Adamov, Adamov

Specifický název:
Kolonka
Úvod:

Opět po roce ožije Kolonka sousedskou slavností, podruhé se připojíme k celorepublikové akci Zažít město jinak. U toho nesmíte chybět, přijďte Zažít Adamov jinak!

Širší popis:

Po loňském úspěšném premiérovém pokusu se v sobotu 17. září 2022 odpoledne opět uvidíme na Kolonce u garáží na ulici Fibichova na sousedské slavnosti Zažít Adamov jinak.

Nejvíc nás, dobrovolné organizátory, potěší, pokud se v tento den potkáme a užijeme si společné odpoledne v ulicích našeho města bez aut a se sousedy, známými i (zatím) neznámými. Kdo by ale rád zašel dál a chtěl by se na organizaci jakkoliv podílet, kontaktujte nás prosím přes link níže, lokalita Adamov. Budeme se těšit na spolupráci!

Letos pro Vás chystáme amatérský, ale zato srdečný program – pro děti veselé a poučné představení Erreka Mari od Mikro-teatro s pohybovou dílnou a další kreativní dílny, kavárnu s dobrotami od sousedů, swap – výměnu oblečení a knih, letní dokumentární kino, bubnování, společné grilování.

Adamovská, Praha 4

Specifický název:
Zažít Michli Jinak 2022
Úvod:

Zažít Michli Jinak 2022

Akce se koná v ulici Adamovská  ( před ZŠ Mendíků a v Městské knihovně Pod Jezerkou)

v sobotu - 17. 9. 2022 od 12:30 do 18:00

 

Širší popis:

 Program

12:30 – 18:00 – Občerstvení Pivo / Víno / Limo / Palačinky / Parek v rohlíku – provoz veškerých stánků – reprodukovaná hudba.

12:30 – 18:00 – Michelský bazárek – zaměřený především na textil a hračky pro děti, dívky a ženy.

12:30 – 18:00 – Tombola 

12:30 – 18:00 – DÍLNY a PRO DĚTI I DOSPĚLÉ – Keramická dílna, Tetování Henou, Květinová dílna.

14:00 - Vystoupení tanečního studia BeDance

15:00 a 16:30 - Divadlo pro děti

15:30 a 17:15 Vysoupení kapely ZŠ Mendíků + Country kapely

15:45 Vystoupení divadla – Scéna Montmartre

12:30 – 18:00 Sporty - Florbal, stolní tenis

Americká (už 10. 9.), Praha 2

Specifický název:
ulice Americká a Záhřebská
Úvod:

Milí sousedé,

Americká ulice se opět promění na korzo plné hudby, divadla a skvělého jídla. Přijďte zažít v sobotu 10. září Americkou jinak! Slavnost bude probíhat v Americké a Záhřebské ulici od 10.30 do 21.30. Vstup na akci je zdarma.

Širší popis:

Potkejte se se sousedy, ochutnejte nejen mexickou tradiční kuchyni a poslechněte si koncerty na třech hudebních scénách. Součástí budou divadla, workshopy, kvízy, představení tradičních lidových tanců, ochutnávky a další aktivity pro děti a dospělé. Opět bude zajištěný zábor i v Záhřebské ulici, kde se budou prezentovat místní neziskové organizace a program zde zajistí mj. Divadlo D21 a Městská knihovna. Na MINT Marketu budete moci podpořit lokální designéry.

Tradiční slavnost La Calle Mexicana vás seznámí s mexickou kulturou od hudby přes tanec až po kulinářské speciality. Od 17.30 budeme slavit společně s delegáty z Mexické ambasády a MČ Praha 2 Mexický den nezávislosti s tradičním pozdravem El Grito.

Přijďte zažít Americkou jinak a užít si svoji čtvrť s rodinou, přáteli a sousedy!

Anenské náměstí, Praha 1

Specifický název:
Anenská 5, KC Unitaria
Úvod:

Zveme všechny sousedy, hlavně pak rodiče, děti a také seniory nejen z Prahy 1 ke společnému setkání v centru města. Na Anenském náměstí chystáme pro naše starší spoluobčany posezení v italském stylu, kde si mohou popovídat, osvěžit chuťové pohárky i mozkové závity. Rodiče s dětmi zkusíme překvapit netradičními pohledy na život v ulicích.

Širší popis:

V srdci Prahy je jen málo příležitostí pro komunitní život. Nově tuto možnost poskytujeme v KC Unitaria v Anenské ulici. V rámci sousedských slavností chceme vytvořit prostor pro zábavu a zážitky hlavně nejmladším a nejstarším generacím. Během dne s dětmi a rodiči prostřídáme tři druhy aktivit: street art pro děti (inspirativní, vtipné, šetrné umění v ulicích), permakulturu ve městě (být v centru města neznamená žít bez rostlin a drobných živočichů) a pozapomenuté hry v ulicích (že nevíte, čím vším se dokázali vaši rodiče a prarodiče na chodníku zabavit?).
Našim starším návštěvníkům zase chceme po vzoru italských měst nabídnout veřejné prostranství centra města jako místo pro klidné, a přesto živé spočinutí – zkrátka siestu. A to s drobným občerstvením formou jednohubek a míchaných nápojů.

Arbesovo náměstí, Praha 5

Specifický název:

Úvod:

Také v letošním roce oživíme Arbesovo náměstí sousedskou slavnosti Zažít město jinak. Švandovo divadlo přivítá návštěvníky dnem otevřených dveří a přímo na náměstí můžete vy i vaše děti vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit, dát si dobré jídlo a pití od místních kaváren a restaurací.Chceme všem ukázat, že Smíchov žije! Více o programu na www.smichovzije.cz

Širší popis:

Přijďte také letos potkat své sousedy na Zažít Arbes jinak! Spousta zábavy pro malé i velké. V parku na Arbesově náměstí najdete stánky Manta Diving klubu, Bricks4Kids,Albi, Logiscool, Atelier Montmartre, DDM P5, Školičku Domeček a další. Ochutnejte to nejlepší z vašeho sousedství. Najdete zde spoustu dobrot od restaurace U svatého Filipa a Jakuba, Kavárny Mezi řádky, vietnamského bistra Nhà hai hành

Co s sebou? Hodit se bude deka na posezení v trávě a přinést můžete i něco dobrého vlastní výroby

Atrium na Žižkově, Praha 3

Specifický název:
Atrium na Žižkově a ulice Čajkovského
Úvod:

Za zábavou není potřeba chodit daleko. Stavte se za námi v sobotu 17. 9. mezi 13:00 a 18:00 do Atria na Žižkově a ulici Čajkovského! 

Širší popis:

Užijte si koncerty, autorská čtení, workshopy nebo kulinářské dobroty! Potkejte se se sousedy a seznamte se s činností místních organizací. Bude se toho dít mnoho a my se na vás těšíme!

Barrandov (až 24. 9.), Praha 5

Specifický název:

Úvod:

Širší popis:

Bílovice nad Svitavou, Bílovice nad Svitavou

Specifický název:

Biskupcova / Ambrožova, Praha 3

Specifický název:
Křižovatka ulic Biskpucova a Ambrožova mezi kinem Aero a Aeroškolou
Úvod:

I letos Vás zveme na sousedské setkání Zažít město jinak do ulice Ambrožova mezi Biskupcovou a Jeseniovou. Ta ožije v sobotu 17. září nabídkou různých stánků, hudby a wokshopů. Součástí akce bude také již tradiční blešák a další živý program. Čekají Vás i speciální projekce v kině Aero.

Širší popis:

Ulice Ambrožova a Biskupcova letos opět ožívá v rámci akce Zažít město jinak. Jak ale bude vypadat bez aut a plná života? Jaké zážitky může toto zažité místo přinést? Přijďte to zjistit! Pro návštěvníky připravujeme program určený všem věkovým kategoriím. Pro děti (ale i dospělé) jsou určené výtvarné a další kreativní dílny, ale také stánky s nejrůznějšími organizacemi a občerstvením. V kině Aero Vás pak čekají také pásma filmů dětských tvůrcu z blízké Aeroškoly. K poslechu bude nejedno hudební uskupení, které si dospělé publikum může užít s hrnkem kávy či jiného nápoje a přitom si zalovit v nabídce secondhandového oblečení. Přátelské tváře a pohodová atmosféra jsou každoroční jistotou!

Bohnice – Vila Alena | ZRUŠENO, Praha 8

Specifický název:
Sklářská dílna

Bořislavka, Praha 6

Specifický název:

Braník (už 10. 9.), Praha 4

Specifický název:

Břevnov – Malý Vatikán, Praha 6

Specifický název:
Západní cíp mezi Ladronkou a Bělohorskou
Úvod:

Milé sousedky, milí sousedé, zveme vás na jubilejní 10. ročník Zažít Břevnov jinak. V sobotu 17. září oživíme v tzv. Malém Vatikánu, klidném západním cípu Břevnova mezi Ladronkou a Bělohorskou, rovnou tři náměstíčka – v ulici Řečického, u hospody U Presidentů a před café Kuzebauch. Od 14:00 se můžete těšit na bohatý program pro všechny generace.

Širší popis:

Letošní Zažít Břevnov jinak již tradičně zaštiťují komunitní centrum Nesedím, sousedím a Spolek pro Břevnov, klíčovými tvůrci programu jsou však tento rok sami obyvatelé západního Břevnova a vznikající sousedská komunita. Přijďte a představte si s námi, jaké by bylo žít v této části města bez zábran!

Společně proměníme parkoviště v dětské hřiště, neudržovanou zeleň v kulturní prostor a asfaltovou křižovatku v živé tržiště. Můžete se těšit na hry pro děti, garage sale, výstavu, workshopy, infostánky místních spolků, kapelu i stand up comedy. Budete si přitom moct pochutnat na domácích dobrotách a dát si k nim pivo z Břevnovského kláštera, který je na dohled. Autům navzdory demonstrativně překonáme dopravní tepnu Bělohorskou oddělující čtvrť od této její dominanty.

Akci podpořila Praha 6.

Břevský rybník (už 4. 9.), Hostivice

Specifický název:
Břevský rybník
Úvod:

SPOLEK HOME se již popáté připojuje k celorepublikové akci „Zažít město jinak“. Tentokrát s pozvánkou na sousedský festival Rozmarné Břve – Břve BEZ ZÁBRAN

OBČERSTVENÍ: zajištěno po celý den, pivo, limo, prosecco a další

NEZAPOMEŇTE: piknikové deky, houpací sítě …

Začátek: 10:00 – 18:00, neděle 4.9.2022

 

Širší popis:

Břve BEZ ZÁBRAN – Rozmarné Břve

Program 10 – 18hod

zahájení festivalu s kejklířem Vojtou Vrtkem

výtvarný plenér, šifrovací hra

divadlo pro děti

kapely

KIŠ Improšou – divadelně improvizační představení, při kterém herci hrají na náměty diváků

 

Doprovodný program 

kejklíř Vrtek

výtvarný plenér Romany Šímové – malování v přírodě

šifrovací hra (oddíl orientačního běhu)

projíždky na pramicích

piknik na dece či v houpací síti

fotokoutek

diskuzní fórum o minulosti a budoucnosti Břevského rybníka

 

Buštěhradská, Praha 6

Specifický název:

Centrum (už 11. 9.), Blansko

Specifický název:

Chelčického / Rokycanova, Praha 3

Specifický název:
ulice pod ikonickými žižkovskými schody
Úvod:

Letos prvně se v rámci festivalu můžete podívat do nenápadné ulice s ikonickými schody, která jinak slouží jen jako parkoviště aut. Pojďme do ní na jeden den navrátit život a kulturní ruch, jako tomu bylo v letech dávných.

Širší popis:

V průběhu festivalu vás čeká bohatý kulturní program. Těšit se můžete na hudební vystoupení, pestrou gastronomickou nabídku, stánky s řemeslnými produkty či prezentaci místních neziskovek a umělců. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti. Podrobné informace jsou k dispozici na FB události.

Čimice, Praha 8

Specifický název:
Obchodní centrum Draháň, stanoviště sobotních trhů a přilehlé travnaté plochy
Úvod:

Přijďte s námi Zažít Čimice JINAK! Minulý rok byl famózní, přijďte znovu!!

Můžete si vybrat z bohatého programu po celé Praze a my si přejeme, abyste se zdrželi doma v ČIMICÍCH.

A co můžete v ČIMICÍCH zažít?: tanec, koncerty, divadlo, dílny, přednášky a autorská čtení z děl čimických rodáků, soutěže, NECKYÁDU…jídlo a pití!

Širší popis:

PROGRAM

Dílny a kurzy
Tvoření z přírodnin a dílny po celé dopoledne
12.00 – Ateliér stepu nejen pro děti
Vystoupení a přednášky
studentské kapely
Fitdance
O Čimické tvrzi
Autorské čtení čimických rodáků
Divadélko pro děti – nechte se překvapit!
Sport a hry
bojovka a dobrodružná výprava na komunitní zahrádku
AKCE DNE: neckyáda, SWAP  
 
Čimické dobrůtky
Zapojte se opět do akce PCČ – PEČOU CELÉ ČIMICE!!
Vaše bábovky a koláče noste, prosím, k našemu stolku Pečou celé Čimice. Pochutnají si na nich Vaši sousedé a z výtěžku koupíme odměny pro soutěživé děti. 
V PĚNĚ: DOBROVOLNÍ HASIČI vykouzlí pěnu proti ohni i žízni 
Trhy budou tentokrát otevřené do 14.00

Cukrovarnická, Praha 6

Specifický název:
před Fyzikálním ústavem
Úvod:

Milí sousedé!
Zažijte Ořechovku jinak! 17. 9. 2022. Od 11.00 hod. do večera.

Pouliční slavnost letos potřetí v Cukrovarnické ulici (před Fyzikálním ústavem). Neváhejte a přijďte!

Fyzikální ústav AV a především lidé z Ořechovky opět oživí veřejný prostor čtvrti.

Širší popis:

Na programu je komentovaná prohlídka Fyzikálního ústavu (od 11.00 hod.), fyzikální hrátky (od 12.00 hod.), lekce jógy  (od 13.00 hod. a 17.00 hod.), výtvarné dílny a masky na obličej (od 14.00 hod. a 16.00 hod.), chemická show (od 15.00 hod. a 17.00 hod.), divadelní představení pro děti i dospělé (od 16.00 hod.), koncert (od 18.00 hod.), videomapping (od 20.00 hod.). Dále výstava fotografií, výměna knih, šachy, ping-pong a mnoho dalšího. Po celý den budou v provozu svépomocná sousedská kavárna s domácím občerstvením a kavárna Bistra Ořechovka.

Více podrobností https://www.facebook.com/events/355297143402531 nebo https://zazitmestojinak.cz/locations_/praha/praha-6/cukrovarnicka. Pokud se chcete ještě zapojit pak prosím neváhejte a pište na cukrovarnicka@seznam.cz.

Dačického náměstí, Kutná Hora

Specifický název:
Dačického náměstí & Jakubská ulice
Úvod:

Milí sousedé,

moc rádi bychom vás pozvali na 2. ročník slavnosti Zažít město jinak, která proběhne 18. září od 9.30 hodin na Dačického náměstí.

Širší popis:

Na co se můžete těšit? Čeká nás společná snídaně(můžete přispět něčím dobrým na zub), dílny pro děti i dospělé, divadlo i skvělá hudba. V neposlední řadě se můžete na Dačického náměstí potkat se svými sousedy (klidně si vezměte například svou oblíbenou stolní hru a vyzvěte vaše známé). Po celý den bude zajištěno skvělé jídlo i pití. A proč pořádáme takovou akci přímo v centru města? Chceme, aby na jeden den auta a běžný provoz ustoupil lidem a bylo možné si veřejný prostor společně užít.

Letos se navíc můžete po 17 hodině přesunout do pivovaru v Sedlci, kde nás čeká divadelní představení, koncert i posezení u ohně.

Více informací najdete na FB Hora žije nebo na www.zenarna.cz. Chtěli byste něčím přispět? Napište prosím na info@zenarna.cz.

Za celý tým Hora žije,

Tereza Pavelková

Dědina, Praha 6

Specifický název:
křižovatka/alejka
Úvod:

Již 4. ročník sousedských slavností Zažít Dědinu jinak

Přijďte na alejku pozdravit staré přátele. Nebo třeba najít přátele nové. Pozdravit spolužáka či spolužačku, které jste dlouho neviděli. Zkrátka na chvíli přestaňte dělat to, co obvykle v sobotu děláte a přijďte mezi nás – začínáme ve 14 hodin!

Širší popis:

Zažít Dědinu jinak 2022

Dědinský minifestival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu + sousedský jarmark

Program pro nejmenší:

15:00 Lev a myš, Divadlo @Nahoupackach

autorské čtení Michaela Mlíčková Jelínková a její Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy

nabídka dětských knih od místních autorek (Michaela Mlíčková Jelínková, Katarína Fiala)

dětská tržnice

ukázky dětského cvičení, projížďka na koních a mnoho dalšího 

Hudební program:

17:00 The Quarantines (libocká punková kapela)

19:00 Fernetový opar (rocková kapela)

Dolní Chabry, Praha – Dolní Chabry

Specifický název:
Dolní Chabry BEZ BARIÉR

Drahobejlova | ZRUŠENO, Praha 9

Specifický název:
Areál u kavárny Max cafe
Úvod:

O dobré jídlo a pití se postarají naši kamarádi z kavárny Max cafe. Těšit se můžete na pivo od pivovaru Kamenice, víno z vinařství Sedlák, speciální koktejlové menu sestavené přímo pro tento den a také na skvělé jídlo, které se bude připravovat přímo na grilu. 

Širší popis:

Celý den bude pro děti připravená dílna, kde si budou moci vyrobit nějaké pěkné dárky pro své nejbližší. Dále máme přislíbené i kreslení na obličej od naší skvělé sousedky. Nebudou chybět ani děti z taneční skupiny Dance life company, které se postarají o krásný umělecký zážitek. A v neposlední řadě se můžete těšit na živý koncert od skupiny Bizaree Band a skvělou muziku po celý den. Nově jsme letos pro Vás připravili i swap oblečení a kytek! Takže pokud máte doma kytky, které již nemáte kam dát a nebo něco co již nenosíte, můžete se kdykoliv během dne zastavit u našich swapových stolů a předat tyto poklady dále. A třeba zde na oplátku naleznete něco, co bude dělat radost zase Vám. Těšíme se na to, že se potkáme s Vámi, našimi sousedy, u nás v Drahobejlově ulici a užijeme si skvělý den!

Fidlovačka (už 3. 9.), Praha 4

Specifický název:
park u Divadla na Fidlovačce v Nuslích
Úvod:

Park u Divadla na Fidlovačce proměníme ve velké sousedské setkání s pozdně letní atmosférou plážovo-piknikového stylu. Velký piknik proběhne na travnaté ploše parku s dobrotami od lokálních prodejců. K dispozici budou deky a polštáře k sezení, po celou dobu bude hrát skvělý nuselský DJ TIM OTIS.

Širší popis:

Piknikování bude možné propojit s okukováním a nakupováním báječných vintage kousků na dnes už téměř legendárním blešáku NUSELSKÉ BLEŠKY a s přicházejícím večerem spustíme LETNÍ KINO!

Po celé odpoledne bude připraven program KNIHOVNY JEZERKA: divadelní představení, workshopy a bibliobus. Nastudovanou divadelní hru předvedou i frekventanti letní divadelní školy DIVADLA NA FIDLOVAČCE. Pro děti bude také připraven aktivní program ve stylu playstreet / hravá ulice, v našem případě HRAVÝ PARK: slackline, švihadla, lezení po stromech aj.

Kolem fontánky před divadlem bude vytvořena CHILL-OUT ZÓNA k osvěžení a relaxaci. A konečně – pro předem přihlášené zájemce proběhne KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA po bezprostředním okolí pod taktovkou předních nuslologů.

U toho nemůžete chybět!

Frýdlantská, Praha 8

Specifický název:
bývalé spotřební družstvo Včela
Úvod:

Nenápadná budova bývalé Včely ve Frýdlantské ulici je nedílnou součástí ceněné urbanistické kompozice Sídliště Ďáblice. V dlouho nevyužívaném objektu vznikl na podzim roku 2020 spolkový prostor úl. Ten zastřešuje několik projektů, které se zde samostatně rozvíjí a zároveň pomáhají celý objekt oživit. 

Širší popis:

Zažijte Frýdlantskou jinak! Druhý ročník sousedských slavností ve spolkovém prostoru úl opět nabídne architektonickou besedu, hudební program, divadlo i rukodělné workshopy. Přijďte se potkat a pobavit se svými sousedy, a užít si den v kulisách bývalé samoobsluhy, zásobovacího dvora či tiskařské dílny! Kolektiv úl působí v rozsáhlé budově od roku 2020 a svépomocí ji přetváří na komunitní prostor. Pokud máte i VY zájem na utužení sousedské komunity a společných aktivit v této skoro zapomenuté pražské lokalitě, přidejte se k nám! Nové tváře jsou vždy vítány! 

Fügnerova, Jablonec nad Nisou

Specifický název:
u sokolovny

Hlávkova, Teplice

Specifický název:
ruina bývalých jeslí v Trnovanech
Úvod:

Přijďte si užít třetí ročník Sousedské grilovačky k Živému domu do Hlávkovi ulice v Teplicích. Akce proběhne na zahradě Živého domu od 15 hodin a chybět nebudou ani komentované prohlídky a muzika.

Širší popis:

Celé odpoledne vám bude k dispozici rozpálený gril na vaše dobroty, které si, prosím, doneste z domova. O stoly a deky k sezení se za Vás postaráme my tak, abyste měli co největší pohodlí. Těšit se můžete na muziku, malý bleší trh a několik venkovních her pro všechny návštěvníky. Nezapomněli jsme ani na naše nejmenší a připravili jsme kreativní dílnu.

Hlubočepy, Praha 5

Specifický název:
Hlubočepská ulice, pod viaduktem

Holandská, Praha 10

Specifický název:
před Vzletem
Úvod:

Již druhým rokem ožívá Holandská ulice kulturou, kreativitou a sousedským setkáním! Pojďte do toho s námi v sobotu 17. září.

Širší popis:

Oslovili jsme naše talentované sousedy a sousedky kolem Vzletu a společně připravili letošní program Zažít město jinak Holandská! Čeká vás mimo jiné Minikino od DAFilms, za kterým se svými ratolestmi můžete zavítat přímo do Vzletu, nebo si přijďte vyrobit vlastní aktivistický plakát s Beztíží. V průběhu dne si můžete přijít vyměnit i osvědčené literární tipy a přečtené knihy s ostatními sousedy na swap knih s Městskou knihovou. Vše samozřejmě v doprovodu báječného jídla a pití, protože sousedská láska prochází žaludkem.

Holešovičky – park Hercovka, Praha 8

Specifický název:
U Hercovky, Praha 8, Holešovičky
Úvod:

Přijdtě se podívat, jak se změnil park Hercovka za poslední rok!

Sousedé pro sousedy připravili program, aktivity pro děti, jídlo a pití. A také druhý roční sousedkého fotbalového zápasu.

Seznámíme vás s výsledky plánovacíh setkání s veřejností, jejich realizací a  podíváme se také na další budoucnost parku.

Program začíná ve 14:00.

Širší popis:

Park Hercovka je místo s obrovským potenciálem.

Pojďte s námi zažít Hercovku bez zábran. Ochutnejte, co všechno jsme tady za poslední rok změnil. Sousedské experimentování se zanedbaným veřejným prostorem Hercovky je součástí dlouhodobé snahy spolku Holešovičky pro lidi a všech aktivních sousedů dát tomuto místu větší smysl. To vše za finanční podpory Nadace Via. V sobotu 17. září se na Vás budeme těšit. Navazujeme na veřejná plánovací setkání, kde jsme se shodli, jak obnovit park Hercovka tak, aby:

1) se stala bezpečným a příjemným místem pro trávení volného času všech věkových skupin

2) obsahovala prvky atraktivní pro lidi, ale zároveň se zachoval její přírodní ráz

3) umožnila prostupnost území

Horská, Praha 2

Specifický název:
Horská 4, Praha 2 - Kuželna TJ Praga
Úvod:

Milé sousedky, milí sousedé,

zveme vás na kulturně-intelektuální výšlap v rámci prvního ročníku akce Zažít Horskou jinak. Horská ulice dělá čest svému jménu, proto pevné boty s sebou. Sportovec i filozof, milé dítě i divoký penzista, každý si přijde na své! Začínáme v 12:30 a budeme se vám v okolí Kuželny TJ Praga, Horská 4 věnovat až do 21:30.

Širší popis:

Chystáme pro vás dvě pódia s kapelami různých žánrů, hudební workshop pro děti. S biology z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zjistíte, jak se žije lidem s očními vadami, ošálíte čichové buňky, geografové vás otestují kvízy a chemici? Těšte se na čáry a kouzla s molekulami! V rámci dílny Free Cinema: Letem animovaným světem budou mít velcí i malí účastníci možnost si vyzkoušet řadu animačních technik a vytvořit si vlastní film. Zkusíte si praxinoskop, zoetrop či laternu magiku. Legendární Vyšehradský jezdec vás provede místními pamětihodnostmi. Seznámíme vás s utajenou Kuželnou, kde se hrají kuželky 100 let a vy si je budete moci zahrát taky! Trenérka vás naučí základy chůze na slackline. Potisknete si tričko, pořídíte nový outfit nebo tetování. Jídla a pití bude dostatek! 

Hostivař – Kytínská, Praha 15

Specifický název:
Kytínská - Trigon - Bělinského
Úvod:

Srdečně vás zveme na báječné odpoledne.

Je to náš 1. ročník a neklade si zase tak velké cíle. Stačí nám se potkat se sousedy, společně usednout venku ke stolu, ochutnat, co kdo přinesl, popovídat si :-).
A také si společně zazpívat u táboráku – jen to již nebudou koledy :-)
A to není vše.

Širší popis:

Dále se můžete těšit na:

- Několik vystoupení taneční školy Indance a výuku tanců

- Divadlo pro děti od mateřské centra Frydolínek

- Představení projektu Vědomého rodičovství a Vědomého prostoru

- Reálná sebeobrana mistra Fu-Langa z HSCP

- Rytmizování s Hudbou pro radost a zpívání s kytarou

- doprovodný program formou stanovišť pro děti, rodiče i ostatní sousedy - překážková dráha s Heroes Gym a HSCP, herní činnosti hokejbalu s HBC Hostivař, ekohrátky s EKO-KOMem, skákací hrad, mandaly s Vědomým prostorem, hudební aktivity s Hudbou pro radost a posilování s posilovnou Chameleon.

Budeme čepovat pivo a limo, opékat na ohni si můžete jídlo, jaké si přinesete.

Těšíme se na vás. Lenka a Roman Coufalovi a tým jejich pomocníků

Hostivařská, Praha 15

Specifický název:
Cukrárna Sedmé nebe a Karolínka
Úvod:

Společnými silami jednou ročně přeměňujeme část ulice Hostivařská na místo přívětivé malým i velkým, pěším i cyklistům, místním umělcům, sportovcům i kavárenským povalečům. Hostivař zatím žádné klasické náměstí nemá, a tak i letos jste srdečně zváni zažít s námi Hostivařskou jinak a bez aut. S prima kapelami, výborným občerstvením a nápaditými workshopy.

Jste vítáni. Pěkná tradice za ta léta :-)

Širší popis:

Jestliže akci znáte a líbí se vám, přijďte zas a vezměte sousedy. Jestliže byste chtěli zažít, co na Patnáctce ještě nebylo, nebojte se a zapojte se do příprav. Na finálním program se můžete podílet i Vy :-) Spojte se s námi před FB nebo na e-mail: zazit15jinak@seznam.cz

Hrubého, Praha 8

Specifický název:
Hrubého (u Komunitního centra Hrubého)
Úvod:

Stejně jako v předchozích letech i letos ožije zelená plocha před Komunitním centrem Hrubého sousedskou slavností Zažít město jinak.

Širší popis:

Milé sousedky, milí sousedé, milá sousedčata,

v sobotu 17. září 2022 se na zelené ploše u Komunitního centra Hrubého uskuteční již tradiční sousedské slavnosti Zažít město jinak.

I tentokrát se můžete těšit na aktivity pro malé i velké a chybět nebude ani tolik oblíbený buřtotáborák. K poslechu a tanci zapěje bezkonkurenční skupina Joyful. A milovníci knih z řad dětí a rodičů si přijdou na své při výrobě záložek do knížek s Městskou knihovnou v Praze (pobočka Ládví).

Pokud byste se chtěli zapojit a přiložit ruku k dílu, navštivte www.zazitmestojinak.cz a kontaktujte nás – lokalita Praha 8 – Hrubého. Zde také najdete podrobný program akce, který budeme postupě aktualizovat.

Budeme se na vás těšit!

Hulická / Sudějovická, Praha 21 – Újezd nad Lesy

Specifický název:

Širší popis:

 

 

 

 

 

 

 

Husova, Teplice

Specifický název:

Husův park, prostranství okolo a za sokolovnou a přilehlý park, Mírové náměstí „Alejka“ (už 10.9.)

Specifický název:
Náměstí, parkoviště a parky v blízkosti Mírového náměstí

Jílovská, Praha 4

Specifický název:

Úvod:

Naše loutky opět řádí na ulici, buďte u toho s námi!

Širší popis:

Náš zvon se v září po osmé rozezní v Jílovské ulici a přivítá známé kamarády i nové tváře, které pro vás opět vytvoří další ročník živé ulice. Pohádky loutkového divadla Zvoneček doplní kamarádi z divadla Láryfáry a Říše loutek! Šermířský soubor Fuente ovejuna doveze další tajemnou pohádku. Opět nám zahraje kapela a večer zakončí krásný šanson. Sportovci si mohou zařádit pod dohledem trenérů z Floba nebo pocvičit oko na střelnici! Těšit se můžete i na dílny městské knihovny, výtvarné dílny, malování na obličej, stánky místní „dyzajnérů“, dobroty, zkrátka na vše, co dělá Jílovskou Jílovskou! Tak nezapomeňte dorazit!

Jungmannovo náměstí, Praha 1

Specifický název:
Jungmannovo náměstí
Úvod:

Letos se poprvé můžete těšit na sousedský festival „Zažít Jungmaňák jinak“, který se uskuteční pod širým nebem na malebném Jungmannově náměstí u sochy pana Jungmanna a v refektáři Kláštera františkánů. Začínáme již v 10:00 hod.

Širší popis:

Celý den se ponese pod heslem „Z lásky k lidem.“ U sochy pana Jungmanna se můžete každou půl hodinu těšit na kreativní performance taneční konzervatoře Duncan centre, v refektáři Kláštera františkánů se setkáte s odborníky Charity ČR, kteří promluví o tématech Milostivého léta, hospicové péče, pomoci do zahraničí i o historii a vzniku Charity ČR a také se budete moci vyfotit Instaxem a odnést si na památku fotku se svými blízkými. Neváhejte a přijďte spolu s námi oslavit 100 let zkušeností na vlně pomoci. Těšíme se na Vás! 

Kamenická, Praha 7

Specifický název:
Kamenická
Úvod:

Někde mezi Kárákem, Mělníkem a Prašivkou se rozléhá podlouhlá ulice jménem Kamenická.

A my jsme se se rozhodli už podruhé světlo reflektorů namířit přímo na ni, v rámci každoroční akce Zažít město jinak.

No a jelikož život na Letné je tak trochu kolotoč a občas trochu střelnice, téma nemohlo být jiné než Coney Island. 

Širší popis:

Někde mezi Kárákem, Mělníkem a Prašivkou se rozléhá podlouhlá ulice jménem Kamenická.

A my jsme se se rozhodli už podruhé světlo reflektorů namířit přímo na ni, v rámci každoroční akce Zažít město jinak.

No a jelikož život na Letné je tak trochu kolotoč a občas trochu střelnice, téma nemohlo být jiné než Coney Island. 

Co vás v rámci celodenního programu v ulici Kamenická čeká?

・Mr.HotDoG Eating Contest 2022 charitativní soutěž v pojídání párků v rohlíku na čas, která bude probíhat na hlavní stagi 

・DARK Market s českými designery 

・Hudební program

・Vymazlený drinky od Carabaru 

・Workshop zóna pro děti i dospělé 

・Zmrzlina 

・Venkovní sezení před vašimi oblíbenými Kamenickými podniky

・Jídlo všeho druhu, cukrová vata a samozřejmě no limit hotdogů 

・Skákací hrad

Kanice, Kanice

Specifický název:

Karlštejnská, Praha 5

Specifický název:
u bývalé pošty
Úvod:

Přijďte zažít Jinonice jinak! Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdyby se z ulice Karlštejnská stala pěší zóna a vy jste si mohli sednout na lavičku, pohovořit s přáteli a sousedy, pohrát si s dětmi, zkusit štěstí ve hře a k tomu si dát dobré občerstvení? Právě to všechno bude na jedno odpoledne možné, a to v sobotu 17. září 2022.

Širší popis:

Horní část Karlštejnské (u bývalé pošty) se promění v pěší zónu. Cílem akce je upozornit na narůstající dopravu v našich ulicích.

Čeká na vás ale hlavně zábava, příjemné posezení a hudba. Můžete změřit síly v šipkách, zahrát šachy nebo petanque. Místní hospůdka a vinotéka nabídne občerstvení. Pro hledače pokladů připravujeme blešák, dětský bazar a swap. Nebudou chybět ani oblíbené fotografie starých Jinonic.

Sami se můžete zapojit například přenesením zachovalého zboží a oblečení pro blešák či dětský bazar. Uvítáme zapůjčením židlí a stolků. Kontakt: zazitjinonicejinak@seznam.cz.
Věříme, že si odnesete příjemné zážitky, poznáte nové známé a získáte přehled o tom, co se v Jinonicích děje.
Vstupné je dobrovolné a slouží na pokrytí nákladů akce.
Všichni jste srdečně zváni.

Karoliny Světlé, Praha 1

Specifický název:
Komunitní centrum ŽIVOTa 90
Úvod:

Milé sousedky a milí sousedé,

už potřetí pro vás chystáme ve spolupráci s našimi seniorkami a seniory sousedskou slavnost ZAŽÍT MĚSTO JINAK v Karolině Světlé.

Tématem letošního roku zní BEZ ZÁBRAN a tak s námi přijďte bez zábran zjistit víc o stáří a stárnutí. Program jsme letos rozdělili na 3 místa a máme toho pro vás připraveno spoustu!

Širší popis:

Začínáme v 10:00 na Čapadle lekcí jógy s lektorkou Michaelou Markovou, jogamatku s sebou :-)

V ulice Betlémská proběhne opičí dráha, kde si můžete vyzkoušet, jak se starším lidem pohybuje po Praze. Vyrazit můžete na komentovanou procházku s průvodkyní, sraz na rohu Betlémské a Karoliny Světlé, v 15:00 v CZ, v 17:00 v AJ. Pro ty menší návštěvníky a návštěvnice máme připravení malování.

Na Smetanovo nábřeží proběhne hned 2x rychloworkshop břišních tanců s tanečnicemi ŽIVOTa 90 a protože naše tanečnice navštěvují i naše jazykové kurzy, nebojí se ani cizojazyčných návštěvníků a návštěvnic. Během celého dne bude na Smetanově nábřeží výstava fotografií našich klientek, která vznikla v rámci fotografického workshopu a také náš stánek.

Těšíme se na vás, my všichni ze ŽIVOTa 90!

Klimentská, Praha 1

Specifický název:
Citadela - Bulh. institut - U Klimenta
Úvod:

Milí sousedi, přátelé a kolemjdoucí,

už počtvrté pro vás chystáme sousedskou slavnost ZAŽÍT KLIMENTSKOU JINAK. Přijďte se s námi v sobotu 17. září znovu pobavit, provětrat „na vzduchu“, posedět, poklábosit a společným happeningem oživit Klimentskou ulici. 

Studio Citadela & Poštovní muzeum & Bulharský kulturní institut

Širší popis:

Klimentská (kolem kostela U Klimenta) zažije opět příznivou dávku muziky a divadla, chystáme oblíbenou poštovní hru a výtvarnou dílnu pro děti, výstavu fotografií, čtenářský koutek a knižní swap, anebo třeba festival sousedských pomazánek. Úplnou novinkou bude jóga na ulici a scénické čtění Petry Špindlerové z nové cestopisné knihy Sári a džíny. Divadelně nás probudí studenti Budilovy divadelní školy, děti de-la-cita a #bohnickadivadelni.

Víte, že slavnosti Zažít město jinak oživují veřejný prostor od roku 2006? Letošní téma je: BEZ ZÁBRAN. Máme báječnou příležitost si v našem okolí „udělat něco sami“. Užít si chvíle, kdy veřejný prostor nepatří jen pracovnímu spěchu, shonu a nezbytným přesunům. 

Zpomalit, rozhlédnout se kolem sebe, zatančit si. Město bude totiž ten den jiné…

Konšelská, Praha 8

Specifický název:
Piknik v komunitní zahradě Konšelská
Úvod:

Zažijte Horní Libeň jinak! Přijďte 17. 9. mezi 15-21 na sousedský piknik s poslechem hudby. Poznejte lidi žijící ve vašem okolí, seznamte se s ekologickým a společenským významem komunitních zahrad, a zažijte oázu klidu, kde se uprostřed rušného města zahradničí, kompostuje, odpočívá i slaví a hraje. 

Širší popis:

Za železnými vraty v ulici Konšelská se ukrývá zelený poklad, který zde před sedmi lety začala budovat skupina sousedek a sousedů. Plevelem zarostlý a nevyužitý kousek zeleně byl kolektivním úsilím přetvořen v komunitní zahradu, která v sobě mísí produkci potravin, kompostování, společné akce a oslavy, ale také přírodní biotop s pestrou skladbou živočichů, rostlin, půdních mikroorganismů a stromů, který v létě ochlazuje své okolí, a je tak důležitou součástí adaptace na změnu klimatu a boje s úbytkem biodiverzity. Přijďte si na společný piknik popovídat, poslechnou si hudbu a poznat nové lidi z vašeho sousedství. Můžete také přinést něco na zub či k pití, bioodpad do kompostu, nebo se zapojte se svou vlastní kulturní vložkou!

Košíře – kino Kavalírka, Praha 5

Specifický název:
vnitroblok Plzeňská 210, kino Kavalírka
Úvod:

Jsme spolek krutón a společnost bujón. Už téměř rok vracíme kulturu do Košíř a obnovujeme bývalé kino. Letos se přijďte kouknou na LouDivadlo, zacvičit si jógu nebo chytit balanc na slacklině. Dětem pomalujeme obličej, rodičům dáme craftové pivo! Zkusíme sousedskou hudební performaci Levý&Bojar a Sonic Noir, promítání a malé občerstvení. 

Širší popis:

Už rok vracíme kulturu do Košíř. Vracíme film na místo, které je s filmem spojeno už od roku 1933. Jsme spolek krutón a společnost bujón. Tento rok se můžete těšit na různorodý program pro děti i pro dospělé. Nabídneme Vám zázemí kina, tak naší fantastické zahrady.  Těšit se můžete na promítání v kině pro děti i dospělé. Loutkové divadlo LouDivadlo a jejich hru O Karkulce. Výtvarné dílny pro děti se Sárou nebo na jógu pod kaštany s Adélou. Mezi stromy natáhneme slacklinu a zapneme bublinkovač! K přijemnému odpoledni nám Kopka a Karhánek zprostředkují vinyl session pod kaštany. 

K večeru se pak můžete těšit na noise poetry by Sonic Noir nebo sousedskou performaci v podání Tomáše Bojara a Adama Levého. Dětem pustíme pohádku a s dospělými pak zkusíme najít Smysl Života s Monty Pythonem. 

Kostelec nad Černými lesy (koná se až 19. 9.), Kostelec nad Černými lesy

Specifický název:
park před kostelem
Úvod:

Rádi bychom prvním ročníkem započali tradici a ukázali veřejný prostor jinak, než jste zvyklí. Společně s vámi oživíme náměstí. 

Širší popis:

Zažít město jinak poprvé v našem městě. Těšit se můžete na kreativní dílničky, cvičení jógy, nebudou chybět hry pro děti, soutěž o nejlepší ovocný koláč, bazárek a mnoho dalšího. Přijďte s dětmi, rodiči, prarodiči, nebo sami, poznat se a užít si čas strávený venku.

Kostelní náměstí (už 3. 9.), Praha – Kunratice

Specifický název:
Kostelní náměstí
Úvod:

Milí sousedé, spolek Kunratice žijou vás zve na třetí ročník akce Zažít Kunratice jinak a to 3.9. Náš program bude probíhat od 13:30 na Kostelním náměstí. Malí i velcí se mohou se těšit na cirkusově-pouliční show společnosti Poprávu. K poslechu se těšte na vystoupení kapel Jakoband, Jiný metro. Akci pořádáme v partnerství s MČ Kunratice

Širší popis:

Prostřednictvím nekomerční akce Zažít město jinak chceme přispět k setkání sousedů a obohatit kulturní život v naší obci.

Od 13:30 vás na Kostelním náměstí čeká bohatý program včetně dílniček a pohybových aktivit pro vaše děti. Mohou se těšit na cirkusové vystoupení společnosti Poprávu nebo malování na obličej. Pro dospělé zde bude knižní swap, prohlídka historických kol, které ti odvážní mohou i vyzkoušet.

I letos proběhne komentovaná prohlídka přilehlého kostela a hrobky. Pro občerstvení nabídneme pivo z kunratického pivovaru, víno z místní vinárny a mnoho dalšího od vašich sousedů.  Nezapomněli jsme ani na hudební doprovod – zahrajíkapely Jakoband a Jiný metro, večer pak DJ Blue. Akci pořádáme v partnerství s MČ Kunratice.

koupaliště (koná se už 12. 9.), Řícmanice

Specifický název:

Krč (už 1. 9.), Praha 4

Specifický název:
Zažít Krč jinak

Krenovka, Praha 3

Specifický název:
Žižkovská Highline / od 11.00
Úvod:

Krenovka ožívá. Nově zrekonstruovaná budova Krenovky chystá hostinu zábavy na sobotní odpoledne pro své nové sousedy. Oheň, buřty, zábava. Workshopy pro děti, hudební a taneční představení, přednášky a hlavně, hlavně limo, pivo  a pokec se sousedy. Tanec Praha, Unijazz a Sudop Real se těší na setkání na Krenovce a okolí.

Širší popis:

Na Krenovce 17.9. chystáme zábavný i edukační program. Sobotní odpoledne naplníme hudbou, tancem, zábavou. Taneční workshop pro nejmenší, výtvarné workshopy pro všechny děti, přednáška o včelaření pro dospělé, komentovaná procházka pro všechny generace. Program se odehraje v budově i na žižkovské highline. Máme mokrou variantu, máme oheň a buřt pro každého. Přijďte se potkat, popovídat, pobavit. Krenovka ožívá. Jupí :-) 

Krhanice, Krhanice

Specifický název:
Náves u křížku
Úvod:

Jedna ulice, jedno odpoledne – společně sdílíme a vytváříme veřejný prostor. Nehledě na věk a zájmy. Náves u krámu a ulici „Na dlážděnce“ proměníme na prostor pro sousedské odpoledne. Vyrostou zde stánky s produkty místních šikovných lidí, vytáhneme jejich aktivity do ulic přímo mezi další sousedy, vytvoříme venkovní galerii a dílny pro děti.

Širší popis:

Návštěvníci mohou zažít, jak příjemná může být (nejen) jejich ulice bez hluku aut, zajímat se o veřejný prostor, o možnosti, které nám bydlení na vesnici poskytuje, a to i mimo hranice jednotlivých pozemků. V Krhanicích žije spousta šikovných lidí, kteří mají ostatním co nabídnout, a jejich potenciál chceme ukázat. Lidé se mohou v jedno odpoledne potkat na známé ulici v centru obce, mohou sdílet myšlenky a nápady, nebo jen vlastní výrobky, poznat své sousedy a jejich um. Jak praví staré přísloví: Lidé jsou tam, kde jsou lidé.

Sousedské odpoledne v centru obce je i skvělou příležitostí pro to, aby se obec dozvěděla, jakou si ji její obyvatelé přejí mít.

Křížová (až 24. 9.), Děčín

Specifický název:

Křovinovo náměstí (už 10 .9.), Praha 20 – Horní Počernice

Specifický název:
V podzámčí u rybníčku
Úvod:

Milí sousedé, pojďme se více poznat a zažít bájo odpoledne! Žijeme v lokalitě, která je královnou Počernic. Je škoda nevyužívat ji na maximum. V sobotu 10.9. chystáme v podzámčí akci, kde bude možnost se seznámit, pobavit, relaxovat a to v rámci akce Zažít Křoviňák (město) jinak.

Širší popis:

Chystáme barevný program, zavzpomínáme, jaké to tu bylo dříve (třeba před 100 lety!). Také chceme představit plány, které na tomto místě chystáme (uuu, to by vás mohlo zajímat!). No, ale důležité je – přidejte se do organizace také! Jaký si den uděláme, takový bude :-). Na podiu bude mimo jiné také otevřený prostor, kde můžete druhým říct, kdo jste. Třeba i písní, básní, scénkou… Můžete přinést svou nejlepší pomazánku, oblečení na bazar, hudební nástroj… Je to na vás. Jen prosím napište, abychom věděli, s čím můžeme počítat. Nezapomeňte si vzít deky a foťáky. Bude to totiž prostě parádní!

Kyjov, Kyjov

Specifický název:

Lovosická, Praha 9

Specifický název:
před pekárnou Pec nám spadla

Masarykova třída (až 25.9.), Olomouc

Specifický název:
Masarykova třída - Zeyerova ul.

Masarykovo náměstí, Jílové u Prahy

Specifický název:

Masarykovo náměstí, Letovice

Specifický název:

Městský park u nádraží, Hradec nad Moravicí

Specifický název:

Mexická / Bulharská, Praha 10

Specifický název:
BULMEX - roh Mexické a Bulharské ulice, Vršovice
Úvod:

Opět se můžete těšit na sousedský festival „Zažít bulmex jinak“, který se uskuteční pod širým nebem v malebném parčíku na rohu ulic Mexická a Bulharská ve Vršovicích. Startujeme v 10:00

Širší popis:

Na programu „Zažít bulmex jinak“ bude kvalitní hudba v podání Jiřího Miloty a Hudby bez hranic a sousedé kapela Promile. Nebudou chybět workshopy pro děti i dospělé. Připravený bude malířský koutek pro nejmenší, stolní fotbálek, slackline a bazárek. Nově se můžete těšit i na čajový pop-up. 

O dobré pití a jídlo se nám postarají sousední podniky.

Mikovice – Budečská stezka, Kralupy nad Vltavou

Specifický název:

Mírové náměstí, Schrollův park, nádvoří Benediktinského kláštera, Broumov

Specifický název:

Mnichovo Hradiště (koná se už 11. 9.), Mnichovo Hradiště

Specifický název:

Modřanský Prior (až 24.9.), Praha 12

Specifický název:
Prosklené foyer u eskalátorů a přilehlý podchod
Úvod:

V rámci sousedských akcí „Zažít město jinak“ proběhne v Modřanech 24.9.2021 od 14:00 u Prioru a v Prioru akce

„Zažít Prior jinak“

Širší popis:

Prohlídky budovy (15:30, 16:30), jejíž součástí bude návštěva střechy a technického zázemí Prioru.

Průjezd přízemím budovy pro děti na vlastních vozítkách.  Sousedské občerstvení a hry pro děti.

Výstava o Prioru „Modřanský PRIOR, brutálně krásný“.

most u městské knihovny, Krnov

Specifický název:

Mostecká, Praha 1

Specifický název:
na dvorku za McDonaldem
Úvod:

Malostranská pohoda na neuveřitelně krásném skrytém dvoře – Mostecká 21 se zase promění v místo klidu, setkání

s kamarády a sousedy, cachtání ve fontáně, dětským koutkem, letním kinem, jídlem, pitím.

Širší popis:

O CO NÁM JDE?

Malá Strana je normální čtvrť, žádná past pro turisty. Když se nenecháte odradit trdelníky a obchody s předraženými bonbóny, tak objevíte krásnou čtvrť, kde místňáci žijí v rytmu malé vesnice. 

Přijďte to objevit 17. září na dvorek Mostecké 21.

Budou zpívat sbory, kapely, bude výstava, skautské workshopy, jídlo, místní pivo (!), pití a promítání!

Na Bělidle, Praha 5

Specifický název:

Úvod:

Dům v ulici Na Bělidle 34 vždy sloužil vzdělávání, v pol. 19. stol. zde sídlila první česká obecná škola, teď to štěstí máme my – obecně prospěšná společnost Elpida, která právě slaví 20. narozeniny. V sobotu 17. 9. otevřeme dveře do našeho vzdělávacího a kulturního centra pro seniory včetně zeleného vnitrobloku, kde vás bude čekat bohatý program.

Širší popis:

V 11:00 zahájíme workshop pletení s dámami z našeho projektu Ponožky od babičky a společně uvaříme sousedskou polévku.

Ve 14:30 vnitroblok ovládne vzdělávací jarmark, kde se zábavnou formou seznámíte s nabídkou kurzů.

Od 15:00 bude na programu tvůrčí dílna, exkurze po budově nebo ukázková lekce swingu.

V průběhu odpoledne se budete moci seznámit se službami Linky seniorů, zúčastnit se vernisáží výstav nebo dvou koncertů pěveckého sboru Elpida, který vystoupí v doprovodu muzikanta Václava Havelky.

Po 17:00 si připijeme a oslavíme 20. narozeniny Elpidy.

Večer si společně zazpíváme u ohně.

Celý den si můžete zpříjemnit občerstvením, návštěvou některé z našich výstav a na památku si odnést obrázek z našeho fotokoutku.

Podrobný a aktualizovaný program najdete na našich sociálních sítích.

Na Břevnovské pláni, Praha 6

Specifický název:
Na břevnovské pláni 151/28
Úvod:

První vlaštovka je zatím ojedinělým projektem – jde o první komunitně vlastněný družstevní dům v českém prostředí. Zažít město jinak je také jednou z prvních akcí, které v něm pořádáme.

Širší popis:

Náš dům má po rekonstrukci sloužit jak k bydlení, tak jako veřejný kulturní a komunitní prostor. Cesta skrz opravy bude ještě dlouhá, festival Zažít město jinak je ale o oslavách venku a na ulici. Chceme se seznámit, sousedsky pobýt a společně alespoň na jedno odpoledne oživit příjemné zákoutí Břevnova. Kromě sousedského seznamování můžete se těšit na jazykové minikurzy, blešák, program pro děti či přednášku o komunitním bydlení. Všechno to od 13 do 18 hod. Stavte se u nás!

Na Farkáně, Praha 5

Specifický název:
hřiště pod svahem u Peroutkovy ulice
Úvod:

Zveme všechny sousedy zblízka i zdáli, sejdeme se na Farkáni!

Pojďte ji s námi Zažít jinak a vytvořit společně pravou sousedskou atmosféru.
Přijďte potkat sousedy dlouho neviděné nebo zatím nepoznané. Společně se zasmát, popovídat si, něco zakousnout, něco vyměnit, něco se dozvědět, něco nového si vyzkoušet. Hřiště u Peroutkovy znovu ožije!

Širší popis:

Farkáň sousedskými slavnostmi ožívá pravidelně.

A letos ji, po loňské odmlce, chceme zase Zažít jinak a společně si užít parádní sousedský půlden!

Těšit se můžete na autentické sousedské pohoštění. Nebude chybět místní legenda, řezník Koubek.
Premiéru budou mít knižní směnárna a zahradní bazar. Ladíme pro vás Televizi Fň, povídání o čmelácích, sportovní program, hry pro děti a další radostné vyžití.
Zůstaňte na příjmu a sledujte nástěnku u zastávky Farkáň a facebookovou skupinu Sousedé na Farkáně.

Na Hliništi (už 16.9.), Jihlava

Specifický název:

Na Nivách, Praha 4

Specifický název:
Náměstí ve střední části ulice
Úvod:

Náš spolek NaNiváci pořádá Zažít město letos už potřetí. Snažíme se rozvíjet sousedskou komunitu a zájem o naše nejbližší okolí a veřejný prostor.

Širší popis:

Rádi bychom všechny sousedy pozvali ke společně strávenému odpoledni! 

Užít si společně v průběhu dne budeme moci hry pro dospělé i děti, hudbu, divadlo, tvoření a workshopy. A nebude scházet i něco málo dobrého k pití a jídlu. Večer nás bude čekat promítání a vyhlášení tomboly.

Na Slupi, Praha 2

Specifický název:

Nad Královskou oborou, Praha 7

Specifický název:

Nadační dům Josefa Plívy (už 10. 9.), Svitavy

Specifický název:
Prostor před Nadací Josefa Plívy a před ZŠ

Náměstí před Klicperovým divadlem, Hradec Králové

Specifický název:

Náměstí Svobody, Volyně

Specifický název:

Náměstí TGM (až 24.9.), Chotěboř

Specifický název:
náměstí TGM
Úvod:

Přinesme do centra města trochu vzruchu!

Od 13:00 až do noci bude na náměstí živo:

Trh lokálních prodejců, koncerty, diskuse o veřejném prostoru města, přednášky, kejklíři, divadlo a dílničky pro děti, ohňová show, ale i možnost „otočit knihu“ či v rámci Sousedské výměny vyměnit to, co jste zavařili, napekli, vypěstovali…

Širší popis:

Pořádá Dobrá společnost ve spolupráci s městem Chotěboř a CEKUSem

Podrobnosti a aktuální info k programu na www.dobraspolecnost.org a na FB.

Náměstíčko na ulici K Lánu, Praha 6

Specifický název:
Křížení ulic Kladenská a K Lánu
Úvod:

Poznejte své sousedy, jejich dovednosti i zdejší okolí! Již třetím rokem pořádáme sousedskou slavnost pro všechny věkové generace – děti, rodiče, prarodiče i všechny ostatní. Zažijte neobvyklý den plný radosti, poznání i dobrot v naší čtvrti.

Širší popis:

Oslovili jsme sousedy, místní podniky a všechna zajímavá místa, která tu máme. Výsledkem je celodenní program pro všechny. Dopoledne bude patřit poznávání okolí a bojovce pro celou rodinu. Odpoledne zaplníme náměstíčko na ulici K Lánu, kde se můžete těšit na tvoření, kulturu i sportovní aktivity. Budete si moci vyrobit Bosochotky, swapnout oblečení a zasadit květiny, pochutnat si na sousedských koláčích i výběrové kávě od KafeKoláč, vyrobit si placku, vyfouknout obří bublinu, zaskákat si gumu, seznámit se se sousedy a mnoho dalšího. Podvečer bude patřit hudbě, která zaplní i další místa v našem okolí.

Kompletní program najdete na www.zazitlanjinak.cz nebo na www.facebook.com/zazitlanjinak

Náměstíčko V Středu, Praha 6

Specifický název:
Náměstíčko u restaurace Kaštan
Úvod:

Sousedská slavnost pro Vokovice a jejich přátele. V sobotu 17. 9. zveme vokovické, veleslavínské a všechny přátele a příznivce na jedinečnou vokovickou street party.
Přijďte na sousedské s tancem, hudbou a zábavou pro děti a dospělé! Přijďte Zažít Voko jinak! Sejdeme se 17. září na náměstíčku, ulice V Středu!

Širší popis:

Program:

Sousedský výměnný bazar a bleší trh
Vaše staré, nepotřebné věci mohou přinést sousedům a dalším návštěvníkům nečekanou radost.

Výstava na plotě
Zajímavé čtení a fotky Veleslavína, Vokovic a jejich zajímavá historie

Výtvarný happening s Tomášem Zachem

Pro děti: výtvarná dílna, divadlo a „bojovka“ v okolí náměstíčka
Děti si budou moci vyrobit si jednoduchou ozdobu. Pohádka bude určena pro děti i dospělé. A nezapomeňte se přidat k „bojovce“!

Lekce jógy s Helčou

Novinka: Chemická show "Molekulární gastronomie"

Škola čepování piva v Restauraci Kaštan

DJ Baltazar. Jedna z legend naší DJské scény u nás na náměstíčku

Taneční lekce s Helčou
Večer nastartujeme v rytmu taneční lekce.

LIVE Music: Mirek Lacko&friends 

LIVE Music: Cizí peří

Negrelliho viadukt, Praha 8

Specifický název:
Den deskových her
Úvod:

Stavte se pod oblouky Negrelliho viaduktu (déšť nás nezastaví) a zahrajte si tradiční i moderní deskové hry netradičně pod otevřeným nebem v ulicích Karlína. S rodinou, přáteli nebo se přijďte seznámit se sousedy z okolí a vyzkoušet si stolní hry které ještě neznáte.

Širší popis:

Stavte se pod oblouky Negrelliho viaduktu (déšť nás nezastaví) a zahrajte si tradiční i moderní deskové hry netradičně pod otevřeným nebem v ulicích Karlína. S rodinou, přáteli nebo se přijďte seznámit se sousedy z okolí a vyzkoušet si stolní hry které ještě neznáte. Budou vás čekat třeba výbušní jednorožci, trpaslíci v ponorce a další neodolatelné společenské hry vhodné pro všechny věkové skupiny. Kdo si hraje nenudí se!

Nová cesta, Praha 4

Specifický název:

Nové Butovice – náměstí pod Trifotem, Praha 13

Specifický název:
Náměstí pod Trifotem
Úvod:

Zažít Butovice jinak – již popáté!

Jsme parta sousedů žijících v Nových Butovicích. Protože to tu máme rádi, rozhodli jsme se přidat k iniciativě Zažít město jinak. V sobotu 17.9.2022 od 10:00 do 19:00 se bude na náměstíčku pod Trifotem konat naše sousedská slavnost. Naše snažení dlouhodobě podporuje mimo jiné i radnice městské části Praha 13.

Širší popis:

O co nám jde? Pojďme se jedno zářijové sobotní odpoledne setkat společně se svými sousedy, přáteli Nových Butovic, přáteli přátel Nových Butovic a dalšími , poznat se, popovídat, poslechnout hudbu, zahrát hry a taky něco dobrého sníst! Program stále ladíme a budeme doplňovat, ale už teď se můžete těšit např. na hudební vystoupení, divadlo, akrobacii, spoustu tance, her a smíchu :-)Jsou to sousedské slavnosti, a tak uvítáme, pokud i vy sami něco upečete či připravíte a přijdete se podělit s ostatními !

Těšíme se na vás! Vaši sousedé Andrea a Aleš

Novovysočanská, Praha 9

Specifický název:
Novovysočanská - Park za Holandským domem
Úvod:

Přijďte si zpříjemnit sobotu do parku za Holandským domem v Nových Vysočanech!

Sousedskou slavnost v Nových Vysočanech zahájíme společným brunchem u velkého stolu v 11. 30hod.  Přijďte posedět společně se svými sousedy a přáteli. Přineste ostatním ochutnat něco dobrého z vaší kuchyně! 

Širší popis:

Nebudou chybět stanoviště s dětským programem, včetně hledání skryté historie a pokladů, komentované prohlídky atraktivních míst, soutěže v pečení místních dobrot z ovoce, ochutnávky od regionálních výrobců a prodejců, malá hudební vystoupení či divadelní představení.

Kdo má zbytečně plnou skříň, doneste do parku přebytky a můžete je díky sousedskému bazárku jen tak věnovat nebo si oblečení vyměnit. Co si neodneseme domů, obdrží další potřební. 

Není-li vám lhostejné naše životní prostředí, přineste si s sebou vlastní hrníček, půllitr nebo podobnou nádobu na pití, abychom se obešli bez jednorázových kelímků ;-).

Nučická, Praha 10

Specifický název:
roh MŠ Nučická - dětské hřiště Beruška
Úvod:

Milí sousedé,

zveme vás na sousedskou slavnost, která se uskuteční v sobotu 17. září od 14:00 do 19:00 za MŠ Nučická.

Co vás čeká? Hry pro děti i dospělé, dětský trh s limonádami a občerstvením, výborná pizza a skvělá zmrzlina, pivní sanitka, gril a snad i opravdoví hasiči!

Hlavně ale možnost se poznat, pokecat a pobýt spolu.

Těšíme se na vás!

Širší popis:

Rádi se s vámi uvidíme venku, otevřen ale bude i prostor Oáza v přízemí Nedvězské 3.

Letos opět připravíme bio hamburgery, sýr halloumi i zeleninu na grilu, zlatý mok z pivní sanitky či vodu s citronem. Vše za dobrovolný příspěvek.

Nabídku doplní výborná pizza z Verandy a skvělá zmrzlina od souseda Honzy z Crème de la Crème.

Děti zároveň zveme, aby si přišly zkusit provozovat vlastní obchůdek s koláčky nebo domácí limonádou na dětský trh. Kromě jídla a pití mohou nabídnout i pár hraček, se kterými si už nehrají.

Mezi hry bude patřit již tradiční tipovačka počtu lentilek v zavařovací sklenici, štafeta nebo hudební židličky. K dispozici bude i veselý fotokoutek od souseda Davida.

Pokud nebudou mít výjezd, přijdou nám své umění ukázat i naši hasiči z Průběžné.

Těšíme se na vás!

Opatovická, Praha 1

Specifický název:
od kostela na roh ke kavárně Coffee and Riot

Ortenovo náměstí, Praha 7

Specifický název:
Co se děje v Holešovicích, tentokrát pod širým nebem
Úvod:

Vše co se v Holešovicích děje za zdmi domů pro Vás tentokrát vyneseme přímo na ulici. Na největší ploše na Praze 7 uvidíte ukázky tanců taneční školy, můžete si zahrát hry s dětmi, zúčastnit se kreativních workshopů, nakoupit knihy, opéct si špekáček a k tomu si dát občerstvení, točené pivo, víno a další.
Zažijte Orteňák jinak!

Širší popis:

Na Ortenově náměstí na Vás bude čekat jídlo, nápoje, opékání špekáčků, hudba, workshopy a zábava.
Začátek od 15:00 skupinou Bassisters

Ovenecká, Praha 7

Specifický název:

Úvod:

M0st se těší na propojení bez hranic mezi DJs, Designéry, Artisty a novými přáteli nejen z Prahy 7 

Širší popis:

Živě elektronická hudba současnosti i minulosti.

kulinářské zážitky gastronomie ČR i zahraničí.

Výstava L.Peacemakera …

Soutěže

Park pod Proseckými skalami, Praha 8

Specifický název:
Pod Proseckými skalami
Úvod:

PARK POD PROSECKÝMI SKALAMI

Širší popis:

Příjemná a pro mnohé neznámá lokalita Proseckých skal s vyhlídkou Emy Destinové láká nejen k procházkám, ale nabízí i běžecké a cyklotrasy. 

Je to sem kousek jak z Horní Libně, tak z oblasti Proseka a celá oblast je zelenou oázou mezi městskou zástavbou.

Park Tusarova, Praha 7

Specifický název:

Park u městského kina (až 23. 9.), Slaný

Specifický název:
Park u městského kina

park u nemocnice, Neratovice

Specifický název:
PARK U MEXIKÁNY
Úvod:

Zažít město jinak Neratovice 18. září 2021 od 13 do 19 hodin.  Jak bude celá akce probíhat, záleží také na vás, přineste si deky či židle, občerstvení, věci na prodej či výměnu a užijte si odpoledne se svými sousedy. 

 Více informací na FB Zažít město jinak – Neratovice

Širší popis:

Program: 

13:00-19:00 SWAP a bazar věcí, oblečení a knih  – každý prodává své věci na své dece či stolku

13:00–19:00 Pohosti souseda

13:00–19:00 Turnaj v Cornhole – k dispozici tentokrát 2 dospělé sady – najednou může hrát až 8 lidí a 1 sada dětská – pro 4 děti

13:00-19:00 Knihovnický jarmark ve spolupráci s Městskou knihovnou Neratovice

13:00–19:00 Herní stanoviště – frisbee, badminton, šipky, petanque

13:00–19:00 Deskové hry, obří bubliny

13:00-19:00 Sestav si své město

Jde o sousedské slavnosti, které se konají v jeden den, v různých městech po celé České republice. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci, potkávání a poznávání lidi ze sousedství. Slavnosti jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím a jsou striktně nepolitické. 

Parkoviště U Kasáren, Beroun

Specifický název:
Parkoviště U Kasáren

Pernerova, Praha 8

Specifický název:
travnatý průsečík Pernerova - Prvního pluku
Úvod:

Přijďte se s námi potkat a zažít městskou architekturu jinak! Dřevěná instalace I´m the future, wooden architecture ožije představením pro děti, dětskou hernou plnou dřeva, akrobatickým vystoupením, kavárnou či výstavou nejvýznamnějších českých a slovenských dřevostaveb uplynulého roku.

Širší popis:

Jsme architekti realizující dřevostavby a v rámci Landscape festivalu jsme postavili fragment velké dřevěné budovy v reálném měřítku, s názvem I´m the future, wooden architecture. Věříme, že dřevo je stavebním materiálem budoucnosti. Chceme propagovat udržitelné stavitelství a bourat bariéry, které v myšlení lidí kolem dřevostaveb přetrvávají. Partnerem akce je Salon dřevostaveb.

Petřiny, Praha 6

Specifický název:
u Billy a za metrem
Úvod:

Po loňském vydařeném startu je tu druhý ročník sousedských slavností na Petřinách. Začínáme ve 13 hodin u obchodního domu, kolem vestibulu metra i za ním. Letos tedy jen jedno místo v samém centru Petřin. Slavnost připravuje spolek Spolu na Petřinách, z.s. s dalšími sousedy.

Širší popis:

Můžete se těšit na performanc STUDIA UNDERGROUND, které obsadí nejen uličku mezi metrem a obchodním domem, koncert česko-slovenského hudebního dua PRIAMO ČARO Venduly Guhové a Braňo Daniše, vystoupení komorního orchestru ZUŠ Petřiny, západoafrické hudby a tance BATOCU, workshop „NAHOĎ MĚSTO“ připravený Jirkou a Klárou Huškovými, taneční představení, sportovní aktivity, pod stromy v Brunclíkově ulici dílničky, výběh se slepicemi ze Sestupné, blešák s oblečením, knihami a dalším zbožím a mnoho dalšího. Děti i dospělí si můžou zahrát místopisnou šifrovací hru. Opět si můžete dát burčák, kávu nebo zmrzlinu ze Slámovky, pivo z Břevnovského kláštera nebo dobroty od sousedů. Každý se může zapojit, místa je dost.

Petrské náměstí, Praha 1

Specifický název:
Zažít město jinak na Petrském náměstí
Úvod:

Pokračujeme s tradicí, tudíž i letos se můžete těšit na oživené Petrské!

Širší popis:

Kdo nás znáte, víte co můžete čekat - tedy vyzdobené náměstíčko s monsterou Adélou, krabice plné LP desek, hudbu po celý den a mnoho dalšího. 

A hlavně se připravte i na to, co byste ani nečekali... 

Plácek před Městskou knihovnou, Netolice

Specifický název:
Staré Město (plácek mezi radnicí, kostelem a školou)
Úvod:

Milí sousedé, srdečně Vás zveme na již čtvrtý ročník slavnosti Zažít Netolice jinak. Můžete se těšit na bohatý kulturní i herní program, domácí občerstvení a sousedskou atmosféru.

Přijďte navázat nové vztahy a upevnit ty staré. Přijďte oprášit loňské tradice a vytvářet nové na pozapomenutém místě našeho města.

Přijďte Zažít Netolice jinak!

Širší popis:

Program:

12:00 – 13:30 Sousedský oběd – společný piknik na začátek slavnosti

            – přines dvě porce oběda a o jednu se poděl se sousedem

14:00 – 15:00 Renesance renesance – přednáška kastelána Vojtěcha Troupa (v knihovně)

15:00 – 16:00 Špílmachr – Faust – loutková pohádka pro děti i dospělé

16:30 – 17:30 Netolice zpívají – tradiční společné zpívání netolických i jiných hitovek

18:30 – 18:45  Vyhlášení výsledků soutěží a her

19:00 – 19:30 Zažij úklid jinak – úklidová hra

20:30 – 22:30 Slam poetry (v divadle)

K poslechu zahraje Radim Leher a četbou pobaví Vojtěch Troup.

Senior battle, macramé workshop, výtvarné dílny, stanoviště pro děti, šipkovaná, gamebook naživo, společenské hry,  ping – pong, aj.

Příspěvky ke společnému stolu jsou vítány!

Těšíme se na Vás!

Plácek před ZŠ Schwarzova, Plzeň

Specifický název:
Schwarzova 20, Plzeň
Úvod:

Tentokrát se můžete těšit na spoustu kreativních workshopů, pomalujeme chodník před školou nebo si zasportujeme na hřišti. A další aktivity stále přibývají. Smlsneme si na domácím občerstvení a roztopíme grily, tak si přineste nějakou dobrotu na oheň. Těšíme se na vás v sobotu 17. 9. od 14 do 18 hodin.

Širší popis:

Líbí se nám plácek před školou a rádi bychom, aby se na něm sousedé potkávali i o víkendu. Aby se z něj stalo místo k setkávání, tvoření a sportování. Přidejte se k nám, pojďme se seznámit a užijme si pohodové odpoledne. Můžeme si popovídat, jak se nám tu na Jižáku žije a co by se nám tu líbilo. Třeba společně dokážeme toto příjemné místo blízko od centra ještě vylepšit.

Letos zkusíme i grilovačku. Až se vydáte ke škole, přibalte si k nějaké dobrotě na oheň i skleničku, talíř a příbor. Nechceme zbytečně vytvářet odpad, a proto vás chceme poprosit, abyste si přinesli vlastní nádobí. Zkrátka jako když se chystáte na piknik. Jen to bude jeden velký piknik na plácku před školou a potkáte tam spoustu sousedů.

Pod Jarovem, Praha 3

Specifický název:
Pod Jarovem - Plavínová
Úvod:

Vážení sousedé a přátelé,

jménem našeho spolku Život na Žižkově vás srdečně zveme na další ročník Zažít město jinak u nás Pod Jarovem. Třetí ročník této již tradiční akce se uskuteční 17. 9. 2022 od 15 hodin v oblíbeném prostoru před restaurací Stará promiň.

Dobrá nálada a sousedská atmosféra zaručeny :-)

Širší popis:

Přijďte si opět užít sobotní odpoledne s muzikou, divadlemtancem, dobrým jídlem a samozřejmě i trochou toho točeného piva. 

Hudební produkci zajistí sousedská kapela Strašný Banáni, divadelní a taneční představení budou v režii ScioŠkoly Praha 3, Restaurace Stará promiň se postará o dobře vychlazené pivo. Další specialisté vám připraví lahodné nápoje a kávu, chybět nebudou ani místní produkty, sousedské poklábosení, a aby nám slehly všechny ty dobroty, tak i troška pohybu. 

Zabavíme jak rodiče, tak děti! O to žádný strach!

Věříme, že si společně užijeme pěkné odpoledne.

Těšíme se na všechny 17. 9. 2022 od 15 hodin. A nezapomeňte říct všem svým známým a sousedům! 

Více informací najdete na www.facebook.com/zizkovskyzivot a na www.ZivotNaZizkove.cz.

Poštovní (koná se už 21. 8.), Prachatice

Specifický název:

Pragovka Art District, Praha 9

Specifický název:
Zažít Pragovku jinak
Úvod:

Přijďte k nám 17. září zažít uměleckou slavnost se vším, co k ní patří.

Širší popis:

Pragovka je spojena se Zažít město jinak už od počátků aktivit místní umělecké komunity. Každoročně připravujeme bohatý program nejen pro sousedy z Prahy 9, umělce a příznivce umění. Letos zahájíme výstavu Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle, pro malé i velké budou připraveny textilní a výtvarné workshopy, čekají nás umělecké performance i hudební produkce. Program začíná už v 10 hodin ráno a končí po setmění. 

Praha 1, Praha

Specifický název:

Praha 4, Praha

Specifický název:

Praha 6, Praha

Specifický název:

Specifický název:
konečná - Heyrovského náměstí (tram Sídliště Petřiny)
Úvod:

Na jeden den proměníme toto místo v příjemnou zónu.  Určitě víte, kde jsou na konečné tramvaje popelnice na tříděný odpad a kde se dost špatně přechází silnice. No tak přesně tam se sejdeme.

Širší popis:

Přijďte si zatvořit do výtvarné dílny,  popovídat si a setkat se se sousedy, poslechnout si africké rytmy, ochutnat a obdivovat domácí sousedskou výrobu - od pochoutek k designu. Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná • náměstí • alej.  Aktivně propojíme všechna tři místa na Petřinách bojovkou (nejen pro děti). Vstup na akci je zdarma.

Specifický název:
roh ulic Brunclíkova x Nad Alejí
Úvod:

Na jedno odpoledne proměňme parčík u křižovatky ulic Brunclíkova a Nad Alejí v pohodový prostor pro setkání se sousedy. Přijďte se seznámit, popovídat, koupit, prodat nebo se jen tak dívat s kafíčkem v ruce. Můžete se zapojit do blešáku, zazpívat si v hlasové dílně, zpestřit dětem vycházku i vyrazit na Sousedskou bojovku po Petřinách. 

Širší popis:

Petřiny – sídliště plné zeleně, kde potkáte všechny generace a díky VŠ kolejím i různé národnosti. Chybí tu však komunitní prostor a sousedské družení tak nejvíc kvete skrze maminky na hřištích. Hledáme proto cesty, kterak podpořit komunitního ducha.

Pro letošní Zažít Petřiny jinak chystáme blešák, do kterého můžete směle přispět i vy! Pošlete dál již okoukané věci, oblečení, knihy či hračky. (Chcete-li si věci sami prodávat, vybavte se prosím vlastním stojanem či dekou.) Děti zabavíme divadélkem (15:00) a výtvarnou dílničkou. Dospělí jsou vřele zváni do interaktivní hlasové dílny Marie Štumpfové (16:00). Po celou dobu pak můžete vyrážet na Sousedskou bojovku, která vás hravě provede Petřinami.

Chcete sami něčím přispět? Pište na veronika@horak.eu.

Těšíme se Míša a Veronika

Praha 8, Praha

Specifický název:

Praha 9, Praha

Specifický název:

Přerov (koná se už 11. 9.), Přerov

Specifický název:
Zažít město jinak
Úvod:

Přijďte ochutnat, objevit a zažít naše obvyklé město jinak! Bude to bomba!

Širší popis:

Náměstí Svobody
9:00
Regionální snídaně (povídání s Jakubem Špunarem o lokálním zemědělství)
jóga, beseda na téma Jak omezit odpad v domácnosti, Jógahrátky pro děti (Kateřina Kalabusová)
+ stromový kvíz, bosý chodník a další…
 
PeťKafé, Jiráskova ulice 10
10:00 – 18:00 otevřeno
Výstava Workshop před kavárnou: malování na kamínky
+ hudba Poslední tažení / živě před kavárnou

Willsonova ulice
13:00 -17:00 Koberec sounáležitosti (malba společného koberce na pěší zóně)
+ hudba Mancuso

Pasáž, Kratochvílova

15:00 start Vernisáže v kavárnách a další, konec cca 19:00

Vnitroblok Kojetínská za železničním přejezdem
Od 19:00, promítání po setmění
Posezení a letní kino v no-go zóně (Člověk v tísni)

Kino Hvězda
17.00-18:30 jóga

20:20 Pecha Kucha night, téma Návrat – vstupné 100Kč

Prosenice, Prosenice

Specifický název:

Řehořova, Praha 3

Specifický název:
před prostorem39
Úvod:

Již počtvrté ožije jednosměrná ulice Řehořova hudbou, jídlem a kulturou! Vše, co se obvykle odehrává uvnitř pětipatrového prostoru39, se přesune ven a užijeme si společně sousedské slavnosti pod širým nebem.

Širší popis:

Od 14:00 se můžete těšit na koncerty pohodové hudby a veganské občerstvení, ať už například langoše nebo ochutnávtku sýrů od Rýsarny. Kdo má chuť vyzkoušet si něco kreativního, může zajít na workshop od BYOC_brand nebo si vyrobit šperky s Caroline Görg. Pokud jste nikdy nezavítali do našeho obchůdku roleta39, bude pro vás po celou dobu otevřený a můžete prozkoumat, jaké poklady se v něj ukrývají. Můžete se také těšit na přednášku od Respektuju. A kdo by chtěl zastřihnout konečky nebo úplně změnit svůj účes, tak může využít služeb kadeřnického salonu pod širým nebem Street cuts. Závěr večera zakončíme promítáním filmu se skate tématikou v kavárně. 

Řepy (už 3. 9.), Praha 17

Specifický název:

Roháčova, Praha 3

Specifický název:
Restaurace U Rohatejch, Roháčova 105, Praha 3
Úvod:

ŽIŽKOVSKÉ „ZAŽÍT MĚSTO JINAK“ REPUBLIKA ŽIŽKAPERK vol. 2

Rozhodli jsme se pro vás další rok připravit sousedskou akci: „Zažít město jinak“ ve spolupráci s restaurací U Rohatejch.

Opět vás k této příležitosti přivítáme u nás v Žižkaperku, v ulici Roháčova 105!

Širší popis:

Žižkov je naše svérázná pražská čtvrť, která svého jedinečného ducha neztratila ani v těch nejtěžších dobách a znají ji i mimopražští. Někteří Žižkováci svou část města považují za samostatnou republiku, které se dříve říkalo dokonce ŽIŽKAPERK a právě k nám vás srdečně zveme.

Co vás u nás čeká? Den plný sousedské zábavy!

Rádi vás s rodinou, přáteli a sousedy přivítáme v živé a svérázné lokalitě plné žižkovských duší.  

V kolik začínáme?

Program začne ve 14:00 hodin před Restaurací U Rohatejch

Šaldova, Praha 8

Specifický název:
Zažít Karlín jinak: Šaldova
Úvod:

Už jste někdy zkusili zavřít oči a představit si vaši ulici bez aut? Ulici, na které si můžou děti kopat míčem, batolata sedět na koberci a stavět kostky a sousedé konverzovat, korzovat a poznávat v klidu jeden druhého? Tuhle pohádku můžete na jedno odpoledne zažít – a my vás k tomu srdečně zveme. Sejdeme se v Šaldově! 

Širší popis:

V Karlíně se dobře najíte a napijete, poznáte skvělé živnostníky i neziskovky a zažijete tu nejkrásnější ulici plnou stromů, mezi nimiž si hraje podzimní slunce. Naše ulice je v ten den jedno velké korzo, kde se cítí dobře ti nejmenší i ti nejstarší, místní i přespolní. Stejně jako v minulých letech letos nebude chybět hudební program, ohýnek, tradiční tombola, umění, vzdělávání, dílny pro velké i malé a další program. A to vše Made in Karlin! Začínáme ve 14:00.

