Sousedské slavnosti – sobota 16. září – 90 míst po celé republice

Lokality > Praha 7, Jateční

Mapa

Drazí sousedé, 

letos poprvé společně probudíme naši ulici před kavárnou Centrála v Jateční 39 v souostroví náhodných setkání a příjemných překvapení. Dopřejme si hudbu, umění, sport a zábavu pro všechny generace. Startujeme v poledne, končíme v deset.

Tým z Paralelní Polis představí projekt skupiny Ztohoven. MakersLab ukáže 3D tiskárny v akci. Dostanete kousek bitcoinu a dozvíte se, čím je decentralizovaná měna významná.

Migel Tattoo Airbrush a parta z Kings Stars Studio nabídnou potisk a vyšívání motivů na trička nebo tašky a předvedou své streetartové dovednosti (graffiti, airbrush, rap, skate exhibice).

Už jste se někdy prošli fraktálem? Vašek Semerád vám dá jedinečnou příležitost v rámci audiovizuální interaktivní instalace, kterou můžete sami ovládat.

Straší vám kostlivci ve skříni? Inspirujte se čerstvými nápady při studentské módní přehlídce VOŠ oděvního návrhářství SPŠ oděvní. V kavárně Centrála váš mozek i smysl pro estetiku vyzvou na souboj optické klamy Chrise Watsona. Krásu černobílé fotografie objevíte na výstavě Nicol Soukupové.

Děti vezmou rodiče na workshop kreslení a malování Draw Planet anebo své obličeje rovnou nechají proměnit v živé plátno s pomocí Kolca Lukovye. Ti nejmenší se pak můžou kreativně vyřádit na workshopu Babiččiny korálky. Nestačí? Pořádně to roztočte s holkama z Hula-Hoop.cz, které všem zaručeně zamotají hlavu i boky. Půjde vám z toho hlava kolem, ale rovnováhu za vás bude držet klaun Shasik Uashik na své jednokolce. Za opětování úsměvu vás třeba naučí i žonglovat. 

O příjemné ozvučení naší ulice se budou starat vybraní muzikanti, kapely a DJs. Hrát si ale můžete i vy, třeba ping-pong, fotbálek a deskové hry. Den pak završí hrátky s ohněm.

Nebude chybět hromada dobrého jídla a pití od Prague Jerk Station a Centrála café.

Absolutním vrcholem Jateční bude tradiční hod obručí na krávu. Na krávu? Nechte se překvapit :)

Mapa lokality a okolí

Lokální partneři