Františkovy lásky

Františkovy lásky navazují na podzimní úspěšnou verzi Zažít město jinak, tentokráte se však akce stylově odívá do májového hávu: zelený trávník, květiny, balónky a rozkvetlé stromy. Osvěžující nápoje, jídlo i hudba vychutnaná zpoza stínu slunečníků. Bazén, tančírna, blešák … Ulice Františka Křížka se na 1. května už tři roky mění k nepoznání.

První ročník Františkových lásek se uskutečnil v roce 2013. Pravidelně akci moderuje Saša Michailidis z Radia 1 a na místě jsou i DJ, kteří pouští pohodovou hudbu. Odpoledne se obvykle promítají tematické filmy v Biu Oko, herci z nedalekého divadla Alfred ve dvoře na ulici předvádějí svá představení, žongluje se, hraje ping-pong, pořádají se závody na kolečkových křeslech nebo rope skipping (skákání přes švihadlo s akrobatickými prvky). Na místě bývá řada stánků s nejrůznějšími pochutinami i s akcemi šitými na míru tomuto svátku – svatební salón, workshop na výrobu svatebních prstenů, fotobudka k pořízení svatebního fota a pro ty nejodvážnější (či láskou nejzaslepenější) i oddávací koutek.

Pouliční akce tohoto typu jsou také tradičně vstřícné k cyklistům a obecně alternativním způsobům přepravy městem. Ulice Františka Křížka se proto stává i dějištěm seznamovacího pikniku účastníků projektu Do práce na kole.

Datum: 01.05.2015
Adresa: Praha, ulice Františka Křížka
Email: info@biooko.net
Pozitiva:
Participace místních podniků
Velká návštěvnost
Propagace dalších aktivit Bia OKO
lasky 3
lasky 6
lásky 8
lásky 9
lasky
lásky7
láskyy
hracky
knihy
2046