Šalounova vila, Praha 10

Specifický název:
Šalounova vila
Úvod:

Již třetím rokem máte příležitost zažít Šalounovu vilu jinak. Na pomezí Vršovic a Vinohrad nabízíme místním i těm z daleka strávit čas v historicky i architektonicky zajímavé vile, která je běžně nepřístupná. V sobotu odpoledne od 13:00 ožije tajemná vila a její okolí sousedskou slavností.

Širší popis:

Těšit se můžete na představení pro děti Palačinkovou Pepinku v provedení divadla KAKÁ. Svižný swing v atmosféře prvorepublikové stavby vám zahraje Swing Melody.  

Světem jógy vás provede Lali. Je to zábava, kterou si mohou dopřát všichni od nejútlejšího věku. Pojďte zažít radost ze zdravého pohybu.

Během odpoledne proběhne několik komentovaných prohlídek Šalounovy vily. 

Celé odpoledne bude možnost si vyrobit vlastnoruční obří bubliny. Ve výtvarné dílně pro děti bude příležitost poznat naše smysly a zkusit zažít i nějakou zábranu.  

Svá chodila mohou děti i dospělí otestovat na naší venkovní i vnitřní bosé stezce. Během celého dne bude otevřená vnitřní herna pro nejmenší, vybavená spoustou hraček a Montessori pomůcek.

O dobrou kávu se nám postará kavárna Coffee Source ze sousedství.

Šanovský park (koná se už 21. 8.), Teplice

Specifický název:

Sázavská, Praha 2

Specifický název:
Sázavská 9
Úvod:

Na prvním pokusném ročníku ve vnitrobloku SPOKO Tě hned vedle vybombardované synagogy a místo ní postavené školy skoro pro všechny generace se potkáš s nadějnými hudebníky Fumar Mata. Ti Tě natáhnou natáhnou psychedelickým rock’n’rollem, zatímco Monte Carlo Strippers nadchne energickou show plnou Grunge a Funku. K tomu přidej hadrový a kytkový swap, vyzkoušíš si sítotisk a k tomu čekej školní představení plné nadšeného herectví.

Širší popis:

Na prvním pokusném ročníku ve vnitrobloku SPOKO Tě hned vedle vybombardované synagogy a místo ní postavené školy skoro pro všechny generace se potkáš s nadějnými hudebníky Fumar Mata. Ti Tě natáhnou natáhnou psychedelickým rock’n’rollem, zatímco Monte Carlo Strippers nadchne energickou show plnou Grunge a Funku. K tomu přidej hadrový a kytkový swap, vyzkoušíš si sítotisk a k tomu čekej školní představení plné nadšeného herectví.

Sídliště Invalidovna, Praha 8

Specifický název:
Mezi hotelovým domem (Expo) a Albertem
Úvod:

Přijďte potkat své sousedy! První ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak na Sídlišti Invalidovna proběhne v parku mezi Hotelovým domem Expo, supermarketem Albert a domem Karlín Park od 13:00 do 17:00.

Come meet your neighbour s between 1–5 PM in the park behind the Albert Supermarket and next to the Expo residence – we speak English too.

Širší popis:

Přijďte se potkat se sousedy.

Máte staré fotografie, na kterých je vidět, jak to na sídlišti vypadalo dříve? Přineste je, sousedy to určitě bude zajímat.

Chcete vědět, co se na sídlištěi chystá? Doražte a dozvíte se to.

Máte děti? Přijdďte si s nimi postavit model sídliště.

Mají vaše děti hračky, se kterými si už nehrají? Ať je přinesou, dají je dál a namísto nich si odnesou hračky jiné.

Rádi pečete nebo vaříte? Doneste svůj výtvor a získejte uznání sousedů za své schopnosti. Soutěžit budeme jednak v kategorii štrůdlů a závinů a ve volné kategorii.

Chcete si zahrát nějakou stolní hru? Doneste ji, spoluhráče určitě naleznete.

Chcete svůj kousek vlastního programu? Napište nám na info@za-invalidovnu.cz

Sídliště Máj, Šumava, 4 Dvory, Stromovka (15.-18.9.), České Budějovice

Specifický název:

Sídliště Skalka, Praha 10

Specifický název:
Park u hřiště na míčové sporty Aldašínská
Úvod:

ZAŽÍT SKALKU JINAK 2022

Vážení sousedé, obyvatelé Skalky a okolí. V rámci letošní akce Zažít město jinak 2022, pro vás CB Skalka v sobotu 17. září 2022 připravila malou sousedskou slavnost. Bez Vás by to ale nešlo, a tak budeme rádi, když nám pomůžete na jeden den proměnit blízký veřejný prostor v příjemné a přívětivé místo.

Širší popis:

Připravili jsme pro vás program ze kterého si určitě vyberete. Hudební vystoupení, workshopy, aktivity pro děti i rodiče, venkovní laser game, bazárek, dále budou připraveny dobroty a káva a další občerstvení. Ale jelikož se jedná o sousedskou slavnost, jaká by to byla slavnost, kdyby chyběli sousedé! Proto jste zváni k účasti. Umíte-li něco dobrého upéct, připravit dobré pití, něco zajímavého vyrobit, hrajete na nějaký hudební nástroj, umíte něco zazpívat, předvést scénku, zarecitovat, umíte pobavit děti, nebo zkrátka můžete udělat akci jakýmkoliv způsobem zajímavější a barevnější, tak se nám přihlaste, budeme rádi! V sobotu 17. září bude zkrátka parčík v Aldašínské patřit všem, kteří zde žijí i nežijí, chtějí se sdílet s ostatními a zažít prima den. 

Sídliště Spořilov, Praha 4

Specifický název:
park mezi Bojanovickou a Měchenickou
Úvod:

Hledáte klidnou nenáročnou akci?

Širší popis:

Přineste si deku a přijďte posedět na trávu či si přineste židličku. Budeme popíjet čaj, kávu nebo domácí limonádu.

Můžeme si zahrát pétanque či kuličky na cestě. Naučit se skládat origami, vlaštovky i jiné skládanky.

Máte domácí marmeládu či koláč, co chutná celé rodině? Je to hit letošní sezóny nebo podle starého rodinného receptu? Určitě neváhejte donést ochutnat!

Začátek ve 13. hod. Konec v 19. hod. nebo až se nám bude chtít jít domů.

Skautský dvůr (už 13.8.), Počátky

Specifický název:

Skotnice (koná se už 11. 9.), Skotnice

Specifický název:

Smetanovo nábřeží, Praha 1

Specifický název:
Smetanovo nábřeží a jeho okolí
Úvod:

Přijďte si bez zábran užít centrum Prahy! V rámci tradičních sousedských slavností společně oživíme Smetanovo nábřeží a jeho okolní ulice. Třetí zářijovou sobotu pro Vás chystáme koncerty, performance, komentované prohlídky, letní kino, zajímavosti z historie Smetanova nábřeží, gurmánské zážitky, taneční a hudební workshopy a mnoho dalšího.

Širší popis:

Komentované prohlídky nabídne Rotunda Nalezení sv. Kříže, SmetanaQ Gallery a Galerie Hollar. Deelive Design Store připraví speciální instalaci hraček KUTULU a milovníky módního designu potěší představení novinek ve SmetanaQ Showroom. V Café Slavia se dozvíte zajímavosti z historie našeho okolí. Netradiční divadelní zážitek poskytne Divadlo Na zábradlí a v rámci workshopu Života 90 si vyzkoušíte břišní tance. Ve dvoře SmetanaQ se můžete se těšit na audiovizuální vystoupení BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT, jehož centrem není hudebník, ale unikátní nástroj z českého skla. O další program se postará experimentální projekt propojující hudbu s tancem a4. Večerní program zakončí letní kino by Seeya Creative a následná afterparty. A to není vše! Kompletní program najdete na webu či Facebooku.

Smetanovo náměstí, Ostrava

Specifický název:

Sokolovská, Praha 8

Specifický název:
Kro Bistro a Bar

Soukenická, Praha 1

Specifický název:
Sbor Církve bratrské
Úvod:

Zveme všechny naše sousedy nejen z Petrské čtvrti k návštěvě dvora pod fíkovým stromem. V jeho stínu se můžete pobavit, zamyslet, zasmát se nebo jen tak posedět.

Širší popis:

Modlitebna Církve bratrské v Soukenické je ukrytá v kouzelném dvoře za fíkovým stromem. Její variabilní prostory slouží nejen v neděli pro bohoslužebné účely, ale každý den v týdnu je zde mnoho různých aktivit pro všechny věkové kategorie. Schází se zde maminky, menší i větší děti, mládež, ale i nestárnoucí generace. Tak si říkají ti, kteří nehledě na vysoké číslo svého věku neztratili chuť žít aktivně. Je zde aktivní pěvecký sbor, který přijímá nové členy, křesťanské terapeutické centrum, které je otevřeno pro kohokoliv. Zkrátka aktivit je hodně a v sobotu 18. září 2021 můžete některé z nich zažít na vlastní kůži.

Srbská / Pod Kaštany, Praha 6

Specifický název:
Na rohu Srbské ulice
Úvod:

Letos se můžete těšit poprvé na sousedský festival “Zažít město jinak”. Uskuteční se na rohu ulic Srbská a Pod Kaštany v pražských Dejvicích. Místo ožije uměním, které k této lokalitě patří. Ne nadarmo se ulici v minulosti říkalo “Královská”, proto tu bude o vás “královsky” postaráno.

Startujeme ve 14h.

Širší popis:

Chystáme rozmanitý program od odpoledních hodin. Na své si přijdou všichni od nejmenších po dospělé. Herecké workshopy, imerzivní monodrama, toto vše vám zprostředkujeme. Lokalita nabídne jak zábavu pro celou rodinu, tak i pohoštění velkého výběru. Co by to bylo za sobotu bez odpolední kávy, něčeho sladkého na zub, poslechu hudby a shlédnutí divadla? Pokud patříte mezi aktivní sousedy, můžete se sami chopit iniciativy a zapojit se do těchto aktivit. 

Srbsko – Park u DDM Bílina (už 10. 9.), Bílina

Specifický název:
Parčík u DDM Bílina
Úvod:

Vážení sousedé,

přijďte se společně setkat a oživit tak naši čtvrť, alespoň na jeden den v roce. Čekat na Vás bude zajímavý program jak pro dospělé, tak děti.

Program bude probíhat od 10:00 do 14:00 v parčíku u DDM Bílina. 

Akce se bude konat i při nepříznivém počasí.

Širší popis:

10:00 – zahájení akce, blešák

– pokud máte doma něco co už nepotřebujete, ale věc by mohla ještě posloužit, přineste ji

11:00 – diskuze nad budoucí podobou Srbska

– budeme diskutovat, jakou podobu by měla naše čtvrt mít v budoucnu

12:30 – soutěž o nejlepší jablečný dezert

– pochlubte se svým výrobkem a zapojte se do soutěže o nejlepší jablečný dezert

– soutěžit můžete s jakýmkoliv výrobkem nejlépe z domácích jablek

– hodnotit budete Vy

13:15 – ukázka hry discgolf

– ukázka nenáročné hry, kterou si může vyzkoušet každý bez ohledu na věk

14:00 – předpokládaný konec akce

– budeme velice rádi, když nám pomůžete s úklidem 

Po celou dobu akce bude probíhat program pro děti

* tento letáček slouží zároveň jako vstupenka na akci

Staré Ďáblice – Osinalická, Praha – Ďáblice

Specifický název:
Komunitní centrum Vlna a přilehlá komunitní zahrada
Úvod:

Letos se společně přeneseme o mnoho staletí zpět v čase a zažijeme pravěké Ďáblice.

Připraveny jsou různorodé dílny pro děti, program na pódiu, nebo například soutěž o nejlepší pomazánku a doma upečený chléb.

Šternberkova, Praha 7

Specifický název:
Šternberkova 766/19, Praha 7, pod Houbařem
Úvod:

Milí sousedi, přátelé a kolemjdoucí,

už potřetí pro vás chystáme sousedskou slavnost ZAŽÍT ŠTERNBERKOVU JINAK. Přijďte s námi zažít atmosféru letenského SOHO, kde najdete vše co do něj patří: street foodovou japonskou-čínskou kuchyni, DJ vystoupení, hlinotékovou dílnu, swap a pop-up pokojovek, prodej japonských kimon a doplňků, aj. 
Širší popis:

Znáte londýnské SOHO? Na Letné máme svoje – malé – vlastní, přijďte se přesvědčit.

12:00 – 17:00 prodej japonských kimon a doplňků (vějíe, kabátky haori, přívěsky) od Kimono klub Praha Plzeň

12.00 – 19:00 „den otevřených dveří“ v sdílené dílně, prodej děl od Hlinotéka 

14:00 – 15:00  kurz výroby dim sum knedlíčků s  šéfkuchařkou Lucií Bártovou

15:00 – 21:00 blešák oblečení, doplňků od letenských módních guru

15:00 – 21:00 ochutnávka fermentované zeleniny a dalších produktů od Teplé kačky

16:00 – 20:00 pop-up a swap pokojovek nebo jen pro radu s lupen&pupen

19:00, 19:30 a 20:00 Geisha tanec s tradičním japonským slunečníkem

17:00 – 22:00 hraje DJ Little Frank, roztančí nás funk, soul

 Během dne: japonsko-čínské street food občerstvení od bistra Teplá kačka, chill out zóna.

Strossmayerovo náměstí, Praha 7

Specifický název:
před kostelem sv. Antonína
Úvod:

Milí sousedé,

přijďte opět oživit Strossmayerovo náměstí a zamyslet se nad překážkami (fyzickými i mentálními), které ční v naší společnosti.

Tradičně se v programu zaměřujeme na osudy lidí, kteří zůstávají na okraji veřejného zájmu: seniorů, umírajících, chudých, osob s psychickými problémy, lidí bez střechy nad hlavou a letos i uprchlíků.

Širší popis:

S osudy těchto naších sousedů se seznámíme díky organizacím z našeho okolí, které jim dnes a denně pomáhají.

Od 13:00 do 17:30 před kostelem sv. Antonína představí své aktivity Komunita Sant´Egidio, Přístav 7, farnost sv. Antonína, OS ČČK, Medici na ulici, Fokus Praha, RC Letná, Spolek Ignisio z.s. a další organizace.

Od 15:00 pohádka pro děti

Od 16:00 nám zahraje vlídný písničkář PAVEL HELAN

V průběhu celého odpoledne bude možné se spolkem Ignisio, z. s. vystoupat na svatoantonínské věže, rozhlédnout se po okolí a vyslechnout výklad průvodců.

Na děti čekají výtvarné dílničky a herna pod širým nebem.

Občerstvení bude zajištěno, ale můžete přispět i vlastními specialitami.

Z Antonínova pekařství si děti mohou opět odnést vlastnoručně upletenou housku.

A možná přiletí i včely.

Sukovy sady, Hradec Králové

Specifický název:

Telečská, Jihlava

Specifický název:

Tělovýchovná – Zahrada Bubec, Praha – Řeporyje

Specifický název:
Praha Řeporyje, Tělovýchovná ulice

Tomkova, Hradec Králové

Specifický název:
Tomkova, Klicperova a V Kopečku
Úvod:

V Hradci Králové se k Zažít město jinak připojujeme od roku 2014. Akce se pořádaly po různých částech města a využívaly většinou parky, louky a nábřeží.

