Praha 1, Klimentská

Mapa Program
Klimentská

14.00–22.00

Přijďte s námi letos už pošesté oživit Klimentskou ulici v Petrské čtvrti, na dohled Vltavy, na hranici Starého a Nového Města. Zveme opět na muziku, přepady divadelní, sousedské dobroty, do knižní samoobsluhy, na zážitkovou dílnu a poštovní hru pro děti atd. Slavnost v Klimentské pořádá Studio Citadela spolu s Poštovním muzeem.

Program

Akce

14:00–17:00
Pro děti

Dětská dílna

Zábavnou pouliční výtvarnou dílnu připravuje každoročně Poštovní muzeum. 

14:00–17:00
Pro děti

Poštovní hra

Nepropásněte s vašimi ratolestmi naši tradiční poštovní hru. Na někollika stanovištích v okolí Studia Citadela, Poštovního muzea a kostela U Klimenta můžou děti vypátrat a splnit rozličné úkoly, odměna je pak nemine :-)

14:00–20:00
Ostatní

Knižní samoobsluha

Náš pouliční swap / samoobsluha vám poskytne na výběr knihy a knížky různých žánrů, které si můžete podle zájmu odnést.

Stejně tak uvítáme, když do společné sbírky donesete kousky, které doma nepotřebujete a jiným udělají radost! Na místě se můžete pohodlně posadit a začíst, zkrátka žádný spěch...

15:00–16:00
Hudba

Petr Bub(l)ák BIG blues MAN

Žižkovský bluesman, písničkář a kytarista Petr "BUBÁK" Bublák zahraje opět své mistrovské autorské songy - na hudební stage před Studiem Citadela.

16:00–17:00
Divadlo

POUTI BLÁZNŮ (pouliční impro)

V naší oblíbené sekci "přepadů divadlem" představí herci Bohnické divadelní společnosti ukázky z nové inscenace, inspirované mj. filosofickou esejí M. Foucaulta (Dějiny bláznovství).

Vydejte se s námi na putování evropským kulturním časoprostorem. Upozorňujeme, že tato plavba nemá přesný itinerář. ..."z lodi není úniku. Šílenec je na ní vydán řece o tisíci pažích, moži o tisíci cestách, je Poutníkem par excellence".

#bohnickadivadelni #delacita

17:00–19:00
Ulice do gala

BARVY, BARVY! Hoďme Klimentskou DO GALA

Zkusme společně na okamžik vybarvit naši ulici - na dlážděném chodníku je pro jednu mimořádnou sobotní mozaiku místa dost. Křídy k dispozici, s sebou si vemte snad jen fantazii a dobrou náladu...

19:30–20:30
Hudba

Psychadelic looping show (Prchal – Dušák)

Co se stane, když se "hudebně" potkají dirigent a sbormistr Lukáš Prchal s dokumentaristou, režisérem a příležitostným písničkářem Markem Dušákem?

To není náběj na vtip, ale záruka optimální dávky dobré muziky. Zveme všechny zvědavce a přátele na Citadelní stage!

21:00–21:30
Hudba

Malá noční glass music

Na závěr letošního programu městské pouliční slavnosti se přijďte společně s námi zaposlouchat do tónů známých klasických i populárních skladeb – v působivém ztvárnění mistra hráče na skleničky & akordeon Petra Špatiny.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři