Sousedské slavnosti – sobota 16. září – 90 míst po celé republice

Lokality > Praha 2, Americká

Mapa Program
Americká

Milí sousedé,

pouliční slavnost Zažít město jinak rozproudí 16. září i Americkou. Po dvou letech se vracíme do naší milované ulice, kde se můžete těšit na spoustu dobrého jídla od lokálních podniků, hudební program, workshopy, taneční lekce, stánky s módou a designem a mnoho dalšího.

Otevřená sousedská slavnost tradičně promění celou Americkou ulici v místo plné hudby, tance, kulturních zajímavostí a kulinářských zážitků z různých koutů světa. Přidejte se i vy ;)

Program průběžně doplňujeme, již teď je ale jasné, že je na co se těšit.

V průběhu večera na třech scénách vystoupí živě mexičtí Mariachi Azteca de Praga, Lost Mezcal, skupina TiNG, která je složená z hudebníků z celého světa i z Čech, The Band of Jakey´s a mnoho dalších. U DJ pultu se vystřídá S-BisH, Cesar Chunk. Radio 1 bude mít u nás rovnou celou svojí stage na “Americkém náměstí”.

V rytmu hudby se budete moci zavlnit pod odborným vedením neziskovky Dance4Water Prague, jejíž výdělek putuje na charitativní účely WaterAid!, a nebo s taneční školou Kizomba Prague. Představení z oblasti současného tance a alternativního cirkusu předvede Paulina Bravo.

Během celé akce budou v ulici probíhat kreativní aktivity pro děti, například malování na obličej, nebo workshopy ve spolupráci s divadlem D21, kteří v rámci své prezentace budou mít den otevřených dveří a zahájí divadelní sezónu.

Americká bude rozdělená na několik zón. V první Balkan BBQ Zone organizované restaurací Olive Point a Bed Jeff´s najdete balkánské delikatesy a americké BBQ. V Meditterane Zone u kašny budete moci ochutnat výborná vína i jídla z Francie, Itálie a Španělska. Latinsko-americká část, kterou najdete u restaurace Las Adelitas vám přinese speciality z Mexika a Jižní Ameriky, jako je například Little México Prague a El Arriero Restaurante, De Lyna s tradičními venezuelskými delikatesami, Nuevo Progreso s tortillami a Akmis s exotickými pochutinami. Seznam ale stále doplňujeme, takže je opravdu na co se těšit.

MINT market zaplní designéři s originální módou, šperky a doplňky jako je ACID-DESIGNS, dobrunda – ateliér, Etnolatino, Olé made of stars, Fifle, IMH – šperky z recyklovaných PET lahví, JANE BOND special, Laboka, PunkTura.

Na 16. září letos připadá i mexický Den nezávislosti, proto na Zažít město jinak v Americké v 18h vystoupí i mexická velvyslankyně, která slavnostně provede tradiční mexický pozdrav.

To ale není vše! Program budeme stále doplňovat na našich stránkách.

Akce začíná v 11h a končí před 22h.

Těšíme se na to, jak společně s vámi zažijeme Americkou ulici jinak!

Make Americká Great Again!

Chcete se také do akce zapojit nebo chcete víc informací? Obraťte se na nás na e-mail: info@mintmarket.cz.

Program

12:00 / 16.09.
Tanec

Aztek Dancing Ceremonies

Xolotl Martinez a tanečníci zahájí Zažít město jinak v Americké aztéckým tancem!

Xolotl Martinez a tanečníci zahájí Zažít město jinak v Americké aztéckým tancem!

12:00 / 16.09.
Tanec

Taneční lekce

Skupina Dance 4Water Prague Vás naučí několik ladných pohybů, kterými zazáříte na parketu! 

Skupina Dance 4Water Prague Vás naučí několik ladných pohybů, kterými zazáříte na parketu! 

18:00 / 16.09.
Ostatní

El Grito – Proslov mexické velvyslankyně

Mexická velvyslankyně Rosaura Leonora Rueda Gutiérrez provede tradiční mexický pozdrav "El Grito", k...

Mexická velvyslankyně Rosaura Leonora Rueda Gutiérrez provede tradiční mexický pozdrav "El Grito", kterým se zahajují oslavy mexického Dne nezávislosti, který tento rok připadají na 16. září!

19:30 / 16.09.
Hudba

Lozt Mezcal

Koncert skupiny Lozt Mezcal vás roztančí, ani nebudete vědět jak!

Koncert skupiny Lozt Mezcal vás roztančí, ani nebudete vědět jak!

21:30 / 16.09.
Tanec

Closing Ceremony

Závěrečná ceremonie pod vedením Xolotl Martinez, kterou završíme celodenní sousedské slavnosti v Ame...

Závěrečná ceremonie pod vedením Xolotl Martinez, kterou završíme celodenní sousedské slavnosti v Americké.

Mapa lokality a okolí

Lokální partneři