Lokality > Rudná Dušníky, Zažít Rudnou jinak

Mapa Program

Zažijte s námi Rudnou jinak! Rozhodli jsme se letos uspořádat první ročník sousedských slavností v ulici Svatopluka Čecha v Dušníkách. Přijďte se 17. září pobavit, posedět, poznat se s dalšími Rudeňáky. Nebude chybět divadlo pro děti, stopovací hra, rukodělné dílničky, živá i reprodukovaná hudba, SWAP zahradnických výpěstků a knih, rudenský pivovar, sousedské dobroty a další občerstvení. 

Program

10:30–18:00
Dílny

SWAP rostlin a výpěstků ze zahrádek

Chcete obohatit svoji zahradu o nové rostlinky a zároveň udělat dalším lidem radost? Navštivte stánek Swap rostlin, kde si můžete vyměnit rostlinky za jiné, nebo si je koupit a přispět tak na dobrou věc.

Přinést můžete rostlinky do interiéru i exteriéru, semínka i cibulky nebo i výpěstky ze zahrady, které nevyužijete. Dbejte na to, aby rostlinky byly v dobré kondici, semínka a cibulky aby byly z letošní sklizně.

Kromě výměny vás u stánku čeká:
– chilli papričková výzva
️- poznávání čajů
– hry pro děti
– bezplatné zahradní poradenství od Terezy a Nikoly z Přírodní zahrady Tao

10:30–18:00
Ostatní

Knižní samoobsluha

Hledáte, do jaké knihy byste se pustili? Přijďte si vybrat z knih, které už přečetli sousedé. Můžete knihy směnit za ty, které už u vás doma jen zabírají místo.

10:30–20:00
Gastro

Stánky s občerstvením

Budete moci ochutnat rudenské pivo Parovar. Vína od Krále vín. Dobroty z grilu od Jinobaru. Mexické chilli con carne. A na místě bude také stánek s darovaným občerstvením od sousedů a rudenských gastropodniků, jehož zakoupením podpoříte konání akce.

10:30–18:00
Dílny

Bylinková dílna

Navštivte bylinkový stánek Marušky Kozákové. Maruška nabídne přírodní oleje, bylinky, esenciální oleje, včelí vosk. Poradí, jak si tyto věci vyrobit doma. Můžete si také připravit bylinnou mast, podle vlastního výběru.

10:30–18:00
Ostatní

Rudenský špendlík

Chcete se dozvědět zajímavosti o Rudné? Zastavte se u stánku Rudenského špendlíku. Své znalosti Rudné můžete otestovat v kvízu.

10:30–18:00
Pro děti

Vyrábění se Skauty

Rudenští Skauti si pro vás a hlavně vaše děti připravili stánek s tvořením.

11:00–11:30
Divadlo

Žumpa: Vitamínová pohádka

Vezměte děti na Vitamínovou pohádku ochotnického spolku Žumpa z Nučic.

12:00–17:00
Pro děti

Stopovačka pro děti

Děti si mohou užít stopovací hru, která pro ně bude připravena.

13:00–18:00
Hudba

Živá hudba

Během odpoledne se můžete těšit na živou hudbu.

13:00 Luptam - country a folkové písničky v podání ostřílených muzikantů

15:00 Barcza - mladá rodinná kapela s hudebním pozadím, která si hledá vlastní cestu k muzice skrze amalgám žánrů

17:00 Feno(wo)men - rodinná kapela, která se zatím rozhoduje, jestli je projektem trvalého nebo občasného charakteru, hraje průřez bigbítovou klasikou od Petra Kalandry přes U2 po Extreme

14:00–14:45
Ostatní

Povídání o Kostele sv. Jiří na Homoli

Poutavá přednáška historika Mgr. Davida Venclíka Ph.D. na téma „Rudenský Kostel sv. Jiří na Homoli mezi dvěma bitvami a jejich druhým životem“.

18:00–20:00
Hudba

Společné hraní/večerní jam session

Večer necháváme prostor pro společné hraní muzikantů z okolí. Hrajete na hudební nástroj? Vezměte ho s sebou. Uvidíme, jak nám to dohromady půjde :-).

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program