Od roku 2018 organizujeme ZMJ v samotném historickém centru. 
Širší popis:

Během posledních několika let se na hradeckém návrší usídlila řada organizací, gurmánských obchodů, galerií, design shopů, kadeřnictví a vznikly zde nové kavárny. Rádi bychom při tomto sousedském setkání ukázali, že dojít na „staráč“ a dojít sem pěšky nebo na kole má význam. Letos chceme sousedským happeningem oživit přímo prostor Velkého náměstí. Doufáme, že nám pomůžete. Těšit se můžete na divadlo, hudbu, kreativní dílny, bazárek, prezentaci místních organizací a posezení s přáteli u dobrého jídla a pití.

Trhanovské náměstí, Praha 15

Specifický název:
Prostor před ZUŠ a SKBU
Úvod:

Již třetím rokem se můžete těšit na sousedský festival Zažít Trhaňák jinak. Trhanovské náměstí je odnepaměti hostivařským centrem vzdělávání a volného času. Studují se tu zejména umění – múzická, výtvarná, ale i bojová. Společně s místními organizacemi chystáme rozmanitý program, který potěší nejen malé a velké milovníky umění. Startujeme ve 14:00.

Širší popis:

Opičí dráhu, workshop jógy, jazz dance a scénického tance chystá pro mladší návštěvníky Dům UM. Při lekci Latino Fit Dance s Davidem Valčuhou se mohou zapotit také dospělí. Členové SKBU vám předvedou svou rychlost, sílu a obratnost. Atraktivní techniky si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Dáváte-li přednost klidovějším aktivitám, můžete si prohlédnout galerii na schodech, začíst se do knihy či se zaposlouchat do koncertu Hostivařského dechového orchestru pod vedením Oldřicha Ledabyla. Šikovné ruce zaměstná kreativní dílnou KC Farní dvůr. Nohy a hlavu pak prověří bojovka ulicemi Staré Hostivaře. Chybět nebude ani populární malování na obličej, dětský blešák a knižní swap. V sousedském gastrokoutku si vychutnáte barbecue z amerického smokeru, pravou neapolskou pizzu a poctivé domácí zákusky.

Troja, Praha 7

Specifický název:
okolí Trojského sklepa a Trojské lávky
Úvod:

Všem trojským i nejtrojským sousedům! Pojďte s námi zažít Troju jinak.

Širší popis:

Třetí zářijovou sobotu od 10 hodin opět rozproudí bohatý kulturní program – divadlo, sportovní aktivity, soutěže, košt vína i moštu, ochutnávka domácích výrobků, živá hudba, táborák, promítání & mnoho dalšího k příjemnému sousedskému pobytí. Troja jak ji známe a ještě trochu jinak.

Rádi se s vámi spojíme, pokud se budete chtít do programu sami zapojit! Neváhejte kontaktovat místního organizátora Zdeňka Joachima Majznera (+420 731 078 660, zde.maj@centrum.cz).

Těšíme se na vás!

Trojmezí, Praha 10

Specifický název:
Záběhlický zámek a záběhlický jez

Tyršova | ZRUŠENO, Jičín

Specifický název:

U Akademie, Praha 7

Specifický název:

U Kněžské louky, Praha 3

Specifický název:

U Nikolajky, Praha 5

Specifický název:
U Nikolajky
Úvod:

Dobré jídlo a pití od Triko kafe & koloniál. Před Trikem budou vařit špičkoví šéfkuchaři Vojtěch Kalášek a Kryštof Ryba, kluci ze Země projekt na otevřeném ohni, kamarádi Tamarind Tree asijskou kuchyni a Nhà Hai Hành vietnamskou grilovačku. Čepovat se bude pivo z Obory a od Matušky a budeme rozlévat naturální vína, cidery a březovou mízu. 

Širší popis:

Společně se studiem Najbrt představíme nový ročník 2022 domácích výrobků Nicolajka. Cidery, pivo, víno, hořčice, miso, kimchi, marmelády, nakládané byliny a plody a vlastní med od našich včel. Opět budou k mání trika a nákupní tašky v novém designu od Zuzany Lednické. Budete si moci pustit vlastní vinyly na našem gramofonu, bude koncert Jany Váni + special guest z Tábora a pouštět desky bude Tea Jay Ivo Pospíšil. Základní škola Santoška a Gymnázium Zatlanka představí své projekty stejně jako Knihovna Ostrovského a Komunitní centrum Smíchov. Těšte se na bubenický workshop Honzy Vorlíčka. Dále se těšte na Taneční studio Andrea, dětský second hand a mnoho dalšího.  

U Okrouhlíku, Praha 5

Specifický název:
ulice U Okrouhlíku
Úvod:

Vážení sousedé,

srdečně vás zveme na tradiční společné setkání v ulici U Okrouhlíku. Přijďte zažít své okolí jinak – bez aut a spěchu. Začínáme ve 13 hodin, končíme večer.

Chcete strávit příjemný čas s lidmi, které znáte nebo zatím jen potkáváte? Láká vás ochutnat domácí speciality? Chcete si zasportovat přímo na ulici? 

Tak máte důvod přijít!

Širší popis:

CO VÁS ČEKÁ? Občerstvení z garáže, tradiční dětská pouť s cenami, kino a divadlo, pouliční sporty, trampolína a mnoho dalšího… 

Podrobný program najdete na stránkách ZMJ nebo na facebooku.

Nejsme žádné sdružení, jen sousedé, kteří chtějí oživit okolí. Nechceme dělat akci pro Vás, chceme ji dělat s Vámi. Proto uvítáme, když se zapojíte se svou vlastní aktivitou, pomůžete s přípravami nebo se zapojíte „jen“ tím, že přijdete:-)

Hrajete na hudební nástroj, umíte tancovat, malovat, vyrábět, hrát divadlo, zpívat, žonglovat, opravovat kola nebo Vás napadlo cokoli jiného? Ozvěte se nám.

Máte staré fotografie zachycující okolí (třeba jen jako pozadí)? Pošlete nám je na výstavu. Děkujeme.

TĚŠÍME SE NA VÁS! 

Kontakty: krylm@yahoo.com | 737 544 773

U Rokytky / Stejskalova, Praha 8

Specifický název:
Náměstíčko na křížení ulice U Rokytky a Stejskalova
Úvod:

Zažít Libeň jinak! Pojďte s námi proměnit plácek u Rokytky v živé náměstí. Náměstí, které vybízí k zastavení, odpočinku, zábavě. Aspoň na jeden den v roce. Přijďte si dát něco dobrého, potkat sousedy, pobavit se, poklábosit.

U Vysočanského pivovaru (až 18. 9.), Praha 9

Specifický název:
park v ulici U Vysočanského pivovaru
Úvod:

Přijďte se setkat se svými sousedy v parku u Vysočanského pivovaru v neděli 18.9.2022

Můžete se těšit například na představení zvířátek a aktivit přírodovědeckého spolku Darwin nebo sousedskou výměnu oblečení. 

Pokud rádi pečete a chcete se zapojit do soutěže, upečte bábovku podle svého oblíbeného receptu a vezměte ji s sebou. 

Širší popis:

Přijďte se setkat se svými sousedy v parku u Vysočanského pivovaru v neděli 18.9.2022 od 11:00.

Můžete se těšit například na představení zvířátek a aktivit přírodovědeckého spolku Darwin nebo sousedskou výměnu oblečení. 

Pokud rádi pečete a chcete se zapojit do soutěže, upečte bábovku podle svého oblíbeného receptu a vezměte ji s sebou. 

Vezměte děti a uspořádáme společné kreslení křídami, skákání panáka nebo přes švihadlo. 

Možnost sousedských míčových her  přímo na přilehlém basketbalovém hřišti.

Pokud počasí dovolí, bude i ohýnek a opékání špekáčků ( v případě zájmu přineste si prosím raději špekáčky vlastní, na místě bude k dispozici pouze omezené množství)

Krásné to bude! 

U Zásobní zahrady | POZOR ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ – Husitská 114/74, Praha 3

Specifický název:
U Zásobní zahrady 8
Úvod:

V prostorách Trnkovy zahrady se potkáte s Novou Trojkou, R-Mosty a Integračním centrem Zahrada. Chystáme pro vás od 15 hodin: koncert, divadlo, film, kreativní i sportovní dílny, stolní fotbálek a společenské hry, workshop na téma, jaký je život s handicapem, SWAP oblečení, malování na tělo, občerstvení a mnoho dalšího.

Širší popis:

V letošním roce jsme spojili síly, abychom vás pobavili. Přijďte za námi do krásných prostor Trnkovy zahrady (U Zásobní zahrady 8, Praha 3), kde se potkáte s komunitním centrem Nová Trojka, organizací R-Mosty a Integračním centrem Zahrada.

V průběhu odpoledne od 15 do 18.30 hodin vás čeká koncert Žižkovské smršti, divadlo Harmonika, které pobaví děti i dospělé, filmové pásmo dětských pohádek i dokumentárních filmů, kreativní i sportovní dílny pro děti, stolní fotbálek a společenské hry, workshopy s tématem „Život s handicapem“, malování na obličej, SWAP oblečení a mnoho dalšího. Chybět nebude báječné občerstvení včetně piva a nealko koktejlů.

Uralská, Praha 6

Specifický název:
Uralská, Praha 6 - Bubeneč
Úvod:

Uralská ožívá! Přijďte se podívat, co nabízejí podniky, které u nás na Šestce možná míjíte. Poslechnete si u toho pár skvělých kapel, a to na živo, dáte si vychlazené pivo a něco slaného k němu, nebo třeba francouzské víno, míchaný drink, výběrovou kávu, dortík…začínáme v 10:00!

Širší popis:

Rádi si posedíte s přáteli u drinku a u něčeho dobrého? ZMJ v Uralské je přímo pro Vás! O hudební program se postará skvělý zpěvák Patrik Stoupa, něžné seskupení Kvartetones, hudební škola Wunderbaro a mnoho dalších. Večer dotvoří příjemnou atmosféru DJ ThomasDeXter.

Po celý den si budete moci pochutnat na bezalergenových dortících a výběrové kávě od Balance by Luci…nebojte se dát si nějaký z míchaných drinků! A pokud máte raději pořádně vychlazené pivko, tak tu pro Vás budou připraveni kluci z „létajícího“ pivovaru Falkon. Na víno Vás zas pozve vinárna Na břehu Rhôny. O famózní jídlo se postarají Catering HoŠi, ale třeba i pár Vašich sousedů. 

Těšit se můžete také na módní blešák, výrobky z korku od Zezere, přírodní kosmetiku Nutt.cz, divadlo, workshopy a další.

Ve Smečkách, Praha 1

Specifický název:
Ulice Ve Smečkách
Úvod:

Smečky vždy byly obestřeny tajemstvím a černými historkami. Pojďme společně nahlédnout pod pokličku této tajemné ulice a přesvědčit se, že veselých a milých historek tu denně vzniká daleko více než těch černých. Podívejme do míst, kam bychom se jinak nedostali a poznejme lidi, které bychom jindy nepotkali. Zkrátka zažijme Smečky jinak a bez bariér!

Širší popis:

Letos pro vás totiž otevřeme jindy nepřístupná místa, jako jsou zákulisí Studia DVA a Činoherního klubu, soukromé střechy či tajné pasáže. Prozkoumáme historii ulice díky výtavě fotografií Smečky dříve a nyní, která bude k vidění v Bílé vráně. Společně s Barvolamem na ulici vytvoříme obří obraz, užijeme si kreativní workshopy pod vedením neziskových organizací centrum Kamino a Inspirace, vyzkoušíme si na vlastní kůži, jak se poznává obraz po hmatu v Knihovně a tiskárně pro nevidomé, a prostřednictvím živé knihovny poznáme životy lidí s mentálním postižením či lidí se zkušeností s duševním onemocněním. O skvělé občerstvení se postarají místní podniky Ježkovy Voči, Bílá vrána a Little Bali a děti se budou moci vyřádit u plaveckého klubu Raftík. A na závěr si dáme speciální koncert na střeše!

Veletržní palác, Praha 7

Specifický název:

Velflíkova, Praha 6

Specifický název:
Vstup z Velflíkovy ulice
Úvod:

Vezměte celou rodinu a přijďte si užít místo se vzrostlými stromy nad hlavou!

Náš spolek „Vnitroblok Dejvice 608“ vás zve do zeleného vnitrobloku ohraničeného ulicemi Velflíkova a Jugoslávských partyzánů, kde se koná již druhý ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak.

Širší popis:

Zveme Vás na bohatý program pro celou rodinu mezi 13 – 20h. Můžeme se těšit na tvořivé dílny pro starší, mladší i ty nejmenší, zelený swap, kde můžete měnit či rozdávat domácí rostlinstvo dle libosti, sportovní hry pro malé i velké a sportovní program pro seniory pod vedením spolku Senior fitnes. Rytmus v nás probudí Katka Hodková s „bubnovacím kruhem“ a svou performativní hernu pro děti i dospělé představí Eli a kol. Můžete se stavit na kávu nebo pivo z Pivovaru Bubeneč a ochutnat něco z našich domácích dobrot. Zůstaňte do večera na koncert a především…poznejte své sousedy!

Na příjemné odpoledne se těší Spolek Vnitroblok Dejvice 608!

Pozn. V případě silného deště bude akce zrušena.

Veverkova, Praha 7

Specifický název:
Okolí PageFive
Úvod:

Ve Veverkově si letos užijete den plný tvoření a workshopů zaměřených nejen na dětské návštěvníky. Pro děti a dospělé, kteří by místo tvoření radeji vstřebávali a něco nového se dozvěděli, jsme připravili autorské čtení loutkové hry a přednášku z oblasti současného umění. Po celý den nebude chybět hudba a skvělé jídlo, tak jak jste u nás zvyklý.

Širší popis:

Kreativní centrum Vzletná připravilo řadu workshopů. Vyrobte si vlastní pop-up skládačku, kinetický závěs, nebo si vyzkoušejte ploškovou animaci.

S Papelote si skrze různé materiály (odstřižky, pásky, razítka, provázky a jejich otisky) můžete vytvořit vlastní příběh pomocí vizuálního vyprávění.

Zažijte “sketchwalk” na workshopu pod dohledem členů celosvětové komunitní hnutí Urban Sketchers, jehož posláním je podpora kreslení na místě, kde kreslíři žijí nebo která navštěvují.

Staň se malým architektem a navrhni si vlastní dům snů s Pipasikem.

V PageFive se uskuteční inscenované čtení hororové loutkové hry Pišta, pro děti a jejich dospělé.

Centrum pro současné umění připravilo čtení autorské knihy Ján od Milana Mazúra, spolu s diskusí a doprovodnou přednáškou teoretika Viktora Čecha.

Vladislavova ulice, Kutná Hora

Specifický název:
KUTNÁ HORA Vladislavova ulice
Úvod:

Milí sousedé, spolek Zenárna vás zve na třetí ročník celodenní sousedské akce Zažít město jinak. Letos se přesouváme z Dačického náměstí do Vladislavovy ulice a přilehlého parčíku u ZUŠ.

Širší popis:

V minulých letech šlo o vydařená setkání a i letos se lze těšit například na sousedský brunch, koncerty, tiskařský lis i společné zpívání. Chybět nebudou ani tvořivé dílny, čtení pohádek v různých jazycích, cvičení jógy či prezentaci různých kutnohorských spolků a lokálních výrobců.

V samotný den stačí prostě přijít, máte-li chuť třeba i přinést kousek koláče a prostě pobýt s ostatními. Vemte koláč, psa i babičku!

Pokud byste se do příprav rádi připojili nebo se na něco zeptali, budeme rádi, pokud se nám ozvete na e-mail zazitmestojinakKH@gmail.com.

Vnitroblok Na Míčánkách, Praha 10

Specifický název:
Hřiště a předzahrádky
Úvod:

Přijďte s námi oslavit společné sousedství. Od 14:00 začínáme na hřišti Vnitrobloku Na Míčánkách a od 16:00 do večera pak sérií koncertů. Pokud chcete, něco upečte, uvařte, doneste… Hlavně přijďte! Těšíme se na vás. 

