Praha 8, Urxova

Mapa
Urxova

Zažijte Karlín jinak – tentokrát v ulicích Urxova a Petra Slezáka!

Přidejte se a užijte si výjímečné odpoledne se svými sousedy, přáteli z Karlína!

Ani letos se nebudeme na tradiční karlínské sousedské slavnosti nudit – ulice ožijí bohatým programem a organizátorem se může stát každá a každý z vás!

Co nás už tuhle sobotu v Urxově ulici čeká?

 Hlavní stage

14:00 – Loutkář Kristián Kašpar-Oficiální s pohádkou o princezně Žermontazii, která se nechová hezky ke svému tatínkovi Králi
14:30 – DJ Gonzalez
15:15 – Módní přehlídka Naty Šaty (+Ivana Rybáková zpěv)
16:30 – Kluk z Holdingu
17:15 – Niki Waldhauserová
18:00 – metrodezert
19:00 – Vyhlášení tomboly
20:00 – Inženýr Vladimír
21:00 – Karel Havlicek

+ na pouliční improvizované stage b-boys a fly-girls z Prague Breakin School!

Hvězdný bazar pořádá dobročinnou sbírku/bazar/swap oblečení – doneste své vyřazené kousky a darujte je na dobročinné účely nebo vyměňte za jiné! Jako bonus si u stánku budete moct zapůjčit invalidní vozíček a zažít Urxovu pohledem lidí s postižením. 

Barber Mates Sikora aka Siki rozbalí svoje křeslo přímo uprostřed ulice, hned vedle stanu Ink House Tattoo & Piercing. Dorazit můžete i se svýmkolem, které vám Radim z tokyobike Praha zkusí po sezóně poštelovat. 

Pro děti připravila Renata fotbalový turnaj, Barbárek opičí dráhu a Jan Lukačevič dopilovává vědecké pokusy. Desítky dalších dětí připravují svoje stánky s prodejem knížek a hraček, které chtějí poslat dál do světa. Přímo u křižovatky najdete také několik uměleckých dílen (mimojiné linoryt a plstění) a výstavu obrazů. Po celé délce ulic budou  rozesety desítky stánků s knihami, keramikou, oblečením a spoustou dalších drobností a radostí od našich sousedů a jejich ratolestí. 

K jídlu se můžete těšit na tradiční opékání buřtů z Řeznictví Křižíkova, několik druhů polévek, pizzu, chilli omáčky, domácí bezlepkové pečivo, zmrzlinu, popcorn, romské speciality, vafle, lízátka, obří newyorské sušenky a spousty dalších dobrot, které připravili sousedi z okolí nebo místní oblíbené podniky. K pití bude dostatek piva i vína,
koktejly, limonády a světově vyhlášená karlínská káva.

Speciální díky patří místním – Hvězdný bazar, pekařství Malé divy, galerii a kavárně Urx, Etapa a Ungelt Group, kteří nás nezištně přivítali ve své ulici a pomohli nám s přípravami.  A samozřejmě všem okolním sousedům, kteří se zapojili (případně s námi budou mít v sobotu trpělivost)! 

Uf! Je toho spousta – bude to super!

Těšíme se na vás už tuhle sobotu mezi 14:00 a 22:00!

 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program