jana Kašparová

Loni jsme si to užili. Děkujeme za to všem nadšeným sousedům i náhodným kolemjdoucím.
I pro letošní rok máme spoustu nápadů na program. Určitě nebudou chybět soutěže, workshopy, hudba,..  a o něco dobrého na zub nouze také nebude.

Divadlo KaKá: Palačinková Pepinka
Divadlo
Zažij město potmě
Bez zábran
Výstava fotek
Výstava
CACTUS ROCK
Hudba
KRIS KROS A CAPPELLA
Hudba
Letní kino pro děti (i rodiče)
Film
Malování hrnečků
Dílny
Lekce Jógy
Sport
TOMBOLA!
Hry
Výstava obrázků
Výstava
Opékání buřtů
Gastro
Malování na obličej
Pro děti
Výroba masek
Dílny
Bubliny!
Hry
Graffiti worhshop
Ukrajina
TELEFREESTYLE Crew – Jaro Cossiga & Mc Metoděj & Mc Dozer
Hudba
Pivo, Limo, káva, něco drobného sladkého, slaného i z grilu
Gastro
Malý zdravotník
Bez zábran
Tvoření s korálky
Dílny
Výroba pop up pohlednice
Ukrajina
Access Bars
Ostatní
Vážeme věnce!
Ukrajina
Praha
Praha 4
Nová cesta
Jan Tilinger

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Praha
Praha 5
Na Farkáně
Hana Krčilová

Farkáň opět ožije! Přijďte ji s námi Zažít jinak a vytvořit společně pravou sousedskou atmosféru.

Kdy: 17.9.2022, 14:00 – 20:00

Kde: Farkáň, hřiště pod silnicí u Peroutkovy ulice 

Těšit se můžete na sousedské pohoštění, klasiky řezníka Koubka, knižní směnárnu nebo zahradní bazar.

Ladíme pro vás taky Televizi Fň, povídání o čmelácích, sportovní program, hry pro děti a další radostné vyžití.

Praha
Praha 5
Košíře – kino Kavalírka
Jana Minarikova

Už téměř rok vracíme kulturu do Košíř. Vracíme film na místo, které je s kinematografií spojeno už od roku 1933. Jsme spolek krutón a společnost bujón. Naší doménou nejsou pouze filmy, ale i besedy, workshopy, výstavy a sousedské akce. Tento rok se můžete těšit na různorodý program jak pro děti tak pro dospělé. Nabídneme Vám jak zázemí kina, tak naší fantastické zahrady.

Těšit se můžete na promítání v kině pro děti i dospělé. Loutkové divadlo LouDivadlo a jejich hru O Honzovi. Výtvarné dílny pro děti s lektorkou Sárou nebo na jógu pod kaštany s Adélou. Mezi stromy natáhneme slacklinu a zapneme bublinkovač!

Na místě bude na výběr z několika craftových čepovaných piv, domácí limonády a sousedské občerstvení.

K večeru se pak můžete těšit na noise poetry by Sonic Noir nebo sousedskou performaci v podání Tomáše Bojara a Adama Levého.

Praha
Praha 5
Arbesovo náměstí
Tereza Kalvodová

Smíchov žije! Proto jsme založili spolek se stejným názvem a chtěli bychom, aby se ze sousedských slavností na Arbesově náměstí také stala tradice.
Přijďte a poznejte na jeden den jinou tvář našeho náměstíčka, ožije kulturou, hudbou a provoní ho vůně dobré kávy i jídla!

Koncert sboru seniorů Elpida
Hudba
Smíchov v proměnách času
Ostatní
Baletní škola MaJa
Tanec
Švandovo divadlo
Divadlo
Manta Diving Center
Pro děti
Antonínovo pekařství
Dílny
Stánek Kaufland
Pro děti
Studio Pole Heaven
Tanec
Taneční skupina CROCK14
Tanec
Albi
Hry
DDM Praha 5
Dílny
DDM Praha 5
Dílny
Stanice přírodovědců
Pro děti
Tomovy hry
Hry
Školička Domeček
Pro děti
Logiscool
Hry
Bricks4kidz
Pro děti
Kavárna mezi řádky
Gastro
Manta Café Bar
Gastro
Art Platforma & TEATR Forma
Divadlo
Art Platforma & TEATR Forma
Divadlo
Tělo učí
Sport
Střední průmyslová škola na Smíchově
Ostatní
Střední průmyslová škola na Smíchově
Ostatní
Walter a Sára Tango
Tanec
Tělo učí
Sport
Praha
Praha 5
Barrandov (až 24. 9.)
Jitka Černovská

Už osmý ročník Zažít Barrandov jinak 2022 bude v sobotu 24. září od 14 do 19 hodin.
Kde? Jako vloni – u Pegase – před Základní školou V Remízku a před pobočkou barrandovské Městské knihovny: Wassermannova 926/16, Praha 5.
V sobotu 24. 9. společně zaplníme plácek u Pegase. Těšit se můžete na výtvarné i sportovní dílny pro děti i dospělé, stánky barrandovských organizací a spolků, koncerty a taneční vystoupení, ale hlavně na setkání se sousedy.
O jídlo a pití se tradičně postará (původně barrandovská) parta z food trucku Dobré naděje a osádka Bručoun café.
A když budete chtít, upečte i svůj oblíbený koláč a doneste ideálně i s receptem (vždycky je po nich sháňka!).
Koukněte na program (vracejte se), rezervujte si datum v kalendáři – a sledujte nás tady nebo na fb Zažít Barrandov jinak.
Těšíme se.
Program – je průběžně aktualizován, vracejte se

I letos bude korálková, truhlářská a část dne i šicí dílna, můžete hrát deskovky, stavět z kostek nebo si střihnout krátkou hru v angličtině.
U florbalistů si vyzkoušíte slalom a střelbu na branku, u sportovní akademie atletickou dráhu a potrénujete fotbalové dovednosti.
Budeme si moct koupit drobnosti, které vyráběly maminky s dětmi z azylového domu Gloria nebo oblečení, které šije Markéta Hallová. U ní si také budete moct vybarvit kuchyňskou chňapku nebo taštičku.
V knihovně se bude plést šála pro zimní Ošálení (sochy) Pegase, dílnu otevře i Kulturní a rodinné centrum Barrandov,  Dámy mohou do sytosti vyměňovat náušnice a šátky v kolotoči šátků a náušnic a všichni vyzkoušet, jestli zvládnou přejít slacklajnu.
Po dvou letech zase otevřeme dvě kulturní scény – před knihovnou a před vstupem do školy.

Scéna před knihovnou
14:00  Slavnostní zahájení Zažít Barrandov jinak 2022; Bubeníci ZUŠ Radotín
14:10  barrandovská ekumena
14:20  soubor lidových tanců Moták
14:30  Příliš mnoho saxofonů – ZUŠ Jana Hanuše
15:10  Smyčcový soubor Nečas
15:30  Papírová pimprlata zahrají pohádku pro děti
15:45  soubor lidových tanců Moták
16:00  Miriam Kombercová – autorské písně o životě a lásce
16:15  Jenda Veverka, beat-box
16:45  Mosquitos, ZUŠ Music Art Barrandov – pop rock
17:15  Smyčcový soubor Nečas
17:30  Roman Fictum – písničkář
18:30  The Olsen – ZUŠ Olešská – pop rock

Na travnatých pláccích před školou na vás v 15:45 čeká dogdancing a celé odpoledne také Hopáci z Braníka – králičí hop.

Scéna před vstupem do školy
14:10  představení na skákacích botách, Fit ateliér (po představení budou skákací boty k vyzkoušení!)
14:20  latinsko-americké tance, formace
14:30  Hectic Dance Club – street dance, break dance
14:45  Zahra&Zahra dancegroup – orientální tance
15:10  salsa – vystoupení + workshop
15:45  judo
16:00  Swing, ZIG-ZAG tap&swing
16:15  Standardní tance pod vedením paní Růženy Svatošové
16:30  představení na skákacích botách, Fit ateliér (po představení budou skákací boty k vyzkoušení!)
17:15  Zahra&Zahra dancegroup – orientální tance

Prosba
**Sháníme pár dobrovolníků na pokrytí šicí a truhlářské dílny, aby mohly být v provozu celé odpoledne.** Počítá se každá půlhodinka ;-) Všechno je jednoduché, obsluhovat šicí dílnu prý zvládne i ten, kdo nikdy nešil. Všechno vysvětlíme a ukážeme :-)
Máte-li možnost a chuť být v některé dílně, pište prosím Jitce Černovské: ji.cernovska@seznam.cz

Aerobik z K Studia
Sport
Přírodní hudební nástroje a poznávání brouků – Prokopská liščata
Dílny
Účesy z kadeřnictví SkyOK
Ostatní
Judo
Sport
Florbal AC Sparta Praha
Sport
Drobnosti z Azylového domu pro matky s dětmi Gloria
Ostatní
Bručoun café
Gastro
Farnost při kostele Krista Spasitele
Gastro
FitAteliér
Ostatní
Hectic Dance Club
Tanec
Hopáci z Braníka – králičí hop
Sport
Jenda Veverka, beat-box
Hudba
Foodtruck Dobrá Naděje – street food
Gastro
Domácí dobroty
Gastro
Miriam Kombercová, písničky o životě a lásce
Hudba
Korálková dílna U Rejčky
Dílny
Výtvarná dílnička KRC Barrandov
Dílny
Truhlářská dílna
Dílny
Dílna MarHa
Dílny
Otevřená knihovna – vezměte si průkazky! :-)
Hry
Minerální náramky – dílna
Dílny
kapela Mosquitos
Hudba
Písničkář Roman Fictum
Hudba
Sportovní Akademie Praha a Fotbalová Akademie Alexe Zbura
Sport
Šicí dílna a výprodej látek
Dílny
Stavění z kostek, Sbor církve bratrské
Pro děti
Malování na sádrové odlitky ve Smile studiu
Dílny
Deskovky a pukec na stánku Spolku rodičů Chapliňák
Hry
Spolek za lepší Barrandov
Ostatní
Kolotoč šátků a náušnic – vyměň staré náušnice za jiné
Ostatní
Papírová pimprlata
Divadlo
Soubor lidových tanců Moták
Tanec
Smyčcový soubor Nečas
Hudba
The Olsen
Hudba
Latinskoamerické tance a salsa
Tanec
Orientální tanečnice ze Zahra&Zahra danceclub
Tanec
Skákací boty – kangaroo boots
Tanec
Standardní tance
Tanec
Swing
Tanec
Praha
Praha 5
Hlubočepy
Radka Špičáková

Milí sousedé, přátelé a kamarádi,
zveme na tradiční Zažít Hlubočepy Jinak, které se odehraje 17. září od 13:30 na prostranství pod viaduktem v ulici Hlubočepská. Na programu ještě pracujeme, ale samozřejmě se můžete těšit na kavárnu, občerstvení připravené místními, domácí creperii, výtvarné a jiné dílny, blešák, živou muziku či divadlo. Pokud byste měli chuť přispět nějakou vlastní specialitou k občerstvení, budeme moc rádi. Těšíme se na vás!

Praha
Praha 5
Karlštejnská
Spolek Jinonice

Přijďte zažít Jinonice jinak! Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdyby se z frekventované ulice Karlštejnská stala pěší zóna a vy jste si mohli sednout na lavičku, pohovořit s přáteli a sousedy, pohrát si s dětmi, zkusit štěstí ve hře a k tomu si dát dobré občerstvení? Právě to všechno bude na jedno odpoledne možné, a to v sobotu 17. září 2022 od 14 do 21 hodin. Sejdeme se na stejném místě, jako v roce 2021: na křižovatce ulic Karlštejnská, Pod Vidoulí a Souběžná III.

Tvořivá dílna u Hanky
Dílny
Občerstvení
Gastro
Blešák / Swap
Ostatní
Fotografie starých Jinonic
Výstava
Prodej drobných předmětů
Ostatní
Ping pong, pétanque, dáma, šachy
Sport
Cvičení pilates s Danou
Sport
Šipkový turnaj
Sport
Samoobslužný fotokoutek
Bez zábran
Praha
Praha 5
Na Bělidle
Iveta Čížová

Dům v ulici Na Bělidle 34 vždy sloužil vzdělávání, v pol. 19. stol. zde sídlila první česká obecná škola, nyní se tady působíme my – Elpida. A slavíme nejen to. Elpidě je v září 20 let. V sobotu 17. 9. otevřeme dveře do našeho vzdělávacího a kulturního centra pro seniory, našeho zeleného vnitrobloku a pozveme vás do zákulisí našich dalších projektů na podporu aktivního stáří.

WORKSHOP PLETENÍ S PROJEKTEM PONOŽKY OD BABIČKY
Dílny
SPOLEČNÉ VAŘENÍ DÝŇOVÉ POLÉVKY
Gastro
OSLAVA 20. NAROZENIN ELPIDY
Bez zábran
PĚVECKÝ SBOR ELPIDA & VÁCLAV HAVELKA
Hudba
VZDĚLÁVACÍ JARMARK (NEJEN) PRO SENIORY
Bez zábran
PĚVECKÝ SBOR ELPIDA & MARTIN HŮLA
Hudba
UKÁZKA SWINGU
Tanec
Výstava velkoformátových fotografií Old´s Cool
Výstava
Naplno až do konce (Výstava fotografií z časopisu Vital fotografa Jana Bartoše)
Výstava
Výstava obálek časopisu Vital
Výstava
TÁBORÁK, KYTARA A ZPĚV
PROHLÍDKA BUDOVY (Na Bělidle 34)
SVAŘÁK
Gastro
LINKA SENIORŮ NAŽIVO
Bez zábran
Praha
Praha 5
U Nikolajky
Michal Burda

Sousedská slavnost U Nikolajky se letos bude konat již pošesté! Těšte se na dobré jídlo, pití, kávu, zmrzlinu a sladké od Trika a jeho přátel. Přímo před koloniálem budou za Triko vařit špičkoví šéfkuchaři a kamarádi Vojtěch Kalášek a Kryštof Ryba, které znáte z našich pravidelných sobotních popupů Na vlastní Triko. Na speciální konstrukci budou vařit a péct na otevřeném ohni Země projekt.  Počtvrté přivítáme naše kamarády Tamarind Tree s asijskými specialitami. Bude také pravá vientnamská grilovačka od Dvou cibulek z bistra Nhá Hai Hánh. Těšit se můžete také na čepované pivo z pivovaru Obora a Matuška. Společně se studiem Najbrt představíme nový ročník 2022 domácích výrobků Nicolajka, které vznikaly v loňském v roce v naší ulici nebo blízkém okolí. Cider, pivo, hořčice, miso, marmelády a také budou nová trika a nákupní taška z designem od Zuzany Lednické.  Ochutnáte špičková německá a rakouská vína od B.wine. Se základní školou Santoška zažijete školu jinak, Letošní rok se zaměří na ekologii, dětem představí projekt Planetu máme jen jednu. Podíváte na dno moře i vysoko do vzduchu, prakticky si vyzkoušíte fyziku, recyklaci i angličtinu u našich sousedů z advokátní kanceláře Felix naproti ve dvoře. Jako každý rok se představí taneční studio Andrea se svým vystoupením a budete si moci vyzkoušet základy stepu.  Znovu přivítáme studenty z gymnázia Na Zatlance, kteří pracují na vlastním programu a přispějí pomocnou rukou při organizaci. Těšit se můžete na výměnný bazar oblečení, knih a starých věcí, které se mohou někomu hodit, ekologická témata a program pro děti. Děti si otevřou svůj second hand krámek. Opět budete moci pustit své vinylové desky na našem gramofonu a letos plánujeme koncert Jana Váni a jedno top překvapení z Tábora, k tanci a poslechu bude hrát legendární Tea Jay Ivo Pospíšil a Babe LN. Program postupně aktualizujeme a budeme Vás informovat.  

Praha
Praha 5
U Okrouhlíku
Michal Kryl
Začínáme
Ostatní
Společný oběd
Gastro
Tradiční okrouhlická pouť
Pro děti
Letní kino
Film
Košířské usedlosti
Film
otevřená debata: Co nás pálí?
Ostatní
Dětské podzemní kino
Film
otevřená debata: Co nás pálí?
Ostatní
Divadlo pro malé i velké
Divadlo
Občerstvení z garáže
Gastro
Orientační běh/procházka po okolí
Sport
Praha
Praha 5
Waltrovka
Miloš Středa

ZAŽÍT WALTROVKU JINAK 2022

Kdy: 17.9.2022 (14:00 – 18:00)
Kde: na Waltrovce (ulice Barvitiova, park s fontánou a dětským hřištěm)

Program pro děti i dospělé zajistí naši
sousedé:

– Středisko vodících psů (hry poslepu)

– KC konzerva (výroba dřevěných hraček, hry pro děti i dospělé)

– UFO hry

– Šicí dílna pro malé i velké

– Náramkování

– Dětské disko

– Výroba 3D mapy

 
Občerstvení    
Občerstvení:

– Nealko, pivo, víno, káva, klobásy, špízy (i vegetariánské), šunka od kosti, chipsy, med a další pochutiny

Aktuální info můžete sledovat na naše FB profilu: Zažít Waltrovku Jinak

UFO hry
Hry
náramkování
Pro děti
Šicí dílna
Dílny
SONS – Středisko vodících psů
Ostatní
Komunitní centrum Konzerva
Dílny
Občerstvení
Gastro
dětské disko
Pro děti
3D mapa
Pro děti
Malování na obličej
Pro děti
prodej medu
Gastro
Vinotéka u Madony
Gastro
Vinotéka u Madony
Gastro
Strabucks
Gastro
Palačinky
pekárna Letohrádek Vendula.
Gastro
Praha
Praha 6
Vokovice
Ondřej Beneš

Starobylá Vokovická náves je po desetiletí zcela neprávem opomíjenou lokalitou. Pojďme to změnit! Autorská i stará hudba, programy pro děti a mládež, čajové degustace a drobné pohoštění, tvůrčí dílny, odborný historický výklad a sousedská debata o historii i budoucnosti Vokovic. Bonusem je nedělní program související s Vokovickou zvoničkou.

V posledních letech prošla Vokovická náves výraznou rekonstrukcí. Byly opraveny starodávné statky, zrekonstruován místní rybník a jeho břehy olemovaly mechem porostlé patníky převezené z údolí Šárky. Památkově chráněný ráz návsi si zaslouží důstojný kulturní a společenský život. Sousedská pospolitost dojde naplnění během celorepublikové slavnosti Zažít město jinak. Hudební program komorního charakteru začne ve 14 hod. Zpestří jej čajová vystoupení mladých nadaných protagonistů, vesnickou atmosféru přiblíží kreativní řemeslné workshopy, programy pro děti a sousedské vzpomínání na historii místní lokality.

Letošní premiérová „Vokovická náves“ bude obohacena o navazující výjimečný nedělní program od 14 hod. – slavnostní obřad spojující vokovickou zvoničku s osobností bl. Odorika (†1331).

Program akce na oba dny naleznete na stránkách HoraFugit.cz

Praha
Praha 6
Srbská / Pod Kaštany
Tereza Hrubá

Na rohu ulice Srbská a Pod Kaštany setká se umění s dobrotami. Jeden den, kdy se můžete zastavit, zaposlouchat se, setkat se, odpočnout si a vychutnat si město jinak.
Jednou v roce zažít něco jiného, něco co jste ještě nezažili. Vyzkoušet nové věcí, být spontální. Taková akce pro mě není? Zkuste, zavítejte k nám. My tam budeme.

Herecký workshop pro děti 6 – 11 let
Pro děti
Herecký workshop pro děti 12 – 15 let
Pro děti
Tomáš Kučuk
Hudba
Královna And
Divadlo
Improvizační workshop pro dospělé
Dílny
Producent Wierdsky
Hudba
Zelený swap
Ostatní
Moštování
Dílny
Ochutnávka dobrot
Gastro
Velká pomazánková soutěž
Gastro
La Forme
Gastro
Bitter sweet cafe
Gastro
Nabídka nealko speciálů od Pivotéky
Gastro
Créme de la Créme
Gastro
Pivní speciály od Pivovaru Bubeneč
Gastro
Přesazování rostlin
Dílny
Praha
Praha 6
Na Břevnovské pláni
První vlaštovka

První vlaštovka je zatím ojedinělým projektem – jde o první komunitně vlastněný družstevní dům v českém prostředí. Nemovitost v ulici Na Břevnovské pláni má po rekonstrukci sloužit jak k bydlení, tak jako veřejný kulturní a komunitní prostor. Cesta skrz opravy bude ještě dlouhá, festival Zažít město jinak je ale o oslavách venku a na ulici. Chceme se seznámit, sousedsky pobýt a společně alespoň na jedno odpoledne oživit příjemné zákoutí Břevnova. Kromě sousedského seznamování můžete se těšit na jazykové minikurzy, blešák, program pro děti či přednášku o komunitním bydlení.

Jazykové minikurzy
Bez zábran
Sousedský blešák
Ostatní
Hry pro děti
Pro děti
Rozšířená rodina
Bez zábran
Komunitní bydlení
Bez zábran
Praha
Praha 6
Uralská
Lucia Vaculovičová

Znovu ožívá tradice Zažít město jinak u nás v Bubenči! Tentokrát se spolu uvidíme v Uralské ulici, která bude středobodem celé akce. Těšit se můžete nejen na výborné jídlo a pití, výběrovou kávu a bezalergenové dobroty od nás z Balance by Luci, ale i na skvělý hudební program, který zajišťuje hudební škola Wunderbaro spolu se skvělým Patrikem Stoupou. Zazpívá Vám i seskupení Kvartetones a večer Vám zpříjemní posezení DJ ThomasDeXter. Celý den si budete moci vychutnat pivko od kluků z létajícího pivovaru Falkon nebo si dát něco slaného od našich (nejen ukrajinských) sousedek. Bude pro Vás připraven i módní blešák, kde třeba ulovíte nějaké nové šaty nebo náušnice, a pokud jste milovníci šperků z přírodních materiálů, tak se určitě těšte na stánek našich bubenečských Zezere, kteří Vám nabídnou spoustu šperků a drobností z korku.

Kvartetones
Hudba
Patrik Stoupa & Band
Hudba
Kavárna Balance by Luci
Gastro
Wunderbaro – Hudební škola
Hudba
DJ ThomasDeXter
Hudba
Pivovar Falkon
Gastro
Módní blešák
Ostatní
Vinárna Na břehu Rhôny
Gastro
LA Wellness
Ostatní
Little Jungle
Pro děti
Al Madina
Gastro
Dílničky a hry pro děti
Hry
Praha
Praha 6
Buštěhradská
Kateřina Vídenová
Praha
Praha 6
Bořislavka
Petra Fronková

Jsme nezisková organizace, která se zabývá veřejným prostorem a která chce přispět k propojení komunit a oživení míst na Bořislavce na Praze 6. V průběhu roku pořádáme komunitní a kulturní akce po celé České republice, finančně i odborně podporujeme iniciativy a nadšené jednotlivce, kteří napomáhají k dočasné či trvalé proměně veřejného prostoru,  pomáháme městům s obnovou parků a zeleně, školkám s vytvořením přírodních a hravých zahrad. Jde nám o kvalitní veřejný prostor pro lepší život ve městech a k tomu vychováváme i ty nejmenší.
Proto startujeme pilotní ročník Zažít Bořislavku jinak! A v sobotu 17. září 2022 to bude hlavně o spolupráci!
Více se propojíme s iniciativou Zažít Lán jinak!, kteří svoje komunitní akce pořádají již třetím rokem, takže se máme od koho učit. Ukrajinské ženy, kterým my – jako nadace – pomáháme, navaří a napečou své dobroty, které budou v průběhu obou komunitních akcí za dobrovolný příspěvek nabízet (na Bořislavce i Na Lánu). Závěrečný koncert Zažít Lánu jinak! proběhne ve foyer budovy na Bořislavce (17.30 hod. Pěvecké sdružení pražských učitelek a od 18.00 hod. pak amatérské kvarteto z Dejvic). Více informací viz program Zažít Lán jinak!
Více se také chceme propojit s obchodním a administrativním centrem Bořislavka. Centrum Bořislavka se snaží o oslovování místních více než rok, kdy začalo fungovat. Koncem léta jsme tu měli venkovní kino, vznikne komunitní centrum, pořádají se akce pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího. V rámci akce Zažít Bořislavku jinak! centrum nabídne ve spolupráci s námi aktivity pro ty nejmenší, třeba malování na obličej, dále dílny, workshopy a mnoho dalšího. 
Těšíme se!

Krystalový workshop (foyer na Bořislavce, vstup je z křižovatky ulic Liberijská a Evropská)
Dílny
Kudy chodím, tam jsem (foyer na Bořislavce, vstup je z křižovatky ulic Liberijská a Evropská)
Dílny
Ukrajinské občerstvení (náměstíčko K Lánu)
Gastro
Zábavná show (pasáž Bořislavka)
Hry
Žonglovací workshop (piazzetta Bořislavka)
Hry
Zakončení Zažít Bořislavku jinak + Zažít lán jinak (foyer na Bořislavce, vstup je z křižovatky ulic Liberijská a Evropská)
Hudba
Poznáme okolí (u nás dvě zastavení: pasáž a foyer Bořislavka)
Hry
Krystaly vám napekly! (foyer na Bořislavce, vstup je z křižovatky ulic Liberijská a Evropská)
Praha
Praha 6
Komunitní zahrada Podbaba (už 7. 9.)
Peter Chalupianský

Zveme vás na zahradní slavnost. Těšit se můžete na skvělé jídlo či bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Přijďte spolu s námi objevit kouzlo komunitní zahrady u prodejny Kaufland na Podbabě. Akce se koná již 7. září od 16:00 do 20:00. Těšit se můžete na šťavnaté burgery či veganský falafel. Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu hmyzího hotelu (16:00-17:30), loutkové divadlo (18:00-18:40) a koulení seedbomb (18:30-20:00). 

Praha
Praha 6
Komunitní zahrada Vypich (až 22. 9.)
Peter Chalupianský

Zveme vás na zahradní slavnost. Těšit se můžete na skvělé jídlo či bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Přijďte spolu s námi objevit kouzlo komunitní zahrady u prodejny Kaufland na Vypichu. Akce se koná ve čtvrtek 22. září od 16:00 do 20:00. Těšit se můžete na šťavnaté burgery či veganský falafel. Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu hmyzího hotelu (16:00-17:30), loutkové divadlo (18:00-18:40) a koulení seedbomb (18:30-20:00).

Praha
Praha 6
Břevnov – Malý Vatikán
Matouš Knapp

Zažít Břevnov jinak 2022
Zažít Břevnov jinak se každý rok odehrává na jiném místě, jubilejní 10. ročník v sobotu 17. září oživí tři náměstíčka v tzv. Malém Vatikánu, klidném západním cípu Břevnova mezi Ladronkou a Bělohorskou. Přijďte a představte si s námi, jaké by bylo žít bez zábran! Společně proměníme parkoviště v dětské hřiště, neudržovanou zeleň v kulturní prostor a asfaltovou křižovatku v živé tržiště. Překonáme také demonstrativně dopravní tepnu oddělující tuto čtvrť od její dominanty – Břevnovského kláštera.
Akci zaštiťuje komunitní centrum Nesedím, sousedím a Spolek pro Břevnov, který stojí za organizací Zažít Břevnov jinak od prvního ročníku v roce 2013. Klíčovými tvůrci programu jsou ale letos obyvatelé západního Břevnova a vznikající sousedská komunita.

BŘEVNOV JE JEN JEDEN! – manifestační průvod přes Bělohorskou ke klášteru
Bez zábran
HYDE PARK U PREZIDENTŮ
Hudba
NÁMĚSTÍČKO ŘEČICKÉHO
Pro děti
NÁMĚSTÍČKO U KUZEBAUCHU
Gastro
Praha
Praha 6
Cukrovarnická
Martina Křížková

Cukrovarnická je nejdelší ulice na pražské Ořechovce. My jí rádi, alespoň na jeden den v roce, zabereme pro sebe.

Kavárny
Gastro
Fyzikální hrátky
Dílny
Lekce chůze na chůdách
Hry
Prohlídka Fyzikálního ústavu
Ostatní
Jóga I
Sport
Cvičení máma dcera I.
Sport
Výtvarná dílna
Dílny
Malování
Dílny
Malování po obličeji
Dílny
Simona Babčáková čte
Divadlo
Jóga II
Sport
Cvičení máma dcera II.
Sport
koncert LiMo, OTK
Hudba
Překvapivé promítání
Ostatní
Výměna knih
Bez zábran
Ze staré Ořechovky
Výstava
Líčení a hýčkání
Bez zábran
Praha
Praha 6
Dědina
Katka Giedraitis

Zažít Dědinu jinak 2022Dědinský minifestival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. Letos již počtvrté!

Koncert The Quarantines
Hudba
Koncert Fernetový opar
Hudba
Divadlo pro děti Lev a myš
Pro děti
Autorské čtení Dobrodružství pana Kolečka Michaela Mlíčková Jelínková
Pro děti
Sousedský jarmark
Dětská tržnice (sousedský jarmark pro děti)
Pro děti
Francouzské dobroty
Gastro
Občerstvení U Bedřicha
Gastro
Filomeniny.cz (makronky, dorty a jiné dobroty ze Suchdola pro malé i velké)
Gastro
Smažený hmyz
Gastro
Naše cesta do pralesa (ZŠ Dědina)
Dílny
Herní a tvořivý stánek MŠ Šmolíkova
Pro děti
Ukázky boje zblízka s instruktory Krav Maga a KAPAP
Sport
Korejské kimči pana 이원희
Gastro
Balijská kuchyně Bali Gado-Gado a batikované látky z Jávy Batik Hati
Gastro
Marmelády od https://www.mlsnasklenicka.cz/
Gastro
Francouzská vína z vinotéky Santé – Wine shop&bar
Gastro
Jízda na koních pro děti
Pro děti
Chůze s holí pro nevidomé na cestě s překážkami a možnost zakoupit si výrobky z dílny nevidomých
Bez zábran
Praha
Praha 6
Náměstíčko na ulici K Lánu
Hana Hlaváčková

Již potřetí zveme vás na sousedské slavnosti,
prožijeme spolu den v poznání i radosti.
Sejdeme se jako vždy na „našem“ náměstíčku,
nezapomeňte s sebou vzít mámu, tátu i babičku.
Pár sousedů se opět do pořádání dalo.
Díky i vám! Marie, Péťo, Pavle, Adélo!
Letos budeme bez zábran malovat,
koukat na karate, šifrovat, zpívat i tancovat.
Koláče nandáme na tácky,
vyrobíme botky i placky.
Vyfoukneme bubliny obří,
ve skákání budeme vážně dobří.
Třeba se staví i kouzelník,
nebo aspoň okouzlující zahradník?
Sousedský swap můžeme slíbit!
Doufáme, že se vám bude společný den líbit.
Tak přijďte, ať je nás víc
a neleknem se deště nic!

Poznáme okolí
Ostatní
Vyrobíme
Dílny
Poznáme sousedy
Hry
Zazpíváme s kytarou a Matějem
Hudba
Nebudeme rušit
Hudba
Zaswapujeme s Adélou
Ostatní
Zablbneme
Sport
Zhoupneme se v rytmu tance s MZ Dance
Tanec
Sníme a vypijeme
Gastro
Zaposloucháme se aneb zakončení dne v Bořislavce
Hudba
Uvaříme Kafe aneb baristická show
Gastro
Zasoutěžíme
Sport
Zasoutěžíme ještě jednou
Sport
Praha
Praha 6
Náměstíčko V Středu
ZažítVokoJinak

V sobotu 17. 9. zveme vokovické, veleslavínské a další přátele, sousedy a
příznivce na sousedskou street party Zažít Voko Jinak. Akci pořádáme letos
už po 3!
Přijďte si užít Vokovice na náměstíčku V Středu vedle restaurace Kaštan bez aut a dopravy!

Sousedský výměnný bazar a bleší trh
Ostatní
Výstava historie Veleslavína a Vokovice, Zachraňme zámek Veleslavín
Výstava
Výtvarný happening
Dílny
Chemická show: Molekulární gastronomie
Dílny
Divadlo nejen pro děti: Čert a Káča
Divadlo
Škola čepování piva v restauraci Kaštan
Ostatní
Bojovka pro děti
Pro děti
Dílnička pro děti
Dílny
Jóga s Helčou
Sport
DJ Baltazar
Hudba
Taneční lekce s Helčou
Tanec
LIVE Music: Cizí peří
Hudba
LIVE Music: Míra Lacko&Friends
Hudba
Malování na obličej a "tetování"
Pro děti
Praha
Praha 6
Petřiny
Zažít Petřiny jinak 2022

Zažít Petřiny jinak
Po loňském vydařeném startu je tu druhý ročník sousedských slavností na Petřinách. Letošní slavnost připravuje spolek Spolu na Petřinách, z.s. s dalšími sousedy. Oproti minulému roku jsme zvolili jedno místo kolem obchodního domu s přesahem do Brunclíkovy ulice. Můžete se těšit na tržiště lokálních prodejců, divadelní show, koncerty, taneční představení, workshopy, sportovní aktivity, dílničky, blešák s oblečením, knihami a dalším zbožím a mnoho dalšího. Každý se může zapojit, místa je dost.

Kavárna a čajovna Děravý kotlík
Gastro
Klarinetový soubor ZUŠ Petřiny
Hudba
DRŽSEPLOTU – rodinný létající pivovar z Petřin
Gastro
Koncert Dixielandu přátel 1.LF UK
Hudba
Vinotéka & cukrárna Slámovka.
Gastro
SOUSEDSKÝ BLEŠÁK
Ostatní
Stánek klientů Domova svaté Rodiny
Ostatní
Divadelní představení pro děti "Nejkrásnější narozeniny"
Divadlo
STUDIO UNDERGROUND
Bez zábran
NAHOĎ MĚSTO
Dílny
Slepice ze Sestupné Limited
Ostatní
KONCERT Braňo Daniše / PRIAMO ČARO
Hudba
Skauti z Petřin
Ostatní
Petřiny pro pamětníky – sběr a výstava fotografií
Výstava
Koncert Ondřeje Galušky
Hudba
Koncert komorního orchestru ZUŠ Petřiny
Hudba
Koncert kapely Dave & Honza
Hudba
SOUSEDSKÝ STŮL
Gastro
Městská knihovna Praha – pobočka Petřiny
Ostatní
Grilované pochoutky "NA OHNI A KOUŘI"
Gastro
TANEČNÍ VYSTOUPENÍ – děti
Tanec
TANEČNÍ VYSTOUPENÍ – Argentinské tango + lekce tance pro diváky
Tanec
SPOLEČNÉ TANEČNÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ A DOSPĚLÝCH + lekce tance pro diváky
Tanec
TANEČNÍ VYSTOUPENÍ – Latinské tance + lekce tance pro diváky
Tanec
ZŠ Petřiny Sever – představení výstavy prací dětí
Ukrajina
Dům dětí a mládeže Praha 6 – FLORBAL
Sport
Praha
Praha 6
Velflíkova
Monika Narovcová

Po loňském úspěšném debutu vás opět zveme na naši sousedskou slavnost. Přijďte si užít místo se vzrostlými stromy nad hlavou, pod nimiž si můžete dát kávu s domácí dobrotou, popovídat si se sousedy, vyzkoušet jednu z dílen, pohladit duši divadelním a hudebním zážitkem nebo prostě jen vypnout!
Celé odpoledne pro vás bude připraven program pro celou rodinu: tvořivé dílny, sportovní hry pro malé i velké, program pro seniory, zelený swap, divadelní představení a hudební produkce mladé umělkyně Luby. To vše zapijete pivem z Kročehlav!
Na příjemné odpoledne se těší Spolek Vnitroblok Dejvice 608!
Pozn. V případě deště bude akce zrušena.

Společné bubnování s Katkou Hodkovou
Hudba
Eli a kol.: Škatulení
Divadlo
Senior fitnes
Sport
Tvořivé dílny
Dílny
Sportovní soutěže
Sport
Koncert: Luba
Hudba
Zelený swap
Ostatní
Praha
Praha 7
Pečovatelské centrum
Alžbeta Bártová

Pečovatelské centrum Praha 7 vás zve na doprovodný program od 14 do
17 hodin na zahradě odlehčovacího centra v Kamenické 46. Myslíme si, že i přes
sníženou soběstačnost mohou být naši klienti plnohodnotnou součástí komunity, kde
žijí. Abychom jejich omezením lépe rozuměli, pojďme si společně vyzkoušet pocit
ubývání schopností a vlastních sil a zhodnotit, zda je město k těmto obyvatelům
přátelské.

Program jsme připravili ve spolupráci společnosti IT for Humanity a Českého institutu
informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT v Praze, které se podílejí na vývoji
asistivních technologií, z nichž vám některé představíme. Rádi vás uvítáme na
zahradě našeho sociálně odlehčovacího centra v Kamenické ulici, kde si budete
moct vyzkoušet Oblek stárnutí. Osobní zkušenost vám přiblíží zdravotní obtíže
(nejen) starších osob, např. bolest zad, zákal oční čočky, zúžení zorného pole, ztráta
sluchu (na vysoké frekvenci), omezení pohyblivosti hlavy, ztuhlost kloubů, ztráta
svalové síly, snížená schopnost úchopu nebo snížené koordinační schopnosti.

Kdy: 17.9. od 14 do 17hod.
Kde: Zahrada sociálně odlehčovacího centra Kamenická 46, Praha 7

Co vás čeká: na celkem 4 stanovištích si budete moci zábavnou formou vyzkoušet
například zákal oční čočky a zúžení zorného pole, omezení pohyblivosti, snížené
koordinační schopnosti nebo se seznámit s terapeutickým PetBotem.

 
O nás: Svými službami pomáháme lidem se sníženou soběstačností zachovat kvalitu jejich života i přes omezení, která mají. Myslíme si, že i přes sníženou soběstačnost mohou být naši klienti plnohodnotnou součástí komunity, kde žijí. Abychom jejich omezením lépe rozuměli, pojďme si společně vyzkoušet pocit ubývání schopností a vlastních sil a zhodnotit, zda je město k těmto obyvatelům přátelské. Rádi vás uvítáme na zahradě našeho odlehčovacího centra v Kamenické 46.

Praha
Praha 7
Ovenecká
Eliška Votavová
Praha
Praha 7
Františka Křížka
Adam Pospíšil

Na dvorku divadla Alfred ve dvoře (Fr. Křížka 36, Praha 7) proběhne od 10 do 13 h otevřená tvůrčí dílna CIRKUS CALDER skupiny kosmo_nauty.

Americký sochař Alexander Calder (1898-1976) se proslavil miniaturním mechanickým cirkusem, který byl po roce 1926 prezentován v Paříži (Cirque Calder). Calder byl nejen autorem nápaditých figurek a cirkusových objektů, ale koncipoval i dvouhodinovou choreografii ojedinělého cirkusového představení, ve kterém sám vystupoval. Nechte se inspirovat poetickým cirkusovým světem Alexandra Caldera a přijďte si vytvořit vlastní postavy artistů, krotitelů, krasojezdkyň, provazolezců, komediantů, fakírů, šašků či žonglérů. Těla cirkusových figurek oživíme – stejně jako Alexander Calder - z drátů, pružinek, chlupatých drátků, korkových zátek, dřeva, kůže, textilních odstřižků, knoflíků či bavlnek. Napětí, odvaha a strhující okamžiky zaručeny!

Workshop přiveze kosmo_nauty. Těšíme se!

O autorce kosmo_nauty

„Důležitý není cíl, ale cesta.“ (Konfucius) Jsem na cestě. Navracím se k archetypům a znovuobjevuji krajinu dětství. Fascinují mě zapomenuté paměti a odložené anonymní vzpomínky. Ráda se ukrývám a schovávám. Od roku 2021 pečuji o volně přístupnou kapličku na ulici Komunardů 7/1365 v Praze 7. V letošním roce jsem vystavovala autorské loutky v newyorské Cavin-Morris Gallery. Nedílnou součástí projektu je realizace tematických výtvarných workshopů (nejen) pro děti (např. Mezinárodní loutkový festival Žižkovská loutka, humpolecká zóna 8smička, Open Air Program Hradec Králové, Atrium na Žižkově, Elpida, art re use, Zero Waste Festival Prague, Gdański Archipelag Kultury /PL/).

https://www.instagram.com/kosmo_nauty/

https://www.alfredvedvore.cz/cs/program/otevrena-dilna-cirkus-calder-209/

 

OTEVŘENÁ DÍLNA: CIRKUS CALDER | kosmo_nauty
Pro děti
Praha
Praha 7
Nad Královskou oborou
Radka Beránková
Praha
Praha 7
A.R.T.
Magdalena Hejzlarová

Malířský plenér bez zábran v Ateliéru radostné tvorby (A.R.T.)
Ateliér radostné tvorby je svobodný prostor pro umělce s mentálním handicapem či duševním onemocněním. Smyslem ateliéru je vytvořit prostor a nezasahovat přitom do přirozeného tvůrčího procesu. Věříme, že v uměleckém projevu mizí veškeré zábrany. Přijďte malovat spolu s našimi umělci, inspirujte se divokými pastely Dáši Filípkové, objevte kouzlo nesmyslně hutných nánosů barvy s Georgem Radojčičem nebo portrétujte dopravní prostředky s Lorenzem. Malovat budeme od 14. do 16. hodin.

Praha
Praha 7
Bourání bariér s LABem: Nadějné vyhlídky
LABORATOŘ UDRŽITELNÉHO URBANISMU

Zveme vás na doprovodný program slavností Zažít město jinak od Laboratoře udržitelného urbanismu spolku AutoMat, hlavního koordinátora akce.
Nadějné vyhlídky: Vycházka s výkladem o budoucnosti brownfieldu Bubny-Zátory
17. 9. 2022, start v 15.00 od stanice Nádraží Holešovice u McDonalds, délka cca 90 minut, vede Michal Lehečka

Území Bubnů-Zátor představuje jedno z největších transformačních území v Praze, jehož budoucí rozvoj je v posledních letech celoměstským tématem. Procházka kriticky představí územní studii schválenou hlavním městem Prahou v roce 2020. Dozvíte se například: jak bude čtvrť vypadat, kdo zde má bydlet nebo jakým způsobem probíhal proces připomínkování a vyjednávání finální podoby studie, do něhož bych spolek AutoMat v posledních třech letech zapojen.

Letošní ročník sousedských slavností Zažít město jinak se nese v duchu motta „Bez zábran”. Chceme tak zdůraznit, že město bez překážek nevzniká jen odstraňováním fyzických bariér, ale i odhalováním a narušováním méně viditelných zábran v našich hlavách: nedostatku představivosti, přejímání stereotypů či přehlížení různých forem diskriminace. Jsme přesvědčení, že právě čilý sousedský život vybízí ke společnému promýšlení a řešení toho, jaké bariéry nám brání tvořit naše město podle našich přání a tužeb. V odborném pracovišti AutoMatu, Laboratoři udržitelného urbanismu, se tuto premisu snažíme naplňovat již téměř 20 let.

Zajímá vás urbanismus a cykloinfrastruktura? Pak by vás mohl zajímat i druhý z programů, který pro vás ve spolupráci s Laboratoří udržitelného urbanismu chystáme, a tím je Bourání bariér s LABem: Cyklisté sobě. Tato druhá část programu se uskuteční 21.9. od 18:00.

 

 

Praha
Praha 7
Kamenická
Arina Kuranova

Užijte si sousedské slavnosti v srdci Letné již podruhé v ulici Kamenická. Čeká vás doprovodný program pro děti i dospělé, spousta vynikajícího jídla, hudby a hlavně dobré nálady. Minulý rok vás bylo přes 2000 a tentokrát to pro vás ještě více rozjedem!

Praha
Praha 7
Ortenovo náměstí
Vojtěch

Poznejte Holešovice z jiné stránky
Na Ortenově náměstí na Vás bude čekat i jídlo, nápoje, opékání špekáčků, hudba, workshopy, stánky a zábava.
Přijďte se podívat, co si pro Vás nachystali místní, čím žijí Holešovice uvnitř budov. Tentokrát pod širým nebem a přímo na největším náměstí.
Začátek od 15:00Zažijte Orteňák jinak!

Vystoupení Bassisters
Praha
Praha 7
Park Tusarova
Milan Mostýn

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Praha
Praha 7
Strossmayerovo náměstí
Jan Rund

Milí sousedé,
přijďte opět po roce, bez zábran, oživit Strossmayerovo náměstí a zamyslet se nad překážkami (fyzickými i mentálními), které ční v naší společnosti.
Stejně jako v minulých letech se i letos chceme v programu zaměřit na osudy lidí, kteří zůstávají na okraji veřejného zájmu: seniorů, umírajících, chudých, osob s psychickými problémy, lidí bez střechy nad hlavou a letos i uprchlíků.
S osudy těchto naších sousedů se seznámíme prostřednictvím organizací z našeho okolí, které jim dnes a denně pomáhají.
Od 13:00 do 17:30 před kostelem sv. Antonína představí své aktivity Komunita Sant´Egidio, Přístav 7, Fokus Praha, Medici na ulici, Pečovatelské centrum Praha 7, farnost sv. Antonína,  Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 7, Hnutí Mary’s Meals, Spolek Ignisio z.s., Rodinné centrum Letná, Katolická mateřská škola sv. Klimenta a další organizace.Pečovatelské centrum Praha 7 se k akci připojuje doprovodným programem na zahradě odlehčovacího centra v Kamenické 46.
Od 13:30 odehraje Divadlo Tondy Novotného představení pro děti Nejkrásnější narozeniny.
Od 16:00 nám zahraje vlídný písničkář PAVEL HELAN.
V průběhu celého odpoledne bude možné se spolkem Ignisio, z.s. vystoupat na svatoantonínské věže, rozhlédnout se po okolí a vyslechnout výklad průvodců.
Program pro děti a občerstvení bude zajištěno.Není-li vám lhostejné naše životní prostředí, přineste si s sebou vlastní hrníček, půllitr nebo podobnou nádobu na pití, abychom se obešli bez jednorázových kelímků;-).
I letos se do akce zapojí Antonínovo pekařství, ve kterém si děti mohou vlastnoručně uplést housku.

Sbírka teplého oblečení pro naše sousedy bez domova
Ostatní
Bazárek (nejen) dětského oblečení
Ostatní
Sousedský piknik
Gastro
Koncert vlídného písničkáře PAVLA HELANA
Hudba
Příprava akce
Ostatní
Pojďte stoupat vzhůru – až ke zvonům
Ostatní
Upečeme to spolu – bez zábran
Pro děti
Workshop pletení aneb zapleťte se s námi!
Dílny
Ukázky první pomoci s Českým červeným křížem
Dílny
Zažít včely jinak – bez zábran
Pro děti
O duševním zdraví bez zábran
Bez zábran
Kurzy Alfa
Ostatní
Kdo si hraje, nezlobí
Hry
Bez zábran – pomáhat s komunitou Sant´Egidio skrze lidský kontakt s těmi nejslabšími
Bez zábran
Mary's Meals – Přijďte ochutnat naši kaši – bez zábran
Gastro
Medici na ulici – pomáháme bez zábran
Bez zábran
Klimentova tvořivá dílnička
Pro děti
Nejkrásnější narozeniny – Divadlo Tondy Novotného
Divadlo
Praha
Praha 7
Šternberkova
Lucie Bártová

Vážení sousedé a přátelé,
 jsme rádi, že Vás můžeme opět pozvat na pouliční slavnost v Štenberkově, která se bude konat v sobotu 17. září. 
Štenberkova v zimě ožívá lampiony, a již potřetí sousedskou slavností přímo na ulici. Znáte londýnské SOHO? Na Letné máme svoje – malé – vlastní, přijďte se přesvědčit.
Zažijte atmosféru letenského SOHO, kde najdete vše co do něj patří: street foodovou japonsko-čínskou kuchyni, DJ vystoupení, hlinotékovou dílnu, swap a pop-up pokojovek, prodej japonských kimon a doplňků, blešák, ochutnávku fermentací kimchi, geisha tanec s tradičním japonským slunečníkem show s laserovými kruhy aj.
 Neuslyšíte troubení klaksonů z projíždějících aut, ale v klidu si ve večerních hodinách zatančíte při soul, funk, disko a jazz music DJ Little Frank

prodej japonského oblečení a doplňků od Kimono klub Praha Plzeň
Ostatní
„den otevřených dveří“ v keramické dílně, prodej děl, ukázka tvorby od Hlinotéka
Výstava
kurz výroby dim sum knedlíčků s šéfkuchařkou Lucií Bártovou
Gastro
blešák oblečení, doplňků od letenských módních guru
Bez zábran
ochutnávka fermentované zeleniny a dalších produktů od Teplé kačky bistro&shop
Gastro
pop-up a swap pokojovek, rady a tipy od lupen & pupen
Ostatní
party s DJ Little Frank
Hudba
Během dne: japonsko-čínské street food občerstvení od bistra Teplá kačka, chill out zóna.
Gastro
Geisha tanec s tradičním japonským slunečníkem, Show s laserovými kruhy
Tanec
Praha
Praha 7
Troja
Zdeněk Joachim Majzner-Meissner

Třetí zářijová sobota opět rozproudí bohatý kulturní program pro děti i dospělé na Povltavské ulici v Rybářích. Zažijme Troju tak, jak ji neznáme a ještě i trochu jinak, takovou jakou ji v tento den budeme chtít mít. Užijme si malé parkoviště a kus ulice bez zaparkovaných aut. Poklidná sousedská slavnost nás všech-apolitická-nekomerční-co možno nejvíce ekologická-přátelská…
Návštěvníci se můžou těšit na: divadlo pro děti, živou hudbu, gril, stánky, ochutnávky domácích specialit, košt vín a moštů, pivní výčep, domácí ukrajinský boršč z kotlíku, oheň na ulici, sportovní aktivity jako je badminton & ping pong, orientační běh, mapping, tvořivé dílny Ekoškolky Rozárka a MŠ Nad Kazankou, workshopy…
Přineste si oblíbený kalíšek nebo kelímek na pití (je kde si ho řádně vymýt). Pro strýčka příhodu i deštník či pláštěnku, teplé ponožky & svetr. Vlastní hudební nástroj (případná bezpečná úschova po dohodě), oblíbenou knihu, sami sebe a své partnery-partnerky-manžele a manželky-ratolesti vlastní i nevlastní!
Úplně každý může představit vlastního koníčka – prezentovat svou práci nebo občanskou aktivitu. Program je živý a flexibilní.
Přijďte, napečte, usmažte, vyuďte, uvařte, přineste, seznamte se, povídejte si a hrajte…nebo buďte jen v klidu o samotě stranou…

Zkrátka v tento sobotní den je to prostor pro nás a při nás….nás všech!
ZAŽIJME A PROŽIJME HO BEZ ZÁBRAN!!!
V případě zájmu o účast, vystoupení, koordinaci, kontaktujte místního organizátora Zdeňka Joachima Majznera – 731 078 660 / zde.maj@centrum.cz.

MAPPING František Pecháček
Výstava
Divadlo pro děti
Divadlo
BORŠČ
Gastro
Bulharské speciality z grilu
Gastro
Živá hudba
Hudba
Dětský stánek MŠ Rozárka
Pro děti
Oheň na ulici
Ostatní
Orientační běh
Sport
Výčep piva & burčáku
Gastro
Stánek domácích dobrot
Gastro
Stánek Trojského vinařského spolku
Ostatní
Výstava Rudolfa Šmída STRAŠÁCI-LEPORELO & artová instalace k snědku – NEPOVEDENÁ REKONSTRUKCE ZNAKU TROJE
Ostatní
MŠ NAD KAZANKOU
Pro děti
Holčičí stánek
Gastro
Stánek s občerstvením a kosmetickou poradnou
Ostatní
Azylový stánek před děštěm
Ostatní
Stánek s dětským koutkem
Pro děti
Pískoviště
Pro děti
Vozík s bio zeleninou a ovocem z farmy
Gastro
Dívčí stánek s dobrotami
Pro děti
Grilované speciality pana Oty
Gastro
Praha
Praha 7
U Akademie
Tomáš Vodňanský

HUDBAKlec, Michal Cimala, 4 Kavky, Filtr, Vilem2 one man show
GASTRO / STÁNKY / DÍLNYLajka – Pivovar a café, BurgetaBob, Slimáčci, Reformát, Pipasík, Levandulový ráj a další.

Michal Cimala /Raketon/
Hudba
Klec /postklezmer/
Hudba
4 Kavky
Hudba
Filtr
Hudba
Vilém2
Hudba
Upcyklační workshop s Reformátem
Dílny
Pipasík – worshop pro děti
Dílny
Ifesinachi Nwanyanwu – workshop – tvoření z odpadu
Dílny
Praha
Praha 7
Veletržní palác
Oldřich Bystřický

Pro letošní program jsme se inspirovali probíhající výstavou Již brzy umělkyně Markéty Othové, která prezentuje soubor fotografií, na nichž lze najít i místa z okolí Veletržního paláce a Prahy 7, a kde se výjevy z každodennosti mohou objevit v překvapivých souvislostech na nečekaných místech. Mezigenerační dílna pro všechny lidi od 6 let s názvem ARCHI(V)TEKTURA bude pracovat s fotografickými záznamy předpolí Veletržního paláce a výloh prostoru KORZO. Pokusíme se zmrazit čas, situaci, náhodu, emoci. Workshop povedou edukátorky Ida Muráňová a Dagmar Chocholáčová. 
Dílna probíhá od 14 hodin v prostoru KORZO s velkými výlohami do předpolí Veletržního paláce – vedle kavárny Kolektor. Trvá cca 60 minut a začíná vždy v celou hodinu, tedy ve 14, 15, 16 a 17 hodin. Doporučujeme si rezervovat místo v odkazu - viz link v oranžovém poli vedle.

Praha
Praha 7
Veverkova
Pamela Kuťáková

Srdečně zveme na ZAŽÍT Veverkovu JINAK!
Těšit se můžete na výběrový sekáč v showroomu JAKOBY&FRIENDS, výstavu tisků Jana Šrámka ke knize ‚JAK SI UŽÍT FILM‘, kterou otevřeme prvním dnem v PAGE FIVE a k večeru zahájí BISTRO 8 vernisáž Aleše Růžičky.
JAKOBY&FRIENDS – 10:00-18:00
PAGE FIVE – 13:00-19:00
BISTRO 8 – vernisáž – 17:00

JAKOBY&FRIENDS –  Projekt @jakoby_2ndchance se díky vašemu zájmu kvapem rozrůstá a proto kousky světových návrhářů i sample sale od našich lokálních tvůrců najdete nově přímo v shopu. Skvělá věc na nákupu oblečení od světových návrhářů je to, že jejich kousky budete moct nosit navěky.
PAGE FIVE – JAK SI UŽÍT FILM Pavel Ryška a Jan Šrámek představí encyklopedii, kterou pro děti a rodiče vydalo nakladatelství Albatros. Předvedou, co všechno mělo a má vliv na filmové zážitky ‒ od rozhodování filmařů při natáčení a postprodukci až po uspořádání hlediště nebo občerstvení. Ukážou, čím se staré kukátkové přístroje podobají displejům chytrých telefonů, co si první filmaři vypůjčili z komiksu a jak vypadá Drákula v nízkém rozlišení. Prozradí, čím se řídili při výběru ukázek a vysvětlí, proč je v knížce tolik robotů.Ve Veverkově letos proběhne užijete den plný tvoření a workshopů zaměřených nejen na dětské návštěvníky. Pro děti a dospělé, kteří by místo tvoření radeji vstřebávali a něco nového se dozvěděli, jsme připravili inscenované čtení loutkové hry a přednášku z oblasti současného umění. Po celý den nebude chybět hudba a skvělé jídlo, tak jak jste u nás zvyklý.
BISTRO 8 – ALEŠ RŮŽIČKA Malíř Aleš Růžička (*1977) patří ke generaci mladých umělců, která nastupuje brzy po roce 2000 na soudobou malířskou scénu. Za své náměty přijal výhradně přírodní výseče nebo niterné záznamy osobního života v podobě zátiší ze světa nejbližší rodiny. Jako rodák z Tábora inklinuje k lyrickému odkazu výrazných jihočeských osobností jako byli malíř Karel Valter (1909–2006) nebo grafik František Peterka (1920–2007).

Praha
Praha 8
U Rokytky / Stejskalova
Lenka Kroužilová

Pojďte s námi proměnit plácek u Rokytky v živé náměstí. Náměstí, které vybízí k zastavení, odpočinku, zábavě. Aspoň na jeden den v roce. Jsme parta místních nadšenců, kteří chtějí uspořádat kulturní a sousedský zážitek. Přijďte si dát něco dobrého, potkat sousedy, pobavit se, poklábosit, poslechnout dobrou hudbu.  Program v místě (průběžně aktualizujeme):--------------------------------------14:00-21:30- 14:00-14:40: zahraje Hazuka (folk, arabské a české lidové písně)- 14:00-17:00: vyrobte si svůj vlastní podzimní lampion na stánku Komunitního centra a zahrady Kotlaska-15:00-15:45: zahraje Jonatan Müller na harmoniku-16:00-16:45: Jak by mohla vypadat budoucí Povltavská promenáda? Strategii představí Štěpán Špoula, koordinátor projektu (IPR Praha)-17:00-17:45: zahraje Jan Hakr na didgeridoo- 18:00-18:40: zahraje kapela Inženýr Vladimír- 19:00-19:45: zahraje Marcela Brožová na ukulele- 20:00-21:40 promítání filmu U mě dobrý  V průběhu:- naše a vaše dobroty, skvělé nápoje (Máte chuť něco upéct, uvařit, připravit? Doneste, my nabídneme)- vyrábíte doma nějaké výrobky nebo provozujete přímo podnik v Libni? Přineste si stůl a představte je ostatním, ať už třeba za dobrovolný příspěvek nebo vaši férovou cenu- blešák (Doneste, co si myslíte, že by někomu mohlo udělat radost. Vezměte si, co udělá radost vám)- swap oblečení- sousedské opékání špekáčků- výstava: Budoucnost Povltavské promenády (IPR Praha), fotografie David Kumermann - Libeň- Rohanský a Libeňský ostrov - informační místo (IPR Praha)- dětský koutek- květinový stánek- galerie Světova 1 podává polévku  Doprovodný program:--------------------------------------10:00-11:00 O Smolíčkovi, loutkové divadlo pro děti zahraje divadelní uskupení VšeMožno (místo: Libeňský svět)-10:00-11:30 Komentovaná procházka po Palmovce se Simonou Skrbkovou - Dozvíte se více o historii Libně a poznáte zajímavá místa (sraz před Kavárna a restaurace Palmovka)-12:00-13:00 Od 11 hodin zahajuje Divadlo pod Palmovkou provoz venkovní zahrádky své kavárny. Ve 12:00 zahraje experimentáln kapela PolyKala. Ve 12:30 pak jihoafrický zpěvák, skladatel a kytarista Gerald James Clark-13:00-19:00 Před Divadlem pod Palmovkou zahraje DJské trio Bukkake Brothers-11:45-20:00 výstava fotografií: David Kumermann // Libeň (Libeňská Synagoga)-13:00-19:00 poslední možnost shlédnout Výstavu Ennui v galerii Světova 1-15:00-19:00 Vyrazte na vodu v DOCKu, v Yacht Club CERE si můžete zdarma vypůjčit kajaky či paddleboardy (místo: DOCK - u Kolkovny zahněte do přístavu)Pozn. Máte doma svůj hrníček / kelímek? Přineste si a dostanete od nás slevu. Usilujeme o minimalizaci vzniku odpadu na akci, pomozte nám v tom prosím. Děkujeme.

Praha
Praha 8
Sídliště Invalidovna
Tomáš Hnyk

Přijďte potkat své sousedy! První ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak na Sídlišti Invalidovna proběhne v parku mezi Hotelovým domem Expo, supermarketem Albert a domem Karlín Park od 13:00 do 17:00.
Come meet your neighbour s between 1–5 PM in the park behind the Albert Supermarket and next to the Expo residence – we speak English too.
Jsme zástupci místního občanského spolku Za Invalidovnu!, který se dosud věnuje zejména výstavbě v okolí. Jelikož ale všichni na Invalidovně žijeme a myslíme si, že se tu se sousedy navzájem moc neznáme, chceme uspořádat sousedskou slavnost, kde bychom to napravili. Společně se najíme, něco upečeme nebo ugrilujeme, vystavíme fotky z historie sídliště, s dětmi postavíme jeho model a hlavně se budeme bavit. Doražte i s dětmi (pokud je máte).

Soutěž v pečení
Gastro
Výstava fotografií sídliště Invalidovna
Výstava
Stavění modelu sídliště
Dílny
Bazar hraček
Pro děti
Hraní deskových her
Hry
Rozhovory se socionautem o sídlišti
Ostatní
Praha
Praha 8
Konšelská
Michaela Pixová

Za sámoškou v ulici Konšelská v Horní Libni se ve vnitrobloku ukrývá oáza klidu, kde se uprostřed rušného města dá zahradničit, relaxovat, nebo si hrát. Útočiště zde nachází i celá řada mimolidských bytostí. Přijďte 17. 9. mezi 15-21 na společný piknik a za poslechu hudby poznejte lidi žijící ve vašem okolí. Zažijte místo, které je součástí městské adaptace na změnu klimatu a úbytek biodiversity, a zároveň se v něm bortí zdi anonymity a předsudků soudobého města.     

Praha
Praha 8
Park pod Proseckými skalami
Sylvie Čermáková

Milí sousedé, sousedky, i ostatní náhodní kolemjdoucí,letos se poprvé uskuteční sousedská slavnost v našem příjemném parčíku pod Proseckými skalami. Pojďme si společně užít fajn odpoledne (od 13-19 hodin), vzájemně se potkat, přinést třeba něco dobrého k jídlu a pití a probrat, jak by se v naší lokalitě dalo žít ještě lépe.Pro děti budou připraveny různé aktivity (malování kamínků, bublifuky, budou si moci zahrát pétanque, zacvrnkat kuličky a možná přijde i kouzelník).Z parku je to hezká procházka do zmiňovaných Proseckých skal, případně na vyhlídku Emy Destinové, pro zájemce bude připravena bojovka, jak se tam dostat.Pokud by se chtěl někdo aktivně zapojit, ať mne neváhá kontaktovat :-)

Zažít Libeň v parku "POD PROSECKÝMI SKALAMI" jinak
Ostatní
Praha
Praha 8
Za Poříčskou branou
Martina Cizlerová

Okolí metra Florenc nemá příliš dobrou pověst a my bychom rádi alespoň na jeden den proměnili přilehlou ulici Za Poříčskou bránou na příjemné místo k setkání. Věříme, že dokáže mít své kouzlo a není třeba se jí vyhýbat. Společně a bez zábran zažijeme ulici Za Poříčskou bránou a Bar/ák jinak!Kde se potkáme?10.00 - 20.00 konec slepé ulice Za Poříčskou bránou 10.00 - ?? vnitroblok kulturně společenského centra Bar/ákNa co se můžete těšit?- hudební program po celý den- výtvarná dílna pro děti- tvořivé dílny pod taktovkou obchodu Bezobalu a jejich stánek s dobrotami- dílna Keramika srdcem vystaví výrobky svých členů, vyndají kruh, kde si po celý den můžete zkusit, zda sami něco vytočíte- Holičství Old School Barbershop vas ostříhá či upraví vous pod širým nebem- ochutnávka narativních prostor divadla Pomezí- otevřená dílna prvního Re-use centra Z Pokoje do pokoje- místní podniky se postarají o dobré jídlo a pití Další program pro Vás dále pečlivě připravujeme! Sledujte nás zde nebo na FB událost Zažít Bar/ák jinak 2022.

Multi-žánrová elektronická stage + special projekce!
Hudba
Výroba voskovaných ubrousků
Dílny
Bezobalu
Gastro
DJ Honza K
Hudba
Keramika srdcem
Dílny
Z pokoje do pokoje
Dílny
Moje knedlíčky
Gastro
SWAP
Bez zábran
Přípitek z Roudnice
Gastro
Old school barbershop
Ostatní
Divadlo Pomezí
Divadlo
Oblečení Poison Apple a Streetwear
Ostatní
Jazz apples
Hudba
Písková malba
Pro děti
Pysh Pash
Hudba
Černý rytíř
Ostatní
Praha
Praha 8
Pernerova
Alžběta Schmidová

Na průsečíku ulic Pernerova a
Prvního pluku jsme v rámci pražského Landscape festivalu postavili
fragment velké dřevěné budovy v reálném měřítku s názvem I´m the future,
wooden architecture. Chceme tak, coby architekti realizující dřevostavby, propagovat
moderní dřevěnou architekturu v městském kontextu. Věříme totiž, že dřevo
je stavebním materiálem budoucnosti a chceme bourat bariéry, které kolem něj v myšlení
lidí přetrvávají. Přijďte se s námi potkat a zažít městskou architekturu
jinak! Naše instalace a prostor kolem v rámci ZMJ ožije představením pro
děti, tanečním vystoupením, kavárnou či výstavou.

zahájení
loutková pohádka O kůzlátkách
Pro děti
taneční vystoupení a workshop pro děti Na cestě
Tanec
akrobatická a taneční performance Elišky Brtnické Obrysy
Tanec
Praha
Praha 8
Negrelliho viadukt
Jan Šváb

Den deskových her je příležitost setkat se a zahrát si deskové hry pod otevřeným nebem v ulicích Karlína. V roce 2022 se koná v Praze poprvé, a to podle vzoru West End Games Nights, které probíhají už od roku 2014.

V sobotu 17.9. nás najdete pod oblouky Negrelliho viaduktu (proti případnému dešti) u ulice Sokolovská - křižovatka ulic Prvního pluku a Sokolovská. Těšíme se na vás!