Širší popis:

Zažít město jinak ve Vnitrobloku Na Míčánkách je malým sousedským festivalem, který chce podpořit seznámení sousedů ze společného vnitrobloku ulic Na Míčánkách, Tolstého, Bulharská a Ruská.

Vítán je ale každý.

Od 14h proběhnou workshopy pro děti, od 16h pak série vystoupení a koncertů: Marie Kieslowski, Domácí výroba a další.

Přijďte se seznámit. Doneste něco k jídlu či pití a pojďte se společně bavit.

Vokovice, Praha 6

Specifický název:
Starobylá Vokovická náves u rybníčku
Úvod:

Starobylá Vokovická náves je po desetiletí zcela neprávem opomíjenou lokalitou. Pojďme to změnit! Autorská i stará hudba, programy pro děti a mládež, čajové degustace a drobné pohoštění, tvůrčí dílny, odborný historický výklad a sousedská debata o historii i budoucnosti Vokovic. Bonusem je nedělní program související s Vokovickou zvoničkou.  

Širší popis:

V posledních letech prošla Vokovická náves výraznou rekonstrukcí. Byly opraveny starodávné statky, zrekonstruován místní rybník a jeho břehy olemovaly mechem porostlé patníky převezené z údolí Šárky. Památkově chráněný ráz návsi si zaslouží důstojný kulturní a společenský život. Sousedská pospolitost dojde naplnění během celorepublikové slavnosti Zažít město jinak. Hudební program komorního charakteru začne ve 14 hod. Zpestří jej čajová vystoupení mladých nadaných protagonistů, vesnickou atmosféru přiblíží kreativní řemeslné workshopy, programy pro děti a sousedské vzpomínání na historii místní lokality.

Letošní premiérová „Vokovická náves“ bude obohacena o navazující výjimečný nedělní program od 14 hod. – slavnostní obřad spojující vokovickou zvoničku s osobností bl. Odorika (†1331).

Votuzská (až 11. 9.), Praha 20 – Horní Počernice

Specifický název:

Výtoň, Praha 2

Specifický název:
Výtoň
Úvod:

Letos opět zažijeme naše město jinak i na Výtoni!

Navštivte komentované vycházky po okolí, podívejte se do Podskalské celnice na expozici o voroplavbě, setkejte se s aktivními spolky a institucemi sídlícími v okolí. Děti se zabaví malováním na obličej, hernami a dílnami, dospělí si mohu vyměnit knížky v BOOKswap, vyrobit mechárium či se vzdělávat…

Širší popis:

Muzeum Prahy – volný vstup, komentované vycházky, knihy o Praze a etapová hra

Nakladatelství Meander – dětské knížky a výtvarný workshop CZ/UK – školní děti

Dům národnostních menšin – představení mezikulturní spolupráce

Mladí ochránci přírody Praha 2 – poznávací hra, představení činnosti a kroužky

Stanice techniků Vyšehrad – ukázka výrobků z legorobotiky, pájecí workshop

FOKUS Podskalí – téma duševního zdraví, šachy a pétanque pro veřejnost

Beztíže, specializované oddělení DDM Praha 3 – Ulita – sociální služby, etapová hra

Květinový Atelier 26 – mechária, workshop

Galasovy cyklojízdy – propagace Cyklistických výletů, soutěž

Lenka Hensen – prodej autorských šperků

Spolek Hraběnka z Podskalí - kavárna, hudba a filmy

Možnost bezplatné výměny knih – BOOKswap

a VY!

Waltrovka, Praha 5

Specifický název:
ulice Barvitiova, park s fontánou a dětským hřištěm
Úvod:

17.9. pořádáme 2. ročník ZAŽÍT WALTROVKU JINAK. Do akce se zapojí organizace z okolí: Středisko výcviku vodících psů a komunitní centrum KONZERVA (výroba dřevěných hraček a hry pro děti i dospělé). Sousedé sousedům vytvoří zážitkový program pro malé i velké: šicí dílna, blešákoswap, výroba náramků, UFO hry, disco pro děti a další veselé aktivity.

Širší popis:

Program pro děti i dospělé zajistí naši
sousedé:

Středisko vodících psů (hry poslepu)

KC konzerva (výroba dřevěných hraček, hry pro děti i dospělé)

UFO hry

Šicí dílna pro malé i velké

Náramkování

Dětské disko

Výroba 3D mapy

 

Občerstvení:

Nealko, pivo, káva, klobásy, špízy (i vegetariánské),
šunka od kosti, chipsy, med a další pochutiny

Za Poříčskou branou, Praha 8

Specifický název:
BAR/ÁK
Úvod:

Přijďte v rámci Zažít město jinak ochutnat atmosféru kulturně společenského prostoru Bar/ák. Vidět se můžeme na dvorku starého pavlačového domu na Florenci i přímo na ulici před domem. Nechvalně proslulá ulice Za Poříčskou bránou se na tento den promění a ožije komunitním životem. Začínáme v 10.00.

Širší popis:

Prostory oživí od rána do večera komunitní život, workshopy, hudba a divadlo. Těšit se můžete na naše i Vaše sousedy, kteří se postarají o dobré jídlo a pití, dílny, hudební program i hry pro všechny generace. Připravený bude výtvarný koutek pro děti, Černý rytíř si připravil deskové hry, s Keramikou srdcem si můžete vyzkoušet točení na kruhu. Rádi Vás uvidí také kluci z Old School Barbershop, kteří budou připraveni upravit každý pánský vous. Hostit Vás budou sousední podniky Moje knedlíčky, Přípitek z Roudnice a Bar/ák, který se zároveň postará o hudební a kulturní program po celý den. Otevřeno pro Vás bude i Divadlo Pomezí a první Re-use centrum Z Pokoje do pokoje. To vše je jen část z připravovaného programu. Čeká toho na Vás mnohem více.

Za Zelenou liškou, Praha 4

Specifický název:
Zelená oáza s osobitým geniem loci
Úvod:

Máte rádi sídliště Zelená liška? Pojďme ho mít společně ještě raději! Protože tohle místo je krásné, ale trochu ospalé, rozhodli jsme se uspořádat tu pro vás i pro nás první místní ročník sousedského festivalu Zažít město jinak. 

Těšíme se na Vás kdykoliv mezi 14 a 19h.

Širší popis:

Festival Zažít lišku jinak se odehraje se na silnici, chodníku a travnatém pásu v ulici Za Zelenou liškou, před restaurací Na Zelené lišce od 14 - 19h.

Přijďte poznat místo i jinak než jako velké parkoviště, účastnit se „bojovky“ spojené s historií místa, zahrát si retrohry nebo vyměnit své oblečení, knihy a dětské hračky za jiné. Pro děti dále chystáme malování na obličej, workshop práce s kůží s umělcem Martinem Stanovským. Místní historii připomene galerie fotografií, diskutovat budeme i o budoucnosti Zelené lišky. Budete mít možnost ochutnat sousedské dobroty, vypít si dobrou kávu a poklábosit se sousedy za doprovodu živé hudby.

Přejeme si, aby tato akce nebyla jen zábavnou sobotou, ale příležitostí se víc potkat a třeba i nastartovat společné aktivity k vylepšení místa, kde žijeme. 

zahrada knihovny, Červený Kostelec

Specifický název:

Zahradní Město (už 10. 9.), Praha 10

Specifický název:
Trh Slunečnice Jabloňová ul.
Úvod:

Zažít Atrium jinak, Ústí nad Labem

Specifický název:

Zažít Černou věž jinak, České Budějovice

Specifický název:
Černá věž v Českých Budějovicích

Zažít Cheb jinak, Cheb

Specifický název:

Zažít Dvůr Králové jinak, Dvůr Králové nad Labem

Specifický název:
náměstí TGM, Dvůr Králové n. L.

Zažít Havlindu jinak, České Budějovice

Specifický název:
Zažít Havlindu jinak. Park Polní
Úvod:

Park Polní je malý kousek zeleně mezi Polní ulicí a korytem Mlýnské stoky. Vůbec první sousedská slavnost nám letos v září ukázala, že může být příjemným místem k setkávání místních obyvatel. Jako iniciativa Sousedé z Havlindy, která vznikla právě po této příjemné zkušenosti, chceme spolu s vámi toto místo na jeden den zabydlet podruhé.

Širší popis:

Společně jsme připravili program s výtvarnou a hudební dílnou, skládáním origami i sportovními hrami na zrušeném hřišti Regule. Promítání fotografií Havlíčkovy kolonie z domácích archivů a fotoalb potěší jak pamětníky, tak ty mladší, kteří její dávnější minulost nezažili. Na cargo kolech provezete své blízké, nebo si třeba rychle zajedete na nákup do naší samošky. Napijete se limonád od našich dětí. Uvaříte si a na místě sníte vlastní těstoviny. U ohně si upečete, co máte rádi, a vyslechnete si něco málo o plánech, které mohou změnit podobu Parku Polní a parčíku na roku Mánesovy a Čechovy ulice.    

Zažít Hodonín jinak, Hodonín

Specifický název:

Zažít Hustopeče jinak, Hustopeče u Brna

Specifický název:

Zažít Jeseník jinak, Jeseník

Specifický název:
Zažít Jeseník jinak
Úvod:

Přijďte si vychutnat náměstí Svobody bez aut v rámci sousedské akce Zažít Jeseník jinak!

Širší popis:

I letos se chystáme v rámci 2. ročníku sousedsko-kulturního festivalu Jesnění vdechnou veřejnému prostoru lidský rozměr. Hlavní oslava sousedských aktivit a kulinářského umění proběhne v sobotu 10. září na náměstí Svobody, které bude lemováno stoly, otevřenými kavárničkami a stánky se sousedskými gastro pochoutkami. Rovněž se můžete těšit na bohatý hudební a divadelní program, lekce swingu, tvůrčí dílničky či bláznivé sportovní aktivity. 

Zažít Kdyni jinak, Kdyně

Specifický název:

Zažít Lednicko-valtický areál jinak, Lednice

Specifický název:

Zažít Litoměřice jinak, Litoměřice

Specifický název:

Zažít Malé náměstí jinak, Hradec Králové

Specifický název:
Malé náměstí (Zažít Malé náměstí jinak)
Úvod:

Malé náměstí v Hradci Králové je čistým, kouzelným místem, kde se obvykle nic neděje. Přitom okolní domy mohou vyprávět o jejich slavných obyvatelích a osudech, v létě tu voní lípy a šplouchá voda z kašny, a kousek opodál kdysi bydlel Karel Čapek se svojí babi. Přijďte za námi na setkání na lavičkách a u kašny.

Širší popis:

Stavte se za námi v sobotu 17. září a užijte si jedno krásné odpoledne.
Projděte se po stopách studenta Čapka, poslechněte si hudbu a tančete, hrajte hry, tvořte a bavte se.
Čeká na vás taky jedno unikátní divadelní představení, které je připraveno speciálně pro tuto událost.
Během akce si můžete vybrat nový outfit v second handu Antik dekor nebo se vyzásobte knížkami na nadcházející podzim. Největší výběr má antikvariát Na rynku.
Recitujte, zpívejte a čtěte, cvičte, žonglujte a hopsejte.
A neváhejte přinést i vaši oblíbenou hru, upéct bábovku nebo se pochlubit výpěstky ze zahrady.

Máte nápad? Zapojte se. 
Napište nám na piste@ilonamach.cz, domluvíme se s vámi na podrobnostech.
Těšíme se na vaše nápady, náměty a aktivity.

Zažít Mírové náměstí jinak, Hrob

Specifický název:

Zažít Mšeno jinak, Mšeno

Specifický název:

Zažít Nové Město nad Metují jinak, Nové Město nad Metují

Specifický název:

Zažít Nový Jičín jinak, Nový Jičín

Specifický název:
park u Žerotínského zámku
Úvod:

Pojďte poprvé ZAŽÍT NOVÝ JIČÍN JINAK!

Milí Novojičíňáci,

srdečně Vás zveme na první ročník sousedského festivalu Zažít Nový Jičín jinak, který se uskuteční v době od 13 do 18 hodin a představí park u Žerotínského zámku v úplně novém světle. 

Širší popis:

Tímto prvním ročníkem bychom rádi započali tradici příjemného festivalu, díky kterému, podpoříme vzájemné setkávání lidí, navážeme nové kontakty, ukážeme um místních podnikavých a kreativních obyvatel a společně si užijeme příjemné rodinné odpoledne v parku a jeho okolí.

Můžete se těšit na vystoupení kapely Ta Hakuna a dalších hudebníků, irské tance, vystoupení a workshop capoeiry, přehlídku tradičních romských oděvů, jógu v parku, dílny pro děti i dospělé, výstavy, procházky po okolí na historická témata, skvělé občerstvení a mnoho dalšího.

Chtěli bychom co nejvíce minimalizovat odpad, proto prosíme, vezměte si s sebou vlastní talířky a hrnečky na občerstvení.

Zažít Olomouc jinak, Olomouc

Specifický název:

Zažít Příbor jinak (už 16. 9.), Příbor

Specifický název:
Dukelská ulice, hlavní program bude před ZŠ a MŠ Gaudi
Úvod:

Sousedskou slavnost Zažít Příbor jinak organizuje Základní škola a mateřská škola Gaudi, s.r.o. ve spolupráci s městem Příbor a dalšími místními podniky. 

Zažít Rosice jinak, Rosice

Specifický název:

Zažít Rudnou jinak, Rudná Dušníky

Specifický název:
Zažít Rudnou jinak, ul. Svatopluka Čecha
Úvod:

Zažijte s námi Rudnou jinak. Přijďte na sousedské slavnosti 17. září do ulice Svatopluka Čecha v Dušníkách. Pobavit se, posedět, poznat se s dalšími Rudeňáky.

Širší popis:

Nebude chybět divadlo pro děti, stopovací hra, rukodělné dílničky, živá i reprodukovaná hudba, výměna zahradnických výpěstků a knih, rudenský pivovar, sousedské dobroty a další občerstvení. 

Chcete-li pomoci s organizací, přípravou občerstvení, prosím napište organizátorům Ivě a Martinovi na zazitrudnoujinak@seznam.cz. 

Pokud máte přebytky ze zahrádky nebo knihy, pro které už nemáte upotřebení, vezměte je s sebou. Můžete je se sousedy vyměnit za něco pro Vás zajímavějšího.

V den konání akce dojde ke zklidnění dopravy, abychom si akci všichni hezky užili. Prosíme tedy řidiče, aby své vozy přeparkovali a slavnosti objížděli. Děkujeme za pochopení!

Zažít Rýmařov jinak, Rýmařov

Specifický název:

Zažít Sázavu jinak, Sázava

Specifický název:
Zažít Sázavu jinak
Úvod:

Přijďte si na náměstí V+W posedět, popovídat, tvořit, jíst, pít, zpívat, cvičit, tancovat a zažít město jinak!

Zažít tržnici jinak, Mariánské Lázně

Specifický název:
Zažít tržnici jinak
Úvod:

Městská tržnice 14.00 – 22.00

Širší popis:

Sousedská slavnost plná hudby, tance, debat, sdílení a inspirace včetně dobrého jídla a pití, organizovaná mariánskolázeňskými občany pro všechny věkové kategorie.

Zažít Úštěk jinak, Úštěk

Specifický název:

Zažít Veselí jinak, Veselí nad Lužnicí

Specifický název:
Blatské sídliště - dětské hřiště
Úvod:

Xxxxx nevyužijeme xxxx

Širší popis:

Xxxx nevyužijeme xxxx

Zažít Všenory jinak, Všenory

Specifický název:
Zažít Všenory Jinak na jeden den!
Úvod:

Letos už po čtvrté chystáme Garage sale, který u nás v okolí nabyl obrovské oblíbenosti. Stala se z něj tradiční akce, kde sousedé otevřou své brány a neprodávají jen věci, které už nepotřebují, ale zároveň se společně poznávají. A přesně o tom by měla být i akce Zažít Všenory jinak

Zažít Žleby jinak, Žleby

Specifický název: