Seznam lokalit zveřejníme začátkem července 2024. To bude příležitost pro všechny, kdo se chtějí připojit - nabídnout pomocnou ruku, hudební produkci, občerstvení nebo ukázku vaší tvorby nebo služby. Vyberte si lokalitu a kontaktujte přímo místního organizátora.

Chci podpořit

Chci podpořit

Sousedské slavnosti Zažít město jinak jsou nekomerční aktivitou, za kterou stojí stovky dobrovolníků. Přesto ale něco stojí. Každoročně musíme v AutoMatu jen pro Zažít město jinak sehnat více než milion korun. A to by nebylo možné bez podpory lidí jako jste vy – našich podporovatelů a podporovatelek, které slavnosti baví a kteří věří, že dobré sousedské vztahy jsou živou vodou měst. Díky vašim pravidelným i jednorázovým darům získáváme nezávislost na nevypočitatelných grantech a jistotu, že budeme schopni měnit města k lepšímu nejen během tohoto ročníku, ale i v dalších v letech.

Za jakoukoliv podporu moc a moc děkujeme! 

A k čemu přesně váš dar pomůže?

 

  • Nezdá se to, ale zorganizovat slavnost ve vaší ulici znamená měsíce příprav – zejména jednání s několika různými úředními odbory, politiky, Technickou správou komunikací i policií. Pro úřady musíte narýsovat i dopravně-technické plánky. A to vážně nechcete dělat! Aby se organizátoři a organizátorky mohli soustředit jen na produkci svého programu, celou byrokracii záborů veřejných prostranství v Praze za ně zdarma zajišťujeme my v AutoMatu. Pro všechny zájemce, kteří si chtějí zorganizovat slavnost mimo září, také aktualizujeme naše manuály “jak na to”.
  • Od května do října jsme v denodenní komunikaci s místními organizátory ze všech měst, nováčky i zkušenými. Pomáháme a radíme jim se vším od zapojení elektriky po vratné kelímky nebo objízdné trasy.
  • Vytváříme společný web včetně administračního systému pro organizátory/ky, online i tištěný program a online mapu všech lokalit, abyste je vůbec našli.
  • Slavnosti propagujeme ve všech možných médiích od lokálních zpravodajů po Českou televizi. Píšeme články, natáčíme radio a video spoty, děláme rozhovory s organizátory, abychom motivovali další.
  • Koordinátorům sousedských slavností poskytujeme propagační materiály na míru s unikátní grafikou, cílenou reklamu na webu a sociálních sítích.
  • Hledáme partnery, podáváme žádosti o granty a dotace. Ani bez této podpory by slavnosti nemohly vzniknout.
  • Zajišťujeme profesionální dokumentaci (foto a video) v lokalitách – opět pro motivaci budoucích organizátorů a organizátorek.

 


Spolek AutoMat je aktivní po celý rok. Mezi jeho další projekty patří každoroční výzva Do práce na kole, Laboratoř udržitelného urbanismu a vzdělávání žáků v oblasti udržitelné mobility. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. To vše podle motta: „Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!“ Více o aktivitách spolku AutoMat.