Programové tipy na sobotu

Programové tipy na sobotu

Pročetli jsme programy všech pražských lokalit a vybrali ty akce, které by podle nás byla škoda minout.

Program všech lokalit najdete zde a kompletní programovou brožuru si můžete také stáhnout v pdf.  

 

Praha 1

Kampa

  • 14:00–18:00 staré fotky z Malé Strany
  • 18:00–21:00 oheň a opékání buřtů

Mostecká

  • koštování domácího piva souseda Pavla
  • vyhlídka na půlku Prahy z tajného místa

Opatovická

  • vinyl live stage

Petrské náměstí

  • výměna řízků, výpěstků i semínek

Soukenická

  • zahrajte si na různé skoro zapomenuté hudební nástroje

Vojtěšská

  • prohlídky kostela a fary sv. Vojtěcha, Foerstrovy síně
  • výtvarná procházka se Sylvou Francovou
  • kouzelnické vystoupení mistra Petrana
  • rozhlasové čtení Jirouse, Hrabala a Nezvala v archivním autorském podání (Český rozhlas Vltava)

Praha 2

Americká

  • tradiční mexická slavnost „La Calle Mexicana”

Lípová

  • kváskový workshop

Londýnská 38

  • dětský slizový workshop
  • prohlídka domu č. 38 a výstava výtvarných děl a fotografií umělců v něm žijících

Lublaňská

  • 13:00–15:15 kávový triatlon

Náplavka

  • 17:00–18:00 Sametové posvícení

Nuselské schody

  • 10:00–19:00 Divadlo Na Fidlovačce hraje pro děti
  • 15:00–17:00 prohlídka s Robertem z Pragulic
  • 10:00–19:00 Nové háro – kadeřnictví na ulici
  • 14:00 sázecí workshop

Vratislavova

  • mše
  • běžecký závod

Zderaz – Dittrichova

  • soutěž o přírodě v Praze

Praha 3

Biskupcova

  • 14:00 20 000 židů pod mořem (improvizované divadlo pro děti)
  • 18:30 Underground Comedy (stand-up show)
  • 19:15 slam poetry

Jarov

  • 10:00 jóga
  • 15:30 koutek thrash vyšívání

Náměstí barikád

  • koncert na střeše kostela

Řehořova 33 – Prostor 39

  • workshop o psychohygieně

Praha 4

Adamovská

  • 15:35 židovské písně

Jihlavská

  • 13:00 soutěž v rychlosti pití piva

Lhotka

  • 20:30 letní kino: Poesie industrie

Park Michelská – Na Rolích

  • 14:00 výstava historických fotek Michle
  • 15:30 bylinkářský koutek
  • amatérská kynologické soutěž

Podolí

  • 10:00 historická procházka
  • 11:20 vyhlášení soutěže o nejlepší buchtu Podolí
  • 14:00 koncert Václava Neckáře
  • 15:50 tvořivá dílnička se seniory

Praha 5

Dívčí hrady

  • 12:00 hudba raného klasicismu – smyčcová komorní sestava Barrandova
  • 15:00 lanovka v Korunách stromů
  • ukázka Jízdní skupiny Městské policie

Hlubočepy

  • 13:00 Pocta bramboře – soutěž o nejlepší lahůdku z brambor

Park Na Skalce

  • 16:30 Nikola Mucha
  • Jolly Joker + P.B.U.

U Nikolajky

  • 10:00–14:00 Navrhni si etiketu na limonádu s Bárou
  • DJ Gramofón – pusť si svou desku
  • senzorický trénink

U Okrouhlíku

  • 14:00–15:00 turnaj v pouličních sportech
  • 18:30–19:15 garážové kino (filmové překvapení pro děti)

Kavárna co hledá jméno

  • 9:00–20:00 polaroidový miniworkshop

Praha 6

Břevnov

  • 13:00 Pomazanice – soutěž o nejlepší pomazánku
  • 14:15–14:45 běh do schodů (ne)tradičně
  • 16:45 Fu Fu Band (dětský orchestr)
  • výprava na střechu polikliniky s architektem
  • soutěž pro psy

Kampus Dejvice

  • 13:00–22:00 stánek cosplayerů
  • 16:00–16:30 exhibiční zápas Juggerů
  • 16:00–17:00 Pavel Klusák – o elektronice v čs. filmové hudbě 60. let
  • robotický barman
  • vesmírná interaktivní dílna

Praha 7

Jirečkova

  • premiéra stand-up comedy “Celá Letná už to ví”

Park Tusarova

  • 16:00 klavírní virtuos Petr Ožana
  • Mrkvothon – štafetový běh s mrkví
  • povídání o starých Holešovicích

Podchod pod Hlávkovým mostem

  • 15:30 workshop výroby lampionů
  • 17:30 lampionový průvod
  • setkání lidí bez domova s lidmi s domovem

Strossmayerovo náměstí

  • 14:00 Co sní naši sousedé? – mazání chleba pro naše sousedy bez domova
  • 14:00–17:30 Zažít včely jinak – příběhy včel z naší čtvrti

U Akademie – Gerstnerova

  • 11:00 den otevřených ateliérů AVU a Klubu AVU
  • 12:00 výtvory místních dětí

U Průhonu

  • polarograf s výkladem Romana Týce

Praha 8

Dolní Chabry

  • orientační běh

Holešovičky

  • 17:00–18:00 kamenosochařská dílna

Horovo náměstí

  • 10:00 Warm Up s Ukliďme Česko
  • 14:00 masér s židlí
  • Tibet v Libni

Hrubého

  • 14:00–18:00 historické fotografie našeho sídliště
  • 15:00–16:00 kurz řezání skleniček
  • 16:00–17:00 sousedský minikurz argentinského tanga

Hybešova

  • 15:00–18:00 graffiti workshop studia Artwise (6 metrů dlouhá graffiti stěna)
  • dřevodílna pro děti
  • Lapač snů – venkovní umělecká instalace

Chabařovická

  • 11:00–11:30 vysazení nového stromu Kapesníkovníku
  • 12:45–13:00 ekologická módní přehlídka učitelského sboru ZŠ německo-českého porozumění
  • korejská hudba

Kasárna Karlín

  • výstava Arrival City: Co se stane s městským prostorem, když jej začnou využívat nově příchozí obyvatelé z různých koutů světa? O proměnách pražských sídlišť pod vlivem migrace především ze zemí východní Evropy.

Konšelská 15

  • Den analogové fotografie – přednášky, workshopy

Křižíkova

  • průběžně rozhlasové čtení Jirouse, Hrabala, Seiferta
  • 20:00 BioMasha s kapelou Debbi Love v rámci pořadu Rádio Dada (ČRo Vltava)
  • sousedské čtení pohádek

Osinalická

  • prvorepublikové tržiště, kde se platí dobovými bankovkami, o které můžete soutěžit v kuličkách, káče, tínkách, panáku
  • focení a projížďky ve veteránech
  • historický fotoateliér

Praha 9

Kovářská

  • 15:00 povídání o historii Prahy 9
  • 17:00 slam poetry s Tukanem
  • turnaj ve vrchcábech

Praha 10

náměstí Svatopluka Čecha

  • 16:00–17:00 komentovaná prohlídka kostela s návštěvou kostelní střechy
  • 20:30–22:00 večerní kino na schodech: Přežít svůj život
  • ohýnek a opékání buřtů

Petrohradská 13

  • 16:0020:00 performativní kadeřnictví

Sídliště Skalka

  • 15:00–18:00 malování budoucí podoby parku

Trojmezí

  • 16:30 setkání záběhlických rodáků a výstava historických fotografií

Zahradní město

  • 15:00 procházka s Prahou neznámou

Praha 11

Chodov, Pošepného náměstí

  • základy znakové řeči

Praha 13

Nové Butovice – Seydlerova

  • 18:00 workshop kubánské Salsy

Praha 14

Kardašovská

  • trénování paměti pro seniory

Praha 15

Hostivařská ulice

  • 12:00–18:00 výstava zvířat (ulice U Břehu)
  • 14:00 lekce swingu
  • 14:00–18:00 kanálová šablona – tisk poklopem kanálu