Praha
Praha 8
Studio Alta
Simona Rybová

Vezměte svou duši ven. Otevíráme bezpečné místo ve městě a s ním i téma života s duševním onemocněním. Celý den věnujeme tématu, o kterém se těžko mluví a jeho odrazu v umění. Zveme vás k poklidné tvorbě, diskuzi i uměleckým prožitkům. V rámci spojení Zažít město jinak, Dnů pro duševní zdraví a univerzity It’s All About Education…Again nabízíme celodenní útočiště – pro všechny a bez zábran.

 

PROGRAM 14-22

14:00 Komunitní centrum Dílna: Dílna pro duši (kreativní workshop)

14-21 Skupina F: Duše jako múza (výstava)

15-16:30 It's all about education... Again. - Co víme o tom, jak být v pořádku? (1:1 session s Annou Línovou)

16-18 It's all about education... Again. - Co víme o tom, jak být v pořádku? (workshop s eYeAsAcollecTive: Embodied Food Journey)

16:00 Natálie Podešvová: Skrze tělo (pohybový workshop)

18:30-20 It's all about education... Again. - Co víme o tom, jak být v pořádku? (večeře)

19:30 Dočasná Company: Effugio volume 2 (performance)

20-21:30 It's all about education... Again. - Co víme o tom, jak být v pořádku? (workshop)

 

Více informací k programu najdete na stránkách studia Alta.

 
Studio ALTA v karlínské Invalidovně vytváří zázemí: necháváme klíčit myšlenky, dáváme růst potřebám, pečujeme o společný prostor. V rámci ročníkového tématu Bez zábran chceme propojit lokální spolky s obyvateli a dát nahlédnout do života s duševním onemocněním a jeho odrazu v umění. Kulturní prostor Studia ALTA vnímáme jako ideální místo, kde téma, o kterém se málo či těžce mluví, otevřít. Bezpečně a všem bez rozdílu. Čeká vás kreativní dílny pro duši, přednášky a umělecké performance.
 

Praha
Praha 8
Sokolovská
Pavel Sochor

Zažít Sokolovskou jinak!Po třech úspěšných ročnících na Vinohradské, pořádáme poprvé ZMJ na Sokolovské v Karlíně. Život před naším bistrem na jeden den okoření workshopy, hudba, jídlo a mnoho dalšího!Program:Workshop výroby vlastní limonády či koktejlu v plechovce i s etiketou.– Alko i nealko variaty pro děti i dospěléGrafiti workshop pod vedením našeho dvorního ilustrátora Davida Černého aka Honey85Street food speciality z naší kuchyně: Vepřový horizontální kebab z rotisserie, hovězí krokety, wrap se smaž. kuřetemAutorská móda a redisign: Hedush, Revive upscycling, Kro merchWorkshop s Zahrada je život – realizace přírodních zahrad– byliny a květiny v truhlíkách DJS celý den: Kewu, Rudeboy, Dirty little toaster, HolkaGarage destilery – ochutnávka a workshop senzoriky ingrediencí ginu a jiných destilátů

Zažít Sokolovskou jinak!
Praha
Praha 8
Vnitroměsto (už 14.9.)
Ludvík Píza

Jaký pohled se člověku otvírá na místech, která nejsou určena k zastavení? Jaké možné postoje lze k městskému prostoru zaujmout? Co za svět se nám odkrývá ve chvíli, kdy zcitlivíme naši vnímavost k jevům, které zůstávají za okrajem naší pozornosti?

 

Vnitroměsto a Území nikoho: Nitro 669 jsou site specific projekty a autorské divadelní představení režírované Ludvíkem Pízou. V inscenovaném průvodci Vnitroměsto představuje (spolu s autorským kolektivem) účastníkům nové úhly a strategie, skrze které můžeme vnímat městské prostředí v jeho každodenní originalitě a výjimečnosti. Formou městské bojovky Nitro 669 z cyklu Území nikoho se pak mohou diváci vydat po
vršovických graffiti a prožít přilehlé i periferní části města z pozice sprejera.

Ludvík Píza se věnuje site specific projektům, autorskému divadlu a multižánrovým performativním formátům. Absolvoval režii na KALD DAMU, zajímá ho vzdělávání a pozici režiséra vnímá jako citlivého mediátora. Ve své tvorbě klade důraz na výzkum, osvojování nových tvůrčích postupů a participaci diváků.
* Nutná předchozí rezervace. S ohledem na limitované množství účastníků je výše vstupenky zpoplatněna 150 Kč.
Program se uskuteční již 14. září v časech: 17:00-18:30, 17:35-19:05, 18:10-19:40, 18:45-20:15.

Více informací k představení a rezervace vstupenek zde.

 

Praha
Praha 8
Bohnice – Vila Alena | ZRUŠENO
Lucie Kroupová

Přijděte se podívat do naší sklářské dílny! 

Po celý den je Vám volně přístupný vstup do naší sklářské dílny, kde se tvoří vitráže technikou Tiffany!

Mimo prohlídku dílny se u nás můžete těšit na:

– Bleší trh

– Mozaikové tvoření

– Workshop vyrábění vitráží technikou Tiffany

– Rozhovor se sociálním pracovníkem nejen o službě a sklárně

– A další ..

Akce je vhodná pro děti i dospělé.

https://www.bona-ops.cz/sklarska-dilna

Praha
Praha 8
Čimice
Kateřina Svobodová

                                              Přijďte s námi OPĚT Zažít Čimice JINAK!
Kdy? V sobotu 17. září od 8 do 13 hodin.
Kde?  Na stanovišti sobotních trhů, u Squashcentra a na okolních travnatých plochách pod obchodním centrem OC Draháň
Jak se k nám dostanete? Ze zastávky Čimice (bus 152, 145, 202).
Program je už teď nabitý a to jsme ještě neskončili!!!
Těšit se můžete na živou hudbu, divadélko a tvoření i bojovku pro děti, soutěže, workshopy, čtení a možná také neckyádu na rybníčku!! Samozřejmě nebude chybět ani občerstvení!
Nezapomeňte si napsat termín 17.9. do diářů a sledujte nás zde i na fb, instagramu.
Přijďte Zažít Čimice jinak? Bude to naše další společné dobrodružství!
Chcete pomoct s organizací, propagací nebo dokonce finanční stránkou? 
Pište na email: zazitcimicejinak@gmail.com, info@cimiceziji.cz

Živá hudba
Hudba
Běh do schodů
Sport
Ateliér stepu
Tanec
Dílny
Hry
Autorské čtení
Ostatní
Fitdance
Hudba
Divadlo
Divadlo
Přednáška a beseda o historii tvrze v Čimicích
Ostatní
Hasiči
Gastro
Chmeloun
Gastro
palačinky za hubičku
Gastro
Pečou celé Čimice
Gastro
votočvohoz
Výstava
Skatepark
Sport
Squash Draháň
Sport
NECKYÁDA
Ostatní
Komunitní zahrada Na Polské
Bez zábran
Moštování v zahradě Na Polské
Gastro
Včelařství v komunitní zahradě Na Polské
Bez zábran
Knihobudka
Bez zábran
Praha
Praha 8
Frýdlantská
Linda Lomozová

ZAŽIJTE FRÝDLANTSKOU JINAK!
Druhý ročník sousedských slavností ve spolkovém prostoru úl opět nabídne architektonické besedy, hudební program, divadlo i rukodělné workshopy. Přijďte se potkat a pobavit se svými sousedy, a užít si den v kulisách bývalé samoobsluhy, zásobovacího dvora či tiskařské dílny! Kolektiv úl působí v rozsáhlé budově od roku 2020 a svépomocí ji přetváří na komunitní prostor. Pokud máte i VY zájem na utužení sousedské komunity a společných aktivit v této skoro zapomenuté pražské lokalitě, přidejte se k nám! Nové tváře jsou vždy vítány! Zažít Frýdlanstkou jinak už podruhé!Minulý ročník byl bezva, tak pojďme společně zorganizovat sousedské slavnosti i letos!PROGRAM:Hudba:DJ RomarioDJ Pavel AelingRawzkosh / synťáky a saxofonHatun Rana / PERUÁNSKÁ HUDBAPavel Jartym / kytaristaKapely:Astor pije soloCrystal Ball's Quartet of FreedomDalší program:- Cestovatelská přednáška CK Hamidi o Madagaskaru i s diskuzí- přednáška "Rozdělovské inspirace sídliště Ďáblice" s paní architektkou Hanou Řepkovou- Jindra Netrestová & Helena Niklausová: basnické čtení & projekce fotek- Parkourpraha G P F C exhibice & workshop pro děti- SWAP všeho- chill zónaJídlo: - Sousedský piknik- Viktor & rolovaná zmrzlina

Praha
Praha 8
Holešovičky – park Hercovka
Michal Trník

Park Hercovka za poslední 2 roky prošel i díky spolku Holešovičky pro lidi velkými změnami. Díky grantu Nadace Via jsme spolu s občany mohli společně naplánovat a aktivně ovlivnit jeho podobu. Přijďte se podívat, co se nám zde již podařilo a co plánujeme. Ale hlavně se přijďte pobavit se sousedy a užijte si náš bohatý program. I když počasí vypadá divoce, zatím pořád plánujeme akci uspořádat.

Grilovací stanice (pivo, balónky a informace)
Gastro
Slavnostní otevření schodiště neznámého aktivisty
Bez zábran
Zahrádkářské trhy (sazeničky, semena, plody)
Dílny
Druhý ročník benefičního sousedského fotbalového zápasu (levobřežní vs pravobřežní Holešovičky)
Sport
Prohlídka bývalé základní školy Nad Rokoskou
Ostatní
Odhalení zrekonstruovaných cihlových zídek
Ostatní
Představení dalších plánovaných změn v parku Hercovka (stromová alej, tajemný sklípek, lavičky, ohniště, prostupnost)
Výstava fotografií z parku
Výstava
Dílna 1: Tvůrčí stánek rodičovského klubu Skřítek z Kuchyňky
Dílny
Dílna 2: Moštování jablek
Dílny
Divadlo “Jak se skřítek učil zahradníkem“
Divadlo
Moderovaná debata o historii Holešoviček a okolí
Ostatní
Letní kino
Ostatní
Jízda na poníkovi
Pro děti
Praha
Praha 8
Hrubého
Kristýna Janyšková

Sousedské slavnosti jsou zpět!

Komunitní centrum Hrubého společně se sousedy z okolí si pro vás i letos připravilo zajímavý program pro malé i velké.

 

Buřtotáborák!
Gastro
Ulice sídliště Ládví + výstava dobových fotografií
Výstava
Bez zábran – zážitkový workshop
Ostatní
Pěvecko rytmický workshop pro děti + vystoupení skupiny Joyful
Pro děti
Dílnička pro děti
Dílny
Výroba záložek s Městskou knihovnou v Praze (pobočka Ládví)
Dílny
Pivní stánek kobyliskéhob pivovaru Bad Flash
Gastro
Malování na obličej a tetování
Pro děti
Tvořeníčko
Pro děti
Dílnička s prvky Montessori
Dílny
Opičinky
Pro děti
Praha
Praha 8
Šaldova
Barbora Trojak

Zažít město jinak v Karlíně letos slaví už šesté narozeniny! Stejně
jako v minulých letech letos nebude chybět hudební program, tradiční
tombola, umění, vzdělávání, dílny pro velké i malé a další program.
V Karlíně se dobře najíte a napijete, poznáte skvělé živnostníky i
neziskovky a zažijete tu nejkrásnější ulici plnou stromů, mezi nimiž si
hraje podzimní slunce. Naše ulice je v ten den jedno velké korzo, kde se
cítí dobře ti nejmenší i ti nejstarší, místní i přespolní. Jako
organizátorky se podle hesla „sousedé sousedům“ soustředíme na
účinkující a podniky primárně z Karlína, tak, abychom se všichni
potkali, poznali a pobavili.
V dřívějších letech jsme zažívali jinak ulici Křižíkovu. Letos se pokusíme oživit Šaldovu, která trpí kvůli tisícům projíždějících aut. Lidé v ní kvůli tomu nekorzují, vyhýbají se jí. My jsme ale přesvědčení, že může být také moc krásná.
Čeká na vás:
– hudební program na podiu
– tvořivé dílny pro malé i velké
– oheň a špekáčky
– místní sousedi, podniky a živnostníci a jejich senzační dobroty a produkty
– blešák, výstavy, představení a aktivity a další hromada věcí
Začínáme ve 14:00.

Mlžná komora s Janem Lukačevičem
Ostatní
Divadlo: O nešťastném staviteli
Divadlo
Koncert: Metrodezert
Hudba
Mlžná komora s Janem Lukačevičem
Ostatní
Výstava o zvonech na Rohanském ostrově
Výstava
Výstava o kakau a dětské práci
Výstava
Výstava Proměny Karlína
Výstava
Vyrábění z kůže
Dílny
Vyrábění s Poketo
Dílny
Hravá zóna pro mrňata
Pro děti
Cyklodílna – opravy a seřizování s Tokyobike
Bez zábran
Výuka breakdance pro děti
Tanec
Výuka skateboardingu
Pro děti
Promítání s hudebním doprovodem: mistr street photo Kevin V. Ton
Bez zábran
Módní přehlídka Naty Šaty
Bez zábran
DJ Karel Havlíček
Hudba
Praha
Praha 9
Drahobejlova | ZRUŠENO
Max Cafe

I letos se v rámci zažít město jinak otevřou brány naší kavárny. A bude to opravdu velké! S pomocí našich sousedů se chystáme rozšířit i před naše brány areálu a můžete se těšit na dobrou muziku, koncerty či taneční vystoupení. Budete si moct něco hezkého vyrobit, dát si něco dobrého k jídlu a nebo se zapojit do swapu oblečení či kytek.

Zažít Max cafe jinak
Pro děti
Začátek akce
Praha
Praha 9
Pragovka Art District
Filip Zimovjan

Zažij Pragovku jinak! Přijďte si s námi v sobotu 17. září užít sousedskou slavnost plnou umění. V rámci celopražské akce vás na Pragovce čeká pestrý doprovodný program a nová výstava.Jídlo: Kafe Pragovka a Permanent PragovkaPROGRAM:10:00 – 16:00 výtvarné workshopy pro děti Textil protkaný kresbou a malbou10:00 – 16:00 textilní workshop pro děti i dospělé Wnoozow10:00 – 18:00 vintage swap oblečení a rostlinný swap14:00 – 17:00 drink table Namíchej si sám – za drobnou úplatu Vás barman naučí míchat drinky z nabídky Kafe Pragovka14:00 – 18:00 workshop sítotisku pro děti i dospělé18:00 zahájení výstavy Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle / Urge a komentovaná prohlídka výstavou19:30 Sólový projekt Emy Brabcové z kapely Khoiba a projekt Dana Vlčka, Toma Kotíka a jejich hostůO VÝSTAVĚ:Výstava Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle / Urge (18. 9. –⁠ 17. 12. 2022)Čím je médium textilu tak fascinující? Třetí a poslední dějství celoročního výstavního cyklu mapuje aktuální tendence týkající se textilních principů a technik a zasazuje je do kontextu současného umění.Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle (Pragovka Gallery)Kurátorky: Martina Fridrichová, Petra Janda, Lucie Nováčková, Tereza NovákováVystavující umělkyně a umělci: Veronika Šrek Bromová, Petra Čížková, Viktor Fuček, Julia Gryboś a Barbora Zentková, Eliška Hanuš a Haštal Hapka, Vendula Chalánková, Petra Janda, Pille-Riin Jaik a Nazira Karimi, ka3ka3, Maud Kotasová, Tomas Kotík a Daniel Vlček, Judita Levitnerová, Petr Lysáček, Kristýna Manchart, Martina Nosková, Lucie Nováčková, Martin Pondělíček, Pavel Příkaský, Eva Rotreklová, Tomáš Samek, Beáta Spáčilová, Dominik Styk, Jakub Tajovský, Ondřej TrnkaUrge (The White Room)Kurátorka: Jagna DomżalskaVystavující umělkyně a umělci: Vasil Artamonov, Piotr Bosacki, Jan Domicz, Alex a John Gailla, Agnieszka Grodzińska, Julie Chovin, Przemysław Piniak, Miłosz Rygiel – Sańko

Praha
Praha 9
U Vysočanského pivovaru (až 18. 9.)
Kristýna Žižková

Sousedské setkání v parku U Vysočanského pivovaru. Přijdte se společně rozloučit s létem, seznámit se s aktivitami přírodovědeckého spolku Darwin, zapojit se do soutěže o nejlepší vysočanskou bábovku či obohatit šatník v rámci malého sousedského swapu.

kreslení křídami, skákání panáka, hry pro děti
Pro děti
soutěž o nejlepší vysočanskou bábovku
Gastro
sousedský swap oblečení
Ostatní
program přírodovědeckého spolku Darwin
Pro děti
opékání špekáčků
Gastro
Praha
Praha 9
Novovysočanská
Pro NOVÉ Vysočany

Nové Vysočany • Park za Holandským domem mezi ulicemi Novovysočanská / Skloněná / Malletova

Praha
Praha 9
Lovosická
Kateřina Hunalová

Po loňské sousedské slavnosti U Proseckého kostela chceme Zažít Prosek jinak na sídlišti. Dopolední sousedské setkání se uskuteční v Lovosické od 9 do 12 hodin v prostoru před naší oblíbenou pekárnou Pec nám spadla.
Připravujeme pro vás tento program, přidejte se k nám:
• Sousedská snídaně• Hry pro děti• Výtvarná dílnička• Sousedský swap roztodivných věcí, rostlin a knížek• Mapa bariér ve veřejném prostoruZa spolupráci děkujeme rukodělné prosecké pekárně Pec nám spadla a za podporu nevládní organizaci AutoMat a MČ Praha 9.
Těšíme se na shledání s Vámi!

Praha
Praha 10
Reuse den na Čechově nám.
Lucie Poubová

Lucku a Kristýnu ze Swap Prague štve nezodpovědné zacházení se zdroji, věcmi, s planetou. Věnují se změně spotřebních návyků směrem k udržitelnosti. Hlavně skrz osvětové velké eventy swapy, které v ČR i SR nastartovaly. 17. září se můžete těšit na celodenní swap a workshopy pro děti i dospělé s tematikou „reuse“. Swap Prague bourá zažité návyky, které jsou bariérami k lepšímu nakládání s Planetou. Naše akce ve veřejném prostoru promlouvají k široké veřejnosti a ukazují, že vše je možné, když se naučíme lépe propojovat, sdílet a pečovat.
 

REUSE SOBOTA NA ČECHOVĚ NÁMĚSTÍ (11-17h)
Zbavte se přebytečných věcí a dejte jim druhou šanci. Zároveň si najděte něco pro sebe a udělejte něco pro svou peněženku, domácnost i planetu!
11-17h
*Swap (tentokrát i nábytku)
*Z pokoje do pokoje reuse otevřená dílna
*Jiřinka vám opraví oblečení
11-14h
*Výroba z pytlů se Šárkou
15h
*Zachraň jídlo talk
14-17h
*Upcycling workshop s Mále socky
13-17h
*Výtvarná dílna pro děti s Káťou

Reuse sobota je společná iniciativa Magistrátu hl. m. Prahy, organizace Swap Prague a Městské části Praha 10.

 

Odkaz na Facebookovou událost ZDE.

 

Praha
Praha 10
Dům čtení
Josefina Kubinová

Dům čtení, pobočka Městské knihovny v Praze, pravidelně pořádá komunitní a osvětové akce, často za účelem boření mýtů a nabourávání bariér. K Zažít město jinak se připojuje, aby vyšla do ulic a zviditelnila své akce veřejnosti. V rámci celodenního programu připravujeme workshop koláží, aautorské čtení a performativní vystoupení skupiny NaHajana na téma překonávání hranic.
 

Harmonogram

10:00-18:00 Recykliteratura- výtvarně-literární workshop na chodníku
před Domem čtení
11: 00 Autorské čtení básnířky Běly Čápové
14: 00 Performativní čtení Běly Čápové
16:00 Vystoupení šansoniérky Étrange Melange
17:00 Autorské čtení básníků Lukáše Tomáška a Štěpánky Borské

 

Praha
Praha 10
Městská knihovna v Korunní
Josefina Kubinová

Poznejte, jak zrakově a sluchově znevýhodnění překonávají bariéry při četbě knih a hraní společenských her. Prohlédnete si hmatové obrázky, zkusíte číst knížky psané Braillovým písmem, zahrajete si sluchové pexeso a tichou poštu pro neslyšící. Samozřejmě nebude chybět ani předčítání ukázek z knížek pro děti na téma bariér. Jako třešinku na dortu si můžete vyzkoušet napsat text na psacím stroji pro nevidomé.
Program bude probíhat od 10:00 do 13:00.

V rámci lokality v Holandské ulici před Vzletem knihovna chystá také knižní bazar.

 

Praha
Praha 10
Vnitroblok Na Míčánkách
Bohdan Blahovec

Přijďte s námi oslavit společné sousedství. Od 14:00 začínáme na hřišti Vnitrobloku Na Míčánkách a od 16:00 do večera pak sérií koncertů. Pokud chcete, něco upečte, uvařte, doneste… Hlavně přijďte! Těšíme se na vás. 
Zažít město jinak ve Vnitrobloku Na Míčánkách je malým sousedským festivalem, který chce podpořit seznámení sousedů ze společného vnitrobloku ulic Na Míčánkách, Tolstého, Bulharská a Ruská.
Vítán je ale každý.
Od 14h proběhnou workshopy pro děti, od 16h pak série vystoupení a koncertů: Marie Kieslowski, Domácí výroba a další.
Přijďte se seznámit. Doneste něco k jídlu či pití a pojďte se společně bavit.

Výtvarné workshopy pro děti
Dílny
Akro jóga nejen pro rodiče s dětmi
Sport
Série vystoupení a koncertů
Hudba
Žabákova dobrodružství
Divadlo
Lokální občerstvení
Gastro
Praha
Praha 10
Šalounova vila
Katka Vápenková

Pojďte v sobotu 17. září od 13:00 do 19:00 zažít Šalounovu vilu zažít jinak!

 

 

Budova vznikla ve 20. letech minulého století jako ateliér českého sochaře Josefa Šalouna. Krásná secesní budova patří potomkům Vladislava Šalouna a v současnosti je část pronajímána neziskovým organizacím, CEKAS a HOST Home-Start ČR, která tu nabízí služby ohroženým rodinám s dětmi a od roku 2021 nabízí komunitní centrum s otevřenou hernou pro všechny zájemce z okolí. Původní Šalounův ateliér (kde vznikl pomník Jana Husa pro Staroměstské náměstí v Praze) dodnes slouží svému účelu – jako sochařský ateliér a výstavní prostor Akademie výtvarných umění.

V sobotu 17. září odpoledne ožije tajemná vila a její okolí hudbou a divadlem pro nejmenší, obřími bublinami, tvořením a sousedským povídáním u čaje a koláče.
Připravili jsme komentované prohlídky vily, kdo se nebojí, toho zavedeme i do sklepa, kde se konaly okultistické seance. Děti si mohou pohrát v otevřené herně vybavené spoustou hraček, her, Montessori pomůcek a stavebnic i kostýmů.

Program pro vás připravili obyvatelé vily, především nadšenci a dobrovolníci z HOST, neziskové organizace, která pomáhá znevýhodněným rodinám a dětem. Naši sociální pracovníci, terapeuti a dobrovolnice provázejí rodiče, kteří mají problémy zvládnout rodinný život a výchovu dětí, často proto, že sami prožili těžké dětství.

Pokud byste nám chtěli pomoct při sousedské slavnosti, budeme moc rádi za:

drobné občerstvení, nealkoholické nápoje;

malou výpomoc při organizaci jednotlivých aktivit.

Obrátit se můžete na Kateřinu, vapenkova@hostcz.org, 776800556.

Milí sousedé, těšíme se na vás!

Palačinková Pepinka – Divadlo KAKÁ
Pro děti
Swing Melody
Hudba
Duhové bubliny
Pro děti
Jóga pro rodiče a děti – Lali jóga
Pro děti
Otevřená herna pro malé i velké
Pro děti
Komentované prohlídky Šalounovy vily
Ostatní
nápoje a drobné občerstvení
Gastro
Praha
Praha 10
Území nikoho: Nitro 669 (už 16.9.)
Ludvík Píza

Vnitroměsto a Území nikoho: Nitro 669 jsou site specific projekty a autorské divadelní představení režírované Ludvíkem Pízou. V inscenovaném průvodci Vnitroměsto představuje (spolu s autorským kolektivem) účastníkům nové úhly a strategie, skrze které můžeme vnímat městské prostředí v jeho každodenní originalitě a výjimečnosti. Formou městské bojovky Nitro 669 z cyklu Území nikoho se pak mohou diváci vydat po
vršovických graffiti a prožít přilehlé i periferní části města z pozice sprejera.

Ludvík Píza se věnuje site specific projektům, autorskému divadlu a multižánrovým performativním formátům. Absolvoval režii na KALD DAMU, zajímá ho vzdělávání a pozici režiséra vnímá jako citlivého mediátora. Ve své tvorbě klade důraz na výzkum, osvojování nových tvůrčích postupů a participaci diváků.
* Nutná předchozí rezervace. S ohledem na limitované množství účastníků je výše vstupenky zpoplatněna 150 Kč.
Program se uskuteční již 16. září ve dvou časech od 16:00 a od 18:00.

Více informací k představení a rezervace vstupenek zde. 

Zajímá vás divadlo ve veřejném prostoru? Zkuste také inscenovanou procházku Vnitroměsto.

Praha
Praha 10
Holandská
Lucie Mlejnková

Původní sokolský biograf Vzlet z roku 1921 se loni otevřel díky unikátnímu spojení tří renomovaných kulturních projektů – Divadlu VOSTO5, baroknímu orchestru Collegium 1704 a  vršovickému Kinu Pilotů. Záleží nám na vytváření dobrých sousedských vztahů, proto i letos k nám v rámci akce Zažít město jinak můžete zavítat například do DAFilms Minikina, vyswapovat knihy s Městskou knihovnou nebo si vychutnat spoustu skvělého jídla a dalších zážitků od nás a našich šikovných sousedů. Zapojte se také! Společně opět oživíme Holandskou ulici a kulturní křižovatku Vzlet.

Praha
Praha 10
Mexická / Bulharská
Tereza Podová

Další rok se můžete těšit na sousedský festival „Zažít bulmex jinak“, který se uskuteční pod širým nebem v malebném parčíku na rohu ulic Mexická a Bulharská ve Vršovicích. Startujeme v 10:00
Na programu bude kvalitní hudba a množství workshopů, pro děti i dospělé. Připravený bude malířský koutek pro nejmenší, stolní fotbálek, slackline a bazárek.
O dobré pití a jídlo se nám postarají sousední podniky.

Jiří Milota / Hudba bez hranic
Hudba
Dětské představení "O kohoutkovi a slepičce"
Divadlo
Promile
Hudba
Barevná škola jazyků
Hry
Čajový pop-up – ZRUŠENO
Gastro
Malování na obličej, make up, lakování nehtů, barvení vlasů, tetování, pletení copánků a TOMBOLA
Pro děti
Workshop mozaiky
Dílny
Dj workshop
Pro děti
Fajnšmekr
Gastro
WineInstitute
Gastro
HOSPŮDKA NA VÝŠINÁCH
Gastro
Bazárek oblečení
Ostatní
Jóga pro děti
Sport
Jóga pro dospělé
Sport
REST END
Hudba
Twister v angličtině
Hry
Pátrací křížovka
Hry
Workshop "DŘEVĚNÉ MEČE"
Dílny
Workshop "PAPÍROVÁ KENDAMA"
Dílny
Workshop "LÁTKOVÉ GUMIČKY"
Dílny
Pivovar Chříč
Gastro
„People around me“
Hry
„Angličtina pro malé i velké“
Hry
„Testování jazykových znalostí s rodilým mluvčím“
Hry
Workshop Linorytu
Dílny
Praha
Praha 10
Nučická
Jana Neupauerová

Letošní program pro vás právě připravujeme.

DĚTSKÝ TRH
Pro děti
HRY PRO DĚTI I VĚTŠÍ
Pro děti
Ukázka hasičského umění
Pro děti
Praha
Praha 10
Sídliště Skalka
Církev Bratrská Skalka

Přijďte s námi zažít Skalku jinak, v sobotu 17.9.2022 do prostoru parčíku v Aldašínské ulici. Čeká na vás celodenní hudební program, hry pro děti i dospělé, venkovní lasergame, workshopy, bazárek a zajímavé povídání. Ochutnáte naše i přinesené dobroty a můžeme společně strávit příjemný pozdně letní den pod širým nebem, v prostředí ve kterém jste doma. 

Dětský bazárek hraček a všeho možného
Pro děti
Pásmo koncertů
Hudba
Venkovní LASER GAME
Hry
Domácí dobroty nasladko i naslano
Gastro
Hry pro děti i dospěláky
Pro děti
Městská knihovna v Praze – swap knih
Ostatní
Workshop – výroba voskovanych ubrousků pro balení potravin – eko/bio
Dílny
Odívání a móda v 15. století – přehlídka + výklad
Výstava
ŠVIHADLO S VENDY – ukázka + workshop
Sport
Historické chladné zbraně
Bez zábran
Praha
Praha 10
Trojmezí
Martin Bahenský

CHCETE POZNAT SVOJE SOUSEDY ZE ZÁBĚHLIC A ZAHRADNÍHO MĚSTA?Nevařte sobotní oběd a pojďte si dát něco z našeho grilu, co pro vás chystáme. Zabydlete s námi ulici Za Potokem u jezu Botiče, kde jsme společně znovuvysadili Lípu svobody. Upečte něco dobrého a přineste to všem ochutnat.17. září 2022 13:00 – 18:00HOSPŮDKA U ZÁBĚHLICKÉHO JEZUčepujeme pivo / limogrilujeme dobroty a vaříme náš proslavený kotlíkový guláš na ohniSOUSEDSKÝ PIKNIK & BAZARvýstava historických fotografií / nové informace k lokalitě TROJMEZÍÚKLID KOLEM BOTIČE – v rámci akce Ukliďme ČeskoDoprovodné akce:13:00–16:00 HERNIČKA a tvoření pro děti16:00–16:45 POHÁDKA: O TŘECH KŮZLÁTKÁCH pouliční loutkové divadlo Na kolečku14:00–16:00 PROHLÍDKA PAMÁTNÉHO DUBUpřímo na Růžovém ostrově, Záběhlická 108 (běžně nepřístupný)Akce se koná za každého počasí! Při dešti máme stany.Srdečně vás zve a na setkání se těší vaše záběhlická sousedka Renata Chmelová (informace o možnosti Vašeho zapojení 724 022 964).Sousedskou slavnost již podvanácté pořádají Vaši sousedé ze Záběhlic a Zahradního Města.Od roku 2009 chráníme vzácnou lokalitu Trojmezí, která se nachází mezi Zahradním Městem, Spořilovem a Chodovem, před masivní zástavbou. V naší aktivitě nás podpořilo 16.000 místních lidí.

Praha
Praha 10
Zahradní Město (už 10. 9.)
Marta Budinová

Tradiční komunitní akce pro rodiny s dětmi oslavila v loňském roce desáté narozeniny. Letos se prostor trhu Slunečnice v Jabloňové ulici před Rodinným centrem K2 promění v Zahradu ve městě již po jedenácté, a to v sobotu 10. září mezi 9:00 a 14:00.Opět se můžete těšit na divadlo pro děti. Tentokrát to bude soubor Loutky bez hranic s pohádkou Bojím se v lese. Vaše děti budou mít možnost se vyřádit v Šikulově dílně, kde si s pomocí kladívek a hřebíků vyrobí fantazijní zvířata nebo dopravní prostředky. O hudební doprovod se postará soubor 1000 lahví. Nebude chybět ani občerstvení a káva.Prostor opět zaplní stánky. Toulcův dvůr nabídne keramiku, zeleninu, vázané květiny nebo různé dobroty. Na swapovém stánku si budete moci vyměnit knihy a květiny. U stánku Redukuju si můžete zakoupit ručně šité vychytávky na omezení produkce odpadu. Chovatelský Spolek Darwin představí svůj zvěřinec a stánek organizace Arnika změří množství toxických látek u věcí z vaší domácnosti. Nebude chybět ani úchvatný pohled na Zahradní Město z domu Arnika.Budeme rádi, když se k nám přidáte a zpestříte program. Uvítáme místní spolky i aktivní sousedy. Zájemci, pište na marta.budinova@klubk2.cz.Komunitní akci určenou nejen pro všechny obyvatele Zahradního Města každoročně pořádá Klub K2 za podpory MČ Praha 10 a Magistrátu hl. města Prahy.

Praha
Praha 12
Modřanský Prior (až 24.9.)
Jiří Kadlec a Jiří G.Růžička

Zažít PRIOR jinak V rámci sousedských akcí „Zažít město jinak“ proběhne 24.9. ve 14:00 u Prioru a v Prioru akce „Zažít Prior jinak“.

Prohlídky budovy (15:30, 16:30), jejíž součástí bude návštěva střechy a technického zázemí Prioru.

Průjezd přízemím budovy pro děti na vlastních vozítkách.  Sousedské občerstvení a hry pro děti od organizátorů akce „Nádrž plná uličníků“.

Výstava „Modřanský PRIOR, brutálně krásný“.

Praha
Praha 13
Nové Butovice – náměstí pod Trifotem
Aleš Peterka

Zažít Butovice jinak – popáté!
Jsme parta sousedů žijících v Nových Butovicích. Protože to tu máme rádi, rozhodli jsme se přidat k iniciativě Zažít město jinak. V sobotu 17.9.2022 od 11:00 do 19:00 se bude na náměstíčku pod Trifotem konat naše sousedská slavnost. Tato komunitní akce je realizována v rámci projektů „Společná adresa – Praha 13“ a „Zažijme Butovice jinak“ zaměřených na integraci cizinců za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR, hl. města Prahy a MČ Prahy 13.  O co nám jde? Pojďme se toto zářijové sobotní odpoledne setkat společně se svými sousedy, přáteli Nových Butovic, přáteli přátel Nových Butovic a dalšími , poznat se, popovídat, poslechnout hudbu, zahrát hry a taky něco dobrého sníst! Program stále ladíme a budeme doplňovat, ale už teď se můžete těšit např. na hudební vystoupení, divadlo, akrobacii, spoustu tance, her a smíchu :-). Pokud vás Zažít Nové Butovice oslovuje a měli byste chuť nám s tím pomoci, uvítáme jakoukoliv drobnou pomoc, dopoledne rozložit a večer sklidit lavice, vystřídat někoho u stánku, zorganizovat nějakou hru ….. cokoliv se počítá. Dejte nám případně vědět na číslo 777323065 nebo na email: ales@masology.cz. Těšíme se na setkání v září!
Ales Peterka a Andrea Trávníčková

Balónkový mág
Pro děti
Kytarista a výjimečný interpret světových a vlastních českých hitů Martin Ševčík
Hudba
Městská knihovna v Praze – pobočka Stodůlky
Dílny
Galerie Czech Photo otevřena po celý den!
Výstava
Studio Damůza – divadelní inscenace Špílmachr – Jenovéfa
Divadlo
Šikovné děti s jejich dílničkou
Pro děti
Hudební soubor ZUŠ Stodůlky Melodinka
Hudba
Volná zábava:-))
Ostatní
Peace Yoga Studio
Sport
Taneční soubor Lučinka
Tanec
Charitativní bazárek
Ostatní
Masérna Fingerka
Ostatní
Tradiční workshop salsa a meregue a bachata
Tanec
Milifit.cz – Mili Soukupová s Junior Zumbou
Tanec
SWAP – výměna květin
Výstava
Losers Cirque Company
Divadlo
Saxofony
Hudba
LaZmrzka
Gastro
Zakončení sousedských slavností v rytmu rumby s kapelou Rumbalgia
Hudba
Handoo resin
Ostatní
Vesellenka – textile art
Ostatní
Pole Heaven
Sport
Stoklasa – tvořivá dílna
Dílny
Kaufland – malování na obličej, chill out zóna, ochutnávká produktů K-jarmark
Pro děti
Praha
Praha 15
Hostivař – Kytínská
Roman a Lenka Coufalovi

Když jsme posledně zpívali se sousedy vánoční koledy, vznikla myšlenka se potkat i v teplejším období. Ono bodejť, vydržet v zimě venku s rampouchem u nosu více než hodinu je totiž nadlidský úkol pro všechny :-) A tak vznikl nápad na Zažít Hostivař jinak.
Je to náš 1. ročník a neklade si zase tak velké cíle. Stačí nám se potkat se sousedy, společně usednout venku ke stolu, ochutnat, co kdo přinesl, popovídat si :-)A také si společně zazpívat snad i u ohýnku s buřty, podívat se na vystoupení místních šikovných lidí, spolků a firem. Navíc plánujeme doprovodný program pro děti a jejich rodiče.
Přijďte tedy zažít naší Hostivař jinak :-) Těšíme se na vás. Lenka a Roman Coufalovi

Vědomé rodičovství a Vědomý prostor
Ostatní
Zpívání s kytarou pro radost u táboráku
Ostatní
Doprovodný program pro děti – stanoviště
Pro děti
Taneční škola InDance
Tanec
Společný oběd u velkého stolu venku
Gastro
Mateřské centrum Frydolínek – divadelní představení pro děti
Divadlo
Představení aktivit hokejbalového klubu HBC Hostivař
Sport
Taneční škola InDance
Tanec
Reálná sebeobrana mistra Fu-Langa z HSCP
Sport
Taneční škola Indance
Tanec
Rytmizování s Hudbou pro radost a zpívání s kytarou
Hudba
Tekuté občerstvení
Gastro
Opékání donesených potravin na ohni
Gastro
Opékání donesených potravin na grilu
Gastro
Káva a víno a čaj
Gastro
Přednáška Evy Strakové na téma Sebehodnota – pilíř života
Ostatní
Praha
Praha 15
Hostivařská
Petra Petrů

Sedmý ročník sousedské slavnosti (loni jsme vynechali). Ulice Hostivařská je podle nás nejlepší volba, kde můžeme uzavření ulice pro auta využít k setkání, zastavení. Skvělá hospoda, s láskou připravené zákusky ze Sedmého nebe, nedaleké sportovní kluby a to vše cestou od tramvaje k pokladu Hostivaře – lesoparku. Setkání je milé, podbarvené hudbu, s dostatečným prostorem pro povídání, sdílení. Zastavte se – v sobotu 17. 9. 2022.

Recy-workshop
Dílny
RUM – Romantikou unavení muži
Hudba
Kapela Čekej
Hudba
Společná svačinka – pomazánky, koláče, cokoli dobrého na společný stůl
Gastro
Cukrová vata od Křesťanského společenství Praha – Hostivař
Gastro
SWAP – oblečení, hračky, věcí, semínka…
Bez zábran
Bezpatyboty
Hudba
Breeze In Trees
Hudba
Svět a Díl
Hudba
Podzimní tvoření s Janičkou
Dílny
Jóga s Tyasa yoga
Bez zábran
Jóga s Tyasa yoga
Pro děti
Kousek Ukrajiny v Hostivaři
Ukrajina
Veganské zákusky ze Sedmého nebe
Gastro
Masáže od Janičky
Ostatní
Autorské čtení – David na červené paletě
Divadlo
Kanál na tričko, tašku
Dílny
Praha
Praha 15
Trhanovské náměstí
Mariana Klementová

Trhanovské náměstí je odnepaměti hostivařským centrem vzdělávání a volného času. Studují se tu zejména umění – múzická, výtvarná, ale i bojová. Společně s místními organizacemi pro vás chystáme rozmanitý program, který potěší nejen malé a velké milovníky umění. Čekají vás kreativní i pohybové dílny, bojovka ulicemi Staré Hostivaře, bleší trh, odpočinkový koutek a samozřejmě spousta dobrého jídla, pití a sousedského klábosení.

Latino Fit Dance s Davidem Valčuhou
Tanec
Latino Fit Dance s Davidem Valčuhou
Tanec
Divadelní představení Nejhorší dítě má talent
Divadlo
Hostivařský dechový orchestr pod vedením Oldřicha Ledabyla
Hudba
Výroba survival náramků a klíčenek z paracordu, dekorativní oblázky
Dílny
Pohybové dílny a 3D tisk s Dům UM Zahradní Město
Pro děti
Dětský blešák
Pro děti
Galerie na schodech
Výstava
Bojovka ulicemi Staré Hostivaře
Hry
Knižní swap ve čtenářském koutku
Bez zábran
Malování na obličej
Pro děti
SKBU: prezentace bojových umění
Sport
Dolnoměcholupský pivovar Panaczech
Gastro
Davidovy BBQ speciality z amerického smokeru
Gastro
Pravá neapolská pizza od Vaška a Marielle
Gastro
Sousedské zákusky
Gastro
Praha
Praha 17
Řepy (už 3. 9.)
Josef Dirbák

Tak
je to tady! Šestý ročník tradičního sousedského festivalu!Bude snad
úplně všechno, co si pouliční festival zaslouží! Stánky, muzika, dívadlo! Výstava papírových modelů hradů a zámků.Workshopy a dílny pro děti i dospělé.Street dance.Program:12.00 - ZAHÁJENÍ12.30-13.30 DIXIELAND PRAŽSKÝCH AVIATIKŮ13.45-14.45 HONZA KALINA14.45-15.00 ONLYBLACKFLOW + BlackTone 15.00-15.45 O BUDULÍNKOVI (Divadlo malé čarodejnice)16.00-17.00 ONDŘEJ RUML17.30-18.30 PRAGASÓN s tanečním workshopem19.00 -20.00 THE RADICALS originally from B-side

Praha
Praha 17
Festival m3 – Mezi Meziprostory
Josefína Frýbová

V rámci Zažít město jinak 17.9. chystáme výtvarnou dílnu STOPA (kresba křídovými barvami) pro malé i velké ve studiu Bubec.

Každý den se stáváme součástí veřejného prostoru bez uvědomění našeho zapojení do jeho chodu. Proplouváme těmito místy s hlavou plnou vlastních myšlenek. Kolik bytostí takto projde například přes železniční přechod, nebo je součástí veřejného prostoru pouze tak, že čeká na zpožděný vlak, nebo se jen prochází po perónu? Staňte se součástí experimentální dílny STOPA, kde na tyto otázky budeme hledat odpovědi a kreativním způsobem sdílet s ostatními své zážitky, dojmy a poznatky.

Vzájemně se inspirujte, čtěte a pozorujte úkazy a zkoumejte stopy zanechané předchozími obyvateli/cestujícími/návštěvníky…

 
Šestý ročník Festivalu m3 – Umění v prostoru nese podtitul Mezi meziprostory. Třináct autorů vytvořilo deset děl na deseti místech – vlakových nádražích či jejich bezprostředním okolí, aby zprostředkovali témata využitelnosti zón svobodné přírody kolem tratí, zakomponování železniční dopravy do struktury MHD, modernizace a konverze nádražních budov, specifické poetiky prostředí. Společným jmenovatelem je zažití prostoru města v jeho pestrosti, kreativní zviditelnění možností jeho reálných i mentálních hranic. Kurátorkami jsou Dagmar Šubrtová a Iva Mladičová.
 
Program na celé září

9. Výtvarná díla studia Bubec
9. Hudební performanceSvětla na cestě
9. Kurátorská komentovaná prohlídka
9. Závěrečná debata festivalu

 

Praha
Praha 20 – Horní Počernice
Křovinovo náměstí (už 10 .9.)
Dominika Kružíková

Zažít město jinak poprvé na Křovinově náměstí! Společně se sousedy oživíme tuto část Horních Počernic, která dříve byla centrem všeho dění. Hlavní program bude v podzámčí u rybníčku. Těšit se můžete na koncerty, výstavy, povídání o tom, co na Křoviňaku bylo a také co bude, swap a další. Je možnost zapojit se také! Na podiu bude open mic, ale můžete se také předvést v soutěži o nejlepší pomazánku. :-)

Výstava obrazů Ralfa Mošta
Výstava
Loutkové divadlo Jiskra
Pro děti
Swab/bazar oblečení
Ostatní
Opékání buřtů
Gastro
Open mic – Neboj se-ukaž se!
Ostatní
Jaký Křoviňák BYL tenkrát – rozhovor s pamětníky
Ostatní
(Jaký) Křoviňák BUDE také pro vás.
Ostatní
Zahájení akce, představení pořadatele
Ostatní
Koncert kapely Oboroh!
Hudba
Vystoupení Benjamina Drápala
Hudba
Doneste něco na společný stůl
Gastro
Praha
Praha 20 – Horní Počernice
Votuzská (až 11. 9.)
Markéta Králová

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Praha
Praha 21 – Újezd nad Lesy
Hulická / Sudějovická
Lenka Danielová

Živá kapela.
Hudební a taneční vystoupení místních souborů a uskupení.
Hry pro děti.
Samozřejmě pivo, víno a limo.
Jídlo bude, to se nebojte.
Připravena je hromada workshopů a akčních sportů.
Bude i tombola o věcné ceny.

