Praha 7, Šternberkova

Mapa Program
Šternberkova

Vážení sousedé a přátelé,

    jsme rádi, že Vás můžeme opět pozvat na pouliční slavnost v ulici Štenberkova, která se bude konat v sobotu 16. září. 

Štenberkova v zimě ožívá lampiony v rámci oslav Čínského nového roku, a již po 4.té sousedskou slavností přímo na ulici.

Znáte londýnské SOHO? Na Letné máme svoje – malé – vlastní, přijďte se přesvědčit.

Zažijte atmosféru letenského SOHO, kde najdete vše co do něj patří: street foodovou japonsko-čínskou kuchyni, DJ vystoupení Little Franka, Hlinotéku Prague ceramic studio s japonským workshopem a prodejem designových keramických výrobků, blešák letenské módy, prodej japonských kimon a doplňků od Kimono klub Praha Plzeň, kurz výroby dim sum knedlíčků od šéfkuchařky bistra Teplá kačka, prezentaci oděvní značky JEDNODUŠE, starobylí čínský tradiční Lví tanec, ale také závod v nošení misek s miso polévkou na hlavě :) 

Program je našlapaný a my se na Vás všechny těšíme od 15:00 do 22:00 za každého počasí!

Program

Akce

15:00–21:00
Gastro

bistro Teplá kačka – asijský street food

Ty největší pecky street foodové asijské scény bude servírovat, kdo jiný než Teplá kačka. Dim sum knedlíčky, křupavou pekingskou kachnu, nadupané rameny, křupavoučký bůček..bezlepkáři i vegetariáni nebudou stát v koutě, máme pro ně v menu spoustu dobrého jídla…

15:00–19:00
Dílny

Hlinotéka Prague Ceramic studio – workshop japonské techniky "Kurinuki", prodej výrobků

Na ulici najdete prodejní stánek s produkty od Hlinotéky, ale i velmi zajímavý workshop japonské techniky “Kurinuki, kterou se výtvarníci naučili nedávno v Japonsku. Vyrobíte si s nimi kalíšek na omáčky, který se hodí všem příznivcům nejen asijské kuchyně. 

Jako perličku si Hlinotéka připravila set japonského nádobí – miska na ramen, tácek na dim sum knedlíčky. Chcete mít originál nádobí z bistra Teplá kačka? Nejdete ho na stánku.

15:00–19:00
Ostatní

Kimono klub Praha Plzeň – prodej a prezentace japonských kimon a doplňků

Karolína Suková z Kimono klub Praha Plzeň bude prodávat překrásná japonská kimona, ale také pásy obi, kabátky haori, šátky furošiki, vějíře, nějaké drobnosti jako ozdoby do vlasů, přívěšky a japonské ponožky. V 15:00 odstartuje naši společnou akci prezentací: „Seznámení s kimony“. To si rozhodně nenechte ujít!

15:00–19:00
Ostatní

JEDNODUŠE – čerstvý závan unisexové urban módy

Česká značka s urban unisexovou módou od Denis Netušilové představí minimalistické oblečení inspirované našimi životy ale i Vašimi příběhy. Značka která spojuje a nedělá rozdíly, vyjadřuje pocity, myšlenky, názory a cokoliv, co máte na duši – JEDNODUŠE – BEZ ROZDÍLU.

15:00–19:00
Ostatní

Bazar letenské módy

Vyprázdnili jsme naše letenské skříně, zamáčkli slzu a loučíme se s best off kousky do kterých už se nevejdeme :)

15:00–15:30
Ostatní

Prezentace "Seznámení s kimony"

Zajímá vás japonská tradiční móda, která se nosí i v současnosti? Kimona! Bude o nich vyprávět ta nejpovolanější osoba hanasaki.kaoru z Kimono klub Praha PlzeŇ

16:00–17:00
Dílny

Dim sum kurz od bistro Teplá kačka

Šéfkuchařka Lucie Bártová Vás zasvětí do tajů výroby tradičních čínských a japonských knedlíčků. Čekejte i malou ochutnávku fermentovaných výrobků jako kimchi, shoyuzuke nakládané japonské zeleniny...

17:00–17:30
Sport

Závody s miskou kimchi polévky na hlavě

Troufnete si porazit číšníka z bistro Teplá kačka, který svou popularitu v nošení ramen misek na hlavě už dávno překročil hranice letenského hoodu? 

Závod o sedmi účastnících proběhne Štenberkovou, vítězná tři místa dostanou jedlé ocenění! P. S. pláštěnky budou ..

18:00–18:30
Tanec

Lví tanec – tradiční čínský tanec

Připravte si foťáky na telefonu, bude to krása! Lví Tanec od Prague dragon boat club je tradiční forma tance v čínské kultuře. Při tomto tanci se imitují lví pohyby. Lví tanec je součástí čínské kultury po staletí a bývá prováděn při významných událostech jako jsou svatby, otvírání nového podniku, či na různých festivalech a oslavách. Lev je symbolem síly, moudrosti a štěstí a jeho úkolem je odehnat zlé síly a přitáhnout radost, dlouhověkost a úspěch.

19:00–22:00
Hudba

DJ Little Frank

Manchesterský týpek co zdomácněl na Letné, který bude hrát výborné sety z gramce, čekejte příval mixu soul, funk, disco a jazz music! Tančit se bude na ulici, na chodníku, kde Vás napadne! 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři