Chci přijít

Chci přijít

Zažít město jinak se každoročně koná třetí víkend v září. Letos se sousedé sejdou ve svých ulicích a parcích v sobotu 18. září a budou moc rádi, když je přijdete navštívit a poznat! Odložte chalupu o týden a pište si do diářů! Kde se potkáme? Koukněte na SEZNAM LOKALIT 2021, kam postupně doplňujeme konkrétní program. 

Jako návštěvníci a návštěvnice si můžete vybrat z bohatého programu po celé Praze a i v několika desítkách měst. Pomocí mapy lokalit na našem webu nebo později i tištěnému programu můžete obejít lokalit třeba několik. “Vaši” organizátoři si ale určitě nejvíc přejí, abyste se zdrželi především ve vaší “domácí” lokalitě.

A co můžete na Zažít město jinak
zažít? Jedním slovem: cokoliv. Tanec, koncerty, divadla, kurzy, dílny, přednášky, bazárky, recepty – to vše připravené vašimi sousedy. Pro výběr toho nejlepšího z programu musíte ještě chvilku počkat, ale už teď můžeme slíbit, že se zase máte na co těšit.

Pokud budete
fotit a nahrávat fotky na sítě, budeme rádi, když k označení použijete hashtag #zazitmestojinak2021 a pomůžete nám tak zvýšit povědomí o slavnostech!

Celorepublikovým koordinátorem Zažít město jinak je pražský spolek AutoMat, o jednotlivé lokality v Praze i v dalších městech se ale starají desítky místních dobrovolných organizátorů a organizátorek (nejčastěji parta přátel, místní organizace, spolky, aktivní občané apod.).

Do 16. ročníku Zažít město jinak se přihlásil rekordní počet organizátorů a organizátorek – jen v Praze 90 lokalit a další doprovodný program. Věříme, že si z mnoha desítek lokalit v Praze nebo svém městě vyberete a přijdete si užít neopakovatelný den se svými sousedy a přáteli.

Aktuální informace budeme v následujících týdnech nahrávat na stránky www.zazitmestojinak.cz. Sledujte také naše profily na Facebooku a Instagramu

Slavnosti Zažít město jinak vznikají zdola, jsou nekomerční a apolitické. Jaké si je uděláme, takové je máme – v tom tkví jejich kouzlo. Na přípravě akce pracuje tým AutoMatu a místní organizátoři několik měsíců a vy můžete Zažít město jinak kromě účasti podpořit třeba i příspěvkem. 

 

Spolek AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. To vše podle motta: „Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!“ Více o aktivitách spolku AutoMat.