Korso Krymská

Korso Krymská je festival v Krymské ulici a přilehlých ulicích v pražských Vršovicích. Pořádají ho místní podniky, které sídlí přímo zde nebo v okolí.

Třetí ročník Korsa Krymská, který se konal 16. května 2015, se odehrál v ulicích Krymská, Francouzská, Donská, Černomořská, Sevastopolská, Petrohradská a Slovenská. Zapojila se dvacítka podniků, přičemž mezi původní zakladatelské podniky patří Café v Lese, Café Sladkovský, Družina, bar Na Cestě a MU koncept.

O Korsu napsal server iDnes.cz následující:

Mnoho Čechů si oblíbilo výlety do bohémských čtvrtí zahraničních metropolí. Nasávat alternativní atmosféru už však není nutné jezdit daleko – česká obdoba berlínské čtvrti Kreuzberg nebo pařížského Montmartru se nenápadně rodí v pražských Vršovicích.

Vršovice se stávají uměleckou čtvrtí. Kolem Krymské ulice se rodí malý pražský Montmartre, zmiňuje třeba urbánní antropolog Martin Veselý na portále sledujícím dění v Praze 10.

Díky relativně příznivým cenám bytů a nepopiratelnému geniu loci Vršovice v posledních letech přilákaly mnoho nových obyvatel a “prodělaly” generační obměnu. Začaly zde vznikat zajímavé podniky a nové alternativní kulturní centrum bylo na světě.

Akce je pojatá jako sousedský pouliční festival, který má také zapojit zdejší obyvatele. Se svým programem se účastní místní podniky a kulturní instituce, jejichž společným cílem je Vršovice pořád oživovat a zútulňovat a co nejvíce angažovat obyvatele okolí. Jde o divadla, kavárny, výstavní prostory a další.

Datum: 16.05.2015
Email: latal@me.com
korzo krymská III
korzo krymská II
korzo krymská IV
korzo krymská
korzoo
korzoooo
2046