Sousedské slavnosti – sobota 16. září – 90 míst po celé republice

Lokality > Praha 5, U Okrouhlíku

Mapa

Srdečně Vás zveme na společné setkání v ulici U Okrouhlíku. Přijďte zažít své okolí jinak – bez aut a spěchu.

Chceme jako loni vytvořit příjemný prostor pro všechny – starousedlíky, náplavy i kolemjdoucí. Máme připravený program, ale to hlavní jste vy.

Chcete strávit příjemný čas s lidmi, které znáte z okolí nebo je zatím jen potkáváte? Láká Vás ochutnat speciality ostatních na společném obědě a pak si zasportovat přímo na ulici? Zajímá Vás, jak vypadalo okolí v minulosti a jak se má měnit teď? Nebo si chcete jen chvíli odpočinout v křesle či houpací síti?

Tak to máte důvod přijít! 

Začínáme v poledne, končíme večer…

Nejsme žádné sdružení, jsme jen sousedé, kteří chtějí oživit sdílený prostor. Nechceme organizovat akci pro Vás, chceme ji dělat s Vámi.

Proto uvítáme, když se zapojíte – přijdete s nápadem, vymyslíte aktivitu, pomůžete s přípravami nebo se zapojíte „jen“ tím, že přijdete.

  • Hrajete na hudební nástroj, umíte tancovat, malovat, vyrábět, hrát divadlo, zpívat, žonglovat, opravovat kolo nebo Vás napadlo cokoli jiného? Máte chuť a čas? Právě Vás hledáme – ozvěte se nám (kontakty jsou vlevo – napište nebo rovnou zavolejte).
  • Máte doma staré rodinné fotografie, zachycující okolí (třeba jen jako pozadí rodinné akce)? Pošlete nám je naskenované pro naši výstavu.

CO NA VÁS LETOS ČEKÁ?

Ulice, která na jeden den nepatří autům, ale lidem

Příjemné místo k posezení – lavičky, křesla, houpací sítě, zóna pro lenošení, improvizované dětské hřiště MÁME STANY A PLACHTY PRO PŘÍPAD NEPOHODY!

Společný oběd – přijďte si svůj sobotní oběd vychutnat k nám na ulici, výměna mezi stolovníky možná i doporučená. přineste své kulinářské výtvory – koláče, sladkosti, slanosti a jiné úžasné pochutiny, ochutnejte speciality ostatních

Výstava fotografií – jak zachytili proměny okolí lidé, kteří tu žili nebo žijí - pomozte nám s výstavou a pošlete svoje fotky!

Povídání s odborníkem o původních usedlostech v okolí – jak to tady vypadalo před tím, než se sem převalilo město

Divadla a další kultura – nechte se překvapit :-)

Dětská pouť s úkoly a cenami – letos zajišťují skauti z Okrouhlíku

Podvečerní kino – promítat se budou Lichožrouti, tak pozor na ponožky!

Výtvarná dílna pro všechny (šikovné i dřeva) – výroba vlastních Lichožroutů z ponožek, které zůstaly osamělé

Obvyklé i neobvyklé občerstvení, smažení palačinek – náplň si sestavíte podle své chuti a invence

Tradiční, netradiční i pozapomenuté hry – skákání gumy, čára, panák, okýnka, kuličky, pétanque, vikingský kubb, koloběžky, badminton, deskovky, maxidáma. V některých se bude soutěžit, všechny si můžete po celý den zahrát jen tak.

AKCE SE KONÁ ZA KAŽDÉHO POČASÍ  – JEN NÁM MŮŽE PŘÍPADNÝ DÉŠŤ ZAMÍCHAT (LEHCE) S PROGRAMEM.

Nečekejte od nás prosím zázraky. Věříme ale, že s Vaší pomocí si sobotu společně užijeme.

Kontakt: fotky prosíme posílejte na adresu zazitokrouhlik@gmail.com, telefon na jednoho z nás je 737 544 773

Podrobný program a další dění najdete také na facebooku (https://www.facebook.com/events/1558386174205700/?fref=ts nebo zadejte Zažít U Okrouhlíku jinak)

Mapa lokality a okolí

Lokální partneři