Chci se zapojit

Chci se zapojit

To, jak bude vypadat naše nejbližší okolí, můžeme výrazně ovlivnit i my sami – místní obyvatelé, starousedlíci, náplava, sousedé… Zkuste to na sousedských slavnostech Zažít město jinak – jsou ideální příležitostí, jak nabídnout svou pomoc, být “aktivním” návštěvníkem nebo návštěvnicí, a zapojit se tak, jak jen vaše možnosti dovolí. Zažeňte své obavy a prostě to zkuste – sestavte si spolu s námi město, ve kterém chceme žít. A třeba zjistíte, že vás to baví nejen během jedné soboty během Zažít město jinak, ale i dlouhodobě. Díky Zažít město jinak vznikla spousta spolků a iniciativ.

Jak na to? Na stránkách Zažít město jinak si v seznamu LOKALIT 2021 najděte tu, která je vám blízká, a organizátora*ku (kontakt je vždy uvedený na dané stránce lokality) sami kontaktujte. Minimálně můžete nabídnout stoly, židle, půjčit gril, pomoci s roznosem letáků, vzít si na starost dětský bazárek nebo přinést něco dobrého k jídlu a pití. Nebo snad hrajete na nějaký nástroj? Umíte žonglovat, chodit po slack-lině nebo se se hýbat v rytmu tanga? Naučte to ostatní a buďte přímo na programu!

Letošním ročníkem s mottem “Návod k sestavení” vzdáváme hold všem aktivním občanům, spolkům a podnikům, kteří pomáhají utvářet kvalitní veřejný prostor a silné komunity. Sousedské slavnosti Zažít město jinak ve vaší ulici by se totiž bez těchto lidí, kteří věnují komunitě svůj volný čas, nemohly vůbec uskutečnit. Nenechte je v tom a nezapomeňte ocenit jejich úsilí. Zároveň ale chceme povzbudit všechny, kteří zatím váhají nebo jednoduše nevědí, jak začít. Pojďte do toho! V AutoMatu vám pomůžeme!

Věříme, že si z mnoha desítek lokalit v Praze nebo vašem městě vyberete, kde pomoci.

Aktuální informace budeme v následujících týdnech nahrávat na stránky www.zazitmestojinak.cz. Sledujte také naše profily na Facebooku a Instagramu

Zastupujete-li nějakou kulturní, vzdělávací či podobnou instituci a uvažujete o programu uvnitř vašeho prostoru nebo byste se rádi připojili k již existující lokalitě, ozvěte se přímo nám na zmj@auto-mat.cz a zkusíme něco vymyslet.

 

Update: Registrace nových lokalit do aktuálního ročníku Zažít město jinak jsou uzavřeny. Na stránce Lokality 2021 naleznete kompletní seznam přihlášených lokalit s kontakty na místní organizátory*ky. Najděte si tu, která je vám blízká, a organizátora*ku sami kontaktujte a nabídněte svou pomoc.


Spolek AutoMat je aktivní po celý rok. Mezi jeho další projekty patří každoroční výzva Do práce na kole, Laboratoř udržitelného urbanismu a vzdělávání žáků v oblasti udržitelné mobility. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. To vše podle motta: „Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!“ Více o aktivitách spolku AutoMat.