Praha
Praha – Ďáblice
Staré Ďáblice – Osinalická
Michaela Ničová

Zažít město jinak 2022

Zažít Ďáblice spolu

Zažít Ďáblice spolu
Pro děti
Praha
Praha – Dolní Chabry
Dolní Chabry
Kateřina Šilhová Šafránková

Zažijte Dolní Chabry jinak: Bez zábran na Spořické!Spořická ulice a její okolí ožije v sobotu 17. září 2022 širokou nabídkou pestrých aktivit, rozličnýchpochutin a nejrůznějších vystoupení. V čase od 14:00 do 18:00 hodin se v trase od restaurace UTrumpety po chaberskou základní školu budete moci pobavit a užít si společně sousedské uličníslavnosti, které pro letošní rok nesou motto „bez zábran“. Vezměte své ženy, muže, dědy, babičky, navšechny se těšíme.Hlavní program celého odpoledne bude směřovat na Hrušovanské náměstí, kde bude postavenopodium a odkud se můžete libovolně procházet po Spořické k jednotlivým tematickým zastávkám.Na co se můžete 17. září těšit:–  Nejrůznější vystoupení zdejších kulturních spolků: divadlo, zpěv, tanec… a nechme sepřekvapit, co vše si pro nás místní připraví.–  Po celé odpoledne bude DJ na podiu před úřadem městské části obstarávat hudební výstupy atěšit se budete moct i na sólová vystoupení například saxofonistky.– V dětské zóně se potkáte s oblíbenými zvířátky z lesní školky Jaata, mají k pomazlení dorazit morčátka a králíci. A potvrzené jsou od Komunitního centra Maringa tree tvořivé dílny pro děti a program pro seniory.–  Pro všechny nadšené sportovce se chystá orientační běh. Sokol pak nabídne závody nakoloběžkách a nejrůznějších odrážedlech. A ve sportovní zóně nemůže chybět ani chaberskýfotbal.– Tolik vjemů, že jednomu vyhládne. V gastro zóně si ale zásoby energie doplníte. Zapojí seChaberská Pergola, restaurace U trumpety, Cukrárna Na Pěšině.Horkou novinkou bude možnost využít vratných kelímkůs nádherným malovaným logem městské části. Pak už je jen na vás, co sníte a čím to zapijete.Třeba limonáda a vlastnoručně opečený špekáček…?
Výzva pro všechny účastníky:Přineste s sebou cokoliv, čeho se chcete zbavit a myslíte, že by mohlo ještě někomu posloužit.Výměnný blešák s šaty, hračkami, nádobím nebo i nábytkem bude skvělým místem k setkání a třeba sii něco zajímavého sami domů odnesete.Zapojte se s vlastním nápadem, poznejte své sousedy a přijďte si s námi užít sousedskou atmosféru.Přijít ale můžete i jen tak. Vezměte si třeba deku nebo lehátko a zažijte Spořickou „bez zábran“ jakoprostor pro potkávání se a užívání si na místech, kudy obvykle proudí spousta aut.Samozřejmě uvítáme jakoukoliv pomoc s přípravou celé akce v průběhu sobotního dopoledne. Každádobrovolná ruka je vítána, abychom společně vytvořili krásný a nevšední prostor „bez zábran“.Sledujte sociální sítě městské části, sledujte web a mobilní aplikaci Munipolis. O podrobnémprogramu vás budeme včas informovat.

Závody na koloběžkách a odrážedlech
Sport
Zuja Sax a Kryštof Danczi
Hudba
Chaberská PERGOLA
Gastro
ZRUŠENO pro nemoc – Orientační běh
Sport
TJ ZŠ Dolní Chabry
Sport
Pro seniory
Ostatní
Moringa Tree Club pro děti
Pro děti
Autobusová zastávka bez zábran
Bez zábran
TJ Sokol Dolní Chabry
Sport
Sleva na pizzu v A Posto
Gastro
Pobofitdance
Tanec
FOTBALOVÝ KLUB
Sport
Sleva na saláty v Chabrybárně
Gastro
Výměnný sousedský bazar
Bez zábran
Restaurace U Trumpety
Gastro
Výstava NOVÉ CHABRY proměny
Výstava
Vivi a Marek
Hudba
OZOBOTI
Hry
EUROKLÍČ
Bez zábran
Praha
Praha – Kunratice
Kostelní náměstí (už 3. 9.)
Eva Svobodová

Milé sousedky, milí sousedé, spolek Kunratice žijou vás zve na třetí ročník akce Zažít Kunratice jinak.
Od 13:30 vás na Kostelním náměstí čeká bohatý program včetně dílniček a pohybových aktivit pro vaše děti. Malí i velcí se mohou se těšit na cirkusově-pouliční show společnosti Poprávu a bublinovou show. K poslechu se těšte na vystoupení kapel Jakoband a Jiný metro. Večer zahraje DJ Blue. Letos si opět budete moci prohlédnout přilehlý kostel a hrobku, okusit jízdu na vysokých kolech. Děti čeká velké množství zábavy. Pro občerstvení nabídneme pivo z kunratického pivovaru, víno z místní vinárny a mnoho dalšího od vašich sousedů. A samozřejmě domácí pochoutky, které můžete přinést s sebou. Akci pořádáme v partnerství s MČ Kunratice.

Zažít Kunratice jinak
Pro děti
Zažít Kunratice jinak
Hudba
Adamov
Adamov
Adamov
Denisa Bakešová

Po loňském úspěšném premiérovém pokusu se v sobotu 17. září 2022 odpoledne opět uvidíme na Kolonce u garáží na ulici Fibichova na sousedské slavnosti Zažít Adamov jinak.
Nejvíc nás, dobrovolné organizátory, potěší, pokud se v tento den potkáme a užijeme si společné odpoledne v ulicích našeho města bez aut a se sousedy, známými i (zatím) neznámými. Kdo by ale rád zašel dál a chtěl by se na organizaci jakkoliv podílet, kontaktujte nás mailem nebo telefonicky. Budeme se těšit na spolupráci!
I letos pro Vás chystáme amatérský, ale zato srdečný program – pro děti veselé a poučné představení Erreka Mari od Mikro-teatro s pohybovou dílnou a další kreativní dílničky, kavárnu s dobrotami od sousedů, swap – výměnu oblečení a knih, letní dokumentární kino, bubnování, společné grilování…

Svobodné děti – promítání
Film
Mikro-teatro
Divadlo
Kavárna
Gastro
Swap/výměna
Ostatní
Dílny pro děti
Dílny
Grilování
Gastro
Hlas Země
Pro děti
Tanec z nitra
Tanec
Hospoda
Gastro
Beroun
Beroun
Skrze město
Yvette Vašourková

Beroun – Vize pro Husovo náměstí
SKRZE MĚSTO
výstava – průzkum – soutěž
Představujeme kvalitní veřejná prostranství a mapujeme
názory obyvatel.
Výstavní a průzkumný projekt Skrze město je zaměřen na
současné tendence městské mobility.
Představte si, jak by mohly vypadat vybraná místa v Berouně, pokud bychom
chtěli následovat dnešní trendy v městské dopravě.

Chtěli byste víc místa pro pěší a cyklisty?
Zajímá nás váš názor! Zapojte se do průzkumu! Vyplnění dotazníku Vám nezabere více než 5 minut. Odměníme Vás kreditem 50 Kč na jízdu s nextbike.www.skrzemesto.cz
Projekt startuje v rámci Zažít město jinak.
Lokalita: Husovo náměstí 
17.9. v 15:00 komentovaná prohlídka výstavy, sraz u
pavilonu na Husově náměstí.
Organizátor : CCEA – Centre for Central European
Architecture a Nadace Tipsport

Komentovaná prohlídka výstavy
Výstava
Beroun
Beroun
Parkoviště U Kasáren
Jiná káva a Městská knihovna Beroun

Přijďte s námi Zažít Beroun Jinak v sobotu 17. září a nadechnout se na jindy
plném parkovišti U Kasáren. Zveme vás na sousedskou slavnost, kterou vytváříme
společně.
Sousedské slavnosti v areálu U Kasáren se koná již potřetí!

STAGE
11:00 Zahájení a společný brunch
12:00 Třehusk (koncert)
13:00 Mažoretky Berounské hvězdičky
13:30 Pohadlo aneb Pohádkové kukadlo – Pochodem Ťap! (divadlo pro děti)
14:30 TS.Nautilus (moderní tanec)
15:00 Shakeelah Tribe (tanec)
15:30 Sahadž band (meditace, bollywood tanec)
16:45 Start cyklojízdy
16:45 Bollywood Haseena’s (tanec)
18:00 Lukáš „Čenda“ Grüner (koncert)
19:00 Soften disHarmony (koncert)

moderuje: Marcela Bergerová

O občerstvení se postarají:
JINÁ KÁVA
VINÁRNA BARRANDE
MUFFINKÁRNA
MAKRONKY ROELL
SOUSEDÉ Z UKRAJINY
DEMENTIA – POJÍZDNÁ KAVÁRNA

V areálu dále najdete:
BEROUNSKÉ VÝTVARNÍKY – výstava obrazů

ČLOVĚKA V TÍSNI – prezentace služeb, poradenství

DOBROMYSL – tvořivé dílny pro děti

CHARITU BEROUN – prezentace služeb a Centra pomoci

KNIHOVNU
Charitativní bazar knih – výtěžek z prodeje bude věnován zvířecímu útulku Psí
pohoda
Klub hráčů – hraní společenských her
Ping-pong

KOZÍ HŮRKU – zvířátka z farmy, jízda na koni, výroba dřevěných
magnetek

ZAŽÍT ZPĚV JINAK – vyzkoušejte alikvótní zpěv s Ladou Čubovou (17:15, vestibul
knihovny)

LUCII KOKOLIOVOU – malování na obličej a třpytivé tetování

MARKÉTU PROŠKOVOU – Hračka a hra pro naše děti (přednáška,
Jiná káva, 15:00)

NADACI TIPSPORT
simulátor stáří (Nadace Tipsport, 11:00-17:00)
bezplatný cykloservis
projížďky na cyklorikše

NONSTOPRADIO
moderování, čtení zpráv, jazykolamy, živé vysílání na internet, soutěže
copánky, třpytivé tetování

SAHADŽA MEDITACI – jednoduchou metodu sebepoznávání rozšířenou
ve více než 90
zemích světa

RC SLUNEČNICE – tvořivé dílny pro děti

SEDM ŠEPTŮ – Motanky – slovanské panenky moci – workshop (od
13:00 a 17:00)

SPOLUSVĚT – prezentace služeb a prodej výrobků

SWAP – výměna věcí pod taktovkou Textilmánie

UKRAJINSKÉ KNIHY DO ČECH – prodej ukrajinských knih

VESLAŘSKÉ TRENAŽERY – TJ Lokomotiva Beroun

Doprovodný program15:00 Husovo náměstí: SKRZE MĚSTO – komentovaná prohlídka výstavního projektu zaměřeného na současné
tendence městské mobility a příkladů dobré praxe ze zahraničí, České republiky
i vize možných proměn třech lokalit ve vašem městě.
Akce probíhá pod záštitou starostky města RNDr. Soni Chalupové.

Stage U Kasáren
Ostatní
Bílina
Bílina
Srbsko – Park u DDM Bílina (už 10. 9.)
Jaroslav Vrška

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Bílovice nad Svitavou
Bílovice nad Svitavou
Bílovice nad Svitavou
Tereza Hájková

  

Blansko
Blansko
Centrum (už 11. 9.)
Kultura Blansko

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Brno
Brno
Hero con aneb Zažít Bayerovu jinak (už 3. 9.)
Nikola Linhartová

HERO Summer Saturday na Bayerově ulici!
V sobotu 3. 9. 2022 od 14:00 do 20:00 můžete zažít Bayerovu jinak a to v komiksovém stylu.
Zázemí poskytne komiksový obchůdek HERO Comics na adrese Bayerova 44. Pozvání přijali olomoučtí cosplayeři OSC – univerzální superhrdinové, kteří potěší hlavně malé návštěvníky. Programu se účastní také HERO Comics s informacemi o aktuálních trendech, autorech a vydávaných sériích. Občerstvení jako pivko, ledový čaj a hotdogy bude! Na místě bude možno si zakoupit anglické komiksové knížky a merch s grafikou od brněnského autora Yvanse.
Akce je připomínkou úplně prvních conů, kde se v příjemné atmosféře setkali lidé s nadšením pro stejnou věc. Pro nás a pro další účastníky Hero conu, je tím spojením komiksová kultura, ať už mainstreamová nebo undergroundová :)

Brno
Brno
komunitní zahrada Brno-Židenice (už 14. 9.)
Peter Chalupianský

Zveme vás na zahradní slavnost. Těšit se můžete na skvělé jídlo či bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Přijďte spolu s námi objevit kouzlo komunitní zahrady u prodejny Kaufland v Brně-Židenicích. Součástí akce bude i setkání zaměstnanců a klientů brněnské neziskové organizace DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Akce se koná již 14. září od 16:00 do 20:00. Těšit se můžete na šťavnaté burgery či veganský falafel. Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu hmyzího hotelu (16:00-17:30), loutkové divadlo (18:00-18:40) a koulení seedbomb (18:30-20:00). 

Brno
Brno
FESTOVNĚ Napříč v Obřanech u Svitavy (už 10. 9.)
Nikola Linhartová

FESTOVNĚ Napříč je multižánrový komorní open air festival, který proběhne v sobotu 10. 9. 2022 od 14:00, o vaši zábavu se postarají členové kulturně zapsaného spolku Napříč.cz
Stand-up, divadlo, hudba a překvapení – zábava na celý den. Přijďte si užít s Napříč konec léta tím nejpohodovějším způsobem. Zažijte párty u řeky s vychlazeným nápojem a spoustou zábavy.
Občerstvení si budete moci koupit přímo na místě díky zázemí Zahrady U Sosny.Program:
Bára Köttová - Stand upHonza Sádovský - Básně a písněNapříč.cz - BiodivadloKlíče - koncert rock, blues, funk & popNoví kumpáni - koncert afro-rock fusionJamadan - koncert afro world musicFireshow

České Budějovice
České Budějovice
Zažít Černou věž jinak
Zdenka Kohoutová

Společenská událost „Zabrejli s námi
z Černé věže“ v sobotu 17. 9. 2022, která má za úkol podpořit děti se zrakovým postižením.
Akce začíná od 10 hodin, za vstupné můžete vystoupat na Černou věž, kde na vás po cestě nahoru i dolů čeká rodinná hra „Hledej očko“. Z věže můžete zabrejlit s ranou péčí – hledej, zaostři, dívej se skrze brýle, které simulují oční vady našich klientů – zažijte ten pocit, jaké je nevidět či vidět s obtížemi. Věž je otevřena od 10 – do 18 h.
 Pod věží můžete poznat detailněji Společnost pro ranou péči, poradkyně zde budou poskytovat poradenství k rozvoji zraku u předškolních dětí = možnost zachycení dětí se zrakovou vadou, vaše děti mohou vyzkoušet pomůcky a hračky, s kterými pracujeme v rodinách a užít si spoustu dalších aktivit a to nejen pro děti.
 Za vstupné od nás dostanete certifikát o příspěvku pro ranou péči, vtipné papírové brýle, konzultaci ke zraku dětí, také se můžete s námi pokusit trhnout rekord v počtu lidí s brýlemi na Černé věži…
 Po celý den zde můžete zakoupit hračky a pomůcky ke stimulaci zraku, vlastnoručně a s láskou vyrobené zavařeniny, připraveno je skvělé občerstvení.
 Od 19 h na vás čeká koncert kapely Nepresso a Budějcký Křupani.
 Těšíme se na Vás. 

Zabrejli s námi z Černé věže – po cestě na věž Vás čeká rodinná hra Hledej Očko
Pro děti
Občerstvení – dortíčky, linecké, slané koláče, domácí chléb s pomazánkou, káva…
Gastro
Výstup na věž – ochoz je ve výšce 46 m nad zemí, vede k němu 225 schodů.
Sport
Koncert – Nepresso, Budějcký Křupani
Hudba
Prodej stimulačních hraček
Ostatní
Hry a aktivity nejen pro nejmenší
Hry
I pod věží si užijete – bez zábran
Bez zábran
České Budějovice
České Budějovice
Zažít Havlindu jinak
Sousedé z Havlindy

Dobroty produkované místními obyvateli, limonády od našich dětí, výstavu, rodinná sportovní klání, promítání starých fotografií naší čtvrti a workshopy pro malé i velké. To a ještě víc chystáme pro „Zažít Havlindu jinak“ v parčíku Polní na okraji Havlíčkovy kolonie. Na jeden celý den z parku uděláme středobod jejího společenského života.

Park Polní je malý kousek zeleně mezi Polní ulicí a korytem Mlýnské stoky. Vůbec první sousedská slavnost nám letos v září ukázala, že může být i příjemným místem k setkání pro
místní všech generací. Již jako iniciativa Sousedé z Havlindy, která vznikla právě po této příjemné zkušenosti, chceme na jeden den toto místo zabydlet podruhé. Budeme rádi, když se k nám přidáte – jako hosté… anebo i jako hostitelé.

Chcete přispět do programu? Napište nám emailem nabo do skupiny Naše Havlinda na Facebooku. Setkáme se s vámi.

Osazování podzimních truhlíků
Dílny
Výroba a vaření vlastních těstovin
Pro děti
Origami a hudební dílna
Pro děti
Půjčovna cargo kol
Bez zábran
Věšák z Havlindy
Ostatní
Oživení hřiště Regule
Sport
Zelená budoucnost Havlindy
Ostatní
Opékání u ohně
Gastro
Výtvarná dílna pro lidi všeho věku
Bez zábran
Promítání historických fotografií Havlíčkovy kolonie
Výstava
Společný stůl
Gastro
Společnost pro ranou péči, pobočka České Budějovice
Hry
České Budějovice
České Budějovice
Sídliště Máj, Šumava, 4 Dvory, Stromovka (15.-18.9.)
Hedvika Drenčeni

I letos se v lokalitách sídliště Máj a Šumava, 4Dvory a ve Stromovce pokusíme propojit sousedy, oživit veřejný prostor a nabídnout sportovní, gastronomické či kulturní zážitky. V Česku zcela výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem, lokálním spolkům/organizacím a jejich fantazii. Letos se můžete těšit na 2. ročník festivalu, jehož hlavním organizátorem je Výměník1, spolu s lokálními spolky, organizaceni a sousedy.VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ 

Batolata v knihovně / Knihovna 4 Dvory
Pro děti
Čtení se Zauzlínou / Knihovna 4 Dvory
Pro děti
QB BOX / cupping / degustace výběrové kávy
Gastro
OSTROV / Burki&com / divadelní představení / střecha Komunitního centra Máj
Divadlo
plavecké závody na Bagru / Stromovka u Bagru
Sport
AHÁÁÁ / Koťátko zkázy / novocirkusové představení / Stromovka u Bagru
Divadlo
koncert ve stromovce u Bagru / Killa Fettu & free jam session
Hudba
Extatic dance / živý hudební doprovod / Výměník1
Tanec
scatecontest + live Dj set / vedle Komunitního centra Máj
Sport
NAZDAR BAZAR meets Berlin Vintage / pop-up second hand / Výměník1
Ostatní
koncert / MMNK / Výměník1
Hudba
Sousedský brunch / J. Opletala 20, u Maringotky
Gastro
Vítejte v nové divočině / komentovaná procházka
Ostatní
Park 4Dvory s Petrem Veličkou / komentovaná procházka
Ostatní
Čaj o páté – tančírna nejen pro seniory / J. Opletala 20, u Maringotky
Hudba
Alleycat – cyklozávody / start J. Opletala 20, u Maringotky
Sport
Děčín
Děčín
Křížová (až 24. 9.)
Alice Prajzentová
Dobříš
Mírové náměstí „Alejka“ (už 10.9.)
Husův park, prostranství okolo a za sokolovnou a přilehlý park
Šárka Krůtová

Zažít město jinak bude letos opět propojením několika akcí a míst v centru Dobříše. Těšit se můžete na Dobříšský regionální trh, který se uskuteční na Mírovém náměstí na „Alejce“. V parku a na prostranství za sokolovnou bude ve spolupráci se spolky přichystán program hudební, kulturní a sportovní program. Také do našeho města zavítá v tento den zdravotní akce Ligy proti rakovině s názvem „Každý svého zdraví strůjcem. V Husově parku bude po celý víkend Podbrdská výstava drobného zvířectva. Zažijte s námi Dobříš jinak!

Dvůr Králové nad Labem
Dvůr Králové nad Labem
Zažít Dvůr Králové jinak
Kateřina Sekyrková

Oživíme „mrtvé“ náměstí“! Náměstí TGM ve Dvoře Králové je 10 let po rozsáhlé a nákladné rekonstrukci považováno za mrtvé. My se ho budeme snažit oživit alespoň na jeden den a třeba přineseme inspiraci do budoucna pro širokou veřejnost, komunity či vedení města.

Noční inline jízda
Bez zábran
Blešák / swap na náměstí TGM
Bez zábran
Obří bubliny
Dílny
Zeleň v centru
Ostatní
Dílničky
Dílny
Obří bubliny
Pro děti
Ranní pozdrav Slunci
Sport
Hostivice
Hostivice
Břevský rybník (už 4. 9.)
Spolek HOme

SPOLEK HOME se již popáté připojuje
k celorepublikové akci „Zažít město jinak“. Tentokrát s pozvánkou na sousedský festival Rozmarné Břve.
 
Když jsme začátkem letošního roku přemýšleli jak v září 2022 „Zažít Hostivici jinak“ netušili jsme, co vše se odehraje a to nejen ve světe ale i „doma“. Nevíme ani, zda znovu celý podzim ovlivní situace kolem COVIDU, ale máme obrovskou chuť uspořádat dnes již tradiční sousedský festival Rozmarné Břve. Rádi bychom ho prožili společně „bez zábran“, prostě “Zažít město jinak”, „Zažít ho stejně”, vrátit život tam, kde byl, na veřejná prostranství a místa našich obvyklých setkávání. 
Tématem letošních slavností Zažít město jinak je “Bez zábran”, duchem Rozmarných Břví je bezstarostná oslava života a místa, které máme rádi. Na co se můžeme těšit? Na to, že se na Břvích zase konečně volně nadechneme. 
Uspořádáme pouliční happening, který nám otevře nové pohledy na prostor, ve kterém žijeme nebo se často pohybujeme. A samozřejmě tu na nás budou čekat břehy plné hudby a písniček, objeví se pramice na hladině rybníka, divadélka, vzniknou různá zákoutí s výtvarnými dílnami, houpacími sítěmi i výstavou.
Věříme, že nám konec léta přinese vytouženou úlevu, bude přát počasí, Břve se nadechnou a budou opět ROZMARNÉ, ve společnosti rodiny, přátel, známých a sousedů.
 
Aktuální program sledujte na FB Spolek HOme 
OBČERSTVENÍ: zajištěno po celý den, pivo, limo, prosecco a další
NEZAPOMEŇTE: piknikové deky, houpací sítě, vlastní hry …
 
Program – hodina po hodině se v současné době připravuje 
10:00 
11:00 
11:30 
13:00 
14:00 
15:00 
16:00 
17:00 
18:00 
 
vstup zdarma
 
Doprovodný program – po celý den
kejklíř 
výtvarný plenér Romany Šímové – malování v přírodě
šifrovací hra (oddíl orientačního běhu)
projíždky na pramicích
piknik na dece či v houpací síti
fotokoutek
diskuzní fórum o minulosti a budoucnosti Břevského rybníka

 

Hradec Králové
Hradec Králové
Zažít Malé náměstí jinak
Ilona Mach

Chcete se připojit k nám a nabídnout svůj program, uvařit čaj nebo napéct?
Napište na piste@ilonamach.czBudeme se těšit. Akci pořádá Auto*Mat, z.s. a podpořila ji Nadace Via v rámci programu Místo, kde žijeme.
Zažít Malé náměstí jinak pro vás pořádají:
Divá bába alias Ilona Mach – popularizátorka literatury a PR konzultantka, která ráda dává novým život tématům a místům, která mají zajímavý potenciál, silný příběh nebo jen potřebují trochu oprášit a vynést na světlo. 
Dominika Cyprová je královéhradecká výtvarnice vycházející z estetiky z punku a berlínské avantgardy. Ráda konfrontuje diváky s tématy, která jsou ještě nyní považována za tabu. Její práce ale nepostrádají smysl pro humor a hravou provokativnost.
Kateřina Zelingerová narozena na svoje jmeniny 25. listopadu a odchována podhůřím Orlických hor. Má ráda textil a grafiku, které taky vystudovala. Miluje věci prosté, jednoduché a krásné ve své nepochopitelnosti. Čisté tvary, které vidí všude a krásy, které bývají na první pohled skryté, ji inspirují k vyšívání. Věří, že nic není, jak se na první pohled zdá, a že na dobré věci se vyplatí počkat steh po stehu. Vidí jeden křížek jako potenciál barevných čtverců, obdélníků a mnohoúhelníků z jedné strany, a krásu nahodilosti, štěstí z chaosu a zábavu z neznámého ze strany druhé.   

Flamenco – taneční vystoupení a workshop pro děti
Tanec
Antik decor a jejich šatečky tentokrát i přímo na náměstí
Ostatní
Antikvariát Na Rynku – doslova
Ostatní
Pojízdná knihovna Divá bába
Ostatní
MOKKA ODA – drinky
Gastro
Vi-ny-ly – placky pro fajnšmekry
Ostatní
Šachy na náměstí
Hry
Galerie Na Parkány a nová výstava Theodora Falty
Výstava
Malování na chodník
Dílny
Busking point u antikvariátu
Hudba
Korálkování s Kateřinou Z.
Dílny
Loutky s Dominikou C.
Dílny
sousedání
Bez zábran
Bramborovic dobroty
Gastro
Komentovaná prohlídka po stopách Karla Čapka
Ostatní
Sbírka oblečení a potřeb pro lidi bez přístřeší a kočky z Azylového domu
Ostatní
Crann – muzika
Hudba
Hradec Králové
Hradec Králové
Náměstí před Klicperovým divadlem
Martin Sedláček

Přijďte se bavit na „divadelní náměstí“ před Klicperovo divadlo. Letos poprvé se i my připojujeme k akci Zažít město jinak.V sobotu 17. září od 14 do 17:30 hodin přijďte, poslouchejte hudbu a písničky z našich představení a užívejte si atmosféru.Jaký program jsme si pro vás na divadelním náměstí připravili?
Lahůdkou bude bezesporu módní přehlídka nejzajímavějších kostýmů ze současných i minulých inscenací, kdy modely a modelkami budou sami herci. S těmi se pak příchozí mohou seznámit během tzv. speed datingu neboli rychlého rande. V krátkém čase dvou minut se budou herců ptát na otázky, které je zajímají. Na zahrádce Divadelního klubu bude své povídky alias „nočníky“ číst herečka Lenka Loubalová a ve Studiu Beseda budou navíc probíhat prohlídky zákulisí a výstavy kostýmů a rekvizit. Na hlavní scéně začne v 17:30 hodin představení Orestés s Vojtěchem Říhou v titulní roli. Po celou dobu bude také otevřena půjčovna kostýmů, kde si diváci budou moci vybrané kostýmy vyzkoušet a vyfotit se s nimi.
 

Zažít Klicperovo divadlo jinak
Bez zábran
Prohlídka Studia Beseda a výstava kostýmů a rekvizit
Divadlo
Módní přehlídka kostýmů
Divadlo
Prohlídka Studia Beseda a výstava kostýmů a rekvizit
Divadlo
Speed dating aneb Rychlé rande s herci Klicperova divadla
Bez zábran
Prohlídka Studia Beseda a výstava kostýmů a rekvizit
Divadlo
Prohlídka Studia Beseda a výstava kostýmů a rekvizit
Divadlo
Orestés – divadelní představení
Divadlo
Módní přehlídka kostýmů
Divadlo
Speed dating aneb Rychlé rande s herci Klicperova divadla
Bez zábran
"Nočník" s Lenkou Loubalovou
Bez zábran
Hradec Králové
Hradec Králové
Sukovy sady
Aneta Kohoutová

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Sousedská slavnost na pražském předměstí
Ostatní
Hradec Králové
Hradec Králové
Tomkova
Martina Erbsová

V Hradci Králové se k ZMJ připojujeme od roku 2014. Setkání
jsme pořádali v různých částech města. Od roku 2018 organizujeme ZMJ v
historickém centru, pod hlavičkou Centra uměleckých aktivit.
Na hradeckém návrší se usídlila řada organizací, galerií,
design shopů a otevřely se nové gastropodniky. Rádi bychom při tomto sousedském
setkání ukázali, že dojít na „staráč“ a dojít sem pěšky nebo na kole, má
význam.
V roce 2021 jsme úspěšně oživili Velké náměstí, letos se
opět vrátíme do ulic Klicperovy, Tomkovy. V programu je
tradičně divadlo, hudba, kreativní dílny, bleší trh a posezení s přáteli u
dobrého jídla a pití.
 Už teď prozradíme, že se můžete těšit na divadlo, živou hudbu, kreativní dílny, bleší trh, prezentaci místních organizací a posezení (nejen) s přáteli a sousedy u dobrého jídla a pití. 
 Neváhejte se zaparkovat! Místa na to bude dost. 

Módní přehlídka Twist Slow Fashion
Ostatní
FILIPITCH a THEA / SLAM POETRY SET
Ostatní
Šťastně až po smrti / Divadlo Lůza
Pro děti
MEIVIS
Hudba
B.I.Z.O.N.I.
Divadlo
My Street Films – pásmo filmů
Film
Plackování DaHelen
Dílny
Volná hodina kresby s Lukášem Bezvodou
Dílny
Upcyklace s Pavlínou Šťastnou
Dílny
Reborn K
Dílny
Víla Eliška
Dílny
Dovázy – trochu jiné květinářství – vití věnců – vazba květin
Ostatní
PIXILACE – vytvoř svůj animovaný příběh z ulice
Dílny
KRC Sedmikráska
Ostatní
Galerie moderního umění – volný vstup
Výstava
Mooney Café&Bar
Gastro
Galerie Café Hradec Králové
Gastro
Hradec nad Moravicí
Hradec nad Moravicí
Městský park u nádraží
Markéta Beyerová

14:00 – 18:00 – zábavný program, workshopy s regionálními produkty a další atrakce, výtečná gastronomie – Máma mele kafe, Vitaminátor, Pivotéka 13, Hamburgery Matadaj a další…., štípání břidlice, flašinet, kapela …..14:00 – 18:00 – Den čisté dopravy – doprovodný program pro celou rodinu, přehlídka elektroautomobilů, elektrokol a dalších dopravních prostředků čí komunální techniky 
14:00 a 15:00 h – Áda Dudek – zábavné vystoupení nejen pro děti plné písniček, malování a hlavně humoru …..
18:00 h – Vína Lichnovských – degustační zážitkový večer s přednáškou o vínch, která byla ve sklepích a podávala se při různých příležitostech v rodině Lichnovských. Kapacita omezena, rezervace babinec@muhradec.cz  

Hrob
Hrob
Zažít Mírové náměstí jinak
Petr Stolař
Hustopeče u Brna
Hustopeče u Brna
Zažít Hustopeče jinak
Marija Wazi
Cheb
Cheb
Zažít Cheb jinak
Michaela Búci
Jablonec nad Nisou
Jablonec nad Nisou
Fügnerova
Jitka Skalická

Letos znovu oživíme Fűgnerovu ulici před sokolovnou!

Ulice bude pro automobilový provoz uzavřena, rozestavíme stoly, otevřeme stánky, vyneseme badminton a ping-pong, pozveme hudebníky i divadlo. A nad tím vším se budou vznášet Lapače snů z dílny Artyšok.

Spolek Město přátelské k dětem nám zapůjčí originální velkoformátovou stavebnici.

Zároveň bude pro veřejnost otevřená i sokolovna v rámci Dne evropského dědictví.

Loutkové divadlo
Pro děti
Město přátelské k dětem
Pro děti
Hřiště na ulici
Sport
Dýdžej po celý den
Hudba
Tanec v podání dětí ze Sokolky
Tanec
David Elis
Hudba
Workshopy pro děti
Dílny
Občerstvení
Gastro
Jeseník
Jeseník
Zažít Jeseník jinak
Sudetikus, z. s.

I letos se chystáme v rámci 2. ročníku
sousedsko-kulturního festivalu Jesnění vdechnou veřejnému prostoru lidský
rozměr. Hlavní oslava sousedských aktivit a kulinářského umění proběhne v sobotu
10. září na náměstí Svobody a uzavřené přilehlé ulici, která bude lemována stoly,
otevřenými kavárničkami a stánky se sousedskými gastro pochoutkami. Rovněž se
můžete těšit na bohatý hudební a divadelní program, lekce swingu, tvůrčí
dílničky i bláznivé sportovní aktivity.

Jodelix
Hudba
Markéta Pilátová – Bába bedla
Pro děti
DAMÚZA – Uši pro princeznu
Divadlo
Restaurant day
Gastro
URGE
Tanec
FAMU – Anipromítačka
Film
SWING HILLS – otevřená lekce swingu
Tanec
Michal Mihalčík – komentovaná prohlídka výstavy v divadle Petra Bezruče
Výstava
Smile :) výstava grafik
Výstava
Jihlava
Jihlava
Na Hliništi (už 16.9.)
Jana Nováková

Čtvrté sousedské setkání v ulici Na Hliništi na náměstíčku u sochy Panny Marie. Letos zase trochu JINAK. Sejdeme se už v pátek u jednou stolu, jednoho ohniště.

Jihlava
Jihlava
Telečská
Barbora Zemanová Brossová

Sousedské setkání na Telečské ulici 17.9.2022 od 15h..Zveme vás si spolu s námi užít pár hodin na ulici bez provozu, poznat sousedy z ulice a lokality a potěšit se uměním a dovednostmi lidí kolem nás. Sousedská slavnost je o překování bariér a překážek v prostoru, ale především mezi lidmi navzájem.Jaké si to uděláme, takové to budeme mít .Ze sousedů budete moci potkat:Silvii Čermákovou a její Pajerské koláčeMartinu Chlupáčkovou, která zajistí uzavřené ohniště pro opékání špekáčků a posezeníBára Zemanová a Royal Rangers z 33.přední hlídky zajistí Pingpongový turnaj a opičí dráhu pro dětia na hudební doprovod,  o který se postarají  pánové Tomáš Koutný a další. M. Jiří Jakeš a Vladimír Holeš z Filharmonie Gustava Mahlera možná překvapivě v jiném světle. Pokud máte čas a chuť se vzájemně lépe poznat, budeme se na váš těšit. Vemte buchtu. míč, staré fotky, karty, vaše obrazy, cokoli a nebo nic a přijďte. Společné odpoledne bychom chtěli zakončit šipkovanou na ke křížku.Pokud byste se chtěli, jakkoliv zapojit, neváhejte nás kontaktovat.Zevrubný program zveřejníme dle počasí pár dnů předem. Těšíme se na vás.

Jihlava
Jihlava
Skrze město
Yvette Vašourková

Jihlava – Vize pro ulici Jana Masaryka
SKRZE MĚSTO
výstava – průzkum – soutěž
Představujeme kvalitní veřejná prostranství a mapujeme
názory obyvatel.
Výstavní a průzkumný projekt Skrze město je zaměřen na
současné tendence městské mobility.
Představte si, jak by mohly vypadat vybraná místa v Jihlavě, pokud bychom
chtěli následovat dnešní trendy v městské dopravě.
Chtěli byste víc místa pro pěší a cyklisty?
Zajímá nás váš názor! Zapojte se do průzkumu! Vyplnění dotazníku Vám nezabere více než 5 minut. Odměníme Vás kreditem 50 Kč na jízdu s nextbike.
www.skrzemesto.cz
Projekt startuje  v rámci Zažít město jinak.
Lokalita: Masarykovo náměstí , Jihlava 
Organizátor : CCEA – Centre for Central European
Architecture a Nadace Tipsport

Představení projektu SKRZE MĚSTO
Výstava
Kanice
Kanice
Kanice
Hana Rakšány

Letošní program pro vás právě připravujeme. Akce se uskuteční 17. 9. 2022

Kdyně
Kdyně
Zažít Kdyni jinak
Jana Podskalská
Krhanice
Krhanice
Krhanice
Hana Strnadová

Druhé sousedské slavnosti v Krhanicích. Na jedno odpoledne proměníme náves, tentokrát u křížku, v příjemnější místo pro život. Potkáme se zde u společné kávy a malého zákusku, v minitržišti místních produktů. Spoluvytvoříme pocitovou mapu. Pro děti budou připraveny úkoly á la re-use a udržitelnost, pobavit je přijede divadelní spolek Netopýr. V poslechu zahrají v rytmu jazzu a swingu Crazy Boys of Prague. Doneste si svůj hrneček, půllitr, talířek... Akce je totiž bezodpadová. 

Perníková chaloupka
Pro děti
Crazy Boys of Prague
Hudba
Stánky s místními produkty
Ostatní
Swap bazar
Ostatní
Swap bazar
Ostatní
Pocitová mapa
Ostatní
Kutná Hora
Kutná Hora
Po páté odpoledne v Kutné Hoře (již 1.-10.9.)
Ewa Zembok

Po páté odpoledne je participativní projekt, ve kterém se obyvatelé Kutné Hory dělí o to, jak tráví svůj volný čas. Od 1. do 10. září se denně v bývalém obuvnictví otevírá dočasný prostor pro komunitní aktivity. Zde místní obyvatelé sdílí své koníčky prostřednictvím čtení knih, tvorby herbáře, hraní stolního fotbalu, koncertů, workshopů a lekcí tance. Po páté odpoledne reaguje na úpadek veřejného života v centru města, otevírá hranice mezi soukromým a veřejným. Projekt realizuje CCPA, Rekultur a Divadelní festival Kutná Hora. Prostor bude otevřený denně od 17 hodin na adrese Tylova 508/4, Kutná Hora - Vnitřní město.

Kutná Hora
Kutná Hora
Dačického náměstí
Tereza Pavelková

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Kutná Hora
Kutná Hora
Vladislavova ulice
Lenka Najjar

Letošní sousedské slavnosti Zažít město jinak v Kutné Hoře se přesouvají z Dačického náměstí do Vladislavovy ulice. Přijďte s námi oživit tuto část Kutné Hory.Užijte si s námi společný brunch, vystoupení dětí z MŠ Pohádka a ZUŠ, koncerty místních hudebníků a rozličné workshopy. Den zakončíme společným zpíváním u ohně a opékáním buřtů.

Kyjov
Kyjov
Kyjov
Hana Bednaříková

Již pátý ročník našeho Zažít „Kyjov“ jinak nabízí bohatý program pro celou rodinu. Budeme si hrát, poslouchat dobrou hudbu, sportovat a někteří možná i tančit. Oživíme opět Městský park a náměstí Hrdinů, nově hřiště „u hasičky“ a vnitroblok Kollárovy ulice, kde místní obyvatelé připraví program pro děti. Uvidíte vystoupení místních kapel, sportovních klubů či žongléra. Zacvičíte si jógu nebo si vyrobíte nějakou tu kosmetickou drobnost. Na jarmarku najdete určitě i něco na památku. Nebude chybět dobré občerstvení, místní vinaři i oblíbené béleše, na které se stojí fronty. Začínáme v 10h a jedeme až do noci :-)

Litoměřice
Litoměřice
Zažít Litoměřice jinak
Antonín Kábele
Mariánské Lázně
Mariánské Lázně
Zažít tržnici jinak
Vendula Červená
Dance Studio Wanted – Taneční a pohybový program pro děti
Pro děti
Dance Studio Wanted – Základní taneční kroky pro dospělé
Tanec
Slam poetry – Asi Dejv
Ostatní
The Polar Opposites – Koncert/alternative-punk, Mariánské Lázně
Hudba
Steven's – Koncert/rock-bues, Karlovarský kraj
Hudba
Městská knihovna Mariánské Lázně – Knižní swap a tvorba rýmovaček
Ostatní
Marienbad Film Festival – Prezentace festivalu
Film
Výstava – Výtvory dětí z místních mateřských škol
Výstava
Paměť národa – Představení pobočky Karlovarského kraje
Ostatní
Přírodní kosmetika a další místní produkty
Ostatní
Polévky od srdce – Ukrajinská kuchyně
Ukrajina
Káva, domácí zákusky, víno, nealko a další občerstvení
Gastro
Pivní Skaut – Minipivovar z Chebu
Gastro
Čtení pro děti a výtvarná dílna
Pro děti
Mnichovo Hradiště
Mnichovo Hradiště
Mnichovo Hradiště (koná se už 11. 9.)
Dagmar Motlová

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Netolice
Netolice
Plácek před Městskou knihovnou
Terezie Troupová

Plácek na Starém Městě byl kdysi místem plným života. Pojďme mu znovu nalít krev do žil.
Toto místo volá po setkávání. Přijďte zažít umění, něco vytvořit, potkat staré přátele nebo navázat přátelství nová.
Pojďte ZAŽÍT NETOLICE JINAK. Těšíme se na Vás!

Sousedský oběd
Gastro
Renesance renesance
Ostatní
Špílmachr – Faust: Damúza
Divadlo
Pohodové Netolice
Hry
Netolice zpívají
Hudba
Zažít ÚKLID jinak!
Sport
Slam poetry
Divadlo
Nové Město nad Metují
Nové Město nad Metují
Zažít Nové Město nad Metují jinak
Kateřina Ptáčková
Nový Jičín
Nový Jičín
Zažít Nový Jičín jinak
Lucie Jančařiková

Pojďte poprvé ZAŽÍT NOVÝ JIČÍN JINAK!
Milí Novojičíňáci,
srdečně Vás zveme na první ročník sousedského festivalu Zažít Nový Jičín jinak, který se uskuteční v době od 13 do 18 hodin a představí park u Žerotínského zámku v úplně novém světle. 
Tímto prvním ročníkem bychom rádi započali tradici příjemného festivalu, díky kterému, podpoříme vzájemné setkávání lidí, navážeme nové kontakty, ukážeme um místních podnikavých a kreativních obyvatel a společně si užijeme příjemné rodinné odpoledne v parku a jeho okolí.

Ctíme myšlenku zero waste a rádi bychom veškerý odpad minimalizovali, proto prosíme návštěvníky, aby si donesli vlastní kelímky a talířky na občerstvení.

Domácí limonády Vitkovi
Gastro
Capoeira – workshop
Sport
Radana Nevřivová – výtvarný workshop pro děti i dospělé
Dílny
RC Provázek – aktivity pro děti
Pro děti
Denisa Křižanová – něco sladkého na zub
Gastro
Věra Lišková – meditace s následnou výtvarnou reakcí
Ostatní
Capoeira – vystoupení
Sport
Lesní klub Na mechu – rukodělná dílna pro děti
Pro děti
Circus dance studio – akrobatický workshop pro dospělé
Tanec
Stezka od pamětní desky k pamětní desce aneb po stopách významných novojičínských osobností – L. Chobotová
Ostatní
Swap rostlin a semínek
Ostatní
Sousedský výměnný stůl
Ostatní
Tereza Květoňová – ukázka bylin, hydrolátu a tvoření z nich
Ostatní
Vlasta Petrová – masáž kapky deště rain drop, hudební vysokovibrační nástroje
Ostatní
Monika a Karel Byrtusovi – hudební vystoupení
Hudba
Sluší Ti To – autorská móda
Ostatní
Y-COFFEEbike – výběrová káva a její teplé i ledové varianty, limonády, Bopcorn, balíčky kávy
Gastro
TA HAKUNA – koncert
Hudba
Zuzana Přívětivá – výstava kreseb
Výstava
Marie Žitníková – jóga
Sport
Přehlídka tradičních romských oděvů – Nzdm Bunkr a Veronika Kačová
Ostatní
Věra Lišková – meditace s následnou výtvarnou reakcí
Ostatní
Irská taneční skupina Oileán – irské tance a výuka
Tanec
Šárka Chovancová – domácí kváskový chléb s pomazánkou
Gastro
Z novojičínské černé kroniky. Po stopách tragických událostí v dějinách města. – M. Vitko
Ostatní
DIVOHRANÍ
Hudba
DIVOHRANÍ
Hudba
Kosmetické poradenství a líčení
Ostatní
FunTime Athletics Nový Jičín
Sport
Taneční klub Fokus
Tanec
Martin Chovanec
Hudba
Kapela Ballistic
Hudba
Olomouc
Olomouc
Zažít Olomouc jinak
Alžběta Kvapilová

Dolňák žije!Zažít město jinak poprvé na Dolním náměstí v Olomouci. Sousedské setkání s bohatým programem od divadla, přes házení sekerou až po slavnostní zahájení provozu Komunitní oázy. Přijďte se s námi pobavit u karaoke, ochutnat Dolní náměstí a užít si sobotní odpoledne. V programu jsme mysleli na malé i velké návštěvníky a všechny aktivity jsou přístupné zcela zdarma.
Těšíme se na vás!

Divadlo na cucky: Tři oříšky
Divadlo
Lounge bar Ataman: Dýmkový koutek
Ostatní
Ochutnejte Dolní náměstí
Gastro
Dětské knihkupectví Zlatá velryba: Předčítání pro děti
Pro děti
Den otevřených dveří v NZDM
Hry
Divadlo na cucky: Dolní jako obývák?
Ostatní
Capone Barbershop: Ukázka střihů
Ostatní
SPOLU Olomouc: Dýňové dobroty
Gastro
SPOLU Olomouc: Dílnička
Dílny
Divadlo na cucky: Prezentace nápadů nadané mládeže
Ostatní
OLOŠLAP
Sport
Czechitas: Vytvoř si animaci během pár hodin
Dílny
Bla bla bla Olomouc: Den otevřených dveří a házení sekerou
Sport
OLODVOREK: Vernisáž Vaga Art
Výstava
Slavnostní otevření Komunitní oázy
Ostatní
Skautský institut v Olomouci: 25 let časopisu Roverský kmen
Ostatní
Olomouc
Olomouc
UNCLE FERRO
Jiří Jirák

10:00 Společná jóga v Riegrovce
12:00 Společný oběd na ulici v Riegrovce
14:00 Společná siesta v Riegrovce
16:00 Koncerty v Riegrovce (open mike)
21:00 Párty v Riegrovce (Dj UNCLE FERRO)

Olomouc
Olomouc
Masarykova třída (až 25.9.)
Za krásnou Olomouc

Sousedská slavnost, která se koná v rámci Evropského týdne mobility po celé české republice: https://zazitmestojinak.cz/.
Bydlíte na Masarykově třídě, v jejím okolí, nebo jí pravidelně procházíte? Pracujete tu, podnikáte, žijete? Přijďte si užít Masaryčku po svém. Lokalita stejná jako loni – od mostu přes Bystřičku směrem k nádraží.
Přineste si stolky, židle, gauče, deky, občerstvení, hry, sportovní vybavení, stojany s plátny a barvami, fotoalba, zboží, koláče, produkty k prodeji, přátele, děti, rodinu, své mazlíčky… a pojďte si užít naši společnou sousedskou slavnost.
Napište nám na krasnaolomouc@gmail.com a my s vámi rádi budeme počítat. Obzvlášť chcete-li se zapojit do programu.
Touto akcí chceme také upozornit na možnosti proměny Masarykovy třídy s větším ohledem na chodce a cyklisty a s možností proměny tohoto městského bulváru na místo přívětivé lidem. Vzhledem k zařazení akce do Evropského týdnu mobility se budeme věnovat i rekonstrukci mostu a Masarykovy třídy, která by měla více zohledňovat udržitelnou mobilitu.
Těšíme se na vás a sledujte událost, uložte si ji do svých kalendářů.
Hlavní program
14:00–15:00 Setkání u Rejnoka s arch. Antonínem Novákem, autorem nového mostu Václava Rendera (https://www.archiweb.cz/antonin-novak)
  Pokračujeme komentovanou procházkou s arch. Vojtěchem Jemelkou nad studentskými pracemi (Fakulta architektury VUT) o potenciálu bezprostředního okolí mostu.
15:00 Oficiální zahájení, přivítání na sousedské slavnosti
15:00–19:00 Sousedský stůl: přines, ochutnej, pochval
15:00–19:00 Obchůdky, občerstvení, dětské dílny, komise místní části pro sousedy, fotokoutek s Masarykem
17:00 Vyhlášení nejlepšího pokrmu, který bude přihlášený do Soutěže O nejlepší Masarykův talíř: doneste vaše oblíbené jídlo – bábovku dle babiččina receptu, tatíčkovy nejoblíbenější řízky, salát Codůmdal…
19:00 Závěrečná, uklízení, afterparty v jednom z oblíbených barů.
Doprovodný program:
Prodejní výstava fotografií Lidé a mosty z Masaryčky – doplněná loňská výstava fotografií Petra Palarčíka. Doprovodem budou také zvětšené snímky dobových fotografií a kreseb.
Hudba – každý soused, který si přinese nástroj, a také místní kapely EvaH a Všude jinde vyprodáno.
Sportovní zóna, dílny a hry pro děti, koloběžky / badminton / stolní hry / skákací guma / malování na chodník / vyrob si svůj … Přiveďte děti na ulici, jak za našich mladých let. O program se postará Aleš Pátek z místního DDM, a také spolek Studium Artium.
Ukliďme Masaryčku – v rámci Ukliďme Česko budeme společně uklízet i okolí Masaryčky už v pátek 16. 9. 2022 od 14 do 17 hodin, přihlaste se zde: https://www.uklidmecesko.cz/event/34852.
Obchůdky a občerstvení – drobné občerstvení, pivo lokálních pivovarů a minipivovarů, domácí limonády a další i nejedlé radosti.
Komunitní výměna knih a oblečení = SWAP – přines, co pěkného už nepoužíváš, nečteš; odnes si, co se ti hodí.
Šála pro tatíčka – Milovníci pletení se mohou zapojit do pletení šály pro tatíčka. Svůj úsek o šířce 20 cm v oblíbených barvách doneste na akci, spojíme v jednu teplou šálu kterou tatíčkovi kolem krku přivineme. 
Jak si tady žijeme, co si přejeme? Setkejte se se členy Komise městské části 14 – Nové Hodolany, která je letošním spoluorganizátorem akce. Sousedé mohou přijít se svými nápady na zlepšení a dalšími připomínkami týkajícími se bydlení i podnikání v Nových Hodolanech.
Fotokoutek – Vyfoť se v obýváku na Masaryčce. Použij #Masarycka2022
Chcete na akci přispět svým nápadem či programem? Chcete zpropagovat svůj podnik na Maaryčce či v blízkém okolí? Budete mít výjimečně otevřeno, či vyjdete se svým nápadem na ulici? My (vy) všichni utváříme sousedskou slavnost. Kontaktujte nás na 734 524 698 (Barbora Boráková). Sledujte událost na Facebooku https://bit.ly/masarycka2022.
Akce je spolupořádána místními sousedy, Komisí městské části 14 Olomouc – Nové Hodolany, spolkem Za krásnou Olomouc.
Děkujeme za podporu grantu sousedských slavností společnosti Kaufland ČR a Nadaci VIA. 

Ostrava
Ostrava
Smetanovo náměstí
Barbora Brusová

17.9. od 13:00 budeme sousedsky slavit na Smetanově náměstí a přilehlých ulicích v Ostravě. Přijďte si s námi užít prostor jinak, bez aut s ulicemi plnými jídla, hudby, kreativity a inspirace.

Zažít Ostravu jinak 2022
Ostatní
Plzeň
Plzeň
Plácek před ZŠ Schwarzova
Zuzana Zbořilová

Před školou za školou nikdo nesmí stát, nebo nebudem hrát!
Máte oko umělce? A tělo sportovce? Jste mistr na stopování jako Vinnetou? Nebo se chcete jen tak sejít a poznat lidi z okolí a zakousnout u toho něco dobrého? Přijďte, nudit se nebudeme. Těšíme se na vás v sobotu 17. 9. od 14 do 18 hodin.

Co pro vás chystáme:
– kreativní workshopy
– deskovky s Kavenu,
– stopovačka,
– kreslení na chodník,
– dobročinný obchůdek,
– domácí občerstvení a grilování,
– a další. 

Počátky
Počátky
Skautský dvůr (už 13.8.)
Michaela Kešnerová
Prachatice
Prachatice
Poštovní (koná se už 21. 8.)
Barbora Koritenská

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Příbor
Příbor
Zažít Příbor jinak (už 16. 9.)
Kateřina Klímková

V pátek 16.9.2022 bude v Dukelské ulici v Příboře pořádně rušno! Sousedskou slavnost Zažít Příbor jinak premiérově pořádá svobodná demokratická škola Gaudi. Společně s vámi oživíme Dukelskou ulici a přilehlá prostranství. Budeme tančit, zpívat, hrát a tvořit. Těšit se můžete na dobrou kávu, občerstvení, swap oblečení, street art, bubliny, filmovou projekci, živá zvířátka a mnoho dalšího. Pojďme si společně užít krásný den a navzájem se lépe poznat. Děti z Gaudi to umí rozjet! 

Hudba a tanec
Hudba
Káva
Gastro
Občerstvení z bezobalového obchodu VIKTORINA LOCA
Gastro
Swap oblečení
Ostatní
Filmová projekce
Film
Občerstvení a pití
Gastro
Street art
Dílny
Bubliny a žonglování
Pro děti
Rosice
Rosice
Zažít Rosice jinak
Martina Jencková
Roudnice nad Labem
Roudnice nad Labem
Očkova
Richard Červený

Zažijeme si Roudnici opět trochu jinak, tentokrát na zámku a jeho okolí.

Připraveno pro vás bude dobré jídlo, pití, sportovní zóna, prohlídky zámku, vystoupení místních škol a spolků, hudba, workshopy různého druhu, soutěž o nejlepší domácí chléb a plno dalších aktivit.

Těšíme se na vás!

Živá hudba od 13:00
Hudba
Zóna klidu "Chillax" od 13:00
Ostatní
Bazárek s oblečením
Ostatní
Soutěž o nejlepší domácí chléb a výměna kvásku
Ostatní
Gastro
Gastro
Sportovní zóna
Sport
Dopolední stage
Tanec
Workshopy
Dílny
Stánky
Ostatní
Vzpomínky – dechová kapela Pozdní sběr
Hudba
Rudná Dušníky
Rudná Dušníky
Zažít Rudnou jinak
Ivana Pokorná

Zažijte s námi Rudnou jinak! Rozhodli jsme se letos uspořádat první ročník sousedských slavností v ulici Svatopluka Čecha v Dušníkách. Přijďte se 17. září pobavit, posedět, poznat se s dalšími Rudeňáky. Nebude chybět divadlo pro děti, stopovací hra, rukodělné dílničky, živá i reprodukovaná hudba, SWAP zahradnických výpěstků a knih, rudenský pivovar, sousedské dobroty a další občerstvení. 

Společné hraní/večerní jam session
Hudba
Žumpa: Vitamínová pohádka
Divadlo
SWAP rostlin a výpěstků ze zahrádek
Dílny
Knižní samoobsluha
Ostatní
Stánky s občerstvením
Gastro
Stopovačka pro děti
Pro děti
Živá hudba
Hudba
Bylinková dílna
Dílny
Rudenský špendlík
Ostatní
Vyrábění se Skauty
Pro děti
Povídání o Kostele sv. Jiří na Homoli
Ostatní
Rýmařov
Rýmařov
Zažít Rýmařov jinak
Dagmar Oláhová
Sázava
Sázava
Zažít Sázavu jinak
Dagmar Petrovicka

Ahoj Sázavo!
Přijďte si na náměstí V+W posedět, popovídat, tvořit, jíst, pít, zpívat, cvičit, tancovat a zažít město jinak!
9:00–11:00 Bleší trh pod javory 
13:00–18:00 Zažít město jinak *Sázava
akustická hudba
dětský animační program
příjemné posezení s místními u slavnostní tabule
ochutnávky sousedského jídla a pití
procházky s lamou nebo na koni

Bleší trh *Woskovky
Ostatní
Zažít město jinak *Sázava
Bez zábran
Soběslav
Soběslav
park Promenáda (koná se už 11. 9.)
Radovan Žák

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Svitavy
Svitavy
Nadační dům Josefa Plívy (už 10. 9.)
Markéta Houserová

Zažijte svoje město
jinak! Svitavy

 

 

18. 9. 2021 od
od 13hodin na náměstí.

 

 

Po dlouhém období,
kdy jsme se nemohli setkávat doma, v restauracích ani během kulturních
událostí, můžeme konečně pobýt spolu! Kde jinde, než na místě, které je nás
všech – na ulici.

 

 

Abychom si
připomněli, jak je tento prostor důležitý, abychom si uvědomili, že nejlépe nám
v něm je, když ho sdílíme a společně se o něj staráme, připojujeme se
k celorepublikové akci Zažít město jinak (dále jen ZMJ).

 

 

Třetí zářijovou
sobotu ožije horní část svitavského náměstí díky akčnosti místních spolků a
obyvatel. Přijďte si užít tu jedinečnou atmosféru pospolitosti!

 

 

Teplice
Teplice
Šanovský park (koná se už 21. 8.)
Nikola Fialová Seifrtová

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Teplice
Teplice
Hlávkova
Pavlína Mašková

Pojďte společně s námi, naposledy před zahájením rekonstrukce, oživit ruinu bývalých jeslí v Hlávkově ulici a Zažít Trnovany jinak.
Srdečně zveme sousedy z blízka i z daleka na další ročník Sousedské grilovačky u Živého domu.
K dispozici budeme mít gril, malé občerstvení, stoly, deky na sezení a několik venkovních her pro malé i velké návštěvníky. Letos jsme připravili také malý bleší trh a pro nejmenší návštěvníky jsme přichystali kreativní dílnu. Samozřejmostí je i prohlídka Živého domu a muzika.
Udělejte si v Živém domě pohodové sobotní odpoledne. Těšíme se na vás. 

Sousedská grilovačka
Bez zábran
Teplice
Teplice
Husova
Josef Berk

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
Zažít Klíši jinak
Tereza Peerová

Akci pořádáme pro všechny sousedy, přátele, známé i náhodné kolemjdoucí, pro všechny, kdo mají chuť zažít svou čtvrť jinak a oživit s námi jedno nevyužité zákoutí Klíše. Na zeleném plácku mezi ulicemi Ostrčilova a Resslova budete moci ochutnat dobroty od sousedů, poznat místní faunu a flóru, navštívit stánek Severočeské vědecké knihovny, dozvědět se něco o cyklodopravě v Ústí, swapnout rostliny nebo jen tak poklábosit s místními. Čeká vás procházka s povídáním o klíšské architektuře, dílna a divadlo pro děti, zkusíte si souhru generací a nebude chybět ani hudební doprovod. Přijďte posedět, ochutnávat, tvořit, diskutovat!
Z programu:
– sousedské pohoštění (pochlubte se svým osvědčeným receptem!)
– dílna a pohádka pro děti
– procházka za architekturou Klíše s památkářem Martinem Zubíkem
– mezigenerační hry
– Severočeská vědecká knihovna – pobočka Klíše
– Ústím na kole
– pULec a Ústečtí rodiče za klima
– Sdružení rodičů a přátel dětí MŠ U plavecké haly
– swap rostlin
- bosochození
- kožedělná dílna
Akci bude možné podpořit formou dobrovolného příspěvku. 
Slavnost se snažíme pořádat udržitelně, prosíme tedy účastníky, aby si pokud možno přinesli vlastní nádoby na pití, na místě bude jen omezené množství. Deky či jiné posezení též vítány!

Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
Zažít Atrium jinak
Nikolas Pabián

17.9. proběhne v Ústí nad Labem , v areálu Atrium akce ZAŽÍT ÚSTÍ JINAK!

Můžete se těšit , na plno hudby , v den akce budou i stánky s různým občerstvením , .
bude i zde dřevěná dílna jde si můžete s dětmi vyrobit svoji dřevěnou hračku a jako památku si ji odnést domu.

po celou dobu bude český areal hlídán Policii tak i SECURITY.
Na místě bude i záchraná služba Ústí nad Labem.

PLNO SKVĚLÝCH UMĚLCŮ

Budou i zde stánky s občerstvením
Atrakce pro děti

Připravujeme nabitý program po celý den.

Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
Zažít Alešovku jinak
Zuzana Loziaková
Úštěk
Úštěk
Zažít Úštěk jinak
František Bumbálek
Veselí nad Lužnicí
Veselí nad Lužnicí
Zažít Veselí jinak
Eva Kováčová

Veselští sousedé…

letos poprvé máme možnost zažít naše město jinak. Kdokoliv z vás se může stát tvůrcem a pomoci tak vytvořit obyčejný den o neobyčejných zážitcích.

Nemusíte být nejlepší kuchař, stačí, když vytisknete své oblíbené recepty a položíte je na lavičku, aby někdo jiný měl zítra díky vám prima oběd. Nemusíte být uznávaný literát, stačí, když dáte ke vchodu své již přečtené knihy, aby někdo jiný měl příjemné čtení ke kávě. Nemusíte se zapojit aktivně, stačí, když se zastavíte, až půjdete kolem.

Už víte, že se chcete zapojit, ale nevíte jak? Nebojte, společně to vymyslíme. Jen nám prosím o sobě dejte vědět na tento email: zazitveselijinak@gmail.com

Pojďme vyjít 17.9. bez zábran ven, protože to bude den, kdy bude patřit Blatské sídliště nám. Možná zatím ani netušíte, jací noví přátelé okolo vás bydlí.

Těšíme se na vás

Zvířátka Motátka – Tvořivá dílnička
Pro děti
Tvořivá RecyDílna pro děti
Pro děti
Soutěž o nejlepší bábovku
Gastro
Sousedský piknik
Gastro
Jóga na vzduchu
Sport
Společenství Veselských bojovníků
Divadlo
Přátelé historie Veselí nad Lužnicí a okolí
Výstava
Českomoravský modelářský svaz
Pro děti
Girls Power
Tanec
Všenory
Všenory
Zažít Všenory jinak
Linda Šilingerová

Bydlíme v krásné lokalitě poblíž Berounky. Naší obec kromě řeky obklopují lesy a krásná zákoutí, plná historie. Přesto se, zde moc nepotkáváme, nesdílíme a nepovídáme si. Chceme letos Všenory trochu oživit, pojďte do toho s námi!
Letos už po čtvrté chystáme Garage sale, který u nás v okolí nabyl obrovské oblíbenosti. Stala se z něj tradiční akce, kde sousedé otevřou své brány a neprodávají jen věci, které už nepotřebují, ale zároveň se společně poznávají. A přesně o tom by měla být i akce Zažít Všenory jinak, kterou s Garage salem chceme propojit. Oživíme místa, která dobře znáte. Z Kovárny se stane tančírna, U Louže uděláme piknikovou zónu, po vesnici budou outdoorové hry. Zároveň budeme moc rádi, když otevřete své brány i vy, naši sousedé a dáte ostatním sami možnost zažít na jeden den Všenory jinak. Můžete buď prodávat své poklady z půdy i garáže, ale stačí třeba jen napéct bábovku a pozvat kolemjdoucí sousedy na kávu a pokec.

Posezení před Coopem
Gastro
4. Garage Sale Všenory!
Ostatní
Prohlídka Arboreta s komentovanou prohlídkou od pana Mejstříka
Ostatní
LK Na stráni si připravil kuchařskou dílnu pro nejmenší a krmení školkových zvířátek.
Pro děti
U Louže pro vás připravíme piknikovou plochu a hry
Hry
Workshop akrobacie a žonglování
Pro děti
Komentovaná prohlídka „Domu Věže“
Ostatní
Prohlídka kostela sv. Václava s ochutnávkou mešního vína a oplatek
Výstava
Možnost prohlídnout si nádražní budovu zevnitř!
Výstava
Ukázka koňského póla na louce za tratí
Sport
Večer zakončíme Na kovárně tančírnou a hospodským kvízem!
Tanec
Ukázka domácího vaření piva s ochutnávkou!
Gastro
Žleby
Žleby
Zažít Žleby jinak
Zdeňka Nová

Ať už jste ze Žlebů nebo ne (ale máte to tu rádi), pojďte nesedět doma a raději s námi poznávejte svou obec a sousedy. Vyražte s námi na koncert do běžně nepřístupného kostela sv. Marka v Markovicích, dejte si s námi poobědovou kávičku a něco na zoubek od místních hospodyněk, vezměte své ratolesti na loutkové divadélko. Nestačí? Tak se s námi projděte po trase místní naučné stezky, kdy budete moci nahlédnout i tam, kam obvykle není možno vstoupit. A co takhle na závěr v sobotu večer zajít na krátké filmy nejen od místního amatérského filmaře? Líbí? Pak jste srdečně zváni. Vzeměte si svůj hrníček, talířek, deku, mámu, tátu, děti … a kopec dobré nálady. Těšíme se na vás. Zdenka, Lída a Hanka

Koncert kapely "JeToJedno" v Markovickém kostele 16.9.2022
Hudba
Poobědová kávička a divadélko pro děti "za Šumavou"
Ostatní
Pojďme se projít …
Ostatní
Večer "Na Šumavu" do kina
Film
Výstava klenotů žlebské farnosti – 16.9.2022
Výstava